Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir Kullanıcı, 12 Masaüstü Kullanıcı, 5 Mobil Kullanıcı ( 5 Mobil Cihaz )
67.884
Cevap
514
Favori
3.812.026
Tıklama
Giriş
    119 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: arslanut

Arkadaşlar araçlarda lastik basın göstergesi psi -bar değişimini nereden yapabiliyorduk ? Teşekkürler

Ayarlar menüsünde Birim seçeneği olmalı. Orada Bar/PSI vardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Malum f30 konumuzun trolü, fanboyu, nefret edeni çok. Lütfen konunun içine eden üyeyi uygun bir dille şikayet ederseniz gerekli uyarıyı alır, sonrasında da uzar gider. Birkaç dakikanızı ayırıp laf yetiştirmek yerine şikayet edin.iyi forumlar

|
    |

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

fiyatı listeye yanlış girmişlerdir muhtemelen. 1.6 ile 2.0 birebir aynı fiyat olması mümkün değil. Öyle olsada kimse mtv'si düşük diye 1.6 almaz.

arabayı beğenmeyen adam zaten gelip 3 serisi forumunda takılmaz ya da 3 serisi satın almaz fakat arabaya tapmayada gerek yok, birisi atda diğeri eşek değil yani. Bir de burada o dediğimiz 3 serisi C serisi vs bu markaların giriş seviyesi sedan modelleri yine 1.6 motorları giriş seviyesi motorları abartmaya gerek yok yani. Elektronik park freni ve autohold bir sonraki kasada %90 gelir sportiflikle falan alakası yok bunun süpersport araçlarda elektronik park freni var. F30 yeni bir araç değil, ömrünün son 1 yılındaki bir kasa. Bazı yönlerden geri kalması çok normal.

Fiyatlarda bir yanlışlık yok. Milleti söğüşleyecekler ve bir tane devlet birimide bu adaletsizliğe ses etmeyecek. Gerçi buna sıra gelene kadar asgari ücreti, gelir adaletsizliği, vergi kaçırma vs vs var. Alanlar sesini çıkarmazda devam ederlerse ki edecekler yapacak bişey yok. 2.0 motorlu olanı artık getirmeyecekler tr ye o yüzden aynı fiyattan devam diyip geçiricekler millete. İlk çıktıgından bu yana dizelin fiyatının aynı vergi diliminde olmasına rağmen bu kadar yüksek tutulmasının sebebi e180 geldiğinde faiş fiyat ile satabilmekti. Aynısını borusanda yapıcak yeni 5 geldiğinde.

|
    |

• Teğmen
    119 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

quote:

Orijinalden alıntı: Deleted User

[Deleted from big topics]

Yalnız servis 1 ve 2 serisi için farklı, 3–4 serisi için farklı jant lastik satıyor. Üzerinde yazıyordu setlerin. 6 ay falan önce bakmıştım hatta çok hoş bir f20 jantı vardı gun metal gibi. 18 inç. 5.000 lira civarıydı. Fotoğrafını çekmiştim ama bulamadım.

Servis danışmanı şu siyah jantı tavsiye etti. Diğerlerine göre hafif bir jantmış. Bilirsiniz süspansiyonun taşımadığı ağırlık, taşıdığından bilmem kaç kat daha etkili olur derler. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Bildiğim kadarı ile Jantlar birbiri ile uyumlu fakat yanak genişlikleri araç modeline göre fark ettiğinden hazır setlerde her modeli alamıyoruz F30'a.

|
    |

• Yüzbaşı
    797 Mesaj

Meraktan arkadaşımın şasi numarasyla etk üzerinden baktım 320ied LCI de sanırım yeni zf8-50 kullanılıyor.

|
    |
    yankımido kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: cseyfe

resimdeki ekrandan, tum albumlerin oldugu ekrana tek tusla donmek istiyor diye anladim. yanlis mi anlamisim?

Evet hocam dogru anladiniz kolay yolu tek tus olayi yok mu yani ? O zaman her seferinde o uzun sureci yapacagiz mecbur :((

Orijinalden alıntı: alperxxxxx

arkadaşlar bir önceki messajda dikkatlerden kaçabilir..

2000 motor ile 1.6 motor e serisi araç türkiye de aynı fiyat. Örneğin dolu E180 amg ile E200 amg her ikiside 274 bin..

bu araçları alacak kişi bu durumda bir tercih yapacak... ama söyle bir sorun var..

