Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3071. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30693070307130723073
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dream of ice

Bilmediginiz konularda insanlari yanlis yonlendirmeyin sesi yapan fitillerdir. Fitillerin govdedeki siyah citaya temas ettigi yerden ses gelir cozum olarakta temas ettigi noktaya bant cekilmesinin sebebi budur. Zaten diger cozum fitillerin degismesidir sana cozum olarak citalarimi degiselim dedi servis:) citalardan nasil ses gelsin ayrica cikan sesi hic mi dinlemedin plastigin govdeye surtme sesi onlar.

Bilmedigim konu hakkinda konusmam ben

Ses fitilden gelmiyor o kadar ses gelmez zAten citadan geliyor ses yada soyle soyleyelim benim ses citadan geliyor sizi bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba.

Geçen hafta 2017 model sıfır km prestij paket 318d aldım. Araç şu an 1500 km'de ve aynı 2 yıl önce yine sıfır aldığım 40. yıl 320i'deki gibi direksiyonda titreme başladı.

Yakın zamanda böyle bir şey yaşadınız mı veya duydunuz mu?

• Tekirdağ Çanakkale tüketim değerlerim

Oldukça iyi

37 derece gösteriyordu, full klima ve 4 kişi yolcuyla ayrıca oldukça yüklü idi.

Ortalama hız 96.7

Tüketim 4.9

• quote:

Orijinalden alıntı: JN008

quote:

Orijinalden alıntı: sholmes

Biraz fotoğraf yükleyelim 😊 Meguairs sarı şampuan, kil temizliği ve soft 99wax uyguladım kadife gibi oldu araba . 2015 40.yıl paketi😎

Mükemmel olmuş.Maşallah.Güle güle kullanın showroom parlaklılığına erişmiş.Hep merak ederim kil boyayı pasta gibi hafiften aşındırıcı mıdır değilmi dir diye.Cevap verirseniz sevinirim.Teşekkürler.Kullandığınız kil de aynı marka mı idi?

Tşk ederim. Bunu bende çok araştırdım özellikle detailing forumlarında aşındırmadığını ve 6 ayda bir yapılmasının uygun olduğu gibi yazılar vardı. Kendim uygularkende aşındıracak bir yapısı olmadığını hissettim sakız gibi bir yapısı var. Kil meguairs marka.

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorsun ve hala iddia ediyorsun. Bmwdeki en kronik sorundur hakkinda burada ya da yabanci forumlarda defalarca konusuldu fitillerin govdeye surtmesi sonucu olusan bir sestir fitilin yapisindan kaynaklanir ve f30da coz fitilin karsisina gelen siyah citaya yere bant cekmektir. Ayrica o citanin asagisina da bant cekerseniz kesilir oraya da fitil denk geliyor ben oraya cektim yine kesildi.

Sendeki bendeki ses diye bir durum yok hepsi ayni.

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Bilmediginiz konularda insanlari yanlis yonlendirmeyin sesi yapan fitillerdir. Fitillerin govdedeki siyah citaya temas ettigi yerden ses gelir cozum olarakta temas ettigi noktaya bant cekilmesinin sebebi budur. Zaten diger cozum fitillerin degismesidir sana cozum olarak citalarimi degiselim dedi servis:) citalardan nasil ses gelsin ayrica cikan sesi hic mi dinlemedin plastigin govdeye surtme sesi onlar.

Ses fitilden gelmiyor o kadar ses gelmez zAten citadan geliyor ses yada soyle soyleyelim benim ses citadan geliyor sizi bilmiyorum

Hocam bende de vardı aynı sorun o bahsettiğiniz siyah çıtalara bant çekilerek çözüldü, ses fitillerin siyah çıtaya sürtünmesinden çıkyor

• yahu ne mesele oldu bu fitil sesi.
    gidin iyi kalite lastikten aynı ölçülerde fitil kesin takın arabanıza veya coupe araba alın
  • Muhtemelen bu fitiller Arge açısından bir şekilde hatalı üretildi ve BMW biz gibi tüketici haklarının kısıtlı olduğu ülkelere giden araçlara stokları bitirmek işin takıyor...Yoksa İskandinav-AB ülkelerine yada ABD'ye giden araçlarda bu kronik sorunun olduğunu hiç sanmıyorum...

