Şimdi Ara

BMW 3 serisi (G20) (188. sayfa)

4 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü4 Mobil3 iOS1 Android
5 sn
21.238
Cevap
299
Favori
1.649.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
34. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben, borusan'ı aradığımda ayın ortası gibi gelecek dediler eylül başı teslim araçlar olacakmış

@tunlab
  • malum sitede 455 bin tl ye sportline 3 bölge klimalı araçlar var, daha düşük fiyata alabilirmiyiz acaba borusan dan.
  • tunlab T kullanıcısına yanıt
    Suan fiyatlar zamlandi. Temiz veya 0 buldugunuzu almak gerek. 455e sportline imkansiz gibi bir sey suanda.
  • berkolo88 kullanıcısına yanıt
    olmazsa öyle bişey yapayım, yeni fiyatlar yüksek gelebilir.
    Executive paketler belki ucuk ama arada 447 455 arasi cok guzel borusan cikisli 0 araclar var. Alinabilir. Ama kesinlikle borusan olmali. Bayii cikisli almayin ne oldugu belli olmayan araclarla risk alinmaz.
  • berkolo88 kullanıcısına yanıt
    sportline executive araçlar işimi görür, 3 bölge klima ve hi-fi olursa zaten yeterli, apple carplay mevcut aracımda en çok kullandığım özelliklerden birisi çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunlab -- 8 Temmuz 2020; 19:44:55 >
  • Eng. kullanıcısına yanıt
    Aslında bu aracın güzel tarafı, kaputu açtığınızda karşınızda duran 1.6 motordan çok daha fazlası
  • bmw fiyat listesinde First Edition Sport Line 437k gözüküyor, buna executive ve hi-fi eklenmiş olarak 460k gibi bir fiyata mı geliyor acaba? 2.ellerde bu tarz bi araç sıfırdan daha pahalı.

bir kaç soru var kafamda g20 ile alakalı, aracım 50.bin km de ama f30 da kullanılan 1.6ied motorun arızalarından korkuyorum, böyle bir sorunu g20 de gören duyan varmı acaba?
    birde apple carplay kullanırken harita veya google navigasyonu hayalet ekrana aktarabiliyormuyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunlab -- 9 Temmuz 2020; 21:29:27 >
    0 Sportline + hifi + exec 18 jant suanda 480-485tl arasi. O da arac bulursaniz. Sahibndende enterasan rakamlara satan oluyor. Hemde cok dusuk km araclar. Bence kovalayin. Esimin aracinda suana kadar hicbir sikinti yasamadik. Cok da memnunuz. Bu sebeple yenisini siparis ettim. Onun aracinda apple carplay yok. O yuzden o konuda yorum yapamayacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkolo88 -- 9 Temmuz 2020; 21:35:34 >
  • Yazılımlı halde yüksek km ler kullanan varmı ?
  • Ne ölçüp biçmesi😀Yahu siz bu şekilde 1.6 motorlu araçlara saldırdığınız sürece bu böyle devam edecek. Onlar bakıyorlar nereye kadar gidecek göreceğiz. İyi olan kazansın :) Ama bu arabaya bu parayı verenler unutmasın en az 15bin € fazla ödüyorsunuz.
  • Merhaba,

Executive,
    Sürüş asistanı profesyonel
    Harman kardon
    Lazer far
    Metalik renk

Gibi paketlerin, paket fiyatı hakkında bilgisi olan var mıdır? Hiç bir yerde ayrı paket fiyatı olarak bulamadım.
    merhaba
    Ben su ana kadar g20 motoru ile ilgili bir sorun duymadım. Bildigim kadarıyla 5.20 de zaten kullanılan motor. Kronik problem olarak dikiz ayna elektronik arızası ve sunroof trim sesi. Bunlarda halledilebilir sorunlar. Motor sorunu ile kıyaslanamaz. Bende ayna sorunu olmadi hiç. Sunroof seside özel spreyler ile çözülüyor diyen deneyimleyen kullanıcılar var.
    Apple car play bende var fakat iPhone yok :) Zaten temmuzdan sonra Android auto aktif olacakmış bende onu bekliyorum. Özetle bir arkadaşım anlattı detayları. Zaten bu apple store uygulamalarının hepsini desteklemiyor. Belirli uygulamalar uyumlu. Haritalar, aramalar, sportfy vb. Senin dediğin harita konusu destekliyor. Hatta bildigim kadariyla telefona gelen mesajları bile sesli olarak okuyor. Tabi bu bazen riskli olabilir :)
    Asagidaki videolari izlersen belki fikir verir. Kullananlar daha detaylı yorum verir.
    https://www.youtube.com/watch?v=A0npHmFByyw&app=desktop
    https://www.youtube.com/watch?v=eNfX4FrfXwk&app=desktop

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _kaanmert -- 10 Temmuz 2020; 0:32:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

Aslında bu aracın güzel tarafı, kaputu açtığınızda karşınızda duran 1.6 motordan çok daha fazlası
    316d de bile 2000 cc motor koymasalar Avrupa'da belki biraz daha kabul edilebilir.

