Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2611. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.414.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26092610261126122613
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cancan_burak

quote:

Orijinalden alıntı: Dıimam

quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

quote:

Ekstra yapılan larıda yazayım camlar 1 numara filim ön kafa yani kaput tampon sağ ve sol çamurluk şeffaf kaplama filim arka tampon komple filim sis farları makyajlı kasadaki led sis farlarından arka stoplar komple makyajlı kasadaki stoplar (hatta bigün biri durdurup arka makyajlı led stop ön zenon adam ışık görmüş tavşan gibi baktı anlattım zenonu çık beyeniyorum led stoplarda efsane aracımda ikisinide yaptım )kapı eşikleri M performance ışıklı logo sade ce ön lerde arkalara olmuyomuş kapı altı deyil eşik lerdeki karbon fiber ayna kapakları bagaj üstü spoyler m performance siyah alt şeritler m firen kaliper kapakları m pedal seti aklıma gelen bunlar ve hepsi yetkili serviste yapılmıştır

Doğrusu "değil" deyil diyr bir kelime yok.

Yaptığınız opsiyonların sadece arka stopların led olması bin lira gibi fark yapar. Cam filmi vs bunları hesaplayıp değer biçmeniz gerçekçi olmaz. İyi günler

Led stoplar bin tl farkmı türkçemi düzelttiyin için teşekkürler bundan sonraki hayatımda çok faydası olucak teşekkürler

Ben sana birşey öğretemem. Allah sabır versin

Çok şükür sabrımızda var terbiyemizde iyi günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ulus2102 U kullanıcısına yanıt
    Benim okuduğuma göre steptronic (ZF8at) viteslerde launch control olmuyormuş, m3te de olan DCT vites gerekiyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcanerg

Benim okuduğuma göre steptronic (ZF8at) viteslerde launch control olmuyormuş, m3te de olan DCT vites gerekiyormuş.

https://www.youtube.com/watch?v=8QVVSbhmzzo
  • Serbest piyasa herkes uygun gördüğü fiyatı ister satılırr satılmaz veya sen almazsın o ayrı mesele.Ama cam filmi kaput koruma bunlar ikinci elde üzerine koyabileceğiniz şeyler değil inanın kimse bakmaz.Km si yılı trameri makyajı bunlar kriterdir.

• Otv zammi öncesi 2.el aracini örneğin 130.000 tl ye satmaya çalışırken otv zammi sonrasi fiyatini arttiranlara şunu sormak isterim.
    Araci alirken ödediğiniz otv ile simdiki otv arasindaki farki maliyeye beyan edip farkini da ödeyecek misiniz??
    Cevabınız muhtemel hayirsa otv artisi nispetinde fiyatinizi sisirip firsatcilik yapmayın.Inanci olana da haramdir bu davranis.
    Inanci olmayanin da insanlığına yakismaz.
    Evet otv zammi sıfırda %15 fiyat artırdıysa siz de %5 arttirin satis fiyatinizi.Haklisiniz sifir fiyati artan urunun 2.el fiyati da artar ama ayni oranda artmaz bunu herkes biliyor. Alti ustu birkac plastik parca eklediniz diye araciniza abartili rakamlar istemeyin.Isteyecekseniz de bunu gelip burada anlatmanizi önermem, itici oluyorsunuz.Hükümete kızıyoruz en cok satilan dilimdeki araclardan pay almak istedi firsatcilik bu falan diye.Sizin ne farkınız var??

• bu fiyat tartışmasının hiçbir anlamı yok bence. İkinci el de satış fiyatını alıcı belirler satıcı değil. İsteyen istediği fiyatı yazar, kimi 1 haftada satar kimi 6 ay ilanda bekler. Sonuç olarak alış verişin gerçekleştiği fiyat aracın gerçek değeridir.

Sıfır araca plaka takılınca değerinin absürt oranda düşmesinin sebebi ise ekonomik koşullar. Herkes krediyle araba alıyor. Sıfırdaki kredi imkanları ile ikinci eldeki arasında ciddi fark var. Sıfırından 10 bin altını yazdığınızda kredi faiziyle sıfırından pahalıya geliyor araba. Yoksa herkes sıfır hayranı değil. finansman seçeneklerinde bitiyor olay.
  • nalsa1 kullanıcısına yanıt
    Bu ölçülerde çok fazla alternatif yok, genelde ön ve arka aynı ölçü 225/45R18 olacak şekilde takılıyor, bir kaç marka da bulunabiliyor, RFT olanlar tanesi 650-750 arasında ben 4 lastik için 2600 verdim.
  • fagala kullanıcısına yanıt
    OTV zammi oncesi en son alinan rakamlar 184 civarlarindaydi. Ayrica kurda 3.49 civarina cekildi sanirim
  • teknolojig T kullanıcısına yanıt
    Aracin bir rodaj suresi vardi. Ama artik sizde o kalmamis. Gecmis olsun tekrar
  • Bugün itibari ile 184.800 tl ye dışı beyaz içi taba dakota araç için kapora verdim hayırlı olsun alcak arkadaşlarda çarşamba günü son

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ü s t a D

Arkadaşlar Bmw yi prim yapsın satarım diye almıştım ,yaptı da fakat satmayıp kullanmayı düşünüyorum.
    Benim araç estoril mavi 40.yıl paket.
    Müsadenizle birkaç şey danışayım,

Rodaj yapmak gerçekten önemli mi ? Ne kadar km ve özellikle neye dikkat etmek gerekiyor.