• plateau kullanıcısına yanıt
    Hepsinde var nette aratin yabanci forumlarda acilmis onlarca baslik var. Zaten buyutulecek bir sorun degil anlamayan adamlar isitip isitip gundeme getiriyor alti ustu bir bant cekiyorsun ses kalici kesiliyor belli bile olmuyor bant cekmesi 10 dakikani aliyor cekilecek banti da paylastim defalarca. Cozulmeyek bir sorun olsa ben kiyameti koparirdim ama bu kadar basit cozumu olan bir sorun cok fazla yaygara yapiliyor. Mercedeste de var trim sesi, cozumu de boyle basit degil hatta. 2+2:4dur diyoruz 10 defa gelip gelip 2+2 kactir 5 midir diyor hala, anladik bir araba aldin ve alemin en kral arabasi tamam ve trim sesi geliyor cozumu cok basit!

• Arkadaşlar başıma şöyle talihsiz bir olay geldi, Antalya'da nerede yaptırabilirim ve tahmini fiyat ne kadar olur sizce?

• sholmes S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.Güle güle kazasız kullanın inşallah.
  • Selamlar,

Yakıt konusunda bu tür turbo-benzinli araçlar oldukça hassastır.

Örnek verecek olursam

Güzergah:Niğde-Ankara/Ankara-Niğde

Ortalama hız :130 km/h

2 kişi + klima sürekli auto da 16.0 derece

Toplamda 700 km uzun yol + 100-150 km ankara şehir içi trafiği

Toplamda 58 litre benzin

Diğer bir örnek

Güzergah:Niğde-Gaziantep/Gaziantep-Niğde

Ortalama Hız: 115.6 km/h

1 kişi + klima sürekli auto da 16.0 derece

Gaziantepte 150 km klima maximum da şehir içi trafiği

Toplamda 950 km yol yaptım ve araç 50.8 litre benzin aldı.

Ekranda 240 km daha menzil gösteriyordu. İlk defa bu kadar uzun yol gidebildim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcanerg

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Hocam bende de vardı aynı sorun o bahsettiğiniz siyah çıtalara bant çekilerek çözüldü, ses fitillerin siyah çıtaya sürtünmesinden çıkyor

İnsallah sorun cozulur ya cidden asiri rahatsiz edici bir durum

• quote:

Hepsinde var nette aratin yabanci forumlarda acilmis onlarca baslik var. Zaten buyutulecek bir sorun degil anlamayan adamlar isitip isitip gundeme getiriyor alti ustu bir bant cekiyorsun ses kalici kesiliyor belli bile olmuyor bant cekmesi 10 dakikani aliyor cekilecek banti da paylastim defalarca. Cozulmeyek bir sorun olsa ben kiyameti koparirdim ama bu kadar basit cozumu olan bir sorun cok fazla yaygara yapiliyor. Mercedeste de var trim sesi, cozumu de boyle basit degil hatta. 2+2:4dur diyoruz 10 defa gelip gelip 2+2 kactir 5 midir diyor hala, anladik bir araba aldin ve alemin en kral arabasi tamam ve trim sesi geliyor cozumu cok basit!