Eskiden 320i'lerde bile 6 silindir vardı. Şimdi 1.6 motor oldu...

Nereden nereye...

Güç ve performans olarak sorun yoktur muhakkak. Araba da çok güzel. Sadece bana garip geliyor.
  • _kaanmert kullanıcısına yanıt
    berkolo88 kullanıcısına yanıt
    benim f30 aracımda carplay var zaten evet belli başlı uygulamalar ama hepsi de spotify, google navigasyon gibi işime yarayan uygulamalar,
    motor olarak da sorunu yoksa alınır o zaman, teşekkürler arkadaşlar.
  • hacim artık bir şey ifade etmiyor. Eskiden güçlü motor üretebilmek için hacimli motor yapıyorlardı. Tabi motorun sesi gürültüsü tadı farklı idi. Şimdi zaten litrelik pet şişe büyüklüğünde motorlardan da inanılmaz güçler elde ediyorlar. Artık hacim ihtiyacı yok, hacim için veya atmosferik için ısrarcı olan firmalar da düşüş trendine giriyor. Örnek mazda.

Artık turbo motorlarda da gaz tepkisi , çekiş kabiliyeti , motor gücü ve torku zaten atmosferik büyük hacimi aratmıyor. 15-20 yıl önce 300 hp motor yapmak için adamlar 4-5 litrelik motorlar üretiyorlardı. Mercedeste de bmw de de örneklerini rahatça görebilirsiniz. Şimdi artık amg bile düşük hacme geçti. M3- M4 ler 3 litreye düştü. a45 amg s ler 2.0 motorda 420 hp güç veriyor. 15 sene önce c63 amg ler 5 litrelik motorlardan alıyordu bu gücü. Daha önce bahsetmiştim 1,6 litre 270 hp bir araç kullanıyorum. Performansı bir kenara bıraktım günlük 1,6 motor benzinli araçlarla aynı tüketimde geziyor. Hatta atmosferik 1,6 motorlardan daha ekonomik olduğuna da adım gibi eminim.

Hem çok daha fazla güç , hem çok daha fazla tork , hem daha ekonomik hem de bakım maliyeti adına büyük avantajları var küçük hacim motorların. Ülkemiz özelinde de hacimli motor = çok ötv çok mtv demek. Yürütme maliyeti ve satın alma sırasında uçurum oluşuyor. Olay bundan ibaret. Alışmamız lazım bu sürece.

• Bmw 2.18i gc exec. M sport icin rez yaptirdim. Aklim 3 serisinde kaldi ama donanimli araç yok borusanda.

Sizce ekstra verecegim yaklasik 100.000 tl icin 3 e yukseltmek mantikli olur mu?

Bir diget konu da piyasadaki arabalarin cok azinda konfor erisim var. Yani anahtari kullanmadan araca giremiyorsun. Bu paralara bu kadar basit ve eski bir opsiyonun eklenmemis olmasi bana garip geliyor. Clio'da bile ust paketlerde standart bu sistem.
  • Valla bugun gozumun onunde 3 arac hemen satildi. M sport paket hepsi. Az geliyor vs bir yana ciddi ciddi iyi talep aliyorlar suan.
  • Mkcobain M kullanıcısına yanıt
    Ben hayatta 2 gran coupe tercih etmezdim. Hersey den ote ic hacmi bana dar geliyor. Ayrica 3 serisiyle bence mukayese edilecek bir arac degil. Tasarim olarak da cok begenemiyorum. Ama ic hacmi ve opsiyonlari sizi tatmin ediyorsa dusunulebilir. Fiyat farki evet cok ancak ben yine soyluyorum. 2 serisi gc ve 3 serisi cok apayri segmentler ve farkli araclar. Hitap ettigi kesim de cok farkli. 3 serisine tabikide deger eger gran coupe yerine alinacak arac ise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkolo88 -- 10 Temmuz 2020; 15:39:49 >
  • Mkcobain M kullanıcısına yanıt
    2 serisi ve 3 serisi mukayese kabul etmez, fiyat farkına kesinlikle değer.
  • 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.