Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3069. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.414.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30673068306930703071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Borusan Balgat Servisi. Aracım 2016 model 320i ED 40.yıl. Siyah çıtaların altına teflon bant çekildi. Ses gelmiyor şimdilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: robomatt

Borusan Balgat Servisi. Aracım 2016 model 320i ED 40.yıl. Siyah çıtaların altına teflon bant çekildi. Ses gelmiyor şimdilik.

Vallahi benim aklim almiyor bu isi

Koskoca bmw nasil olurda bu sorunu cozemez sacma sapan seyler ile milleti servislere mahkum eder

Sen bu arabayi makyajlamissin makyaj demek sorunlarini cozmek demek

Trim sesi sorun yasamayan yok nerdeyse bende gidicem musait bir zaman kesin bir cozum ariycam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kıymetli dostlar.

Danışan dağlar aşmış, demiş eskiler. Biz de bir bilene danışmak isteriz.

2009 model 3.18 dizel 75 - 80 tl civarında almak mantıklı mı? Yoksa bunun yerine 2016 focus gibi bir şey mi alsak?

Herkes 3.20D tavsiye ediyor. Fakat onların da fiyatı biraz tuzlu. Ne dersiniz?

• newsted31 N kullanıcısına yanıt
    Ben bu konuyu Almanya ya yazdım. Henüz cevap gelmedi..

• bu araçların 60 bin yada 90 bin bakımları ne kadar arkadaşlar
  • cideliöğretmen C kullanıcısına yanıt
    2010 altı hatta mümkünse 184 lük 3 serisi dizel tercih edin. Daha az problem yaşarsınız.

Bir laf vardır ilk sahibi BMW'ye biner, ikinci sahibine BMW biner diye.

Masrafları ağır arabalar, garantici oynayıp mekanik açıdan temiz araba tercih edin.
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    Sadece BMW değil, aynı problem Audi, Mercedes ve diğer lüks markalarda da oluyor. Biraz kauçuk malzemenin doğası biraz da şanş işi.... Teflon bant uzun süreli iyi bir çözüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

Sadece BMW değil, aynı problem Audi, Mercedes ve diğer lüks markalarda da oluyor. Biraz kauçuk malzemenin doğası biraz da şanş işi.... Teflon bant uzun süreli iyi bir çözüm.

Babamda yeni kasa a4 var 2.00 tdi quattro

Koyde daga tepeye vurduk arabayi oyle boyle degil

12.000 kmde tik ses yok vallahi

• surgeon17 S kullanıcısına yanıt
    Sadece teflon bant çekilmesi 1193 tl mi tuttu? Fitiller değişti mi?
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    Valla arkadaşımda C200d var karyola gibi... Her yeri garç gurç kasislerde vs. Yağlayıp yağlayıp gönderiyorlar arabayı.

Şirketin Passat'ı var, o da garç gurç.

Biraz da kullanılan film ile alakalı olabilir sanırım...Sonuçta arabalar tasarlanırken milimetrik hesaplar yapılıyor, film takınca 100 micron civarı camda kalınlaşma oluyor, o da kapıyı kasıp fitili sıkıştırıyor vs olabilir.

Şuradan yapıyorum bu çıkarımı, aracımı uzun süre filmsiz kullanmıştım yoktu, film taktım 2-3 ay sonra başladı garç gurç.
  • quote:

Valla arkadaşımda C200d var karyola gibi... Her yeri garç gurç kasislerde vs. Yağlayıp yağlayıp gönderiyorlar arabayı.

Biraz da kullanılan film ile alakalı olabilir sanırım...Sonuçta arabalar tasarlanırken milimetrik hesaplar yapılıyor, film takınca 100 micron civarı camda kalınlaşma oluyor, o da kapıyı kasıp fitili sıkıştırıyor vs olabilir.

Şuradan yapıyorum bu çıkarımı, aracımı uzun süre filmsiz kullanmıştım yoktu, film taktım 2-3 ay sonra başladı garç gurç.

