Şimdi Ara

BMW 3 serisi (G20) (186. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: hakan3185 , hakan3185
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü2 Mobil
5 sn
21.273
Cevap
300
Favori
1.651.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Haklısın doğru söylüyorsun,
    Ancak bu sadece benle yada birkaç kişi ile olmaz. Hele hele gördüklerimden sonra... yaw gözümün önünde adamın biri geldi bende 2014 var biliyorsun bunu alın yarın yenisini en fulllünü getirin dedi dedi.... ben şok babam şok... yani ne desem bilemedim. Birde bu durum sadece bmw ye has değil diğerleri de aynı. Clio olmuş 150 bin. Yapacak bir şey yok.
    Keşke davanda sen haklı çıksan inan çok sevinirim. Bu ülkede fiyatı düşen hiçbirşey görmedim.
    Selametle.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hayrikimi1 H kullanıcısına yanıt
    Özelden yazdım.

• berkolo88 kullanıcısına yanıt
    90 lara geri döndük.

• Döviz aynı, vergiler aynı ama araçların fiyatları artıyor çok ilginç. Araç yok diye değil. Araç corona süresince hep yoktu. Heralde bakıyorlar ikinci eller uçtukça uçuyor biz de pastadan pay alalım diyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • indecent İ kullanıcısına yanıt
    Bende oyle dusunmeye basladim. Baska hicbir anlami yok. Yukselsede alan bir kitle var. o yuzden zamlamaya devam ediyorlar.

• gayet iyi

• Haziran ayında 155 adet satılmış g20

https://twitter.com/eozpeynirci/status/1278992930557083649?s=21

• Merhaba,

Profesyonel sürüş asistanı paketini almadan, normal m sport + exec. Pakette aktif cruise kontrol özelliği bulunuyor mu?

Syg.

• indecent İ kullanıcısına yanıt
    Adaptif cruise control bulunmuyor. Standart cruise control bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TM01 -- 3 Temmuz 2020; 23:18:36 >
  • Sportline exec hifi donanim yeni fiyatini bilen var mi ? Belki siparisi olan vardir diye soruyorum. Bende 2. Aracimi alacagim. Hala sirada bekliyorum. Ay sonuna kadar gelecek bir arac var da fiyat soylemiyor satis temsilcisi merak ettim.

• Bugün bayiye gittiğimde 481k anlaştığım aracın fiyatı 503k olduğunu öğrendim araç Temmuz üretimi olan araçlardan bakalım gelene kadar ne kadar olacak

• sarsici kullanıcısına yanıt
    Bu heralde m sport bir arac bahsettiginiz exec paketli ?

• berkolo88 kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam m exp pk araç

• Merhabalar,
    30 nisanda portimao mavi, exe, hifi özellikli aracı 464 dediler. Fiyat listesi yayındaydı. 2 mayıs liste askıya alındı güncelleniyor yazdı. Borusan ı aradım belirttiğim özellikli aracın gümrükte olduğunu 7 günde teslim dedi. Kalan 3 araçtan biriydi zaten. 464 kabul dedim 10 bin kapora verdim. 5 mayıs günü 478 oldu araç ve sinirle aradım borusanı kaporamı geri aldım. Eğer ilk aradığımda araç gümrükteyken tüm parasını ödeseymişim yani liste askıya alınmadan fatura kesip ödemeyi komple alırsam zam sizi etkilemezdi dedi temsilcim.
    Tabi parayı komple ödeyip fatura kesmek için aracın hangi koşulda nerede olması gerekiyor onu bilemiyorum. Öyle ha diyince fatura kesilmiyor. Belki en azından aracın gümrüğe girmesi gerekiyor. Ama böyle bir seçenekte varmış bende öğrenmiş oldum. Eğer illede alacaksanız bu koşulu iyi öğrenin gerekirse son 10 günde bile olsa parayı ödeyip fatura kestirin. Çünkü aracın size teslimatına 1 gün kala bile 20 bin zam yiyebilirsiniz. Bana söylenen buydu borusan tarafından. Onların yalancısıyım.
    Bu arada satış öncesine kadar tüm verdiğiniz paraları geri alabilirsiniz. Cayma hakkınız var.
    Arkadaşım HONDA CRV ye sıraya girdi. 315 ten. 5 bin kapora verdi. Araç 20 günde 325 oldu ama arkadaşım etkilenmiyor. Honda ta japonyadan getirttiği araca kapora verene ilk söylediği fiyattan satıyor. Bu da başka bir durum.
    Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _kaanmert -- 5 Temmuz 2020; 1:8:53 >

