Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3068. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
70.296
Cevap
511
Favori
4.414.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30663067306830693070
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: graphys

Bagaj kapağı üzerindeki spoiler ı nereden aldınız acaba?

Orjinali boyle ben almadim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    Rica etsem yandan bir kaç fotoğraf yükleyebilir misiniz? Detay olması açısından.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar arabam 15 bin km'de ikinci bakım zamanı geldi, geçen gün gittiğimde mikrofiltre ve motor yağı değişecek demişti borusan, malum garanti kapsamında olduğundan mecburen servise gideceğim. 2 sorum var:
    1) Mikrofiltre ve yağ değişimli bakım ne kadar tutar (dışarıda ne kadar tutar ?)
    2) Hava filtresini değiştirmeleri için zorlayayım mı çünkü anahtardan baktığında gerek yok demişti, yoksa dışarıda değiştirirsem anlaşılır mı ?
  • Allah'im sana cok sukur ses sorunu cozuldu arabadan sogumustum vallahi

Bu urunu surduler ses falan kalmadi

Bir tanede ben aldim ne olur olmaz

BMW 3 serisi (F30)

• quote:

Orijinalden alıntı: graphys

Rica etsem yandan bir kaç fotoğraf yükleyebilir misiniz? Detay olması açısından.

Yandan derken ?

BMW 3 serisi (F30)

Nerelerden ses geliyordu hocam acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elano68

Nerelerden ses geliyordu hocam acaba?

Kapilardan

• Kullanıcılar bu üründen gayet memnun görünüyor, trim sesi olanlar deneyebilir.

http://www.hepsiburada.com/henkel-tereson-kaucuk-fitil-bakim-spreyi-300-ml-p-OTBKK503
    hocam o kısa sürteli geçiştirici bi çözüm, daha iyi çözüm için bant çekin parlak yerlere...
  • quote:

Orijinalden alıntı: newsted31

Arkadaşlar arabam 15 bin km'de ikinci bakım zamanı geldi, geçen gün gittiğimde mikrofiltre ve motor yağı değişecek demişti borusan, malum garanti kapsamında olduğundan mecburen servise gideceğim. 2 sorum var:
    1) Mikrofiltre ve yağ değişimli bakım ne kadar tutar (dışarıda ne kadar tutar ?)
    2) Hava filtresini değiştirmeleri için zorlayayım mı çünkü anahtardan baktığında gerek yok demişti, yoksa dışarıda değiştirirsem anlaşılır mı ?

Cevap yok mu arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf7000

hocam o kısa sürteli geçiştirici bi çözüm, daha iyi çözüm için bant çekin parlak yerlere...

Banttan daha iyi dedi servis vallahi bilmiyorum :)

• quote:

quote:

Arkadaşlar arabam 15 bin km'de ikinci bakım zamanı geldi, geçen gün gittiğimde mikrofiltre ve motor yağı değişecek demişti borusan, malum garanti kapsamında olduğundan mecburen servise gideceğim. 2 sorum var:

Cevap yok mu arkadaşlar ?

Hocam ben 24 bin km bakım için aracımı Etkili Servis'te bakıma sokmuştum. Mikrofiltre+motor yağı+hava filtresi toplam 1000 TL tuttu.

Genelde servis 30 bin km ye kadar hava filtresini değiştirmeye gerek görmüyor ancak malum Türkiye şartlarında hava filtresi değişimi için 30 bin km beklemenizi tavsiye etmem. Hava filtresini de değiştirmelerini isteyin.

Benim aracımdan çıkan hava filtresi bmw logolu mahle markaydı. Aracınızda hangi marka hava filtresi varsa onu alıp logolu taktırırsanız anlamayabilirler. Çünkü hava filtresini değiştirirken herhangi bir vida sıkmıyorsunuz. Ancak riske atmaya gerek yok. Aracın garanti süresi dolana kadar serviste değiştirmenizi tavsiye ederim. Garanti süresi dolduktan sonra filtreleri dışarıdan kendiniz alıp değiştirebilirsiniz.