2000 motorlu aracın ötv vergisi %110 iken 1.6 nın %60.. yani çıplak e200 fiyatı 110 bin, e180 fiyatı ise 145 bin..

Şimdi tuhaflığı anladınız umarım...2000 motor araç daha ucuz... tersten bakarsak herhalde mercedes e180 i daha maliyetli ürettmemiş ise çıplak fiyatı da 110 olmalı..

Buna vergileri koyunca E180 tr fiyatı 208 binlerde olmalıydı:))) ama değil 274 binlerde.. bu da 65 bin tl fark demek...

Alanlar bu hesapları yapar mı??? Zannetmem...

MTV ve dizel çılgınlığını en uç noktalarda kullanan firma Mercedes.Dizel E serisinde 60-80 bin pahalı veya C serisinde 25 bin pahalı.Şimdi de E serisinde 1.6 ile 2.0 motoru aynı paraya satıyorlar.Devlet buna ÖTV düzenlemesi dışında müdahalede de bulunamıyor.

Acil şekilde ithal araçlarda tek el kaldırılmalı.Galeriler bütün marka araçları getirebilmeli.Hatta şahıs bazında ülke içinde garantisiz kalacak bile olsa kişi araç getirtebilmeli.Bunun önü açılmalı.
    GIGABYTE AORUS Z370 GAMING 7 / i7 [email protected] & NOCTUA NH D-15 / Gskill TRIDENT-Z 2x8 GB CL17 3600 MHZ DDR4 / Samsung 960 EVO 500GB / ZOTAC GTX 1080 TI AMP! / HAF 912 / COOLERMASTER GX80 PLUS 750W / Corsair K95 RGB PLATINUM MX SPEED / Zowie EC2-A & SteelSeries QCK Heavy / Creative OMNI & Hyperx Cloud II / PIONEER BDR-209EBK
    Zowie BenQ XL2540 @ 240 Hz
    **Sammy FARHA & Tony G. the table dominators!!! "Do you feel my pawa?!"

• Yarbay
    3655 Mesaj
    [03 Mayıs 2020 18:36:18 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

simdi geldi aklima su denenebilir
    1...8 tuslarina kisayol atamayi deneyebiliriz o ekranda
    |
    |
    ccolt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Acil şekilde ithal araçlarda tek el kaldırılmalı.Galeriler bütün marka araçları getirebilmeli.Hatta şahıs bazında ülke içinde garantisiz kalacak bile olsa kişi araç getirtebilmeli.Bunun önü açılmalı.

Bunu yapmanıza engel bir kanun ya da düzenleme var mı ? İstediğiniz ülkeden istediğiniz aracı getirtebilirsiniz. İthalat kısıtlaması falan yok ülkemizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 27 Ocak 2017; 9:55:34 >

o kadarini bilmiyorum. ama iyi ve saglam markalar ulkedeki bayisini/distributorunu bypass edip de sifir arac gondermez isteyen sahislara diye dusunuyorum.
    distributorlugun dogasina aykiri. ona gore sozlesmeleri vardir muhakkak
    |
    |
    erciftci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam merhaba, niye aklimda "3.20ied'nin sanzimani makyajla birlikte guncellenmedi" bilgisi kaldi diye eski bildirimler uzerinden gecmis sayfalari tararken 6-7 ay once yine sizinle konustugumuzu farkettim bu konuyu :) ama sadece konusmusuz yani kaynak falan gostermemisiz. Baska bir arkadas da kendi kullandigi 3.18i lci'nin sanzimani guncellendi diye sevinmis bizimki guncellenmedi diye. Belki de kaynak gosteren biri vardi ama sonradan mesajlarini ve uyeligini iptal etti bilemiyorum her neyse. Bahsettiginiz vin sitesinden kendi aracimi sorgulatinca zf8-50 hp yaziyor yani 3.20ied lci icin de guncellenmis sanziman kullanilmis diyor o site. Ama kullandigimiz o site kesinlikle guvenilir diyebilir miyiz? Cunku baska birkac tane daha vin sorgulama sitesini denedim ama hicbirinde sanziman kodu yazmiyordu.

Onceki mesajlarimda yanlis bilgi vermis oldum saniyorum ozur diliyorum ilgili arkadaslarimdan

|
    |
    exenjiu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

aslında sanzıman ile ilgili parçalara bakarak bunu anlıyabiliriz. Bmw nin de resmi yedek parca için sitesi var. biraz kurcalamak lazım.

