Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2098. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20962097209820992100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    piano black e pasta mı sürülür Allah aşkına..Sürdüğünüz anda boz bulanık bir tablo ile karşi karsıya kalırsınız..Sakın ha! @irfanmuratsrr
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dıimam

Arkadaşlar trafik sigortasını yenileyen oldumu bu ara fiyatlar nedir 477 tl olan sigotaya 827 tl dendi yenilemek için

Esimin yeni arabasi icin yaptirdik gecen hafta, onun uzerine ilk arac oldugu icin ne indirim ne de surprim vardi, 900TLye bulabildim en ugun Genel sigortadan.
    BMW'de son durum nedir bilmiyorum fakat arac secme surecinde gorustugum butun markalar artik trafik sigortasinin anahtar teslime dahil olmadigini bizim yapacagimizi soylemisti, En son Eylul'de benim f30u alirken borusan odemisti trafigi.
  • bigtiger1 B kullanıcısına yanıt
    Bende kosifler oto dan aldım fiyatı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 cc 136 bg motor için de racechip çıkmış 549 eu

BEYGİR: 136 HP => 176 HP
    TORK: 220 Nm => 286 Nm

Taktırırsak garanti bozuluyor değil mi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.trust

Yakın zamanda serviste / özel serviste balata değiştiren oldu mu?
    Dört balata fiyatı olarak kaça yaptırdınız?

Geçen hafta değiştirdim
    Arka balata+fişi
    260tl textar (420)araç.
    Otosupermarket diye bir yer var oradan balata disk fiyatı görüp
    Alabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

Bugün Borusan Esenboğa'dan parça danışmanı ile ilginç bir görüşme yaptım. 1.16i kullanıcısıyım ama sizleri de ilgilendireceğini düşünerek paylaşmak istedim.

Mart ayı başında, "Cruise Control" indirimi olduğunu forumdan öğrendiğim zaman aramıştım. O zaman buradaki arkadaşlar 1050TL gibi bir fiyat aldıklarında bana 1250TL fiyat vermişlerdi. Aradaki farkı sorduğumda ise "bilemiyorum, öyle bir fark olmaması lazım. Sistemde görünen fiyat bu" şeklinde konuşmuşlardı. Fazla uzatmayıp kapatmıştım ben de.

O gün limit olayının iptal olup olmadığı ile ilgili net cevap alamamıştım. Hem onu sormak, hem de fiyatı tekrardan öğrenmek için aradım. Konuştuğum kişi fiyatın 1050TL olduğunu ve montaj işleminin gayet basit olduğunu söyledi. Limitin aktif olup olmadığını sorduğumda ise 2014 Haziran'dan sonra üretilen araçlara yaptıkları montajlarda limit özelliğinin de çalıştığını, ancak bunu kesinlikle olacağının garantisini veremeyeceğini söyledi. Nasıl emin olamıyorsunuz dediğimde de araca yeni tuş takımını takıp yazılım güncellemesi yaptıklarını, işlemin istediğim gibi olup olmadığını bu aşamadan sonra anlayabileceklerini belirtti. Müthiş bir durum değil mi? "Peki limit iptal olursa napacağız?" dedimde ise "istemezseniz eski haline getiririz" dedi.

Asıl ipin koptuğu an ise sonrasında yaşandı. Konuştuğum yetkili, "Şimdiye kadar bir sorun yaşamadık ama bu iş bir yazılım değişikliği, eğer bir sorun olur da araç yazılımı çökerse yapılacak işlemler için sizden ücret talep edilebilir" dedi. Nasıl yani, garantisi süren aracıma yetkili serviste taktıracağım onaylı malzemeden kaynaklanacak bir sorun sebebiyle benden ücret talep etmeniz çok saçma dedim.
    Garanti departmanı ile görüşüp teyit ettiğini ve prosedürlerinin bu şekilde olacağını söyledi. Ben de teşekkür edip kapatım.

Dünyadaki en önemli otomobil markalarının başında gelen BMW'nin Türkiye distribütörünün basit bir değişikliği emin olamadan, deneyerek yapacağını belirtmesi saçmalık değil de nedir? Ne zaman bilgi sahibi, aldığı parayı hakeden firmalar iş yapacak bu ülkede?

