Şimdi Ara

BMW 3 serisi (G20) (183. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.232
Cevap
299
Favori
1.649.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaman hızlı akıyor. Neredeyse 1 sene olmuş. Aşağıdaki mesaj 6 Temmuz 2019 tarihli. Bu konuda fiyatın ilk açıklandığı mesaj.

Yeni Bmw 3.20i
    First Edition Sport Line Son indirimli 315.500 TL.
    First Edition Luxury Line Son indirimli 341.000TL.
    First Edition M Sport Son indirimli 347.500TL.

%5 indirimli fiyatlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

cihan nick mi degistirmis?
    Değil. Certac ı 2011 yılından tanırım. Aynı zamanlarda 320d almıştık.

• @certac işte sonunda doğruları acıklayan bir yazar, aylardır bütün borusan otoları ,kosifleri ve hatta inciroglu bmw yi arayip 330 siparisi vermeye calisiyorum ve hicbiri anlasmamiz yok getiremeyiz diyolar neden cünkü 2.0dan devsirme 1.6 motor G20 yi 2.0 motor fiyatına satıyolar cidden anlayamıyorum gecen bmw online da dakikalar icinde bütün araçlar tükendi hatta 600k lık bir 3 seriside alındi yani kusura bakmayın lütfen kimse alınmasın ama bu acgözlulük oldugu sürece o araçları bizim milletimize bu fiyatta satmaya devam ederler yani ben f10 525 kullanicisiydim sattim daha kompakt ve gene benzer güclerde bir araç almak istiyorum ama bmw türkiye malesef buna izin vermiyo daha fazla para verip 1.6 sına bin diyor işin içinden cıkamadim acaba alip yazilim yaptirsammi diyorum gene içim rahat binemem diyorum o yüzden bu kasaya 2.0 motorların gelmesini ve bu saçmalıgin bitmesini beklemeye çalışıcam ayrıca cidden1.6 lara bu paraları bağlamak çok anlamsız herkese saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayrikimi1 -- 1 Temmuz 2020; 2:3:7 >

• hayrikimi1 H kullanıcısına yanıt
    problem şu kardeş; başka alternatifimiz yok...

2014 senesinde 60 bin euro ya sıfır 3.20d technology f30 aldım. ocak 2020 ayında ise 65 bin euro ya 320i aracı zor aldım.

f30 aracım 2000 motor olmasına rağmen (ötv farkını sen düşün) 1600 cc lik g20 aracımdan daha ucuzdu.

bu forumdaki tüm arkadaşlarım eminim aynı durumdadır ama başka alternatifimiz yok. bmw veya mercedes te durum bundan ibaret.

kanunlar itibariyle de distribütör dışında araca binmenin büyük risk olduğu ülkede yaşıyoruz. (ithal araç aldığında, gecenin üçünde evinden sahtecilik suçlamasıyla alınma ihtimalin var)

volvo, audi vs binecek arkadaşları bilmem ama bmw ye bineceksen BAŞKA ALTERNATİFİN YOK, sonuç bu!

yoksa hepimiz biliyoruz, bu arabaların fiyatları bunlar değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkaya06 -- 1 Temmuz 2020; 2:40:54 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • certac C kullanıcısına yanıt
    Hocam günümüz şartları bu. Başka alternatifin yok. Yanlız şunu bilmeni isterim. Disel araçlar artık dünyada ikinci planda. Tabiki performans olarak 2.0 olmaz ama bu araç hiçte fena bir araçdeğil. Konfor olarak bahsettiğin araçla atalarında uçurum var. Deneme imkanın oldu mu hiç?

• Arkadaşlar burada gözden kaçırdığınız nokta Borusan Otomotiv kar etme amacıyla kurulmuş bir şirket. Aranızda ticaretle geçimini sağlayanlar vardır. Bir üründen x birim kar ediyorken, maliyeti daha yüksek ve daha düşük kar edeceğiniz ürünü getirir misiniz? Borusan üretici değil distribütör olduğu için her modelde üreticiyle pazarlık yapıyor ve anlaşılan adetlere göre model bazında fiyat alıyor. Örneğin 10.000 adet 320i satma taahütü verirse üreticiden %10 indirim alıyorken, 500 adet satma taahütü verdiği araçta %3 indirim alabiliyor. Verdiğim rakamlar tamamen afaki olmakla birlikte genel işleyiş bu şekilde.
  • teşekkürler, bende en azından exucutive, 3 bölge klima ve hi-fi li bir araç olsun istiyorum, h&k zor olur ama hifi işimi görür herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: MiaKaiser

Arkadaşlar burada gözden kaçırdığınız nokta Borusan Otomotiv kar etme amacıyla kurulmuş bir şirket. Aranızda ticaretle geçimini sağlayanlar vardır. Bir üründen x birim kar ediyorken, maliyeti daha yüksek ve daha düşük kar edeceğiniz ürünü getirir misiniz? Borusan üretici değil distribütör olduğu için her modelde üreticiyle pazarlık yapıyor ve anlaşılan adetlere göre model bazında fiyat alıyor. Örneğin 10.000 adet 320i satma taahütü verirse üreticiden %10 indirim alıyorken, 500 adet satma taahütü verdiği araçta %3 indirim alabiliyor. Verdiğim rakamlar tamamen afaki olmakla birlikte genel işleyiş bu şekilde.
    Dediginizi cok iyi anlıyorum ama borusan benim istedigim arabayı ücreti karsılığında ozel siparis verip getirebilir yani devletin burda koydugu bir yasak yok bu durum için, ben aracin vergisini ve borusanin üzerine koydugu kâr marjınida ödemis oluyorum sadece anlasmamiz yok getiremeyiz demelerine bir anlam veremiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayrikimi1

Dediginizi cok iyi anlıyorum ama borusan benim istedigim arabayı ücreti karsılığında ozel siparis verip getirebilir yani devletin burda koydugu bir yasak yok bu durum için, ben aracin vergisini ve borusanin üzerine koydugu kâr marjınida ödemis oluyorum sadece anlasmamiz yok getiremeyiz demelerine bir anlam veremiyorum.

