Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (7 Mobil) - 4 Masaüstü7 Mobil
67.927
Cevap
512
Favori
3.836.503
Tıklama
Giriş
    3655 Mesaj
    [03 Mayıs 2020 18:36:18 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    quote:

Orijinalden alıntı: Deleted User

Bu mesaj silindi.
    quote:

Orijinalden alıntı: mertbess

Bu kadar emin konuşmayın benim aracım makyajlı kasa 3.20i ed eco pro modunda yelken var diğer modlarda çalışmıyor sadece birde eco proda deneyin modu

video ceker yelken modunun calistigini gosterirseniz, 320 ed de calistiran ilk insan olarak tarihe gecersiniz
    |
    |
    Arkadaşlar Aracı dün aldım.
    2015 makyajlı 16.000 km'de, Antep'den getirdim. 253 liralık benzinle 741 km yol yaptım.34 kuruş yaktı km'de.
    200-250 km'si 120 km hızla kalanı 130-140 km ile. Çoğu şeyini forumu takip etmeme
    rağmen kullanamadım. Genel anlamda beğendim. Keşfedeceğim çok şey olduğunu düşünüyorum.
    Eco pro'da kullanma ma rağmen gazı köklediğimde araç bana mısın demeden hemen tepki verdi. kısa bi sürede olsa 200'ü geçtim.

Orijinalden alıntı: cancan_burak

quote:

Bu kadar emin konuşmayın benim aracım makyajlı kasa 3.20i ed eco pro modunda yelken var diğer modlarda çalışmıyor sadece birde eco proda deneyin modu

Yelken modu geçtiğimiz sayfalarda tartışıldı. Olmadığına kanaat getirildi.

Bu modu kodlama ile mi açtırdınız?
    Aracınız 3.20i ed modeli mi?
    Bunu video ile gösterebilirmisiniz?

Gerçekten mod aktifse birçok kişi bunu açtırmak istiyor. Teşekkürler

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Arkadaş bizim için ''deneyin'' dediğine göre modla falan açtırma durumu söz konusu değil demek ki. Buradan da yelken modunu yanlış anladığını düşünebiliriz mertbess'in. Yelken modunda sadece orta çizgide kalması gerekmiyor. O çizginin belirginleşip yanması gerekiyor. Kodlama ile de açılacağını sanmıyorum. Motorla alakalı bir durum diye biliyorum. Bizim motorumuz yelken modunu desteklemiyor. Pazartesi günü fitiller için Avcılar Borusan'a gideceğim. Servis danışmanıma bunu sorarım yine bir etraflıca konuşuruz.
    |
    |
    Hw Specs; Intel i7-2600K @5.0 GHz / Asus P8Z68 Deluxe / 24GB Corsair-G.Skill DDR3 2133 MHz / Asus Strix GTX 1080 O.C 11Gbps / Eizo Foris FG2421 120Hz-240Hz & Samsung SA550 / 2x Intel DC S3700 100GB SSD - OCZ Vertex4 120GB SSD – 2x WD Green-Black 1TB HDD / Razer Blackwidow Chroma v1 / James Donkey 007 / CM Cosmos 1000 / Logitech C920 Fhd Webcam

• Yarbay
    3024 Mesaj

Hayırlı olsun hocam, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Araçla ilgili benim tek beğenmediğim şey şu Turbo gecikmesi.
    |
    |
    numberten_ank kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hw Specs; Intel i7-2600K @5.0 GHz / Asus P8Z68 Deluxe / 24GB Corsair-G.Skill DDR3 2133 MHz / Asus Strix GTX 1080 O.C 11Gbps / Eizo Foris FG2421 120Hz-240Hz & Samsung SA550 / 2x Intel DC S3700 100GB SSD - OCZ Vertex4 120GB SSD – 2x WD Green-Black 1TB HDD / Razer Blackwidow Chroma v1 / James Donkey 007 / CM Cosmos 1000 / Logitech C920 Fhd Webcam
  • Yüzbaşı
    701 Mesaj

Allah razı olsun. Cümlemiz kazasız belasız bineriz inşallah. Ben turbo da gecikme yaşamadım, yada hissetmedim diyelim....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    OyuNKoliX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İnşallah hocam. Araçlarımızda ufak bir turbo lag(gecikme) olayı mevcut. Arabayla biraz daha fazla zaman geçirdiğiniz zaman anlamaya başlarsınız. :) Daha ilk günleriniz, heyecanınızı bir atın da.
    |
    |
    numberten_ank kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: numberten_ank

