Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2757. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27552756275727582759
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nitro daha performansli ama menzili az.

95 oktanin menzili uzun ama daha az performansli.

Nitroyuda denedim ama Yapimci 95 oktani oneriyo ben onu kullaniyorum.

Ayrica nitro ve benzeri yakitlarin motora zarari olabilecegi kanısındayım.

Nedenleri baya uzun teknik olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mcanerg M kullanıcısına yanıt
    Evet bu lastik. Stokta var görünüyor ama konuştuğum bayiler ithalatçı firmanın stoklarında da bulamadı. Yarın bi ariyim bakayım. İnşallah sitedeki bilgi doğrudur. Çok sağolun link için.

• quote:

Orijinalden alıntı: fth1907

Evet bu lastik. Stokta var görünüyor ama konuştuğum bayiler ithalatçı firmanın stoklarında da bulamadı. Yarın bi ariyim bakayım. İnşallah sitedeki bilgi doğrudur. Çok sağolun link için.

Dediğim gib ben de aynı lastik jant setini kullanıyorum, benim sol ön lastiğim kaza esnasında refüje çarpıp yarıldı, lastikçi kaynakla tamir etti içten, dışarıdan hafif balon yaptı, lastiği bulup satın alırsanız buradan bize de haber verirseniz sevinirim, ben kış lastiği olduğu için çok hızlı kullanmam diye değiştirmeyi pek düşünmüyorum ama sizin tecrübenize göre yeniden karar vericem
  • 2018 kullanıcısına yanıt
    Çok net bir hesapla söyleyebilirim ki ayni güzergah ayni yol trafiksiz sekilde sehirlerarasi yolda denedim eco ile comfort arasinda 100km de 8km fark var.

• erciftci E kullanıcısına yanıt
    Şehir van..Bugün -10 du eve gelirken..

Buralarda daha uzunca bir süre 0 altında oluruz. .

Isı farki kesinlikle etkiliyor. .

Yazin ecopro da 7.5 du ortalama tüketim. .

Kışın 8.5 oldu..

@irfanmuratsrr sehirler arası min. 900 km desek bir depo ile (50lt) az once bi arkadas buna yakin ornek vermiş. .benim de verilerim Buna yakin.
    100 km de 8km fark oluyorsa
    9* 8:72km fark bir yolculukta..oda yaklasik 4.5 lt ekstra benzin demek. .(şehirler arasi 6lt/100km den hesapladim)
    Benzin 5.5tl ohalde 5.5*4.5:25tl yaklaşık. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2018 -- 30 Ocak 2017; 22:30:0 >
  • Arkadaşlar merhaba, 2017 320i ed bmwcomtr sitede yok satışı mı durduruldu yoksa neden olduğunu bilen var mı acaba?

• Arkadaşlar dakota koltuk derisi soyulma meselesi yazmıştım geride sayfada bugün servisle görüştüm perşembe fotoğraf çekip almanyaya göndericez dedi mudur garantiden koltuk yüzü değişebilir dedi ama anlamadım koltuk yüzü nasıl değişir o dikişleri falan burda nasıl atacaklar ??? Birde turtle wax koltuk temizleme ve bakim ürünü aldım krem kıvamında yeşil kutuda ama kullanmadım kullanan var mı renk değişimi yapar falan yazanlar olmuş yorumlarda koltuklar açık bej ne dersiniz bu ürün için??? Birde nasıl kullanıcam?

• brkrdn kullanıcısına yanıt
    Hocam selam ne yaptınız problemi çözebildinizmi? Bende adıyamandayım bemzer bir problemim oldu bu antep defolu araba mı satıyor acaba?? Mümkünse özelden yazarsanız haberleşelim bu konu hakkında.

• Dr. F30 D kullanıcısına yanıt
    Bu soru nickine yakışmadı dostum. PSA(Peugeot Grubu) ile BMW arasındaki motor anlaşması sona erdi o sebeple 320i ED artık üretilmeyecek.

• Hocam nick e bakma 😀

Teşekkürler cevap için, önceliklerim ffarklı olduğu için haberleri takip edemiyorum bmw hakkında, bir arkadaşa alacaktık şaşırdım sitede göremeyince. E benzinli 320 tarihe karışmış olamaz haberin dewamı yokmu üretilmeyecekmi artık bizim arabalrdan??

• se777en S kullanıcısına yanıt
    Koltuk hakkinda daha önceki yazdiklarinizi da dikkatle takip ettim. Biraz ağır eleştirilerde bulunmuşsunuz. Dakota gercek deri olduğunda soyulmayacak diye bir durum yok.

