Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3073. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
70.296
Cevap
511
Favori
4.414.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30713072307330743075
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coskunabi1

quote:

Orijinalden alıntı: JN008

Kavga etmeyin,ben biraz havayı dağıyatım.Bir süredir aracımın arka balataları uyarı veriyordu ve bugün son 50 km kaldığını belirtince değiştirmek için daha önce tanıştığım Murat ustaya (Ankara şaşmaz sanayiide)gittim.İlk defa yetkili servis harıci bir servise gittim.(Eğer merak eden olursa özelden adres ve soyadı verebilirim).Daha önce Borusana gidip sorduğum ve doğru dürüst cevap alamadıgım klımayla ilgili bir uğultuyu dinlettim (arada bir olan bir şey)klıma kompresöründen olduğunu belirtti.Artarsa değişmesi gerekirmiş.Borusan oralı olmamıştı arıza kaydıda açmamışlardı(orada hata yapmışım) üstelik bu arada aracın garantiside bitti.
    320d ler deki zincir problemini sordum motor sesini dinledi sıkıntı yok dedi. 150-200.000 km den önce f30 larda pek görmediğini söyledi ve arızanın genelde çok sert kullanılan araçlarda olduğunu söyledi.
    Asıl gidiş sebebim arka fren balatalarını değiştirmekti ve daha önce arayıp bmw group marka istediğimi söylemiştim tamam demişti.Gider gitmez balataları söküp şase numarası vererek balataları ve fişini getirtti.15 dk da balataları değiştirdi.
    Borusan fiyatının yarısına işlem tamam oldu.
    İşim toplam 30 dk da bitti,Borusana gitsem 4 saatten önce bitmezdi.
    Ayrıca Borusan ın kullandığı motor yağını falan sordum hepsi sanayii de var ama sıradan yağlardan biraz pahalı olur ancak Borusan servis kadar asla olmayacağını söyledi.Yani dışarda servis hizmeti+malzeme Borusan fiyatının Yarısı kadar falan oluyor.Borusanın kullandığı parçaları değilde sıradan parçalar alırsanız en fazla üçte bir fiyata çıkar.
    Kısacası memleketimizde süper ustalar var.BİLGİLERİNİZE.
    Takılan balatanın içinden çıkan prospektüs fotoğrafını koyuyorum,kutunun üzerinde bmw group yazısı vardı. BMW 3 serisi (F30)

Benimde aracım 85.000 km ye geldi. Arka balata son 5000 km gosteriyor değişme zamanı geldi. Yaklaşık maliyeti ne oldu acaba balata+işçiliğin?.

arkadaşlar ben bmw yedek parça işi yapıyorum
    logolu orjinal balata f30 ön 450 tl arka 350 tl ye veriyorum
    30 tl ön 30tl arkada balata fişleri değişiyor .bmw

• cihanair kullanıcısına yanıt
    En son bu compact ci civic cilerin burayı iç etmesi ve malesef bu forumun sorumlu kişisinin bir atraksiyon yapmamasından dolayı misafir sanatçı takılıyordum.
    Amma ona yazma buna yazma dayanamadım.
    Bari kullanıcı adı filan değiştir be kardeşim bu nedir?
    Her kotulediğin arabayı aldın!
    Artık bir "yalancıyı kurt yemiş" durumundasın milletin gözünde maalesef..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fitil sorunun bantla çözdüm ama benim direksiyon titremiyor

• jonywayt J kullanıcısına yanıt
    3M magic modeli. Çekildikten sonra zor belli oluyor.

• surgeon17 S kullanıcısına yanıt
    600 ..
    Yahu 10dk lık iş. Servisler iyice işin suyunu çıkardı

• quote:

Orijinalden alıntı: arjen robben

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Arkadaşlar merhaba.

Geçen hafta 2017 model sıfır km prestij paket 318d aldım. Araç şu an 1500 km'de ve aynı 2 yıl önce yine sıfır aldığım 40. yıl 320i'deki gibi direksiyonda titreme başladı.

Yakın zamanda böyle bir şey yaşadınız mı veya duydunuz mu?

Bende 3.18 d var ama titreme falan yok bunu cok sik duyuyorum bende ama ben yasamadim 200 km hiza da ciktim yasamadim

80-120 arasında yapıyor. İlk başta bende de yoktu 1500 km'den sonra başladı. Öyle az buz değil ciddi titriyor. Bir önceki aracımda değişim yapmışlardı şimdi görüşüyoruz nolacak bakalım.

1500 kmde araba suan yok insallah olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• newsted31 N kullanıcısına yanıt
    50-100 arası işcilik alıyorlar balata da yerine göre 450-500civarında.

