Şimdi Ara

BMW 5 SERİSİ F10 (157. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.549
Cevap
111
Favori
726.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fotografta da goruldugu gibi hiz ve devir gostergeleri arasindaki aralik bana cok genis geliyor. O orayi navigasyon harici bi ozellikle doldurmak mumkun mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cancan_burak kullanıcısına yanıt
    Standart TR borusan fiyatlari, onlinehizmetler kisminda aracini tanitirsan servis randevusu kismindan bakim paketlerini gorebilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir tecrübemi paylaşmak istiyorum. Eco pro yelken modu açık şekilde 7.5 altını göremezken bugün yelken modunu kapatıp sakin kullanımda 6.2 ile sürüşü tamamladım. Bu modun faydadan çok zararı var sürekli boşta çalışmaya meyilli ve 1.2-1.5 lt tüketiyor gereksiz şekilde. ortalama hızım 55-60 arasında 60 kmlik çoğunlukla durmadan bir iki ışıkta dur kalk ile elde ettiğim veri ankara eskişehir yolu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Bir tecrübemi paylaşmak istiyorum. Eco pro yelken modu açık şekilde 7.5 altını göremezken bugün yelken modunu kapatıp sakin kullanımda 6.2 ile sürüşü tamamladım. Bu modun faydadan çok zararı var sürekli boşta çalışmaya meyilli ve 1.2-1.5 lt tüketiyor gereksiz şekilde. ortalama hızım 55-60 arasında 60 kmlik çoğunlukla durmadan bir iki ışıkta dur kalk ile elde ettiğim veri ankara eskişehir yolu

Ben de devamlı yelken modu aktif olarak kullanıyorum. Kapatıp deneyeceğim bir ara. Sonuçlar şaşırtıcı gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sea_wolf

quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Bir tecrübemi paylaşmak istiyorum. Eco pro yelken modu açık şekilde 7.5 altını göremezken bugün yelken modunu kapatıp sakin kullanımda 6.2 ile sürüşü tamamladım. Bu modun faydadan çok zararı var sürekli boşta çalışmaya meyilli ve 1.2-1.5 lt tüketiyor gereksiz şekilde. ortalama hızım 55-60 arasında 60 kmlik çoğunlukla durmadan bir iki ışıkta dur kalk ile elde ettiğim veri ankara eskişehir yolu

Ben de devamlı yelken modu aktif olarak kullanıyorum. Kapatıp deneyeceğim bir ara. Sonuçlar şaşırtıcı gerçekten.

Bariz şekilde fark ediyor.Araç neredeyse hiç bir zaman sıfır tüketimde değil yelken açıkken. Mesela 300-400 mt den kırmızı ışığı gördünüz ve gazı bıraktınız araç boşa atıp tüketime devam ediyor ayrıca frenlemenizle balatayıda tüketiyorsunuz normal şartlarda manuel araçta her yokuşta vitesi boşa attığınızı düşünün.

Tam olarak nerede kimden okudum hatırlamıyorum ama bmw çalışanının zf şanzumanda boşa atmanın zararlı olduğu gibi birşeyler söyleniyordu onunla çelişen bir durum mesela bu durum ancak ben bu kasayı 10 gündür kullanıyorum uzun dönem kullanıcılarınında görüşlerini almak lazım.

f30a göre eco modu çok hantal.F30 da eco da olsa araç giderdi bunda neredeyse gitmiyor ve anlık tüketimleri takip ettim orta gaz eco da 12-15 arasında geziyor bu aracın eco modu hangi akla hizmet ediyor bilmiyorum

Hocam o eco modda aracın ölmesi kasayla alakalı bi problem değil şu ana kadar kullandıgım tüm 1.6 lar öyleyken 2.0 larda öyle bir sorun yok bastınmı gidiyor 2.0 da

• Yelken mod nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Toxicated

Hocam o eco modda aracın ölmesi kasayla alakalı bi problem değil şu ana kadar kullandıgım tüm 1.6 lar öyleyken 2.0 larda öyle bir sorun yok bastınmı gidiyor 2.0 da

1.6 psa motorulu 3.20i ed gayet akıcıydı ancak bu 1.6 motorla f10 eco modu sadece uzun yol hız sabitleme ile çalışır onun dışında ecoda iklimlendirmeyi kısıyorki cidden orada da abartı bir ekonomi yapıyor.Yelken yazdığım gibi çok anlamsız.

