Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2614. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26122613261426152616
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Greentime

quote:

Orijinalden alıntı: bigtiger1

Arac 2014 temmuz sonrasiysa ayarini degistirebilirsiniz sadece direksiyon sertlesir

Aynen bende öyle yapıyorum,
    Ancak aracım yüksek hızlarda asla
    Mercedes C' deki stabiliteyi yakalayamıyor.

Her ikisini kullanmis olarak söylüyorum bence f30 w205 e gore kesinlikle daha stabil ve yola basan arac bence.
    Ikisi arasindan f30 u tercih etme nedenlerimden de biri bu.
    Sahsi fikrim ve sürüş tecrubem bu şekilde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar kış geldi kapiya dayandı continentaldan biraz daha ekonomik baska lastik tavsiyesi olan yokmu
  • Ü s t a D kullanıcısına yanıt
    Susturucu iptali yapilmadigi surece garanti bozulmaz rahat olun egzoz ucu takinca ya da ikikci ucu kata

• autolover A kullanıcısına yanıt
    O kadar vermek istemem. Sadece akrapovic uç alıp değiştirsem o bile yeter o zaman? 300 TL'ye halletmiş olurum.
  • denizmd D kullanıcısına yanıt
    Sadece uç taktırdın değil mi hocam? Gerisi standart yani son susturucu vs?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark.Knight

200 veya 300bin'e almis oldugun evi fiyat artislarindan sonra 400 - 500 gibi rakamlara satinca da elde ettigin kazancin vergisini yatiriyor musun?

Konut isi bambaska bir konu.5 yil icinde satarsaniz deger artisinin vergisini devlet zaten alir.Bu olay topraktan eve yazilanlarin cok basina geliyor.Müteahhit vergiyi az vermek icin fiyatı cok düşük gösteriyor ama alan kisi 5 yil icinde reel fiyata sattiginda aradaki cilgin farkin vergisini devlet aliyor.

Tekrar ve son kez yazayim ben etik olandan bahsettim.Hepimiz otv artisi firsatcilik diyorsak biz firsatcilik yapan kişi olmayalım yazdim.Sadece bir temenniydi bu.2. el aracina eski fiyattan satisa konulsun hic yazmadim ama oyle anlasilmis bazi arkadaslar tarafından.Sifirina gelen oranda artırmayın bari ikinci el araclarinizi demistim önceki mesajlarimda.
    Ötv konusu ister istemez f30 forumunun gundemi oldu ancak kendi adıma artik otv konusunda yazmak istemiyorum.

• helpgod kullanıcısına yanıt
    lastik ne onerirsiniz helpgod bey?
  • İkinci elde olan veya olabilecek fiyat artışları bayağı bir yer kaplar hale gelmiş fprumda. Ben de kendi fikrimi yazmak isterim.
    İkinci el olayı serbest piyasa ekonomisidir. Herkes istediği meblağı yazabilir. Önemli olan alıcı bulmasıdır. Şuan yeni gelen düzenleme serbest piyasayı bir süre belirsiz hale getirecektir. Ancak kısa bir zaman sonra ikinci el piyasası da dengeye oturacaktır.
    ÖTV zammından dolayı aracını satmayı düşünenlerin fiyat arttırması kadar doğal birşey yoktur. Yenisi pahalılanan ürünün ikinci eli de zamlanır. Bu gayet normaldir. Bunu fırsatçılık olarak görmek bence son derece saçma. Zaten piyasa bunu kendisi belirleyecektir. Olması gerekenden pahalı ise satıcı istediği alıcıyı bulamayacaktır. Bulamadığı zaman da mecburen fiyat düşürecektir. Alıcı varsa kimseye söz söylemek düşmez.
    Son bir şey daha belirtmek isterim. Örmeğin devlet (bence asıl fırsatçı) 2017 yılı bitiminde ÖTVyi komple kaldırdı diyelim. (Hayale bakın ) Siz bugün 180kya aldığınız aracınızı ona yakın bir paraya satabilecek misiniz? Tabi ki hayır. Zamanında şu kadar vermiştim deme gibi bir durumunız olmayacaktır.
    Serbest piyasa biraz dalgalanır ancak bir süre sonra dengesini bulur.
    Herkese saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: autolover

quote:

Orijinalden alıntı: Greentime

quote:

Orijinalden alıntı: bigtiger1

Arac 2014 temmuz sonrasiysa ayarini degistirebilirsiniz sadece direksiyon sertlesir

Aynen bende öyle yapıyorum,
    Ancak aracım yüksek hızlarda asla
    Mercedes C' deki stabiliteyi yakalayamıyor.

Her ikisini kullanmis olarak söylüyorum bence f30 w205 e gore kesinlikle daha stabil ve yola basan arac bence.
    Ikisi arasindan f30 u tercih etme nedenlerimden de biri bu.
    Sahsi fikrim ve sürüş tecrubem bu şekilde.

Bende her ikisinide sürekli kullanan
    biri olarak söylüyorum,
    Kesinlikle C yüksek hızlarda daha stabil,

Virajda yol tutuş derseniz size katılırım,
    3' ün yol tutuşu biraz daha iyi,

Ancak özellikle rüzgarda varsa 3 geziniyor,
    Ancak 4 derseniz, 4 ün yüksek hızı gerçekten çok iyi.

• BMW 2 serisi active tourer de 225xe adında bir model var yeni . Alman sayfasında detayları mevcut. 1.5 litre motor + elektrik ile 224 hp . 0- 100 6,7 sec. Ortalama tüketim 2 litre. Dikkatini çekti mi kimsenin?

Çok detaylı bakamadım ama plug n hybrid sanırım. Yani kısa menzil bile olsa sadece batarya ile sürüş mümkün olabilir. Yakın gelecekte f30 un kaderi değişebilir bu motor konulursa.

Ötv tarafında elektrikli araçlar düzenlemesine tekrar bakmak lazım.

Edit: ÖTV matrahı 80 bin TL yi geçmez ise %50 . Ama muhtemelen geçer

Edit 2 : yaklaşık 3,5 saat şarj süresi , yaklaşık 32 km yakıtsız sürüş imkanı.

Uzun dönem testte 1 galon ile 80 mil ortalama yapmış. ( 3500 mil test sonunda) . 3 - 3,5 litre / 100 km mi yapıyor ? Öyle bir şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridleyscott -- 28 Kasım 2016; 4:9:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Günaydın, sadece uç taktırdım bir de difüzör değişti, çift renk boyattım (yanlar estoril ortası piano black) ankarada yaptırdım. Garantiyi bızacak bir işlem olmadı. M3 siyah böbrek ve siyah lip de takıldı, fiyatı toplam olarak vermiştim. Malum siteden mmperformance diye aratınca ilgili yer çıkıyor. Bir ayarın isterseniz fiyat konusunda yanıltmak istemem sizi...

• denizmd D kullanıcısına yanıt
    Günaydın hocam. Peki standart egzoz a göre seste beklediğinizden fazla bir değişiklik oldu mu yani yaptırdığıma değdi diyor musunuz?

• Motor ilk çalıştığında güzel bir ses çıkıyor (turbonun ıslık sesini andıran bir ses) açıkcası benim hoşuma gitti, öyle aman aman bir ses artışı değil ama fark edilecek düzeyde, bir de 3500 devirde farkı anlayabiliyorum. Ankaradaysanız benim araca bakabilirsiniz... ben çok uzman biri değilim bu konuda, sesten çok görüntü için taktırdım ama sese katkısı olması da hoşuma gitti...