Bana sorarsan ETK sitesinin bilgieri güvenilir.
    |
    |
    yankımido kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

o kadarini bilmiyorum. ama iyi ve saglam markalar ulkedeki bayisini/distributorunu bypass edip de sifir arac gondermez isteyen sahislara diye dusunuyorum.
    distributorlugun dogasina aykiri. ona gore sozlesmeleri vardir muhakkak

Göndermez diye birşey yok hocam. Giderim Almanya'ya istediğim arabayı alırım, gemiye koyar yollarım Türkiye'ye. Girişte de vergisi ne ise öderim. İstersem de burada birine ertesi gün satarım ya da kendim kullanırım. Bunu engelleyecek bir kişi ya da kanun yok. Serbest ticaret bu zaten.

Distribütör bunu ayağınıza getiren, bu işi hacimli yaparak para kazanan şirkettir. Bu işi distribütörden ucuza yaparım diyorsanız bunu yapmanıza bir engel yok.

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

Bunu yapmanıza engel bir kanun ya da düzenleme var mı ? İstediğiniz ülkeden istediğiniz aracı getirtebilirsiniz. İthalat kısıtlaması falan yok ülkemizde.

Benim ana fikrim rekabetin bir şekilde sağlanması gerekliliği.Belki yasal engel yok ama kolay da değil demek ki ki getiren yok.Geri kalan uygulamaları bilmiyorum sadece forumda getirilemediği yönünde mesajlar görmüştüm.

Mesela galeriler de getirebiliyor mu?

EDIT:Biraz daha araştırdım şahıs veya galeriler getirebiliyorlarmış.Bunda bir engel yok.Demek ki rekabeti sağlayıcı başka formüller düşünmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 27 Ocak 2017; 10:27:1 >
    GIGABYTE AORUS Z370 GAMING 7 / i7 [email protected] & NOCTUA NH D-15 / Gskill TRIDENT-Z 2x8 GB CL17 3600 MHZ DDR4 / Samsung 960 EVO 500GB / ZOTAC GTX 1080 TI AMP! / HAF 912 / COOLERMASTER GX80 PLUS 750W / Corsair K95 RGB PLATINUM MX SPEED / Zowie EC2-A & SteelSeries QCK Heavy / Creative OMNI & Hyperx Cloud II / PIONEER BDR-209EBK
    Zowie BenQ XL2540 @ 240 Hz
    **Sammy FARHA & Tony G. the table dominators!!! "Do you feel my pawa?!"

• Yarbay
    3655 Mesaj

yalniz bu ornek buradan bir sahsin arac ithal etmesinden farkli. ben bunu kastetmistim.

oraya gidip arac alip gondermek ve buradan sahis olarak ithal etmek.

her ikisinde de kanunen bir sikinti olmayabilir ama astari daha pahaliya mi gelir denemek lazim. hele sahis olarak ithalatin da cok zor olacagini dusunuyorum ben. pek yapani da duymadim acikcasi.

velev ki mumkun diyelim, uretici size distributore verdigi fiyattan vermez sanirim. bir sekilde distributorlugun bir avantaji olmali.
    |
    |
    erciftci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

Benim ana fikrim rekabetin bir şekilde sağlanması gerekliliği.Belki yasal engel yok ama kolay da değil demek ki ki getiren yok.Geri kalan uygulamaları bilmiyorum sadece forumda getirilemediği yönünde mesajlar görmüştüm.

Mesela galeriler de getirebiliyor mu?

EDIT:Biraz daha araştırdım şahıs veya galeriler getirebiliyorlarmış.Bunda bir engel yok.Demek ki rekabeti sağlayıcı başka formüller düşünmek lazım.

Dediğiniz güzel ama fiyat olarak yılda 20bin araba satan distribütör ile rekabet etmek kolay değil. Bir yatırım yapıyor, sermaye koyuyor ve karşılığı alıyorlar, bu gayet doğal.

Aracın vergisiz almanya fiyatına bakın, mesela boşline 330i 34 bin euro civarında, üstüne gümrük vergisi koyun, ÖTV koyun, taşıma masrafları vb. Borusan'dan ucuza geliyorsa getirtin.

Her vatandaş ya da şirket getirtebilir, fabrikanıza makina almak ile araba almak arasında ticari olarak bir fark yok, vergilendirmesi dışında. Tabii ki galeriler getirtebiliyor. Ama ikinci elde bakın Doğuş Porscheleri ile Galeri Porscheleri arasında ciddi fiyat farkı var, çünkü galeriye güvenmiyor insanlar, vergileri eksik yatmıştır diye. Çok olay oldu bununla ilgili 3-5 sene önce, en meşhuru Sibel Can'ın Hummer'ı idi.