Araca ne kadar cok inip binerseniz koltuga sürtünmeyi de o kadar attirirsiniz ve bu sebeple deformasyon artar. Bunu su sekilde de aciklayabilirim. Deri montlarimizin dirsek ve bilek kisimlari en cok temasi goren yerlerdir. Montlarin dirsek ve bileklerini de incelerseniz onlarda da yipranma oldugunu farkedersiniz. Bu süreci uzatmanin yollari tabiki gercek deri bakim urunleriyle saglanabilir. Aracim 14 aylik 23000km de ve koltuklarimda herhangi bir deformasyon olmadi. Ayda bir meguiars in deri bakim urununu kullaniyorum gayet memnunum. Dösemelerim açık bej oldugu icin parlama sorunu yasamiyorum. İlerleyen zamanlarda bi badem yagi uygulamasi yaparim süreci daha da uzatirim diye dusunuyorum.

Haklısıniz tabiki deri aşınır ama bu süreç 5 ay olmamalı elestirim bunaydi zaten servis müdürü de bukadar kısa sürede olmamalı dedi garantiden yüzü değişebilir dedi ben daha hiçbir ürün kullanmadim sadece nemli bezle sildim okadar maguarisin ürününü alırım sayet memnunsaniz ve tavsiye ediyorsaniz ki koltuklarimiz ayni renk sanirim...yazdım zaten turtle wax almıştım kullanamadim rengi falan değişir korkusuyla bu şekilde yorumlara rastladım çünkü...

Peki ürünü nasil uyguluyorsunuz onuda yazabilirmisiniz?

• theimperial T kullanıcısına yanıt
    Bu motora peugeot motoru demek yanlis olur bmw peugeot ortak yapimi bir motordu daha dogrusu bmwnin revize ettigi efsane bir motordu. 3 silindir 136hp kesinlikle bu araca yakismiyor bmw daha guclu bir motor koymazsa Trde satislari buyuk oranda düşer, bunu bmw cok sallar mi orasini bilemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

Bu motora peugeot motoru demek yanlis olur bmw peugeot ortak yapimi bir motordu daha dogrusu bmwnin revize ettigi efsane bir motordu. 3 silindir 136hp kesinlikle bu araca yakismiyor bmw daha guclu bir motor koymazsa Trde satislari buyuk oranda düşer, bunu bmw cok sallar mi orasini bilemem.

ciddiye almayın trol hocam
  • Badem yağını bizim sportline'ların siyah koltuklarına da sürsek nasıl olur?
  • badem yağı çok güzel yumuşatıyor ancak parlatıyor söylemekte fayda var.
    Koltugun kullanim sıklığı kiyafetleriniz belinizdeki kemer dahi ordaki yipranmayi etkiler. Kemerin köşesi denk gelmis bir surtunmede deforme etmistir arkasindan hemen yurumeye baslamistir deformasyon.

hafif nemli bir bezle kirini aliyorum fazla bastirmadan. Biraz kuruduktan sonra de Meguiars dan aldigim el pedine sıkarak uyguluyorum. Öyle aşırı özen gösterdigim bir durum yok yani. Direksiyona da uyguluyorum biraz çekmesini bekliyorum ardından kuru bir bezle siliyorum

• helpgod kullanıcısına yanıt
    Parlatmayan ne tavsiye edersin hocam?
  • helpgod kullanıcısına yanıt
    Ben bir şeylerle uğraşırken dinliyorum araba kanallarını bazen. Arabasının adıda hacı reis. Aslında evveliyatta kendiside f30 forumundan çıkma sayılır. Bu youtube da para var mı yahu herkes video peşinde. Özellikle şu milyon tane takipçisi olan çocuk videoları sürekli karşıma çıkıyor.

Aslında arabalarla ilgili kanallar iyi oluyor. İçerik olması avantaj her bakımdan. Böyle böyle gelişecek otomobil kültürü.

Örneğin arka sisini açan çok fazla genç bu kanalları izleyipte vazgeçmiştir bu davranıştan bence.

Bu arada eleştiri yapmakta sorun yok ama ortada da baya emek var. Kimsenin kişisel tercihleri, ideolojisi ve düşünce tarzı bizi ilgilendirmemeli diye düşünüyorum. Önemli olan ortaya konan içerik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marmaratic -- 31 Ocak 2017; 1:38:32 >
  • Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    Kaç bin izlenme ne para kazandırıyor bilemiyorum ama popüler olma arzusu insana neler yaptırıyor şaşırıyorum hocam.
    Takipçi sayısına aldanmayin 10k takipçi 50 TL ye hallloluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 31 Ocak 2017; 1:38:44 >
  • 
Sayfa: önceki 27552756275727582759
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.