Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2605. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26032604260526062607
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Motoru soğuk kış ayları olsun yaz olsun, -20 veya +40 derece olsun farketmez, en iyi ısıtma yöntemi çalıştırıp hemen yola çıkmaktır;

Tek dikkat edilmesi gereken husus yağ sıcaklık göstergesi stabil olana kadar ( normal çalışma sıcaklığında sabitlenene kadar ) ani hızlanmalardan, ani dip gazlardan, motora fazla yüklenmelerden ve yüksek devir çevirmekten sakınmaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada coasting varsa ayağınızı gazdan çekince anlık tüketim 0,7-0,8lt gibi gösterir ve ibre charge tarafına düşmeden ortada kalır ve mavi renk yanar ibrenin olduğu yerde ( sanırım psa larda yok sadece BMW motorlarda var) , coasting olan araç da bile coasting varken frene basarsanız coasting iptal olup 0,0 lt görürsünüz ve coasting 50-160km arası hızlarda çalışır, örnek 49km/h hızla ve altındaki hızlarda giderken ayağınızı yokuş aşağı yada düz yol gazdan çekin, coasting moda geçmez; 0,0lt görünür ve ibre charge kısmına kayar, aynen 161km/h ve üstü süratlerde de böyle. Coasting sadece eco pro modda çalışır, coasting olan araçta comfort yada sport yada sport+ modda coasting yapamassınız.

Coasting yoksa gazdan çekince 0,0 lt yazar.
    İbre charge kısmına geçer ve sanırım PSA larda coasting olmuyor, yazılımla açabilen yada yapabilen varsa yazarsa sevinirim,

Benim bir arkadaşım 320i ed sinde yapmıştı diye aklımda yanlış bir bilgi kalmış sanırım eskiden kalma, büyük ihtimal yanlış hatırlıyorum PSA larda coasting olmuyor galiba, dediğim gibi yapan varsa lütfen paylaşsın bir video ile.

• psa larda olmuyr malesef
    kodlamayla menude cikiyor ama calismiyor
  • yelken modu , öyle söylendiği gibi ekonomi yapan bir özellik değil. aracı boşa alıp daha kolay akmasını sağlıyor ama bu arada rolantide çalıştığı için bir miktar 0.8 L. gibi bir yakıt harcıyor.
    eco modun da ise gazdan ayağımızı çektiğimizde araç uygun olan en üst viteste gaz vermeden devam ettiği için hiç yakıt harcamıyor.
    2012 den beri aracım da var ve deneyimlerim sonucu en ufak bir yakıt ekonomisi yaptığını görmedim. aksine çok çok az da olsa yakıtı arttırıyor. bu sebeple çoğu zaman sistemi kapattım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atitrend

yelken modu , öyle söylendiği gibi ekonomi yapan bir özellik değil. aracı boşa alıp daha kolay akmasını sağlıyor ama bu arada rolantide çalıştığı için bir miktar 0.8 L. gibi bir yakıt harcıyor.
    eco modun da ise gazdan ayağımızı çektiğimizde araç uygun olan en üst viteste gaz vermeden devam ettiği için hiç yakıt harcamıyor.
    2012 den beri aracım da var ve deneyimlerim sonucu en ufak bir yakıt ekonomisi yaptığını görmedim. aksine çok çok az da olsa yakıtı arttırıyor. bu sebeple çoğu zaman sistemi kapattım.

Vitesi de boşa alıyor herhalde bu mod.Peki bu otomatik şanzımanlarda zararlı olmuyor mu?
  • numberten_ank kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun..
    Tuketim hesabi yaparken neden kurus hesabi yapilir da hesap karmasiklastirilir anlamam, ekranda 100kmde kac litre yaziyor zaten hem bu deger surekli degisen yakit fiyatlarindan da etkilenmiyor :), bugun bakinca da 6.8lt 1 ay sonra da.. simdi bu mesaji 1 ay sonra okuyan adam benzin 6 TL olursa aracin 5.5lt yaktigini dusunecek.. yazik degil mi bu adama...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bişey sorucam bu Torpido kapaginda sanki kilit var ama biz onu nasıl kullanıyoruz anahtari mi var? teşekkür ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: se777en

Arkadaşlar bişey sorucam bu Torpido kapaginda sanki kilit var ama biz onu nasıl kullanıyoruz anahtari mi var? teşekkür ederim...

