Şimdi Ara

BMW 320D MI 320I ED MI (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
106
Cevap
3
Favori
47.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

Orijinalden alıntı: eSSelamuAleykum

quote:

Orijinalden alıntı: dogantr661

Az önceki paylaşımıma ilave olarak söylemek isterim 2.0 litrelik dizel motor harika hem performans hem de tüketim olarak hatta genel anlamda 320ied den çok daha iyi bir motor keşke daha uygun olsa keşke daha çok kazancımız olsa da 320d alsak ama malesef tr piyasasında fiyatıyla mantığını kaybediyor.

kaybetmediğini yukardaki hesaplarlarla çok defa açıkladık hocam. 320i ed ye göre yine mantıklı. olay tamamen vergi psikolojisi. vegisi yüksek, fiyatı pahalı diye otomatikmen mantığı yok diye düşünüyor insanlar. bakın yukarda çok kere hesabını yaptım.

Yahu arkadaş sıfır alırken ki fazladan verdiğin 50-60 bin tl 2. Elde alamıyorsun diyorum hesap yaptım diyosun.

3.20 d için yarın kasko alır msn bir de 3.20ied için bak ona hiç değinmedim

:)) şaka yapıyosunuz degıl mi hocam?
    değeri daha yüksek olan bir şeyin, değeri daha düşük olan bir şeyden kaskosunun daha az çıkma ihtimali var mı ya? :)) hem kasko bedeli bir çok açıdan değişir
    50 bin 60 bin tl fazla diye 320d yi almazken 180 200 bin tl ye kaskomu yaptıracağınız tuttu şimdi :)) :))))
    şaka bu :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eSSelamuAleykum -- 12 Mart 2017; 23:14:25 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dogantr661

Az önceki paylaşımıma ilave olarak söylemek isterim 2.0 litrelik dizel motor harika hem performans hem de tüketim olarak hatta genel anlamda 320ied den çok daha iyi bir motor keşke daha uygun olsa keşke daha çok kazancımız olsa da 320d alsak ama malesef tr piyasasında fiyatıyla mantığını kaybediyor.

kaybetmediğini yukardaki hesaplarlarla çok defa açıkladık hocam. 320i ed ye göre yine mantıklı. olay tamamen vergi psikolojisi. vegisi yüksek, fiyatı pahalı diye otomatikmen mantığı yok diye düşünüyor insanlar. bakın yukarda çok kere hesabını yaptım.

Yahu arkadaş sıfır alırken ki fazladan verdiğin 50-60 bin tl 2. Elde alamıyorsun diyorum hesap yaptım diyosun.

3.20 d için yarın kasko alır msn bir de 3.20ied için bak ona hiç değinmedim

:)) şaka yapıyosunuz degıl mi hocam?
    değeri daha yüksek olan bir şeyin, değeri daha düşük olan bir şeyden kaskosunun daha az çıkma ihtimali var mı ya? :)) hem kasko bedeli bir çok açıdan değişir
    50 bin 60 bin tl fazla diye 320d yi almazken 180 200 bin tl ye kaskomu yaptıracağınız tuttu şimdi :)) :))))
    şaka bu :))

Ee cebinden cıkmıyor mu o fazla para kardeşim.. Bu da mo hesaplanmaz..

Kasko da maliyettir hangi aracı alırsan al hesaplanır hoş siz ilk verdiğiniz 50.000 faZla parayı da hesaplamıyorsunuz..

Neyse yarın otomobil genel konusuna bu mevzuyu acıcam ne kadar izah etsem faydasız orda onlarca arkadaş yazınca hak verirsinzartık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Yahu kime sorarsan sor hesaplar bunu:) cebinizden cıkmıyor mu 50.000 tl fazladan..

Burda mesele 3.20d ile 3.20ied nin yakıt mtv hesaplaması mı sadece.herşey bu ikisinden mi ibaret maliyet hesabında.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-ilk-sahibinden-boyasiz-degisensiz-405985742/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-hatasi-boyasiz-borusan-bayi-cikisli-354970742/detay

İkisi de 2013 model hemen hemen herseyi denk durumda..

biri dizel biri benzinli gördüğün üzere aralarında 25 bin tl fark var:) hani nerde 50 bin yarısı yansıyor 2.el piyasasına..