Senin gibiler oldugu surece bize daha cok boyle sorunlu araba satarlar

Lafa bak buyutulecek birsey yokmus

Ben 2013 ibizami satip 3.18 d aldim 210.000 lira verdim

İbiza vw'nin b sinifi en kalitesiz arabasi ama tik ses yoktu

210.000 lira verdigim arabanin heryerinden ses geliyordu

Trim sesi en nefret ettigim seydir benim

• Sycylian kullanıcısına yanıt
    Cok benzeri bana oldu, farin arka ayaklari catladiysa 6500 tl, catlamadiysa tampon boya + su fiskiyesi 1500 gibi tutuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sinnan

Cok benzeri bana oldu, farin arka ayaklari catladiysa 6500 tl, catlamadiysa tampon boya + su fiskiyesi 1500 gibi tutuyor

Far tamir edilebilir ayaklarinda sorun varsa bile. Siz direk degistirme fiyatini soylemissiniz herhalde ki o da 6500 tl tutmaz. Kazali aracimda far degisimi xenon ampul dahil 3500 gibi biseydi

Aynisi basima geldi. Far ayak tamiri su fiskiyesi tamiri tampon boya ve tamiri. 750 tl ye hallettim. Tabi servis fiyatindan bahsetmiyorum

• wapcep_scrol W kullanıcısına yanıt
    Evet, serviste yaptirdigim icin servis fiyatlarini aklimda kaldigi kadariyla soyledim.

Tutar tutmaz kismet.

• quote:

Bugun tukurdugunu yarin yalayan bir tip oldugun icin seninle pek polemige girmek istemiyorum malum forumda bukalemun gibi renk degistirdigini bilmeyen yok actigin basliklarda yemedigin laf kalmadi ama helal olsun hala takiliyorsun buralarda senin rezil oldugunun 10da 1i ben olsam ugandaya gocmustum simdi. Citalardan ses geliyor diye iddia ettin yine morardin ve simdi hemen konuyu degistiriyorsun.
    Hayir sucumuz neydi de f30 alip geldin foruma ne guzel mercedesci audici falandi sen.

Hayir sucumuz neydi de f30 alip geldin foruma ne guzel mercedesci audici falandi sen

merak etme hocam 2018i görmez yıl sonu satar

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-temiz-olu-fiyat-teklif-etmeyin-lutfen-445966353/detay

Arkadaşlar ilandaki aracım satılıktır.
    3.20 ied 170 hp
    2014 sportline 52 bin km 135 bin tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Connect Ferit -- 14 Ağustos 2017; 11:5:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuzluSoğan

quote:

Orijinalden alıntı: arjen robben

Arkadaşlar merhaba.

Geçen hafta 2017 model sıfır km prestij paket 318d aldım. Araç şu an 1500 km'de ve aynı 2 yıl önce yine sıfır aldığım 40. yıl 320i'deki gibi direksiyonda titreme başladı.

Yakın zamanda böyle bir şey yaşadınız mı veya duydunuz mu?

Herkes FİTİL FİTİL diye tutturmuş FİTİLİN en azından çözümü var, direksiyon titremesinin çözümüde yok. Üstelik balans için para istiyorlar. Ne yapmam gerekir bu sorunu çözmek için hiç bilmiyorum. Kendi hatalarından olan balans için para istememeleri için ne yapmam gerekir? Onlarca araç denedim daha direksiyonu titremeyen 3,4 görmedim. Özel bir yolum var hemen oraya götürüyorum arkadaşlarımı ve orada direksiyonu titremediğini iddaa eden arkadaşlar şok oluyor. Burda varsa babayiğit direksiyonum titremiyor diyen çıksın gelsin. Pütürlü yollarda falan titremiyor, kaymak gibi olmak zorunda. Her yolda da yapmıyor. Bimmerpostta herkes isyanlarda.

sanırım bende yok ama denimkisi biraz değişik oldu. bendede vardı sıkıntı. cumartesi günü aynalı hunter cihazda rod balans yapıldı ve on/arka lastik değişimi oldu. dönüş yolunda kontrol ettiğimde yok gibiydi. tekrar bakamadım. bu aksam bakmaya çalışırım olmadı sabah kesin bakarım. yanlız su var. arka lastikler bitmek üzere belki ocak belki subatta değişecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonywayt -- 14 Ağustos 2017; 15:35:2 >

• 
Sayfa: önceki 30693070307130723073
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.