Aracın anahtarlığının içinden çıkan anahtarla kilitleyebilirsiniz.
  • Gus Fring kullanıcısına yanıt
    Kisin rolantide aracin isinmasi isin yarim saat filan beklemeniz lazim, bahsedilen konu ilk calistirmada yuksek baslayan rolanti devrinin normal seviyeye dusene kadar (10sn kadar suruyor) beklenmesi
    Edit: sonraki yazilanlari okuyunca konunun netlesmis oldugu gordum:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigtiger1 -- 26 Kasım 2016; 10:33:40 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • numberten_ank kullanıcısına yanıt
    Hocam bence bu borusanın asparagası , ven volvomda oem jant lastik sıfır olarak takıp balans yaptırdım.jantları 16 dan 18 e çevirdim.Aynı gün ist/ısparta ya gittim yolda 130km üstü titreme yapıyordu direksiyon.frenleme de aynı şekilde.Isparta da balans yaptırdım ,rot yaptırdım 2.gün dönüşümde aynısını yaptı..

Bostancı sanayide lazerli rot balans yaptırdım yaklaşık 10bin km dir kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok.

Kısaca oem jant , doğru rot balans olursa sıkıntı olmuyormuş yaşayarak tecrübe ettim.

• Evet yeni yasayla 2017 320d ve 330i yılı olacak.

• 30 kasıma kadar ötv zammı yok diyolar 1-3-5 serilerinde

• Yeni araba almak isteyen arkadaşlar üzülmesin 3.18 alsın..
    Bmw motorlu 3.18 in sesi süper
    Yelken modu süper
    Yakıt süper
    Performans şanzıman yazılım farkı ile 3.20 den çok aşagı değil..
    Ben servise gittiğimde ikame olarak 3.20 veriyorlar son 3.20 ye binişimde bursa dan inegöl ilçesine gittim beygir güçü yüksek olmasına rağmen rampada vites değiştireceğim diye paraladı kendini..
    3.18 de ne hikmettir rampa çıkarken bile sanki 3 bin motor var vitese az müdahale ediyor, konforla çıkmanı sağlıyor..
    Fiyat çıktıysa 3.18 E bakın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: Behramlı

Yeni araba almak isteyen arkadaşlar üzülmesin 3.18 alsın..
    Bmw motorlu 3.18 in sesi süper
    Yelken modu süper
    Yakıt süper
    Performans şanzıman yazılım farkı ile 3.20 den çok aşagı değil..
    Ben servise gittiğimde ikame olarak 3.20 veriyorlar son 3.20 ye binişimde bursa dan inegöl ilçesine gittim beygir güçü yüksek olmasına rağmen rampada vites değiştireceğim diye paraladı kendini..
    3.18 de ne hikmettir rampa çıkarken bile sanki 3 bin motor var vitese az müdahale ediyor, konforla çıkmanı sağlıyor..
    Fiyat çıktıysa 3.18 E bakın derim

3 bin motor

• Behramlı B kullanıcısına yanıt
    fiyattan dolayı 3.20ied yerine 3.18 tercih edilebilir ama performans olarak arada ciddi fark var. Oyle ki ayni motor olmasina rağmen 3.16 ile 3.20ied arasinda baya fark hissedilirken 1 silindiri eksik ve 34 hp eksik araci daha performanslı degerlendirmek cok mantikli bir degerlendirme degil hocam. Örneğin 2.000 cc 4 silindir bir motorla 2.000cc 6 silindir ayni gucte 2 motor arasinda bile silindir eksikligi hissedilir mutlaka.Biri zorlanirken digeri rahatca devirlenir ki 3.18 cok zorlaniyor guc talep ettiginizde.

• Dıimam D kullanıcısına yanıt
    Nerden duydunuz acaba

• Ankarada olup da 3.18 kullanan var mı arkadaşlar?

• Gus Fring kullanıcısına yanıt
    Aracı ilk çalıştırdığımda 1200 lü devirlerden başlıyor ve 900 civarında son buluyor ben devir bu noktaya geldiğinde vitese takıp hareket ettiriyorum. Doğru yapıyorum sanırım değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dıimam

30 kasıma kadar ötv zammı yok diyolar 1-3-5 serilerinde

neyi guncelliyorlar ki o zaman.gerci yarin kapali .bugun arac satmazlar fiyat belli degil diye.carsamba son gun olur en iyi ihtimalle.Yinede dusuk ihtimal 1 neysede 3-4-5 in her turlusu zam yer .
  • ötv zammı yansıtmadan kuru 3.49 hesaplayıp vericekler araçları ay sonuna kadar.

• 
Sayfa: önceki 26032604260526062607
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.