• Merhaba bu biraz şirket politikası olmuş. Borusanda demek ki araç satış tarihindeki fiyatlarla faturalandırıyor. Nası olsa alıcısı var diye müşteri memnuniyeti birinci planda değil. Ayrıca gümrükte olan ve beyannamesi kapanmayan bir araç için nasıl fatura keseceklermiş onu tam anlayamadım. Fatura keserken şase no vs yazmıyor mu? İthali olmayan arabayı fatura kesemezsin. Biraz sallamışlar gibime geliyor. Ayrıca bayiler bu gibi durumlarda faturaları vergisel nedenler gibi çeşitli nedenlerle geç kesmek isteyebilir. Buna takılmış olabilirsiniz. Gümrük işi sallamasyon gibime geldi.

• Arkadaşlar ortada araç yok. Koca ay 155 araç satılmış yukarıda datayı paylaştım. Yani 83 milyonluk ülkede 155 adet 3 serisi. Arz çok kısıtlı , belki pandemi belki firmanın satış stratejisi artık her ne ise. Yani bu kadar az bir satış varken Borusan olabilecek en yüksek rakama satış koyması anormal değil. Rekabetten öte bir durum var ortada. Örneğin bir rekabet ortamı oluşabilmesi için adamların elinde 1000 tane araç olması lazım , rakibinin de elinde 1000 tane olması lazım ki bir kampanya görelim bir fiyat avantajı görelim. Şu an zaten rekabet kurulu soruşturması altında bu şirketler.

83 milyonluk ülkede 150 tane arabayı zaten 500 bin de deseler ki diyorlar , sırf tipini şeklini beğenen adama bile satarlar , detayları önemli değil yani. Galeri faktörünü de es geçmeyin.
    Mercedes geçen ay 0,39 faiz ve 15 bin takas desteği sunuyordu , amg listede 479 bin , indirimlerle 450 civarı veriyormuş ( forumdan gördüm kendim fiyat almadım) 630 civarı satış yapılmış. Bu ay 0,69 a çekmişler mesela. Takas desteği de yok sanırım.

Ekonominin görece iyi olduğu yıllarda 1500-1600 adet satış başarısı gösterdi bu şirketler. Şu an herkes geleceğinden bir parça satmakla meşgul. Düşük kredi oranları sayesinde herkes ya konut ya araç kredisi borcuna girmiş durumda. Bu yıl veriler belki çok kötü gelmeyecek fakat seneye aynı potansiyel ortaya konamaz çünkü zaten uzun vadeli borçlu olacak bir çok kişi. Ülkede işten çıkarmaları engellemek için kısa dönem çalışma 1 ay daha uzatıldı. Eylül ekim itibariyle ben daha büyük risk görüyorum şahsen.

Herkesin hesabı kitabı yapacak kabiliyeti var. Burada 500 bin TL arabaya para veren adama ekonomi dersi vermek veya yanlış yaptın demek , onun yerine bunu alsaydın demek veya aldığı arabayı ölümüne eleştirmek çok manasız. Yine de paylaşım önemli , en azından rakiplerin kampanyaları veya fiyatları konusunda dostane şekilde fikir paylaşımı yararlı diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• BMW temmuz 2020 de 20 ülke ile başlamak kaydıyla android auto yu aktif edeceklerini duyurmuş. Devam eden aylarda diğer ülkelerde de aktif olacakmış. Bunun için bir yazılım güncellemesi olacakmış. Bilginiz var mı bilemiyorum ama EXECUTIVE paketler için iyi haber. TR o 20 ülke arasında olmasa da yıl sonuna kadar gelebilir. Connected drive deaktif ama car play in devam ediyor olması android auto nun da güncelleme ile aktif edilebileceği anlamına geliyor bence.
  • Harman kordonlu m paket arac mi yoksa head display , lazer , aktif cruise kontrollu m paket mi ?

• yakup198520 Y kullanıcısına yanıt
    Ben guzel muzik dinlemeyi severim benim icin harman kardon derdim. Diger arkadaslari bilmem

• yakup198520 Y kullanıcısına yanıt
    Tabiki lazer

• 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.