Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2606. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26042605260626072608
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben ne demiştim bak kardeşim....
    Her şey süt liman.....
    Sanki 2 gün önce hiç ötv ye zam gelmemiş gibi:)
    Pazatesi demiştim ama artık daha çabuk unutuluyor:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: atitrend

yelken modu , öyle söylendiği gibi ekonomi yapan bir özellik değil. aracı boşa alıp daha kolay akmasını sağlıyor ama bu arada rolantide çalıştığı için bir miktar 0.8 L. gibi bir yakıt harcıyor.
    eco modun da ise gazdan ayağımızı çektiğimizde araç uygun olan en üst viteste gaz vermeden devam ettiği için hiç yakıt harcamıyor.
    2012 den beri aracım da var ve deneyimlerim sonucu en ufak bir yakıt ekonomisi yaptığını görmedim. aksine çok çok az da olsa yakıtı arttırıyor. bu sebeple çoğu zaman sistemi kapattım.

Ben de daha önce aynı şeyi söylemiştim. Önceki aracımda vardı bu özellik. 5 sene boyunca hiçbir faydasını görmedim. Aksine rolantideki gibi tüketim yaptığı için tüketimi arttırırdı. Ayrıca şanzımanın ilgili mekanik aksamı her gazdan ayağınızı çektiğinizde devreye girip çıkacak. Mekanik aksama fazladan bir görev daha yüklemek gereksiz ve uzun vadede belki de arıza potansiyeli demek.

Gazdan ayağımı çektiğimde sıfır tüketim yapabilecekken neden benzin yakmayı tercih edeyim? Hele şehir içinde gazdan ayağı çektiğinde genellikle sonu frenlemeyle bitiyorsa yelken noldu eşittir ekstra yakıt tüketimi benim için.

320ied aracımda bu mod olsaydı ilk iş onu kapatırdım bir daha da hatırlamazdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 40.yıl 212.300 nedemek yaa yuhhhh!!!
    Inanamıyorum iyiki almışız temmuzda.

• i..neler hem 3.49 hem ötv ile yansıtmıslar

• Sıfır fiyatları uçmuş, ikinci ellerde uçuşa başlar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

3.20ied de yelken olmuyorsa ve bircok kisinin düşündüğünün aksine yelken modunda arac az da olsa yakit tüketiyorsa verimlilik ilkesiyle ortaya cikartilmis motorda bu modun kullanilmamasi mantikli.Ben de kodlamayla yelken actircam diye bosuna uğraşmışım.Ama bu sefer de aklima su soru takıldı.Gazi birakinca yakit tuketimi sifir ama gazi birakip araci yelken moduna geçince bir miktar tüketim var. O zaman bu yelken modu hangi amacla yapilmis olabilir

yalniz bmw %20 daha az yakiyor diyor helpgod bey?
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    bmw mi demis yelken modu %20 tasarruf saglar diye??

• borusanoto
    Hayalinizi Ertelemeyin, ÖTV'den Etkilenmeyin. Kasım ayı sonuna kadar Borusan Oto Şubeleri'ne gelin, hayalinizdeki BMW 1 Serisi, 3 Serisi ve 5 Serisi'ne yeni ÖTV düzenlemesinden etkilenmeden, sabit kur avantajıyla sahip olun.
  • benim bildiğim -yanlış da biliyor olabilirim- konfor için yapılmış bir özellik bu
  • mehmetkry M kullanıcısına yanıt
    Çoook sağolun. Daha iyisi sizin olur inşallah.....

• kskn01 kullanıcısına yanıt
    Hah ben yine nokta atisi yapmisim. 210 - 220 civarlarina gelir OTV sonrasi diyordum. Cuk oturmus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark.Knight -- 26 Kasım 2016; 16:24:23 >
  • Ay sonuna kadar otv yi yansitmayacaklarmis.Belki araliktada devam eder dedi bugun kosifler.Su an yil sonuna kadar satmalari gereken 4000 arac varmis stokta.(tum turkiye) 0 faizi kaldirmislar.Kur 3.49 .Son 3-4 gunde muhtemelen stok bitiremeyeceklerine gore otv zammindan etkilenmeden araliktada arac alinabilir gozuken o .Almak isteyen 2017 ye birakmamali cunku kurun ne olacagi belli degil stok derdi olmayacak ve otv yi yansitmamak gibi bir sanslari yok bayilerin.
  • Stoklari yuksek ve istedikleri fiyatlardan satacaklar, satin alan da ucuza aldigini dusunecek,Bmw yi tebrik ediyorum, cok akilli bir satis stratejisi.

2017 yilinda 40.yil olmayacak zaten, yeni gelen araclarda donanim dusecek, fiyatta 190 195 200 bin TL araliklarinda olacak, liste fiyatlari 200 bin TL den yuksek olabilir,ama bu satis fiyati anlamina gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 26 Kasım 2016; 16:58:57 >
  • Bu zamlardan sonra artık bizim gibi 3.dünya ülkelerinde BMW, Mercedes, Audi almak tam anlamıyla lüks ve kerizlik oldu. 1 araç alıyorsun neredeyse 1 araç parası da devlete ödüyorsun oh ne güzel.

Otomotiv sektörü 2016 biterken en büyük darbeyi hükümetden yemiş görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OyuNKoliX

Ortalamam 110 civarıydı tabi altında gittiğim de oldu 140 150 ile gittiğim de. 200 üzerine çıktığım da olmuştu birkaç sefer. Direksiyon standart servo. Titreme mevzusunu soracaksanız yaşamadım şimdiden söyleyeyim. :))

yok titreme sorunu değil de servo iş görüyor mu onu merak ettim. yüksek hızda direksiyon sertleşmesi yani.. onun bir limiti var mı? uzun yolda keyifli olsa gerek
  • Donanımcı Aras kullanıcısına yanıt
    Ha tamam. Bir limiti yok. Hıza bağlı bu sistem. Yüksek hızda dahi çok rahat manevralar yapmamı sağlıyor. Daha önce Polo'm vardı onda 200'leri gördüğümde direksiyon taş kesilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: driekrem

Evet yeni yasayla 2017 320d ve 330i yılı olacak.

Nasil olacak izah edermisiniz?
    Bahsettiginiz araclarda ötv %110 oldu.
    Ben size soyleyeyim; 2017 linea clio larin yili olacak.
    Eski kuş serileri zamanına dönüş olacak.
    Nasıl da hayaldi ithal araclar hatırlayanlar vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: OyuNKoliX

Aracı ilk çalıştırdığımda 1200 lü devirlerden başlıyor ve 900 civarında son buluyor ben devir bu noktaya geldiğinde vitese takıp hareket ettiriyorum. Doğru yapıyorum sanırım değil mi?

Ilk calistirdiniz devir 1200 . Sonra 800-900 e düştü Bismillah hareket edilir eco proda ve vites manuele alınır. Mümkün olan aracın musaade ettigi en yüksek viteste gidilir . Hararet 70 üzerine dogru hafif kipirdadi mi gazlanir.
    Ben boyle yapıyorum.

• 
Sayfa: önceki 26042605260626072608
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.