• autolover A kullanıcısına yanıt
    Insan dayanamiyor degil mi hocam ben de yazmayayim dedim ama net ortami eski yazdiklari belli, soz ucar yazi kalir durumu tahrik ediyor insani:)

@Saglamlar_otomotiv fiyat guzel orijinal olduguna rmin misiniz nasil bir garanti veriyorsunuz parca fotolarini atabilir misiniz uzerindeki parca kodu ile bir bakalim biz de.

• quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

Insan dayanamiyor degil mi hocam ben de yazmayayim dedim ama net ortami eski yazdiklari belli, soz ucar yazi kalir durumu tahrik ediyor insani:)

@Saglamlar_otomotiv fiyat guzel orijinal olduguna rmin misiniz nasil bir garanti veriyorsunuz parca fotolarini atabilir misiniz uzerindeki parca kodu ile bir bakalim biz de.

Evet verilen fiyat çok iyi ama bmw group parça olmalı.ve şase no su girilerek alınmalı.Çünkü bir çok marka da uygun ürün var ama hiçbiri orj gibi uyumlu olmuyor.ısınınca ses yapan mı ararsın,erken ömrünü tamamlayan mı akla gelmez bir çok uyumsuzluk oluyormuş.Zaten araştıranlar bilir mesela her araçta örn bir kaporta bölümü orj alırsanız epey bi fiyat farkı oluyor yan sanayii üretimi olanda mutlaka bir yerinde yapısal bir fark oluyor,orj ürünle bire bir aynısını üretmek yasak.Yoksa piyasada 150 tl ye de balata var.Normalde fiyatı 500-550 tl olan balatayı borusan 1200 e satıyor .mesele bu.yağ da da aynı durum var piyasaya bakıyorsunuz 450 tl ye yağ yok 4 lt si en baba yağın 160 tl,ama BMW ye üretilen yağ hadi 250 olsun ama borusan a girince fiyat uçuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tonysparkov

Arkadaşlar merhaba,

Nbt navigasyon harita güncelleme ile ilgili bir sorum olacak.

Aracım 2015 model makyaj öncesi 40.yıl serisi, bu yüzden de nbt evo değil, standart nbt var. Connecteddrive sitesine araç şase bilgileriyle giriş yapınca harita için güncelleme linki gözükmüyor. Sadece makyajlı(yani evo nbt) olan araçlar için ücretsiz güncelleme linki çıkıyor diye biliyorum.

Bu güncellemeyi kendim farklı bir linkten indirme şansım yok mudur? Aradığım harita 2017/2 Türkiye haritası. Avrupa olanından da bulursam TR'yi kapsıyordur herhalde, dimi?

Bilgisi olan cevap verirse sevinirim.

.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuzluSoğan

quote:

Arkadaşlar merhaba.

Geçen hafta 2017 model sıfır km prestij paket 318d aldım. Araç şu an 1500 km'de ve aynı 2 yıl önce yine sıfır aldığım 40. yıl 320i'deki gibi direksiyonda titreme başladı.

Yakın zamanda böyle bir şey yaşadınız mı veya duydunuz mu?

Herkes FİTİL FİTİL diye tutturmuş FİTİLİN en azından çözümü var, direksiyon titremesinin çözümüde yok. Üstelik balans için para istiyorlar. Ne yapmam gerekir bu sorunu çözmek için hiç bilmiyorum. Kendi hatalarından olan balans için para istememeleri için ne yapmam gerekir? Onlarca araç denedim daha direksiyonu titremeyen 3,4 görmedim. Özel bir yolum var hemen oraya götürüyorum arkadaşlarımı ve orada direksiyonu titremediğini iddaa eden arkadaşlar şok oluyor. Burda varsa babayiğit direksiyonum titremiyor diyen çıksın gelsin. Pütürlü yollarda falan titremiyor, kaymak gibi olmak zorunda. Her yolda da yapmıyor. Bimmerpostta herkes isyanlarda.

titremiyor. araç istanbul da başakşehir ve esenlerde görülebilir. çok istrsen sürüp deneyebilirsin de. istoc sultangazi ara yol kaymak gibi asfalt ve defalarca denedim. titremiyor. fitillerden gelen ses ise borusan da gecen sene eylul de bant çekildi, o gunden sonra o ses de gitti.

• 469871077 nolu ilandaki yeni Luxury Plus renk jantlar renk direksiyonun kalınlığı induval yazısı falan gayet hoş ve ağır durmuş...40.yıl sahibi olarak beğendim açıkçası

• Bmw sahibi değilim ama geçtiğimiz yıl bir büyüğümüz aldı 40.yıl. o da aynı belli bir hızdan sonra titreme yapıyordu. Aldığı yerde bahsetti, biraz da forsunu kullandı ve lastik değişti komple. Bu şekilde de titremeden kurtuldu.

