Şimdi Ara

BMW 3 serisi (G20) (185. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: TM01 , ÇağlarŞentürk KC0CI
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü3 Mobil2 iOS
5 sn
21.272
Cevap
299
Favori
1.650.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
23. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _kaanmert

Bu konuyu birkac sayfa önce konuştuk. Yazılım isine girmeyin. Yazılım atmadan önce Intercooler vb bazi parçalar değişecek diyor borusan. Kaldiki 2.0 motor ve uzeri yapilabiliyormuş zaten. Ben şasi den sorgulattim olmuyor dediler. Dışarıda yaptırmayın derim. Sanjumanda vuruntu felan riskleri varmış. Sıkıntı olmaz diyenlere cok inanmayın.
    1.6 b48b16 larin intercoolerına herseyi b48b20 ile ayni o yuzden bircok kisi yazilimli kullaniyo ama tabiki ileride ne sorun olur bilinmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

Kalkışta hantallığı en aza indirmek için ilk olarak bir pedal chip almanı tavsiye ederim.
    320ied kullanmadım ama test etmişliğim var ve bu araçtan g20 ye geçen arkadaşlarım da çok var. Öncelikle iki aracın motorları farklı, turboları farklı ve güç ürettikleri devirleri farklı. Kalkışta stok f30, stok g20 yi alır ancak 200km/h dan sonra g20 arayı açmaya başlıyor, bunu defalarca test ettik.
    Daha öncede bahsettiğim bir Türkiye geneli g20 TR grubu var. Bu grubun %70 i aracına yazılımlı biniyor.
    270-280hp araçlarıyla bırak 320d leri, 430i leri ve benzerlerini fark atatak geçiyorlar. Hatta şu an Stage 2 yazılım olan araçlarda var ve yazılımdan şu ana kadar 3 kişi arıza aldı ve parça değiştirmeksizin yazılım değişikliği ile çözüldü.
    Yani diyeceğim şu, yazılımın zarar vermeyeceğinin garantisi yoktur ancak 330i ye ödeyeceğin vergi farkı ile 320i ye yazılım yaptırıp 2 kere motor değiştirebilirsin.
    Bahsettiginiz araclardaki problemi anlatabilirmisiniz ? Bende g20 kulubunden biriyle konustum 70 80 arac yazilimli problem olmadi demisti kendisi mesela

• hayrikimi1 H kullanıcısına yanıt
    Araçlardan biri yazılım yaptıktan 4-5 ay sonra farklı bir şehire yolculuk yaptığında aracında performans kaybı olduğunu fark ediyor, aracı herhangi bir uyarı vermeden motoru korumaya aldı. Araçtan yazılımı sildiklerinde stock haldeyken herhangi bir problemi kalmıyordu ancak araca yazılımı geri yükleyince motor kendini korumaya almaya devam etti. Başka bir yazılım firması ile görüşüldü, yazılım firması bu durumu yazılımı farklı bir versiyon cihaz ile yükleyerek çözdü.

Diğer sorunlar ise aynı marka yazılım yaptıran iki araçta yüksek hızdayken vites düşürüldüğünde silkeleme problemiydi bunu da yazılım firması farklı bir versiyon yazılım atarak çözdü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Satış temsilcisi %2 lik zam uygulandığını söyledi .araç gelene kadar zamlar kur farkları felan , fiyat alıp başını gidecek gibi.
    Yazık düştüğümüz duruma .ötv de bir ayarlama olmazsa , hayal olacak gibi görünüyor .

• Yabancının 60bin -50bin birime aldığı şeyi bizler 500bin birime almaya çalışıyoruz. yarım milyon para vermek çok can sıkıcı. Işin ilginci, araçlara talep de var, dolayısıyla satıcılara gün doğuyor. Az sayıdaki araçtan az çalışarak büyük paralar kazanıyorlar. Ikinci ellerin hali ortada, galericiler tereyağı stoklar gibi araç stoklayıp fiyat yükseltiyorlar. Hiç bir dönemde ikinci ellerin fiyatı sıfır fiyatını geçmemişti. Olağanüstü bir durum. Yeni araç sevkiyatları başlayınca, buna bir dur demek gerekiyor.