• Arkadaşlar 316i 2014 m sport 40.000 bakım ücreti ne kadar?
  • Şimdi aracımı servise bıraktım kapıdan gelen trim sesleri için. Üretildiği yıl ve fabrikaya bakılarak ya fitiller değişecek ya da teflon bant çekilecek dediler. Bakalım gün içinde arayıp ne yapılacağını söyleyecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: robomatt

Şimdi aracımı servise bıraktım kapıdan gelen trim sesleri için. Üretildiği yıl ve fabrikaya bakılarak ya fitiller değişecek ya da teflon bant çekilecek dediler. Bakalım gün içinde arayıp ne yapılacağını söyleyecekler.

Hangi servis araciniz kac model ?

Bana verdikleri urunu surmezsem sesten durulmuyor arabada surunce ses falan yok sizde durum tam olarak nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: robomatt

Herkese selamlar,

1 haftalığına Ankara'dan Side'ye tatile gittik. Şimdi Ankara'ya geri döndük ve 320i ED 40.yıl aracın her yerinden garc gurc sesler geliyor. Sanki kapıdaki lastiklerden ve camlardan. En ufak bi kasisten geçince ses geliyor. Herhangi bir bilginiz veya öneriniz var mıdır?

Hocam bu sesin olus sebebi kesinlikle hava sicakligi ve nem

Hava sicak olunca kapi icindeki citadan catir cutur ses geliyor hava serin olunca tik yok arabada ben servise gittim bir madde surduler ses aninda kesti ama yine basladi bunun kalici bir cozumu yokmu ya

• quote:

Orijinalden alıntı: surgeon17

Aynı sorun bende de var. Yarın sabah için servis randevusu aldım. Aracın tüm fitilleri değişecek. Ama bu krınik bir sorun. İlk aldığımda sunroof dan gelen bşr gıcırdama vardı. O zamanla düzeldi. Bu araca yakışmayan sorunlar bunlar. İnşallah değişim sonrası düzelir. Diğer bir mesajda yazmıştım. Kapı fitillerine değişik ürünler sürünce sesin kesildiğini söyleyenler var. Silikon sprey vs vs. Ama bu ürünler plastik aksamda bir yumuşama veya kapı kapandığında esneme dolayısıyla sesin azalmasına neden oluyor. Sıfır fitiller de bu tarz bir sorun varsa arabayı değişmek lazım. Bunun yarı fiyatı araçlarda yok bu sorunlar. Esasen bu kasanın bahsedilen kronik sorunlar var .Trim sesleri bazı kullanıcıların bahsettiği direksiyon da titreme var. Direksiyon titremesi bende yok. Ama aracım 18 binde düşük hızlarda hafif bir esneme de tüm kapılardan geliyor bu ses. Ve kabul edilebilir değil. C sınıfı bir çok aracım oldu. Hiç birinde böyle bir şey görmedim. Yakışmıyor bu kadar şık bir araca.

Hocam hangi servise gittiniz ne yaptilar ?

Cozum oldumu

• Ben Trabzon dayım. Burada Dinamik oto var servis olarak. Yukarılarda yazmıştım. Aracım 18 binde garantisi yeni bitmişti. Önce iyi niyet garantisinden fitil değişimi yapılacak dendi. Ama serbise gidince teflon bant işlemi yapılacak dendi. Bu işlem ile birlikte aracın üzerindeki fitilleri söktürüp yağlatmamı önerdiler. Toplamda 1193 TL tuttu. Ses yok. Neden serviste yaptırdım. Sorun olduğunda kapılarını çalacağımda ondan. En mantıklısı bu.

• Bu arada araçta çok kullanmasam da ufak tefek trim sesleri var. Kafaya takmıyorum. Kapılardan gelen o iğrenç sesler yok oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surgeon17 -- 9 Ağustos 2017; 19:46:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: surgeon17

Bu arada araçta çok kullanmasam da ufak tefek trim sesleri var. Kafaya takmıyorum. Kapılardan gelen o iğrenç sesler yok oldu.

Bir resim atarmisiniz nereye cektiler bant bende merak ediyorum

• 
Sayfa: önceki 30663067306830693070
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.