Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2612. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26102611261226132614
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arac 2012 model, ne rodaji

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigtiger1 -- 27 Kasım 2016; 18:42:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulus2102

quote:

Orijinalden alıntı: mcanerg

Benim okuduğuma göre steptronic (ZF8at) viteslerde launch control olmuyormuş, m3te de olan DCT vites gerekiyormuş.

https://www.youtube.com/watch?v=8QVVSbhmzzo

Hocam alttaki videodaki gösterdiği spor şanzıman gerekiyor
    https://www.youtube.com/watch?v=alpvvGTXWu8

• serquantes S kullanıcısına yanıt
    Tum odemeleri yaptiginizi ispat edebilirseniz mesele kalmaz.
    Sorma benim gozlerde mortingen olmus. 2012 y 2016 okumusum iyimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Greentime

quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

quote:

Orijinalden alıntı: OyuNKoliX

Ortalamam 110 civarıydı tabi altında gittiğim de oldu 140 150 ile gittiğim de. 200 üzerine çıktığım da olmuştu birkaç sefer. Direksiyon standart servo. Titreme mevzusunu soracaksanız yaşamadım şimdiden söyleyeyim. :))

yok titreme sorunu değil de servo iş görüyor mu onu merak ettim. yüksek hızda direksiyon sertleşmesi yani.. onun bir limiti var mı? uzun yolda keyifli olsa gerek

Ben bu Servotronic direksiyondan hiç hazmetmiyorum
    Yüksek hızlarda çok oynak, ve dolayısı ile araç geziniyor, bana güven vermiyor yüksek hızlarda,

4 serisindeki değişken spor direksiyon çok daha iyi,
    4 sahipleri yüksek hızlarda aracın çok stabil olduğunu söylüyorlar, bizim F30 lar bu konuda biraz sorunlu.

Yüksek hızlarda direksiyon taş gibi olmalı,
    Kuzende 2016 C var direksiyon taş gibi yüksek hızda.
    ve bu yüzden araç çok iyi bir yüksek hız stabilitesine sahip.

Bir gariplik olmalı, çünkü servonun amacı yüksek hızlarda direksiyonun dönüş kalibiyetini sertleştirmek. yoksa ben mi yanlış biliyorum?

ya sizde servo yok (ki mümkün değil) ya da farklı bir durum var

• 3.20 d daha gelmez herhalde ancak ozel siparişle gelir
    Mahvettiler araba piyasasini yazik be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    gecmis olsun. ancak bu dediginiz kimden ne koparirsak olayi biraz da bayiye bagli

ben .89 ile anlastim, parayi yatirdim ve fiyat 154500 gibiydi tam hatirlamiyorum

parayi yatirdigim gunun ertesi gunu fatura kesilecekti, son anda bir indirim haberi aldim. hemen aradim ve faturayi kesmeyin dedim, onlar da zaten bize kesmeyin diye haber geldi demislerdi. ama biliyorum ki istese keserdi ve yapacak bisey kalmazdi

sonuc olarak araci 150.600 e ve .89 yerine .49 faizle aldim. hem ek opsiyonlarim bedavaya geldi hem 89 dan 49 a baya bi rakam farketti
  • Donanımcı Aras kullanıcısına yanıt
    The variable sport steering with Servotronic enables a direct and agile driving style with less physical effort when steering. It reacts to the angle of the steering wheel independently from the current speed with various steering ratios.

ben araci ozel siparisle alirken sormustum bunu st ye. cok daha performansli araclarda bir anlami olacagini, ed icin gerek olmadigini soylemisti. ben de senede 2 kez uzun yol yapan biri olarak mantikli bulup param cebimde kalsin demistim. tam olarak sunu yazmis st:

cseyfe Bey, Merhaba.

Değişken spor dieksiyon; az çevirdiğiniz zaman çok dönen, çok çevirdiğinizde az dönen bir direksiyon modeli. Daha çok yüksek hacimli modellerde, performans odaklılık için tercih edilen bir aksesuar. Bizim için çok önemli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

3.20 d daha gelmez herhalde ancak ozel siparişle gelir
    Mahvettiler araba piyasasini yazik be

Bence de oyle ama yok makas kapanmis yok 330i 320d dolacak ortalik diyenler var. Bende merak ediyorum ediyorum nasil olacak bu?

• cseyfe kullanıcısına yanıt
    Bizdeki standart direksiyonlarda (degisken spor olmayan) yuksek hizda sertleşiyor ancak tur sayisi degismiyor dogru mu anladım??

