Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3070. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30683069307030713072
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim aracada bant çekip gönderdiler(satarken yazacam zaten yara bantlı 3.20 diye) fitil falan değiştirmediler, bu sorunu burada paylaştım ama bir kaç kişi hemen büyütüyorsun dedi, bana göre sorun başkasına göre olmayabilir, hele garantisi bitenden bant için 600 alındığını duyunca daha da sinir oldum şimdi
  • Arkadaşlar benim araba 2600 km de 40.yıl kardeşimin 32000 km de 40.yıl. Cam filmi iki araçta da yok bugüne kadar hiç gıcırtı sesi duymadık. Arabamızı kendimiz yıkıyoruz her yıkama sonrası fitil bölgesini güzelce kuruluyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence cam filmi ile alakası yok benimkide 40.yıl zaten arka camlar kendinden karartmalı 2000 km de bant çekildi
  • Garantisi biten arkadaslar gelin 100tlye cekeyim bandi 500tlniz cebinizde kalsin.

M3 karbon ayna kapagi almayi dusunuyorum çinde fiyati 350 tl civari burada 750tlye geciyorlar. Aliexpressten alsak 90dolar maalesef gumruge takiliyor neyse cine giden arkadastan rica edicem yalniz bunu cinde nerede bulabilir bilgisi olan var mi?

• herkese Merhaba. E90 3.20d aracımı sattım.. F30 3.20d almak istiyorum bütçem 130-140bin civarı.. F30 2012-2013 modellerine bakıyorum ama fiyatlar 150bin civarı... sonbahara doğru biraz gevşeme olur mu 2. elde ....
    yoksa 2018 yılı yeni fiyat listesiyle her şey yukarıya mı gider?
    teşekkür ederim.. iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sokak1112 -- 10 Ağustos 2017; 23:26:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: surgeon17

Tedlon bant 600 tuttu ve diğer fitiller ile ilgili işlemler yapıldı.

Ben aynı işlemi ücretsiz yaptırdım...

• sokak1112 S kullanıcısına yanıt
    fiyatlar yukarı gider..döviz kuru arttıkça herşey aleyhinize..
    yıl sonu kur her zaman artar..
  • merak edenler için daha önce paylaşırım demiştim.

arac 2014 model modernline + hk + on park + cc ve 38.000 km de

57 lt benzin . 29,3 km ortalama hız ile istanbul içinde 9,5 lt yakıt tuketimle 586 km yol . aracta genelde 200 kg insan ve 15-20 kg ek ağırlık bulunmakta.

klima hep açık. %10 sport - %40 comfort - %50 eco.

arac 60 lt aldıgını düşünürsek 1 depo ile 620 km yapar. klımayıda kapasaydım heralde 650 çıkardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonywayt -- 12 Ağustos 2017; 13:30:59 >
  • Arkadaslar gecen gun yazmistim buraya. Aldigim 293 tl lik benzin ile 892 km gidebildim. Tekrar doldurup Marmarise sonra Fethiyeye; Saklikente; Antalya ya yola ciktim asagidaki fotografta dun aksamki yoldayken cektim.

Dun aksam Limitor 130 da durdu hep. Aydin otobaninda bildiginiz uzere ceza gelmesin diye basmadim. Malum otoban sartlari sure ye mi ne bakiyorlarmis giris cikislarda.

Ayni yolda 5.25d ile 6.5 lt yaktik daha once.

Herkese iyi forumlar

• Bugun sabah araci servise verdim dedim kardesim verdiginiz urun ile ses kesiliyor ama care degil yine basliyor ses

Buna bir cozum bulun fitiller degissede birsey degismez bant cekelim dediler bende tamam dedim

Aksam uzeri araci aldim suan ses yok insallah olmaz ya o ses hala kulaklarimda catir cutur

• quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

merak edenler için daha önce paylaşırım demiştim.

57 lt benzin . 29,3 km ortalama hız ile istanbul içinde 9,5 lt yakıt tuketimle 586 km yol . aracta genelde 200 kg insan ve 15-20 kg ek ağırlık bulunmakta.

klima hep açık. %10 sport - %40 comfort - %50 comfort.

arac 60 lt aldıgını düşünürsek 1 depo ile 620 km yapar. klımayıda kapasaydım heralde 650 çıkardı

Ankara şehir içinde değerlerim neredeyse aynı. %50 eco pro olacak sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Bugun sabah araci servise verdim dedim kardesim verdiginiz urun ile ses kesiliyor ama care degil yine basliyor ses

Buna bir cozum bulun fitiller degissede birsey degismez bant cekelim dediler bende tamam dedim

Aksam uzeri araci aldim suan ses yok insallah olmaz ya o ses hala kulaklarimda catir cutur

Bant bende de işe yaradı. Belki arada fitillere bakım yaparsak etkisi daha uzun okur. Geçenlerde bir arkadaş borusandan fitiller için aldığı bir ürünü paylaşmıştı.