2015 makyajlı 16.000 km'de, Antep'den getirdim. 253 liralık benzinle 741 km yol yaptım.34 kuruş yaktı km'de.
    200-250 km'si 120 km hızla kalanı 130-140 km ile. Çoğu şeyini forumu takip etmeme
    rağmen kullanamadım. Genel anlamda beğendim. Keşfedeceğim çok şey olduğunu düşünüyorum.
    Eco pro'da kullanma ma rağmen gazı köklediğimde araç bana mısın demeden hemen tepki verdi. kısa bi sürede olsa 200'ü geçtim.
    quote:

Orijinalden alıntı: numberten_ank

hayırlı uğurlu olsun, böyle uzun yol deneyimi yapan ve bu kadar az yakan başka kullanıcı var mı forumda?

hız da fena değil 130-140 iyi hız yani

• Yarbay
    3024 Mesaj
    quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OyuNKoliX

quote:

quote:

Arkadaş bizim için ''deneyin'' dediğine göre modla falan açtırma durumu söz konusu değil demek ki. Buradan da yelken modunu yanlış anladığını düşünebiliriz mertbess'in. Yelken modunda sadece orta çizgide kalması gerekmiyor. O çizginin belirginleşip yanması gerekiyor. Kodlama ile de açılacağını sanmıyorum. Motorla alakalı bir durum diye biliyorum. Bizim motorumuz yelken modunu desteklemiyor. Pazartesi günü fitiller için Avcılar Borusan'a gideceğim. Servis danışmanıma bunu sorarım yine bir etraflıca konuşuruz.

Burda siz ekranda belirgileşme ve orta noktada takılı kalmışsınız ama ecopro moda alın ayağınızı gazdan çekin aracın kompresyonu nasıl engellediğini aracın boşta gibi aktığını görün birde aynı işlemi konfor modunda yapın kompresyonu nasıl hissettiğinizi görün, ecopro modda araç bildiğiniz boşta gidiyor bu değilmidir yelken modu değilse yanlış anlamışım diyebiliriz

Hayır hocam maalesef o değil. Ben de kaç kere denedim tamam araba yağ gibi akıyor o ayrı konu ama asıl bahsettiğimiz yelken modunda şanzuman aradan çıkıyor motora hiç müdahalede bulunmuyor yani aktarım olmuyor, motor devri 800 civarına düşüyor. Yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar.
    |
    |

• Yarbay
    3024 Mesaj

Ben hocam. İstanbul/Beylikdüzü'nden Antalya/Kemer'e gittim Ağustos ayında. Gidişte 5.5 lt yaktım. Dönüşte ise Kemer'den kıyı şeridini dolaşa dolaşa Finike, Kaş, Marmaris, Milas, Söke vs diyerekten geri döndüm. Virajlı ve dağa tırmandığım çok yol oldu. İstanbul'a geldiğimde dönüş ortalamam da 6.4 idi.

460 litrelik bagajım full doluydu bardak koyacak yer bile yoktu o derece. Ve araçta 4 yetişkindik bunları da ekleyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baholi -- 25 Kasım 2016; 22:1:27 >
    |
    |
    Donanımcı Aras kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    6 Mesaj
    O kadar detaylı bilmiyorum ama araç bildiğiniz boşa alıyor motor kompresyonunu kesiyor devrin 800e düşmesi ve orta çizginin daha kuvvetli yanması noktasını bilmiyorum bildiğim şu diğer kullandığım modlarda araç kompresyon yapıp yavaşlarken ecoproda yola göre hızlanmaya devam ediyor belki dediğiniz gibi sizin söylediğiniz bununla birlikte çalışan ekstra bir durumdur ama o noktalarada dikkat edip yazarım sizlere

quote:

O kadar detaylı bilmiyorum ama araç bildiğiniz boşa alıyor motor kompresyonunu kesiyor devrin 800e düşmesi ve orta çizginin daha kuvvetli yanması noktasını bilmiyorum bildiğim şu diğer kullandığım modlarda araç kompresyon yapıp yavaşlarken ecoproda yola göre hızlanmaya devam ediyor belki dediğiniz gibi sizin söylediğiniz bununla birlikte çalışan ekstra bir durumdur ama o noktalarada dikkat edip yazarım sizlere
    quote:

seninki tamamen psikolojik
    ed motorlarda yelken modu, vitesi bosa alma, coasting, adini ne koyarsan koy yok.
    sadece bmw motorlarda var
    |
    |

• Yarbay
    3655 Mesaj

cok deneyip cok arastirdim
    yelken modu bambaska bir olay. ayagi gazdan cekince 0 yakmasinin nesi sasirtti anlamadim? her arabada gaz kesilince 0 yazar.

kompresyon kesme psikolojik olan kisim zaten. devir rolantinin uzerindeyken hangi kompresyon kesmesi?