• JN008 J kullanıcısına yanıt
    Bazi konularda orijijal takintisi olmamali ozellilkle plastik parca olan tamponlarda, mesela benim aracta taiwan m tampon var bu islerden anlayan biriyim inanin orijinali ile hic farki yok %100 araca oturdu oldukca saglam ,araca vurdular tampon kirilmadi bile. Goruntusude orijinalden daha guzel 4 serisindeki gibi alt yanda ruzgar kanali yapmislar. Normal m araca donup bakmazsiniz ama inanin benim dokunuslarimi gordugunuzde bir daha donup araca bakarsiniz. Onemli olan guvenilir yerden kaliteli urun almak.

Parca konusunda benim parcacimda : orijinal hava filtresi borusanda 150 orada 90tl . Polen borusanda 250 orada 150tl. Tabiki bunlar parca fiyati borusan isciliktevekleyince 150 liraya alip taktigim parcayi 300tlye takiyor.Az cok isi biliyorsaniz kaziklanmazsiniz orijinal parcayi bildigim icin zaten piyasadaki cakallardan etkilenmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream of ice -- 15 Ağustos 2017; 23:49:24 >
  • araçla birlikte gelen lastikler bridgestone potenza s001 rft. (üretim yeri TR).farklı marka lastik kullananların yorumları nelerdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

Bazi konularda orijijal takintisi olmamali ozellilkle plastik parca olan tamponlarda, mesela benim aracta taiwan m tampon var bu islerden anlayan biriyim inanin orijinali ile hic farki yok %100 araca oturdu oldukca saglam ,araca vurdular tampon kirilmadi bile. Goruntusude orijinalden daha guzel 4 serisindeki gibi alt yanda ruzgar kanali yapmislar. Normal m araca donup bakmazsiniz ama inanin benim dokunuslarimi gordugunuzde bir daha donup araca bakarsiniz. Onemli olan guvenilir yerden kaliteli urun almak.

Parca konusunda benim parcacimda : orijinal hava filtresi borusanda 150 orada 90tl . Polen borusanda 250 orada 150tl. Tabiki bunlar parca fiyati borusan isciliktevekleyince 150 liraya alip taktigim parcayi 300tlye takiyor.Az cok isi biliyorsaniz kaziklanmazsiniz orijinal parcayi bildigim icin zaten piyasadaki cakallardan etkilenmiyorum

Hocam senin parçacının ismini öğrenebilir miyiz? Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: autolover

En son bu compact ci civic cilerin burayı iç etmesi ve malesef bu forumun sorumlu kişisinin bir atraksiyon yapmamasından dolayı misafir sanatçı takılıyordum.
    Amma ona yazma buna yazma dayanamadım.
    Bari kullanıcı adı filan değiştir be kardeşim bu nedir?
    Her kotulediğin arabayı aldın!
    Artık bir "yalancıyı kurt yemiş" durumundasın milletin gözünde maalesef..

Olayi kisaca ozetleyelim

Honda crv aldim araba normalde 5 para etmez

Ama ustundeki motor ve sanziman suan rakipsiz 1.6 dizel 160 beygir 4 ceker baska bir auv varsa soyle alalim

Bmw 3 almak aklimda yoktu benim asil bekledigim araba vw arteon du ama araba 300.000 olunca almadim o oaraya vw asla olmaz

Bmw 3.18 d araclarda cok guzel kampanya yaptilar

1.6 tdi dsg passat parasina

2000 motor 150 ps 8 ileri zf m plus araba verdiler

Ben burada f/p orani yuksek oldugu icin aldim kotulemek degil zaten araba 5 yillik problemleri var hepsini biliyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: Det_Nye_Riket

araçla birlikte gelen lastikler bridgestone potenza s001 rft. (üretim yeri TR).farklı marka lastik kullananların yorumları nelerdir?

Feci kotu bir lastik 1.16 d aracta geldi 1000 km amcak dayandim

Good year aldim ben cok memnunum

3.18 d aracta ise conti contac 5 var cok iyi bir lastik tavsiye ederim

• mdurna M kullanıcısına yanıt
    içi taba rengi diyor..
    ya renkleri bilmiyorlar yada fotolar satılan aracın fotosu değil.
  • serquantes S kullanıcısına yanıt
    Basaksehirde oturuyorum defalarca her yolda denedim bende titreme cok sukur yok

• 
Sayfa: önceki 30713072307330743075
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.