Geçenlerde sesin cam filminden olabileceğini söylemişlerdi. Bence alakası yok. Benim araçta film yaptırmadan önce de ses vardı, yaptırınca da birşey değişmedi. Servis bant çekince ses kesildi. Hem cam filmiyle bant uygulanan yerin veya karşılığındaki fitillerin alakası yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Walter_Sobchak

quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

merak edenler için daha önce paylaşırım demiştim.

klima hep açık. %10 sport - %40 comfort - %50 comfort.

Ankara şehir içinde değerlerim neredeyse aynı. %50 eco pro olacak sanırım.

Yes. Duzelttim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biraz fotoğraf yükleyelim 😊 Meguairs sarı şampuan, kil temizliği ve soft 99wax uyguladım kadife gibi oldu araba . 2015 40.yıl paketi😎

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Geçen gün servise gittim. Kapı içlerindeki lastiklere birşey sürdüler. Şuan ses yok ama tekrarlama ihtimali varmış eğer tekrarlarsa tekrar getir araç 1 gün kalacak dediler. Göreceğiz bakalım.

İyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sholmes

Biraz fotoğraf yükleyelim 😊 Meguairs sarı şampuan, kil temizliği ve soft 99wax uyguladım kadife gibi oldu araba . 2015 40.yıl paketi😎

Mükemmel olmuş.Maşallah.Güle güle kullanın showroom parlaklılığına erişmiş.Hep merak ederim kil boyayı pasta gibi hafiften aşındırıcı mıdır değilmi dir diye.Cevap verirseniz sevinirim.Teşekkürler.Kullandığınız kil de aynı marka mı idi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Walter_Sobchak

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Bugun sabah araci servise verdim dedim kardesim verdiginiz urun ile ses kesiliyor ama care degil yine basliyor ses

Bant bende de işe yaradı. Belki arada fitillere bakım yaparsak etkisi daha uzun okur. Geçenlerde bir arkadaş borusandan fitiller için aldığı bir ürünü paylaşmıştı.

Geçenlerde sesin cam filminden olabileceğini söylemişlerdi. Bence alakası yok. Benim araçta film yaptırmadan önce de ses vardı, yaptırınca da birşey değişmedi. Servis bant çekince ses kesildi. Hem cam filmiyle bant uygulanan yerin veya karşılığındaki fitillerin alakası yok.

Hocam ses fitilden degil kapanin icindeki citadan geliyor

• merhabalar herkese,

2012 3.20d arac sahibiyim. Daha once bakim onarim fiyatlar konusunu forumda dillendirmistim. Simdi de 2 sorum olacak:

1. Klima burclarindan gedigi soylenen ve klima yuksek ayarda calisirken gercekten rahatsiz edici olan bir ses var... 85000KM deki BMW icin bu normal mi? Suanda 100K oldu araba; iyice kotulesti ses.. klimayi 3 levelden yukari cikartamiyorum. Ustam 500-600TL masrafi var dedi; klima burcu ses yapiyor dedi. BMW aldik ama garip bir sekilde hic beklemedigim bir yerden ariza veriyor...

2. Direksiyon gicirtisi. 80K km arabada bu normal mi? O zaman basladi.. BMW neden kaliteli bir direksiyon kutusu yapmamis anlamadim.. Arac 2013 trafige cikisli. 4 yildir yolda... Ustam diyor ki "duymamazliktan gel, 1500tl masrafi var"... cok sasirdim bu ise.. sizin bmw lerde de direksiyon gicirdamasi var mi?

tesekkurler

• Arkadaşlar merhaba,

Nbt navigasyon harita güncelleme ile ilgili bir sorum olacak.

Aracım 2015 model makyaj öncesi 40.yıl serisi, bu yüzden de nbt evo değil, standart nbt var. Connecteddrive sitesine araç şase bilgileriyle giriş yapınca harita için güncelleme linki gözükmüyor. Sadece makyajlı(yani evo nbt) olan araçlar için ücretsiz güncelleme linki çıkıyor diye biliyorum.

Bu güncellemeyi kendim farklı bir linkten indirme şansım yok mudur? Aradığım harita 2017/2 Türkiye haritası. Avrupa olanından da bulursam TR'yi kapsıyordur herhalde, dimi?

Bilgisi olan cevap verirse sevinirim.

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Bilmediginiz konularda insanlari yanlis yonlendirmeyin sesi yapan fitillerdir. Fitillerin govdedeki siyah citaya temas ettigi yerden ses gelir cozum olarakta temas ettigi noktaya bant cekilmesinin sebebi budur. Zaten diger cozum fitillerin degismesidir sana cozum olarak citalarimi degiselim dedi servis:) citalardan nasil ses gelsin ayrica cikan sesi hic mi dinlemedin plastigin govdeye surtme sesi onlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream of ice -- 13 Ağustos 2017; 2:5:36 >
  • 
Sayfa: önceki 30683069307030713072
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.