neyse tamam. kimsede yok sende var kompresyon kesilmesi ok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cseyfe -- 25 Kasım 2016; 22:26:28 >
    |
    |
    mertbess kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Bu mesaj silindi.
    quote:

Motor devri düşmeden lastikteki baskı kesilemez mi? uzaya füze yollamıycaz çık dene yazana kadar kendin gör araba nasıl akıyor diğer modda aynı yerde yine dene bak psikolojik mi, denedikten sonra psikolojik olduğunda ısrarcıysan bunun psikolojide yeri var anlatırım sana ukalalık yapma

once sunu yazdin:

sonra yanlis anlamis olabilirim dedin :)

sonra Burda siz ekranda belirgileşme ve orta noktada takılı kalmışsınız dedin :)))

sonra 0.0 yakiyor dedin ne alakaysa :))

sonra hersey bitti araba akiyor dedin :))
    en son da Motor devri düşmeden lastikteki baskı kesilemez mi? gibi dahiyane bir fikirle geldin. belli ki konu uzarsa iyice sacmalama potansiyelin var.

baska bisey demiyorum. sadece bilmedigin anlamadigin, anlamadigini soyledigin konularda ahkam kesme derim. bu araba bi sende yok malum

hadi selametle
    |
    |

• Yarbay
    2789 Mesaj
    quote:

Bu mesaj silindi.
    quote:

Motor devri düşmeden lastikteki baskı kesilemez mi? uzaya füze yollamıycaz çık dene yazana kadar kendin gör araba nasıl akıyor diğer modda aynı yerde yine dene bak psikolojik mi, denedikten sonra psikolojik olduğunda ısrarcıysan bunun psikolojide yeri var anlatırım sana ukalalık yapma

Eco modda gazı kesmekle diğer modlarda gazı kesmek arasındaki aracın kendiliğinden süzülme farkı şanzumanın, gaza tekrar basacağınızı düşünerek motor devrini canlı tutmasından kaynaklanıyor olabilir. Eco pro da ise vites aralıkları farklı ve araç uyuşuk tepki verdiği için gaza basmakla gazı bırakmak arasında dağlar kadar fark hissettirmiyor olabilir. Düz vitesli araçta vitesi değiştirmeden devri 5.000 e getirip gazı bırakınca oluşan komresyon gibi düşünün. Yarın deneyip sonucu yazarım. Yelken modu 3.20ied lerde yok şeklinde hem fikir olmuştuk birçok kişi denedi. Benim deneyeceğim eco pro veya başka modda gazı kesince devir hep aynı noktaya mı düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 25 Kasım 2016; 23:6:37 >

• Er
    6 Mesaj

Teşekkürler bilgilendirmeniz için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    helpgod kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Selam arkadaşlar, malumunuz kış geldi havalar iyice soğudu ve kışın yaptığımız hatalardan birisi ilk çalıştırmada rölantide motorun ısınmasını beklemek. Bununla alakalı bir kaç mesaj da görünce biraz önce göz gezdirdiğim kullanım kılavuzundaki kısa bilgiyi paylaşmak istedim. İyi sürüşler.

• Yüzbaşı
    952 Mesaj
    isterse yüksek devirde olsun araç ecoproya alındığında devir anında 1000 in altına düşerek kompresyon kayboluyorsa coasting vardır ayrıca coastingte araç 0. Yakmaz anlık yakıtta 0,7-8 gibi bişey yakar sıfır gösteriyorsa coasting yoktur

|
    |

Tamam hocam bende dediğiniz hususa dikkat edeceğim , 5 serisinde mevcut mu bu özellik
    |
    |
    helpgod kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

:))
    bosa cabalama herkes gordu okudu yazdiklarini
    bi daha once ogren sonra yaz. ya da en azindan ben boyle dusunuyorum de. hani noldu yelken vardi sende?
    ilk aracin sanirim? gaz kesen her araba 0.0 litre gosterir bunu da ogren

kime ne senin mesleginden yasindan? ego sorunlarin var sanirim.
    beni bilen bilir burada. sen kimsin 3 mesajinla?

gule gule :))
    |
    |
    Bahsedilenler: mertbess

Arkadaşım cidden sorunlusun sanırım, ben yanlış bildiğim birşeyi öğrendim ama sen adam olmayı zor öğrenirsin neyi herkes gördü ayıp birşey mi var zaten sen alıntı yapmışsın benim silmem bir anlam ifade eder mi senin gibi küçük düşünsem? neyse git hadi sen ps nle oyna he ilk aracım hatta yok aracım ok
    |
    |
    cseyfe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
üniversite
Bey Azura
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.