:)))
    dikkatini çekerim linkini attığın dizel 76 binde. benzinli ise 45 bin de :))) aynı kilometrede aynı modelde atsana bi de :)
    hem burdan daha önce söylediğim şeyi de dile getirmiş oldun. bak dizel daha yüksek km de olmasına rağmen ikinci elde değeri daha yüksek. yani dizeli ilk alırken benzinliye kıyasla ödediğin fazlayı, ikinci elde satarken benzinliye kıyasla daha yüksek satıyosun. yani orantısız bir zarara uğramıyosun.. benzinli ne kadar zarara uğruyosa dizel de aynı oranda zarara uğruyo. hatta daha az..
    şimdi aynı modelde aynı km de bir dizel bir de benzinli yollar mısın fiyat farklarına bakalım :)

Al buyur kardeş aralarında 10 bin km var bilmem cok mu dersin buna da.. Fiyat farkı 23 bin tl :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2013-model-57-binde-boyasiz-nokta-hatasiz-361743252/detay

Alırken fazladan ödediğin 50-60 bin tl nin yarısı nerde şimdi ??

Hani benzer zararlar ediliyordu

yok abi ben anlatamıycam :)
    yahu satarken dizelden de benzinliden de doğru orantılı zarar edersin diyorum kardeşim.
    satarken dizelden daha çok zarar edip benzinliden daha zarar etme mantığını nasıl silebilirim ki sizin kafanızdan?
    düşünüyorum düşünüyorum ama bişey bulamıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: TuzluSoğan

190 ps 400nm torku olan bir araç neden 170 ps 250 tork olan bir araçtan daha yavaş olsun? Fiziken mümkün değil...

Yahu güzel kardeşim dizel araç yüksek hızda daha fazla performans kaybına uğrar bunu biliyor msnz??

https://m.youtube.com/watch?v=1Z0qmV3OtLI bu 3.20d

https://m.youtube.com/watch?v=abclCpdGsog 3.20ied

• Aynen forumun bittiği an. Bu kıyaslamadan sonra konuşmanın gereği yok. Herkese iyi geceler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yahu kime sorarsan sor hesaplar bunu:) cebinizden cıkmıyor mu 50.000 tl fazladan..

Burda mesele 3.20d ile 3.20ied nin yakıt mtv hesaplaması mı sadece.herşey bu ikisinden mi ibaret maliyet hesabında.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-ilk-sahibinden-boyasiz-degisensiz-405985742/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-hatasi-boyasiz-borusan-bayi-cikisli-354970742/detay

İkisi de 2013 model hemen hemen herseyi denk durumda..

biri dizel biri benzinli gördüğün üzere aralarında 25 bin tl fark var:) hani nerde 50 bin yarısı yansıyor 2.el piyasasına..

:)))
    dikkatini çekerim linkini attığın dizel 76 binde. benzinli ise 45 bin de :))) aynı kilometrede aynı modelde atsana bi de :)
    hem burdan daha önce söylediğim şeyi de dile getirmiş oldun. bak dizel daha yüksek km de olmasına rağmen ikinci elde değeri daha yüksek. yani dizeli ilk alırken benzinliye kıyasla ödediğin fazlayı, ikinci elde satarken benzinliye kıyasla daha yüksek satıyosun. yani orantısız bir zarara uğramıyosun.. benzinli ne kadar zarara uğruyosa dizel de aynı oranda zarara uğruyo. hatta daha az..
    şimdi aynı modelde aynı km de bir dizel bir de benzinli yollar mısın fiyat farklarına bakalım :)

Al buyur kardeş aralarında 10 bin km var bilmem cok mu dersin buna da.. Fiyat farkı 23 bin tl :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2013-model-57-binde-boyasiz-nokta-hatasiz-361743252/detay

Alırken fazladan ödediğin 50-60 bin tl nin yarısı nerde şimdi ??

Hani benzer zararlar ediliyordu

yok abi ben anlatamıycam :)
    yahu satarken dizelden de benzinliden de doğru orantılı zarar edersin diyorum kardeşim.
    satarken dizelden daha çok zarar edip benzinliden daha zarar etme mantığını nasıl silebilirim ki sizin kafanızdan?
    düşünüyorum düşünüyorum ama bişey bulamıyorum..

Allahım ya kardeş alemsin:)

Orana mı bakıyorsun cebinden para cıkarken verdiğin 50 binin yarısı buhar olmuş 2.elde işte aynı şartlardaki benzinliye göre..

• quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_3277

Aynen forumun bittiği an. Bu kıyaslamadan sonra konuşmanın gereği yok. Herkese iyi geceler.

Otobanda yüksek hızda 3.20ied daha iyi videolarda görüldüğü üzere uydurma mı yapıyoruz:))

• bianconera kullanıcısına yanıt
    Dostum sen yanlış anladın. Benim alıntıladığım 1.6 tdı'la kıyaslanmasıydı. Bunun üzerine bu konu hakkında konuşulacak birşey kalmamış, fanatizm ön plana çıkmıştır. Yoksa senin kıyaslamalarına katılıyorum. Yüksek hızda devir çevirmesinden ötürü benzinlinin avantajı vardır. Tekrardan iyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuk_3277 -- 12 Mart 2017; 23:30:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuzluSoğan

kadranın çekilip konulduğu videolarla bir şey kanıtlayamayız (Yol şartları vs. aynı değil çünkü). Yan yana bu forumdan iki sürücü otobana çıkar kapışır iyi olan kazanır.