Alıntıları Göster
    Sebebi muhtemelen çok az sayıda satılacak araç için bürokrasi ile uğraşmak istemiyor olmaları. Belki tse tip onay vs modele hacme özel yapılması gerekiyordur. Bir defasında mercedes marka bir showroom kamyonu ithal etmiştim , tse den gelip stop lambasının üzerindeki e işaretine kadar bakmışlardı. Halbuki mercedes aynı mercedes, Almanya fabrikada üretilmiş, aynı aracın TR de distribütör satışı var sonuçta.

Yoksa borusan için bir engel yok. Siz de ithal edebilirsiniz doğrudan. Türkiye Nissan GTR satmıyor mesela , çünkü satarsa teknik servis ve teknisyen , yedek parça bulundurması gerekebilir kanunen veya şirket prensip gereği. Fakat galeriler özel ithalatla getirip satıyorlar. Aynı durum yeni supra için de geçerli.

• hayrikimi1 H kullanıcısına yanıt
    O aracı getirmek işlerine gelmiyor. Çünkü 1.6 motordan kazandığının yarısını kazanamayacağını kendiside biliyor, özel sipariş dahi olsa. Yukarıda 320d hakkında yorum yazan arkadaşa da sonuna kadar katılıyorum. 300e 2.0 motor araç satan firma, 500-550ye 1.6 motor itelemeye çalışıyor. Kimse yok dolar şöyle oldu, yok Euro böyle arttı, yok devlet şu kadar vergi alıyor demesin. Çok şükür herşeyin farkındayız. Audinin bu yıl yeni a4 2.0 dizelleri kaç paraya sattığını da biliyoruz. 2016-2019 arası 320i ed sportline plus, son bir yıldır da 320d M Sport edition kullanan birisi olarak Borusan’ın satış mantalitesinin artık saçmalamada zirve yaptığını belirtmek isterim. Çok yakında 1milyon civarına makyajlı 1.6 motorlu 5 satarsa hiç şaşırmam. Yeni g20 alan arkadaşlar yanlış anlamasın sakın, arabanın yeni oluşu, donanımı, şekli, şemali vs si iyidir. Ama hepsi o kadar. Motor olarak övünülecek birşeyi yoktur. Özellikle şehir içinde yakıt, güç ve performans olarak 2000 dizelin çok gerisindedir. Borusan istese az bi farkla 2000 motor dizel ya da benzinli araç satabilir. Ama söylediğim gibi, işlerine gelmiyor.

• Şimdi kontrol ettim de, sitede fiyat kısmına girdiğimde fiyat listesi güncellenmektedir yazıyor. Zaten gereğinden fazla pahalı olan araca bir zam daha mı yapacaklar acaba. Çok ilginç.

• selcuk_3277 S kullanıcısına yanıt
    benim 2014 senesinde 2000 motorluk aracı euro bazında daha ucuza aldığımı kastediyorsanda, kastetmiyorsanda aynen katılıyorum kardeş. 550 bine 1.6 motor almak zorunda kalıyoruz.
    distrübütör dışında (ister sıfır ister ikinci el) araç getirmek yasak olduğu için tamamen borusan ın şefkatli (!) kucağındayız.

distrübütör dışında sıfır ve/ya kullanılmış izin verilsin bak nasıl düşüyor fiyatlar.

• indecent İ kullanıcısına yanıt
    8500-9400 TL arası donanıma zam gelmiş

• Merhaba , 450.000 tl ye kapora verip ayırttığım araç ,
    Bmw bul dan teklifi yazdır dediğimde liste fiytı 478.000 tl olarak görünüyor.
    Böyle bir fiyat artışı olabilir mi ?

Karşılaşan oldu mu böyle bir duruma , bayi indirm yapıyor mu,
    Bilgi verebilir misiniz .
    Tşk

• Alpay22 A kullanıcısına yanıt
    Benimkide 484 binden 514 bine çıkmış gözüküyor. Önceki teklifte indirimli fiyat vardı şimdi sadece tek rakam gözüküyor. St ye mesaj attım bilgilendireceğim sizi dedi bakalım ne olacak.

• Alpay22 A kullanıcısına yanıt
    Onun uzerinden indirim gelir diye dusunuyorum. Bu kadar farkli bir zam neyin zami ki artik ? Sacmaladilar yani

• Fiyatlarla ilgili görüşen var mi?

• Bu zam üstüne birde Euro’ya gelen zam yansıyacak sanırım

• sarsici kullanıcısına yanıt
    Yuh bence direk 50.000lira arttirsinlar fiytlari ciddi ciddi nedir bu !!! Yeni bir sey ogrenen olursa yazsin lutfen.

• 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.