• kerbul1392 K kullanıcısına yanıt
    NOKIAN a bakabilirsin.
    Tamam işte aracın ne bilmiyorum. 40.YIL olduğunu var sayalım. ÖTV zammı öncesi 2.El fiyatları 163 - 175 aralığındaydı (2016 model). Sıfırda 184BİN'di. Sıfır şuan 212 civarlarında. Normal şartlarda 2. Elinde 200bin bandına gelmesi gerekiyor. Ha sen şimdi diyorsan ki "Ben aracımı 170'e satarım. Hakettiği budur" diyorsan. Ben hemen alırım senin aracı. Satıyor musun?

Konut meselesi bir benzer örnek. 300 bin'e 3+1 daire alıpta Daire fiyatı 450bin'e geldiğinde onu yine 300 hatta kullanılmışlık payınıda düşüp 280'e satarsan veya az marj ekleyip 350'ye bile satsan geriye başka bir 3+1 alamazsın. O paraya artık 2+1 alırsın.
  • Dark.Knight D kullanıcısına yanıt
    Hocam günaydın.Ben otv zammi öncesi 2.el aracımızı hangi fiyata satıyorsak otv zammi sonrası ayni fiyata mi satalim demisim?

Tamam işte 2.el piyasası 200'e geldiğinde sen 180'den sat ben hemen alırım dedim. Satacak mısın? Satmayacak mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

Otv zammi öncesi 2.el aracini örneğin 130.000 tl ye satmaya çalışırken otv zammi sonrasi fiyatini arttiranlara şunu sormak isterim.
    Araci alirken ödediğiniz otv ile simdiki otv arasindaki farki maliyeye beyan edip farkini da ödeyecek misiniz??
    Cevabınız muhtemel hayirsa otv artisi nispetinde fiyatinizi sisirip firsatcilik yapmayın.Inanci olana da haramdir bu davranis.
    Inanci olmayanin da insanlığına yakismaz.
    Evet otv zammi sıfırda %15 fiyat artırdıysa siz de %5 arttirin satis fiyatinizi.Haklisiniz sifir fiyati artan urunun 2.el fiyati da artar ama ayni oranda artmaz bunu herkes biliyor. Alti ustu birkac plastik parca eklediniz diye araciniza abartili rakamlar istemeyin.Isteyecekseniz de bunu gelip burada anlatmanizi önermem, itici oluyorsunuz.Hükümete kızıyoruz en cok satilan dilimdeki araclardan pay almak istedi firsatcilik bu falan diye.Sizin ne farkınız var??

Ilk yazdigim mesaj bu.Sifiri artsa bile 2.el fiyatini arrtirmak etik degildir yazmadim sadece ayni oranda artis yaparsak firsatcilik yapiyor devlet diye eleştirdigimiz duruma düşeriz dedim.

• Haftasonu 11.500km ile ilk bakıma girdim. Borusan Oto Esenboğada...

Piyasa çok karışık ve bugün faturası kesilecek araç için ötv farkı bizden Kur 3.49a sabitlendi dediler ve verdikleri fiyat: 188.000TL Estroil araç yok sadece beyaz var.

Alacak arkadaş varsa bilgilendirmek istedim.
  • Dark.Knight D kullanıcısına yanıt
    size son kez yazıyorum belli ki ben derdimi anlatamıyorum. Ben aracımı satıyorum veya satarsam böyle yaparim demedim.En cok satilan arac grubuna yönelik otv yi arrtirmak firsatcilik denildi ben de asıl firsatcilik 2.el.aracina otv oranindaki artisi birebir yansitandir dedim. sifir araca 20 bin zam gelince 2 el araca da 20 bin zam yapan (satabilir satamaz ayri bir konu) firsatcinin onde gidenidir dedim ve sözümün arkasindayim.2. el fiyatını otv oncesi ile ayni tutmak dogrudur diye bir cumle yazmadim.Hala konuyu uzatip yok arabani satarsan ben alirim falan nedir simdi.Galericiyseniz ilanlara bakin gonlunuze göre arac çıkar.Sizinle ayni yaklasimda olan birine toplu igne bile satmam.Rica ediyorum bundan sonrasinda hala sözünüz varsa özelden yazin.

• 
Sayfa: önceki 26122613261426152616
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.