Bikaç tane farklı video koysam o da mı olmaz:) neyse baska da ispat noktam olamaz

Son olarak şunu söyleyim 2 litre 5.28 i 245 ps benzinli,

3 litre dizel 258 ps aractan daha iyi performansa sahip bi başka örnek bu

• selcuk_3277 S kullanıcısına yanıt
    Fanatizm değil.
    Hodri meydan?
    Sizin gözden kaçırdığınız bazı konular var:)
    Aracın birisi 1350 diğeri 1580 kg
    Siz bu araçlara dediğim gibi 3 er kişi ve arkaya da bagajı doldurun.
    Varsa iddianız çıkalım ?
    Ben fanatik değilim.Senede 2 araç değiştiren birisiyim.Reel olarak tecrübe etmediğim şeyin iddiasını yapmam.
    Bu sayede sizin kisi gibi iddiada bulunan bir arkadaşımdan aldığım hed,yeye sizinkisinide eklerim.
    Buyrun?
    Aynı kulvarda en az 4 boy fark atar 1.6tdi (rampa yukarı)
    Aşağıysa 10 boy fark yer:)
    Yukarıda başka iddiada olan arkadaş var(audi a3 tdi sedan rahatlıkla 220-230 a çıkar)

Ben fanatik değilim.Cidden neden olayım ki? Ben sadece tecrübelerimden yola çıkarak sevmediğim bir araba olduğunu iddia ettim 3.20ed nin....
    Nick resmime dikkatli bakın.Bende 2016 40.yıl zaten mevcut:)
    Yoksa benim sevmemem sizin fikrinizi asla değiştiremez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi certac -- 13 Mart 2017; 1:36:38 >
  • O kadar parayı verdikten sonra aradaki fiyat farkını neden düşünüyorsunuz?

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Arada 5-10 olsa haklısınız ama bana verilen fiyatlarda 80 bin fark vardı. %40 fark çok büyük bir fark. İkinci bir araba parası.
  • omer_k_izmir kullanıcısına yanıt
    Tamam da hocam o seviyeye çıkan birinde rahatça harcayabilecegi parası vardır. O seviyede araba lükse girer. 150 bin üstünden arabada fiyat düşünmek garibime gitti. Bunun fiyatı bu, bu az bu çok yakıyor diye düşünülür mü?

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Neden düşünmeyeyim, elbette düşünürüm. Kendi gelirimi, ihtiyaçlarımı, önceliklerimi değerlendirdiğimde 190 benim için makul bir lüks ama 280 değil. Lüks ve birikim arasında bir denge kurmak zorundayım. Mesele gücümün yetip yetmemesi değil. "Bindiğim otomobil benim toplam mal varlığımın yüzde .... kadarından fazla etmemeli" derim. "Bu kadarlık bir araca binmeden önce şurada bir dükkan almış olmam lazım" derim. Her şey gibi lüksün de bir limiti var.
  • omer_k_izmir kullanıcısına yanıt
    Benim demeye çalıştırığım şu 150 binliraya kadar alacağınız arabalar ayağınızı yerden keser. 150'inin üstü hem ayağı yerden hemde dediler olmaya başlar.

Ben dediler olayına girecek olsam alacağımın arabanın fiyatına böyle bakmam alır geçerim gücüm neyse.

• Hem yakıt hem performans olarak 320d daha öndedir. Eğer bütçeniz yetiyorsa kesinlikle 320d alın.
  • 320d için vereceğim farkla gidip 2015-2016 model benzinli manuel astra focus golf alabiliyorum siz neyin derdindesiniz anlamadım hakikaten.sırf az yaksın diye c segmenti araba fiyatı kadar fark verilir mi?dizel hakikaten takıntı oldu toplumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasoneva -- 13 Mart 2017; 16:9:19 >
  • eSSelamuAleykum E kullanıcısına yanıt
    Dizel 150 bin km den sonra satması zor olur artı bmw nin 100 bin bakımı ve 150 bin bakımı( varmı bilmiyorum)çok para tutar.ed mantıklı

• Konunun tamamı hesap kitap üzerine dönmüş. Ben de bir iki kelam edeyim. Şimdi mantıklı düşününce her iki araç da alınmaz. Şöyle temiz bir golf alınır ve bir kaç yıl sonra kar ile satılır:)

Ama eğer işin içine zevk girerse zaten bunun hesabı kitabı yapılmaz. Isteyen 2 bin dizel alır isteyen 1.6 benzinli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yılın Üyesi -- 30 Mart 2017; 21:6:58 >
  • Arkadaş tam 40. yıl 3.20ied alma arifesindeyim, konuyu okudum beynim bulandı ya.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.