A4'de filim var hocam sonradan taktirdim ama dediginiz dogru olabilir

• Arkadaslar 320 i ed araclarımızın benzin filtreleri kac bınde degısmeli bılgısı olan varmı aracım 64.000 km de

• quote:

Cam filmi konusunda sizi teyiden başımdan geçen bir dialoğu paylaşmak istiyorum. Aracımı Nisan ayında teslim aldıktan sonra Mayıs ayı gibi rötuş boyasi almak için servise gittim. Bu esnada cam filmi fiyatı almak istedim. Evvelki aracım da Audi olduğu için servis danismanimla yaklaşık 3 senelik bir tanışmışlığımız var ve daha önce Cruise montajinda bir sorun yaşadığım için hafiften pimpirikli birisi olduğumu da biliyor. Bana " abi senin araca cam filmi taktırmayalım , bazen camlardan ses yapabiliyor kastigi için " dedi. Benim cam filmini serviste yaptırmak niyetim zaten yoktu ama sizin söylediğinizi servisten duyduğumu belirtmek istedim. Daha sonra dışarıda cam filmini yaptırdım tabiki o başka Çok şükür şimdilik bir ses yok ama ilerleyen dönemde baslamayacagini kimse garanti edemez

• Ali® kullanıcısına yanıt
    Tedlon bant 600 tuttu ve diğer fitiller ile ilgili işlemler yapıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: surgeon17

Tedlon bant 600 tuttu ve diğer fitiller ile ilgili işlemler yapıldı.

Bant 600 tl. Arabanın kendi kusurunu bu kadar ücret alarak nasıl yapıyorlar insaf doğrusu. Eni sonu bant. Bin küsür lira para toplamda bence çok rahatsız edici. Premium hizmet kisvesi altında bu ücretlendirme kabul edilemez olmalı. BMW'mi ne yazık ki bu tarz uygulamalar yüzünden elden çıkarmıştım. Lastik değişimine 390tl, 30.000 km'de kendiliğinden çatlayan plastik su borusuna 850 tl denilince bende şafak atmıştı. Bir hafta sonra birazda öfkeyle arabayı satmıştım.

• Maalesef böyle ama yapacak bir şey yok. Benim garantim yeni bitti. Araç daha 18 binde. Satmayı düşündüm ama yerine alacağım araca vereceğimi hesaplayınca yine de böyle de olsa kullanmak mantıklı geldi. Bu işlemi serviste yaptırdım yarın yine bir problem çıktığında en azından bir şekilde yapılan işle ilgili muhattap olsun diye. Bugün aynı sınıf değil ama golf dizel highline sunroof ve hayalet gösterge linataç 145 bin olmuş. Benim aracıma mercedes 140 verdi. Diyeceğim o ki 3-5 neyse öderim bu aracı sürerim. Böylesi daha mantıklı.

• surgeon17 S kullanıcısına yanıt
    Kullandıkları bant büyük ihtimalle 3M'in 5430 Transparan modeli.

https://www.amazon.com/0-125-5-5430-Transparent-Reduction-Performance-Temperature/dp/B00KCMJTLC/ref=pd_sbs_328_1?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=P7KXPMJ2733D6HBWDCTK

Bu bant yaklaşık 10-20 USD civarı bir fiyata sahip.

Yapılan işçilik de 30 dk sürse.

600 TL tam bir soygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre baran

Arkadaslar 320 i ed araclarımızın benzin filtreleri kac bınde degısmeli bılgısı olan varmı aracım 64.000 km de

max 12.000 katları olarak düşünürsek : 72k da değişir muhtemelen. son değişim tarihi üzerine 12k da ekleyebilirsiniz. tabu bu degerler max.
  • quote:

benim aracta film yok. seste yok. dediğin mantıklı gelmiyor değil.
  • quote:

Kullandıkları bant büyük ihtimalle 3M'in 5430 Transparan modeli.

https://www.amazon.com/0-125-5-5430-Transparent-Reduction-Performance-Temperature/dp/B00KCMJTLC/ref=pd_sbs_328_1?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=P7KXPMJ2733D6HBWDCTK

Bu bant yaklaşık 10-20 USD civarı bir fiyata sahip.

Yapılan işçilik de 30 dk sürse.

600 TL tam bir soygun.

para almaları saçmalık ya aşka açıklama olamaz bende 100 km de başladı sesler

• 
Sayfa: önceki 30673068306930703071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.