• Yarbay
    2857 Mesaj
    quote:

yalniz bu ornek buradan bir sahsin arac ithal etmesinden farkli. ben bunu kastetmistim.

oraya gidip arac alip gondermek ve buradan sahis olarak ithal etmek.

her ikisinde de kanunen bir sikinti olmayabilir ama astari daha pahaliya mi gelir denemek lazim. hele sahis olarak ithalatin da cok zor olacagini dusunuyorum ben. pek yapani da duymadim acikcasi.

velev ki mumkun diyelim, uretici size distributore verdigi fiyattan vermez sanirim. bir sekilde distributorlugun bir avantaji olmali.

Oraya gitmeyi işin abartısı olarak söyledim, sonuçta yurtdışından her ithalat için oraya gitmeye gerek yok. Gerekli bağlantıyı yapar, ithalatı yaparsınız.

İthalatı gümrükçüler yapacak zaten, siz vekalet vereceksiniz.

Distribütör tabii ki yaptığı yatırımın karşılığını alacakl. Adam milyonlarca lira para bağlıyor bu işe, alım garantileri veriyor. Doğaldır ki aracı sizden ucuza alacak.
    |
    |

• Teğmen
    134 Mesaj

Başka firmalarda fiyatlar böyle olsa da ne çıkar ki! Dün Borusan'a uğradım gitmişken sportplus fiyatı alayım dedim. 4,11 euro kuruyla 320i ed liste fiyatını 220000 TL çıkardı. Ardından şu indirimi bu indirimi derken 220000 liste fiyatı dediği aracı 170000'e bıraktı. İnanılır gibi değil, bence Türkiye'de bmw ikinci el fiyatını Borusan kendi eliyle öldürüyor. Başla markalar ikinci elde pirim yaparken biz karşısında zarar ediyoruz, diğer markalar pirim yapmasa sorun değil ama onlar artarken bmw gibi bir aracın değer kaybetmesi çok üzücü.

|
    |
    alperxxxxx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: alperxxxxx

arkadaşlar bir önceki messajda dikkatlerden kaçabilir..

2000 motor ile 1.6 motor e serisi araç türkiye de aynı fiyat. Örneğin dolu E180 amg ile E200 amg her ikiside 274 bin..

bu araçları alacak kişi bu durumda bir tercih yapacak... ama söyle bir sorun var..

2000 motorlu aracın ötv vergisi %110 iken 1.6 nın %60.. yani çıplak e200 fiyatı 110 bin, e180 fiyatı ise 145 bin..

Şimdi tuhaflığı anladınız umarım...2000 motor araç daha ucuz... tersten bakarsak herhalde mercedes e180 i daha maliyetli ürettmemiş ise çıplak fiyatı da 110 olmalı..

Buna vergileri koyunca E180 tr fiyatı 208 binlerde olmalıydı:))) ama değil 274 binlerde.. bu da 65 bin tl fark demek...

Alanlar bu hesapları yapar mı??? Zannetmem...

turkiyede fikri olan cok bir de sanki amerikayi kesfetmis gibi 2 kere yazmis

2000cc subvansiyonlu satildi, distribitorler kur dusuk ve otv 45 ken fahis karlar ettiler, ama ac alman konfig, o fiyatlari euro ile carp sonra 1.6 ve cikan sonucu 1.18 ile carp, bakalim ne etti?

f30 forumu seviyesinde bi de matematik ogretmek gerekiyor kullanicilara, mercedes turklerin dizel takikligini iyi somurdu, bu parada arabada dizel diye takanlara iyi de yapti bence yoksa piyasada benzinli kalmazdi, bmw nin 2000 cc ustunde benzinli arabasi yok mesela piyasada 7 yi vergi avantaji için 2000 le sokmalari dişinda, o da mecbur dizelin 2000 i kasaya yetmez, benzin ayni cc de dizelden hep iyidir

ekonomi malum, kur malum, vergiler de ortada, disttribitör napsin, duble yolda doblo ile bassin bizim millet, her ülke layik oldugu gibi yasar yapacak bişi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rumeligrup -- 27 Ocak 2017; 10:40:20 >

HızlıCevap
Reklamlar
Canlı Tv izle
haberler
Bey Azura
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.