Şimdi Ara

BMW 5 SERİSİ F10 (156. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.550
Cevap
111
Favori
725.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HaKaan16

2.el için anlaşmak üzereyiz. Sizce expertiz hizmeti olarak nereyi tercih edeyim (DOD, dynomoss ve boschcarservice var) Ayrıca bursa teknik otodan bilgi talep etsem verirler mi 3.şahsa? Nelere dikkat etmeliyim sorun olmaması için?

Ruhsat sahibi gelmeden bilgi alamazsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaKaan16

2.el için anlaşmak üzereyiz. Sizce expertiz hizmeti olarak nereyi tercih edeyim (DOD, dynomoss ve boschcarservice var) Ayrıca bursa teknik otodan bilgi talep etsem verirler mi 3.şahsa? Nelere dikkat etmeliyim sorun olmaması için?

Servis danışmanı vs arasın sizede verirler öyle ahım şahım bir belge değil ancak araç sahibi ile servise giderseniz tüm kayıtları öğrenirsiniz. Eksper içğn benim taktiğim, bulunduğum şehirden aracı alıyorsam gideceğim özel servisi belirlerim. Ustaya aracı sürdürürüm. Kaporta vs standart ekspertiz çok ahım.şahım uzmanlık beklemeyin.boya cihazı ile iki tak tak ver 150yi devam et. Akarı kokarı olmayan tertemiz para

• Satin alirken turkiyeye gelen hicbir aracta olmayan webasto (auxilary heater) sonradan takiliyormu arkadaslar bilginiz varmi

• Otobandan mersine gelirken bir e92 330d xdrive ile oynadık biraz adana plaka. Sol şerite atlayıp duran c200 e ayar olunca ben sağdan o soldan devam ederken 180-190 bir süre sonra arkamda görmedim tabi ufak tefek tatlı makaslar atarak ilerliyorduk. 525 üzmedi ancak hala yazılım işinde kararsızım aracın 0-150 hızlanmasını felan beğeniyorum ancak 110-150 arası ciddi kötü 160-70 hp ile felan yürüyor o hızda ne düşünüyorsunuz yaptırılmalı mı sizce forum ahalisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toxicated -- 30 Temmuz 2017; 23:0:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Toxicated

Otobandan mersine gelirken bir e92 330d xdrive ile oynadık biraz adana plaka. Sol şerite atlayıp duran c200 e ayar olunca ben sağdan o soldan devam ederken 180-190 bir süre sonra arkamda görmedim tabi ufak tefek tatlı makaslar atarak ilerliyorduk. 525 üzmedi ancak hala yazılım işinde kararsızım aracın 0-150 hızlanmasını felan beğeniyorum ancak 110-150 arası ciddi kötü 160-70 hp ile felan yürüyor o hızda ne düşünüyorsunuz yaptırılmalı mı sizce forum ahalisi

Bu fikir için sanki ok yaydan çıkmış bizi şahit yazdıracakmışsınız gibi anladım Maşallah güzel yürüyormuş.f10 5.20i çok hantal geldi f30dan sonra

• cancan_burak kullanıcısına yanıt
    Bana da bu araç hantal geldi ne beklediginize bağlı ben eski e90 320d aracımdaki gibi bi fırlama bekliyordum 1400 kilo arkadan itiş ve 230 hp 450nm yani nasıl desem gaza bassam da acaba yetişir mi diye düşündügümü hatırlamıyorum bunu da öyle bekledim ancak bunun 1870kg oldugunu hesaba katmamısız özel bmw servisindeki ustamdan 535 intercooleri sipariş ve ecufast stage 1 250-260 hp güçle iyi yürür gibi geldi bana ama işte orjinalligini bozar miyiz diye düşünüyorum tabi şu da var c200 e daha 6000 km de iken yazılım yaptırmıştım. 520i yi de 320i ed den bilirim ne kadar farklı motorda olsalar güçleri verdikleri yer hemen hemen aynı o üzer biraz f10 da. Benim en çok hoşuma gidende 520i ler ekonomi kasmaya çalışırken yanlarından tapa gaz geçmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toxicated -- 30 Temmuz 2017; 23:15:23 >

• quote:

Bana da bu araç hantal geldi ne beklediginize bağlı ben eski e90 320d aracımdaki gibi bi fırlama bekliyordum 1400 kilo arkadan itiş ve 230 hp 450nm yani nasıl desem gaza bassam da acaba yetişir mi diye düşündügümü hatırlamıyorum bunu da öyle bekledim ancak bunun 1870kg oldugunu hesaba katmamısız özel bmw servisindeki ustamdan 535 intercooleri sipariş ve ecufast stage 1 250-260 hp güçle iyi yürür gibi geldi bana ama işte orjinalligini bozar miyiz diye düşünüyorum tabi şu da var c200 e daha 6000 km de iken yazılım yaptırmıştım. 520i yi de 320i ed den bilirim ne kadar farklı motorda olsalar güçleri verdikleri yer hemen hemen aynı o üzer biraz f10 da. Benim en çok hoşuma gidende 520i ler ekonomi kasmaya çalışırken yanlarından tapa gaz geçmek

Dün gece yanımdan geçen sizmiydiniz yoksa

Hocam açıkcası ne kadar hızlı olursa olsun o hissi alamayacaksınız gibi düşünüyorum.F30a her platformda daha evcilleştirilmiş e90 derler.E90 gidişi her açıdan beğeniliyor.Fiziki olarak düşündüğümüzde ağırlığı da geçtik hacim olarak hiçbir zaman 3 kasa aracın verdiği dinamizmi vermeyecektir. Açıkcası lüks algısı deyince sessizlik, konfor akıla geliyor.Dün 200lü hızlara çıktım sadece ekranda görüyorum bunu bilgisayar oyunu gibi.F30da bu böyle değildi.120den sonra rüzgar seslerinin artmamsı, fiziki olarak dış ortamlardan gelen etkileri hissetmek.Bunda cidden anlamıyorsunuz.Hala alışamadım gözlerim f30u arıyor

Siz o yazılımı atacaksınız hocam kaçarı yok.Maşallah güzelde masraf yaptınız.Uzun süre binersiniz umarım.

Ayrıca karakter olarak vites oranları olarak psa motoru ile bmw motoru arasında ciddi farklar var.Psa motorunun neden bu denli tutulduğu şans eseri olan bir durum değil.Başlı başına iki motor arasındaki en can alıcı olay turbo boşluğu, blow off sesleri, tüketim değerleri.Her ne kadar sportif sürüş hastası bir sürücü olmasam bile bunlara çok alışmışım insan arıyor

• cancan_burak kullanıcısına yanıt
    Hahaha olabilir hocam bilemiyorum mersin tarafındaysanız benimdir

Zaten hocam dinamizm konusunda sıkıntım yok aracın viraj alışında bir sıkıntım yok yeri geldi 220 ile de döndüm yeri geldi 60 la dönülecek yerleri 100 le de döndüm. Dışarıyı hissettirmeme hakkında dediginiz doğru belki banada o yüzden sanki gitmiyor gibi geliyor. 2-3 sene binerim ya da seneye 2016 modelini alıp nbt yi jantları birbirleriyle değişip 2016 dan devam edebilirim. Ama bu da soru işareti kafamda. Yazılım bakalım ilerleyen günlerde kesinleşir şimdi aldıgımdan beri gıcık oldugum tık sesi var fren yapıyorum gaza basıyorum tık diye ses sol koltugu söktük. Anahtar 10-11 lira bozuk olarak çıktı. Sağı söktük 5-6 lira ve hala var ses yarın birdaha sökücez bakalım yeter artık gıcık oldum

Açıkçası ben psa motoruda beğenmiyordum 1600cc hacmindeki hiçbirşeyi beğenemiyorum

• Arkadaşlar merhaba,

F20 kasa 1 serisinden F10'a geçmeyi düşünmeye başladım. Aracın sessizliğine hayranım. Sırf yol ve rüzgar gürültüsü yüzünden F30'a süpheyle yaklaşıyorum.

Benim merak ettiğim nokta 5.20i'nin bakım maliyetleri. 1 yaşını geçmeyecek düşük km'li F10 bakıyorum. Muhtemelen 1 kez bakıma girmiş olacak alacağım araç.