• mcanerg M kullanıcısına yanıt
    F10 520ide de yok

• fifa_05 kullanıcısına yanıt
    Hocam bende zaten yansimasin, mantıklı olmaz vs demedim tabii ki sifir fiyatlar mutlaka 2.eli etkiler ama sifira 40.000 zam gelince 2.ele de 40.000 zam yapabilir misiniz? Gerci keyif saticinin isterse 40 degil 100 de zam yapsin sonuçta talebe gore fiyatlar bir denge bulur elbet. Benim o mesajda bahsettigim fırsatçılık yapılmasına kizip kendimiz bunu yapmayalimdi.

• autolover A kullanıcısına yanıt
    ortalik ancak sümbül dolar sirket arabasi 😭

• quote:

Orijinalden alıntı: OyuNKoliX

Aynen hocam akrapovic baya hoşuma gidiyor benim de. Son susturucu için ne var mesela? Akrapovic üretimi var mı paket olarak?

Akrapovic var piyasada ama Bmw ye en az 5000 euro yu bulur tahminim.

• helpgod kullanıcısına yanıt
    Bilgi için çooook teşekkür ederim.
    Sadece lastik alma düşüncesine girdim ve büyük ihtimal öyle yapacağım.....
  • Ben taktırdım ve ses bir miktarda olsa değişti, benim kulağıma çok hoş geldi sesi ama başka birisi beğenirmi bilemem...
    Görüntü de hoş durdu...
     BMW 3 serisi (F30)

• quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

Otv zammi öncesi 2.el aracini örneğin 130.000 tl ye satmaya çalışırken otv zammi sonrasi fiyatini arttiranlara şunu sormak isterim.
    Araci alirken ödediğiniz otv ile simdiki otv arasindaki farki maliyeye beyan edip farkini da ödeyecek misiniz??
    Cevabınız muhtemel hayirsa otv artisi nispetinde fiyatinizi sisirip firsatcilik yapmayın.Inanci olana da haramdir bu davranis.
    Inanci olmayanin da insanlığına yakismaz.
    Evet otv zammi sıfırda %15 fiyat artırdıysa siz de %5 arttirin satis fiyatinizi.Haklisiniz sifir fiyati artan urunun 2.el fiyati da artar ama ayni oranda artmaz bunu herkes biliyor. Alti ustu birkac plastik parca eklediniz diye araciniza abartili rakamlar istemeyin.Isteyecekseniz de bunu gelip burada anlatmanizi önermem, itici oluyorsunuz.Hükümete kızıyoruz en cok satilan dilimdeki araclardan pay almak istedi firsatcilik bu falan diye.Sizin ne farkınız var??

Ben size asil harami soyleyeyim: 80bin liraya hem de baskalarinin emek harcayarak yaptigi bir araci halka 200bin tlye satmak haramdir hatta firavunluktur.

• Donanımcı Aras kullanıcısına yanıt
    Araç 3.20i ED 2014 Sportline, direksiyon Servotronic,
    Yüksek hızlarda direksiyon yeterince sertleşmiyor,
    Kendi aracımdan başka kullandığım F30 larda aynı,

ama virajdan bahsetmiyorum,
    Benim bahsettiğim yüksek hızlarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

The variable sport steering with Servotronic enables a direct and agile driving style with less physical effort when steering. It reacts to the angle of the steering wheel independently from the current speed with various steering ratios.

ben araci ozel siparisle alirken sormustum bunu st ye. cok daha performansli araclarda bir anlami olacagini, ed icin gerek olmadigini soylemisti. ben de senede 2 kez uzun yol yapan biri olarak mantikli bulup param cebimde kalsin demistim. tam olarak sunu yazmis st:

cseyfe Bey, Merhaba.

Değişken spor dieksiyon; az çevirdiğiniz zaman çok dönen, çok çevirdiğinizde az dönen bir direksiyon modeli. Daha çok yüksek hacimli modellerde, performans odaklılık için tercih edilen bir aksesuar. Bizim için çok önemli değil.

Onceki aractaki direksiyon titremesini yasamamak icin yeni araci degisken spor direksiyonla siparis ettim.. servoya gore park manevralari cok daha kolay ve duruyorken direksiyon cok daha yumusak, hizlandikca da tam tersi direksiyon sertlesiyor ve daha guvenli surus hissi veriyor. Bence tum araclarin bu opsiyonla gelmesi lazim.. 4lerde oyle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigtiger1 -- 27 Kasım 2016; 20:44:3 >

• helpgod kullanıcısına yanıt
    Servoda sadece yuksek hizda degil hic bir zaman tur sayisi degismiyor. Servo duruyorken tam sag icin 1.5 tur kadar cevirmek gerekirken degiskende neredeyse 1 tur olmadan sona geliyor.

• 
Sayfa: önceki 26102611261226132614
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.