• _kaanmert kullanıcısına yanıt
    Size katılıyorum. Yarım milyon para verip, Saatli bomba olayı yaşamayalım.

• Alpay22 A kullanıcısına yanıt
    Ben ÖTV indirimi geleceğine inanmıyorum. Gelirse de belli bir matrah veya hacime göre gelir diye düşünüyorum.

• prenscem P kullanıcısına yanıt
    G20 daha yeni, daha büyük ve daha rafine bir araç. Bundan dolayı da (sürati daha az hissettirdiği için) F30’dan daha hantalmış gibi hissettirebilir. Gerçekten daha yavaş olup olmadığını Vbox vb. bir cihazla teyit etmek gerekir.

• Biraz önce arandım 1 haziranda verdiğim siparişi önümüzdeki hafta net 30.000 TL artışla teslim edebileceklerini söylediler. Vatana millete hayırlı olsun.

• treleibus T kullanıcısına yanıt
    Sakincasi yoksa hangi donanimli arac icin bu artis oldu ? Ciddi ciddi cok artmis cunku.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

Araçlardan biri yazılım yaptıktan 4-5 ay sonra farklı bir şehire yolculuk yaptığında aracında performans kaybı olduğunu fark ediyor, aracı herhangi bir uyarı vermeden motoru korumaya aldı. Araçtan yazılımı sildiklerinde stock haldeyken herhangi bir problemi kalmıyordu ancak araca yazılımı geri yükleyince motor kendini korumaya almaya devam etti. Başka bir yazılım firması ile görüşüldü, yazılım firması bu durumu yazılımı farklı bir versiyon cihaz ile yükleyerek çözdü.

Diğer sorunlar ise aynı marka yazılım yaptıran iki araçta yüksek hızdayken vites düşürüldüğünde silkeleme problemiydi bunu da yazılım firması farklı bir versiyon yazılım atarak çözdü.
    Çok ozel degilse yazılım firmalarının isimlerini söyleyebilirmisiniz , eğer alırsam aracı büyük bir ihtimal yazılım yaptırıcam böyle bir sorun kimse yaşamasın

• berkolo88 kullanıcısına yanıt
    M Sport + Exec + Hifi = 514.000 TL
    Şimdi diyelim ki ben bi bmw x3 spariş ettim.
    adam bana dediki 2 ay sonra gelecek.
    ben dedim ki ama ben kırmızı renk ve şu opsiyonları istiyorum.
    adam dedi o zaman 5 ay sonra gelecek.
    ben 10.000 tl kaporayı yatırdım. anlık fiyatıda 780.000 TL diyelim.
    şimdi 5 ay sonra araç geldiğinde 5 ay sonraki güncel fiyatı 880.000 TL ise ben bu aracı 880.000 TL' ye mi almış olacağım.
    ya da parayı peşin verip anlık fiyattan alamıyor muyuz?
    Yok artık ya iyice abarttılar bu işi. Martta aynı araç 414.000 TL idi. Ne oldu da %25 zam oluyor anlamak mümkün değil.

• TM01 kullanıcısına yanıt
    Inanin bende anlayamiyorum. Bir gariplik var bu iste !! Cozemedim gitti. Yarim milyondan fazla oldu yani araclarin fiyatlari msportlar icin konusuyorum tabiki.. saskinim

• prenscem P kullanıcısına yanıt
    880.000 TL ye alırsınız. Sipariş verirken paranın tamamını ödeseniz dahi aracı geldiği günkü fiyattan alırsınız.

• TM01 kullanıcısına yanıt
    Peki ben araç için 10.000 TL kapora verdim. Araç 5 ay sonra geldi ama yaklaşık 80.000 tl zamlı şekilde. yok kardeşim bu zam çok diyerekten ben almıyorum desem kaporanın tamamını iade alabiliyormuyum?
  • Araç teslim formunu imzalamazsan plaka çıkmadan önce değil kapora aracın tüm bedelini de ödesen paranı alırsın

• Borusan feryatları duydu. Yine zam yaptı

• 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.