Çok yol yapan birisi değilim. Senede 1 defa bakıma sokuyorum aracımı. Bakım maliyetleri konusunda fazla bilgim yok. 2. Ve 3. Bakımlarda neler değişiyor? Maliyetleri nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

Arkadaşlar merhaba,

F20 kasa 1 serisinden F10'a geçmeyi düşünmeye başladım. Aracın sessizliğine hayranım. Sırf yol ve rüzgar gürültüsü yüzünden F30'a süpheyle yaklaşıyorum.

Benim merak ettiğim nokta 5.20i'nin bakım maliyetleri. 1 yaşını geçmeyecek düşük km'li F10 bakıyorum. Muhtemelen 1 kez bakıma girmiş olacak alacağım araç.

Çok yol yapan birisi değilim. Senede 1 defa bakıma sokuyorum aracımı. Bakım maliyetleri konusunda fazla bilgim yok. 2. Ve 3. Bakımlarda neler değişiyor? Maliyetleri nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

1 serisi içinde 5 serisi içinde aşağı yukarı aynı fiyatlar.Bu hafta bakımını yaptırmayı düşünüyorum.Yağ, yağ filtresi, hava filtresi 1200 civarı.

3. bakımda bujiler değişecek isterseniz polen filtresi değişecek.Polen 400 lira malesef en ütopik fiyatlı parça bu

• quote:

okurken denk geldi burada sorayım... c200d araca chip - yazılım önerir misin?.. ne kadar değişiklik olur araçta??

• Tolga_06tr kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlamayın hocam ama c200 ü stage 3 anca paklar. Stage 1 yazılımla vasat olan performans kötüye geliyor. Birde motor baya yağ yakıyor ve adblue içiyor. Baya dedigimde 2-3 bin km de 1-2 litre felan bir ara bakmamıştım uzun süre araba min yağ seviyesinin altında diye uyarı vermişti. Ha şu da var araba yazılımdan sonra ufakda olsa yanlamaya baslıyor o iyi . Yapılır mı performansın iyileşmesini istiyorsanız yapılır ama ben mesela 25 bin lerdeyken yazılımı iptal ettirmiştim gene sebebini şuan bende hatırlamıyorum servis çağırdıda mı yapmıstım yoksa baska mıydı ama sonuç olarak biraz daha iyileşme istiyorsanız yapılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toxicated -- 31 Temmuz 2017; 12:0:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

Arkadaşlar merhaba,

1 serisi içinde 5 serisi içinde aşağı yukarı aynı fiyatlar.Bu hafta bakımını yaptırmayı düşünüyorum.Yağ, yağ filtresi, hava filtresi 1200 civarı.

3. bakımda bujiler değişecek isterseniz polen filtresi değişecek.Polen 400 lira malesef en ütopik fiyatlı parça bu

Dizel f10 bakımları ne tutuyor arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fastforyou -- 1 Ağustos 2017; 16:33:7 >

• fastforyou kullanıcısına yanıt
    Herşeye cevap yazıyorum kusura bakmayın ama hocam benim 60 bakımı 2000 li bi rakamlar tutmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toxicated -- 31 Temmuz 2017; 17:22:55 >
  • Dizeli bilmiyorum ama haftaya da bakım yaptıracağım.Sorarım güncel rakamları
  • quote:

Herşeye cevap yazıyorum kusura bakmayın ama hocam benim 60 bakımı 2000 li bi rakamlar tutmuştu.

Ne kusuru hocam,teşekkür ederim cvpsız bırakmadıgın için,yağ filitre dışında bişey yoksa fazla gibi rakam,borusan da mı dışarda mı yapıldı bakım

• fastforyou kullanıcısına yanıt
    Borusan standart bakım olması lazım

• F10 benzinli bazi paketler yag paketi 637 tl , silecek lastigi 430 Tl, hava filtresi 332 tl, buji servisi 589 tl bunlar iscilik haric

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 13 ağustosa kadar işçilikte %15 indirim var diyorlardı.Bende yağ, yağ filtresi, hava filtresi, bujiler ve fren hidroliğini halletmem lazım.Haftaya randevu alacağım.Bu fiyatlar hangi şube için
  • Merhaba,

2016 yılının son aylarında getirilen geniş multimedia ekranlı Executive donanım 5.20i almayı düşünüyorum. Bu model ile gelen multimedia sistemine iDrive güncellemesi yapılabiliyor ve Apple Carplay özelliği aktif hale getirilebiliyor mu?

• 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.