Egzozu çift çıkış yapıp , biraz daha ses almak istesek üst devirlerde neler yapmak lazım ? İstanbulda önereceğiniz yerler var mı ?
    Bu durumda garanti etkilenir mi ?

Garantiyi bozar

Eksozu cift çıkış yapmanin garantiyi bozmasi sacma eger manifolttan cikisa kadar değişmez ve susturucu değişikliği yapilmaz ise.
    Siz nereden duydunuz peki?

• Aracımızdaki standart egzoz ucunu çıkarıp akrapovic egzoz ucu taksak seste bir değişiklik olur mu acaba?
  • blade_17 kullanıcısına yanıt
    40. Yıl mı arac . Hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: OyuNKoliX

Aracımızdaki standart egzoz ucunu çıkarıp akrapovic egzoz ucu taksak seste bir değişiklik olur mu acaba?

Son susturucuyu da degisirseniz ses degisir. Sadece uc degisikliginde pek bisey olmaz.
    Einesmann , sebring, remus, borla vs seslerini sevmiyorum. Ama akrapovic bence cok güzel ses veriyo.

• autolover A kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam akrapovic baya hoşuma gidiyor benim de. Son susturucu için ne var mesela? Akrapovic üretimi var mı paket olarak?

• helpgod kullanıcısına yanıt
    Peki hocam bende sana şunu sorayım.
    Ben aracımı diyelim 120.000 TL'ye aldım zamanında.
    3 5 ay sonra sıfırına yükseltmeyi düşünüyordum.

Aynı aracın sıfırı 160.000 TL iken 1 gecede hooop 200.000 TL oldu.

Yani aracımı sıfırlamak için üzerine koyacağım miktar 40.000 TL iken 80.000 TL oldu.

Benim zararımı kim karşılayacak?
    İkinci ele yansımaması hayal olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknolojig

2012 3.16 f30 kasa aracımı alalı daha 1 hafta oldu ve bu sürede hiç zorlamadım toplasanız 200km yol yapmadım istanbul şehir içi yakıt ortalaması 11-12lt arası ve dün gece e5'te aracı bir deneyeyim diyip spor modda 160 -170 km hızlarda kısa bir süre sürdüm sabah aracı çaıştırdıgımda tahrik uyarısı vermeye başladı ve bu gün boyu her çalıştırmam da devam etti sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ve isatnbul avrupa yakasında bmw için hangi servisleri tavsiye edersiniz yetkili servise gitmenin sizce ciddi bir avantajı olur mu ?

https://forum.donanimhaber.com/m_119347680/tm.htm

Sorunun cevabı burda hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

bu fiyat tartışmasının hiçbir anlamı yok bence. İkinci el de satış fiyatını alıcı belirler satıcı değil. İsteyen istediği fiyatı yazar, kimi 1 haftada satar kimi 6 ay ilanda bekler. Sonuç olarak alış verişin gerçekleştiği fiyat aracın gerçek değeridir.

Sıfır araca plaka takılınca değerinin absürt oranda düşmesinin sebebi ise ekonomik koşullar. Herkes krediyle araba alıyor. Sıfırdaki kredi imkanları ile ikinci eldeki arasında ciddi fark var. Sıfırından 10 bin altını yazdığınızda kredi faiziyle sıfırından pahalıya geliyor araba. Yoksa herkes sıfır hayranı değil. finansman seçeneklerinde bitiyor olay.

bence de fiyat tartismanin bir anlami yok kimse icin. ancak kullandiginiz mantik yanlis. aracin degerini piyasa ve saticinin sartlari (aciliyeti vs) belirler.

150 binlik araca 120 teklif eden oluculer var. benim de ertesi gun bu paraya ihtiyacim var diyelim. Kabul edersem aracin gercek degeri 120 mi olmus olur?

ornek: normal sartlarda 28 edecek arabama 20-22 teklif eden densizler oldu. bekledim 26 ya sattim zamanim daraldigi icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: OyuNKoliX

Aynen hocam akrapovic baya hoşuma gidiyor benim de. Son susturucu için ne var mesela? Akrapovic üretimi var mı paket olarak?

Akrapovic üretimi komple egzos kiti var fiyatı 2500$ civarıydı sanırım baya maliyetli verdiği performansa karşı.

Bende akrapovic uc takmayı düşünüyorum. Son susturucuyu da iptal ettirecektim. Bildiğiniz iyi bir son susturucu var mı yoksa iptal etsek daha iyi mi olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sky.Walker -- 27 Kasım 2016; 18:28:50 >
  • arkadaslar kur şu an 3,42
    ne alırsanız alın bu..

persembe aldığımız ( 83 bin tl si havale, 40bin tl si aynı gün teb cetelem üzerinden 0 faiz 24 ay ) araba için anlaşmaya çağırdılar,
    teklifler şu şekilde;
    ya kredinizi 0 dan 1.10 a çıkaralım
    ya kuru 3,42 hesaplayıp 0.59 ile kredi verelim
    ya da ötv farkını siz ödeyin..
    kredi cekmeden hepsini kapatırsanız problem yok.

hepsine yok derseniz arabanın parasını iade edelim..

hiç birini kabul etmedik ve resmi yazı istedik, faturamızı ödememizin tamamını yapmıs olmamıza ragmen kesmemişler,
    avukatımızı aradık sabah gelsin diye, çarşamba teslim demişlerdi, avukatımızla gidicez

ama şuna kesin kanaat getirdik, kimden ne koparırsak modundalar

• 
Sayfa: önceki 26092610261126122613
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.