Sizin aracınız için zaten tork değeri yüksek hacimli ve turbo dizel olduğu için eco da olsa düşük hızlarda hızlanmalarda sorun olmaz diye tahmin ediyorum.
    Valla hocam bilemiyorum ama bana o da gitmiyor gibi geliyordu anca 2-3 saniye sonra 4-5 vites düşürüp tepki veriyordu o da zaten o anlık tepki ihtiyacını karşılamıyordu

• Eco Pro olayi bana göre de sanki tüketimi artırıyor. Hangi amaca hizmet ediyor anlamak zor. Comfort'ta gazı keser kesmez tüketim sıfırlanırken, eco'da frene bir kere dokunmayınca 1 küsür lt yakıt tüketimi gösteriyor. Dur kalk trafikte işe yaradığından pek emin değilim.
  • tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    Silecek lastiği gereksiz yüksek değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Yelken mod nedir?

Eco ayarlarına girdiğinizde kazanılmış hızla sürüş sekmesi yani rampa aşağı giderken vites boşa alıyor ve rolanti tüketimi ile gidiyorsunuz

• Comfort modu sanki bana ağır geliyor. Dizel arabadan benzinliye geçtiğim için mi bilmiyorum ama ürkek sürülürse araba ağır kalıyor. Spor modu sanki bu araç için ideal mod

• quote:

Orijinalden alıntı: HaKaan16

Comfort modu sanki bana ağır geliyor. Dizel arabadan benzinliye geçtiğim için mi bilmiyorum ama ürkek sürülürse araba ağır kalıyor. Spor modu sanki bu araç için ideal mod

Bizim akaryakıt istasyonu sahibide sport modda sürmemi sonuna kadar desteklediğini söyledi. Oğlanı evlendirecekmiş para lazımmış

• 4007 kullanıcısına yanıt
    :) bayağı hemde sanırım silecekten bir kablo motora kadar gidiyor motoru indirmeleri gerekecek :)
  • Bazen spor mod kullanıyorum ortalam tuketim 1 lt oynuyor... sadece sporda bakım süresi biraz erkene alıyor
  • tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    magic vision control mu bu mübarek.. Gerçi o olsa can kurban..

• Yoğun trafikte 4 km.lik yolu 18.3 lt/100km tüketimle gitmem normal mi ? Ya da bu makineyi kullanmayı beceremiyor muyum sizce arkadaşlar ? Bu arabaya parası olmayan binmesin diyoruz tamam da 18.3 lt. ne yahu ? Böyle giderse 1 yılda ufak bir araba parası benzin istasyonlarına bayılacağım görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tk152 -- 5 Ağustos 2017; 23:34:55 >
  • tk152 T kullanıcısına yanıt
    Yolun durumuna gore degisir ben hic ortalamam 11.5 in ustu olmadi o da spor mod kullanarak.. extrem durumlarda buyuk araclar yuksek tuketim verebilir, benim 5.2 Grand Cherokee aracimin yokus yukari 90lt gosterdigi olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: tk152

Yoğun trafikte 4 km.lik yolu 18.3 lt/100km tüketimle gitmem normal mi ? Ya da bu makineyi kullanmayı beceremiyor muyum sizce arkadaşlar ? Bu arabaya parası olmayan binmesin diyoruz tamam da 18.3 lt. ne yahu ? Böyle giderse 1 yılda ufak bir araba parası benzin istasyonlarına bayılacağım görünüyor.

normal.Şehiriçi 8 lt yakıyorum diyenler size bir cevap vermeliler şimdi.Ama bu durumlarda onlardan ses çıkmaz.Dün f30 ve f20 forumuna 116i için yazdığım yorumlara ses gelmediği gibi buna da cevap gelmez..Gerçek sizin yazdığınızdır.Maalesesf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JN008 -- 6 Ağustos 2017; 11:57:46 >
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.