Hocam bende dün Esenboğa Borusan ile CC için görüştüm. 1050.-TL fiyat aldım. Yarın sabah taktıracağım.
    Dediģiniz gibi yazılım çökerse ücretten bahsetmedi fakat yazılım haricinde bir parçada bozulma veya sıkıntı yaşanırsa ücret talep edeceklerini söylediler.
    Dışarıda daha uygun fiyata yaptırmayıp da yetkili serviste daha pahalıya yaptırmamızın ne anlamı var dedim. Biri prosedür böyle dedi diğeride haklısınız dedi. Sizce bir sıkıntı yaşarsam bir hak talep edebilir miyim?

• Arkadaşlar direksiyon titremesi ile ilgili bir deneyimimi paylaşayım.
    2015 12. ayda 40.yıl 320i ed makyajlı kasa aracımı aldım. Aldığımda çok fazla forumla iç içe değildim. 1 hafta sonrasında orijinal sıfır ayarında sensörleri üzerinde 17inch jant seti satınaldım ve 4 adet de sıfır kar lastiği aldım (Lastikler Run Flat değil). Taktırdıktan sonra forumu takip etmem neticesinde direksiyonda titreme konusu gündeme gelince aracımda bu olay dikkatimi çekti. Malesef titreme vardı 90km/s civarındaki hızlarda. 2 hafta önce balans ayarındandır diye tekrar balanaslarını yaptırdım fakat titreme devam ediyordu.
    2 gün önce orijinal yazlık jant lastik setini taktırdım. Sonuç sıfır titreme.

• quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

arkadaslar toplu cevap vermeyi beceremedigim icin alintisiz yaziyorum,

cevap yazan herkese cok tesekkur ederim, keske size sormadan aramasaydim mus. hizmetlerini cunku aramamda arac degisimi talebimin olmadigini ve magduriyetin giderilmesi icin herhangibir hizmet olacak mi diye sormustum onlarda biz sizi arayacagiz demislerdi,

simdi hata mi yaptim bilemiyorum gerci karari mi degistirdigimi soylemek gibi bir hakkimda olabilir sonucta avukatla gorustum ve yasanan olayin sandgmdan daha ciddi oldugunu ogrendim diyerek tuk. hak. kanununda belirtilen gizli ayiptan bahsedip bugun yeni bir gorusme mi yapsam? siz yonlendirin beni cunku ben bu konuda hata yapmak istemiyorum,

isyerimdeki insanlar bile bmwden sogudular dalga geciyorlar hatta, avukat tutmanin vakti geldi mi sizce de? konuyla ilgili isi bilen bir avukata ihtiyacim var istanbul icinden yardimci olacak birisi vasa bana ulasirsa sevinirim,

degerli gorusleriniz sayesinde bu isi cozecegim insallah

Öncelikle geçmiş olsun dilerim.
    Fabrika harici bir yerde punto atımı tavan boyasını bozacağından
    İleride tavanı boyalı araba ile uğraşmak zorunda kalacaksınız.
    İyi bir değer Kaybı yaşayacaksınız. Bu fabrikasyon robot hatasıdır. Marka bunu telefi eder.
    Yeterki siz isteyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• tnakreslorav T kullanıcısına yanıt
    Bugün aracımı alıp tekrar kontrol edecekler Etkili serviste. Henüz yaz lastiklerini taktırmadım ama olmadı bunu önereceğim kendilerine bir işlem yapılmadan.Sonuçları paylaşırım.
  • herkese günaydın.

Daha önce forumda yazmıştım E90 makyajlı aracımı satışa sundum ve F30 kasa alacağım diye. Son dönemde mantar gibi çoğalan ekspertiz şirketleri içinde mutlaka iyileri ve kötüleri var ancak ekspertiz sırasında hata kodlarını okumak vs. için araca cihaz bağladıklarında sorun yaşanırsa, araca zarar gelirse sorumluluk kabul etmiyorlarmış. Ben de ilanıma şöyle yazdım dıştan ekspertiz için her yer uygundur ama elektronik bağlantı yapılacaksa yetkili veya özel servis harici gitmem dedim.sizlerle de paylaşmak istedim.
  • Piano black pişmanlıktır. Kamu spotu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oz80

1.5 cc 136 bg motor için de racechip çıkmış 549 eu

BEYGİR: 136 HP => 176 HP
    TORK: 220 Nm => 286 Nm

Taktırırsak garanti bozuluyor değil mi :)

bunun zararı oluyormu araca.ve garnti dışınamı cıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigtiger1

quote:

Orijinalden alıntı: secospacos

Arkadaşlar selam,

Yaz artık geldi geliyor. Malum estroril araçta güneşte görünen çizikler oluşmaya başladı.
    İstanbulda gerçekten güvenebileceğimiz, başarılı bir şekilde, cilayı basıp geçmeyecek, gerçekten çizikleri giderip, boya koruma + cila ve mümkünse seramik, nano vb şeyler yapabilecek bir yer önerir misiniz? şimdiye kadar yaptıklarımın etkisi anca 1-2 ay sürdü.

Benim de guvenilir ve iyi is cikaran bir yere ihtiyacim var, (Besiktas-Maslak bolgesinde) Hem esimin yeni A icin (sagolsun Mercedes hediye etmiyormus hic bisey) hem de benim araba icin.
    A icin levent sonaxla konustum gecenlerde benim arabayi yikatirken (MKM'nin altina tasinmislar) boya koruma icin pesin 400 kartla 450 fiyat verdi. Buarada sahibi opak beyaz icin boya korumayi daha cok oneriyoruz metalige gore araci cok daha parlak gosteriyor dedi, ne kadar dogru bilemiyorum.

Kimsenin onerebilecegi bir yer yok mu?

• tnakreslorav T kullanıcısına yanıt
    Servisten bilgi geldi. Yaz lastiğinde olmayacağını belirttiler ve yaz lastiğini taktırdıktan sonra tekrar kontrol edeceğiz. İnşallah bu şekilde olur da düzelir .
  • Oz80 O kullanıcısına yanıt
    1.5 cc için racechip çıkalı zaten uzun bir süre oldu.Ama burda beklediğimiz akıllı telefon uygulaması üzerinden çalışan racechip in ne zaman piyasaya çıkacağı. Malumunuz dizel f30 lar için bu ürün piyasada ama benzinli f30 lar için bu ürün henüz çıkamadı. Racechip le aralık ayı içerisinde yaptığım görüşmede ocak sonu gibi bekliyoruz abi demişlerdi ama anlaşılan onlarda hala bekliyor bizde.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: secospacos

Arkadaşlar selam,

Yaz artık geldi geliyor. Malum estroril araçta güneşte görünen çizikler oluşmaya başladı.
    İstanbulda gerçekten güvenebileceğimiz, başarılı bir şekilde, cilayı basıp geçmeyecek, gerçekten çizikleri giderip, boya koruma + cila ve mümkünse seramik, nano vb şeyler yapabilecek bir yer önerir misiniz? şimdiye kadar yaptıklarımın etkisi anca 1-2 ay sürdü.

Benim de guvenilir ve iyi is cikaran bir yere ihtiyacim var, (Besiktas-Maslak bolgesinde) Hem esimin yeni A icin (sagolsun Mercedes hediye etmiyormus hic bisey) hem de benim araba icin.
    A icin levent sonaxla konustum gecenlerde benim arabayi yikatirken (MKM'nin altina tasinmislar) boya koruma icin pesin 400 kartla 450 fiyat verdi. Buarada sahibi opak beyaz icin boya korumayi daha cok oneriyoruz metalige gore araci cok daha parlak gosteriyor dedi, ne kadar dogru bilemiyorum.

Kimsenin onerebilecegi bir yer yok mu?

Burası var önerebileceğim

https://www.facebook.com/ffcarclean/?fref=ts

• quote:

Orijinalden alıntı: s_hakan_guler

Arkadaşlar LED far dönüşüm ile alakalı halen bir bilgi edinemedim. Bu konuda bilgi sahibi olanlar bana yardımcı olabilir mi? LED farlar için de xenondaki gibi beyin gerekiyor mu? Far setini alsam ya da çıkma bulsam araca taktırabilir miyim? Bu soruların cevabını hiçbir yerden alamıyorum

Ben xenon dönüşümü araştırdım.17 sayfalık bir döküman buldum. Sadece far grubu değişmiyor. Bagajdaki beyine kadar kablo çekiliyor,birçok yerde soketlerde kısa devre yapıyosun. O yüzden vazgeçtim. Ledte de böyle bir durum olabilir. Ben halojen lambalarımı tek tek led olanlarla değiştirdim. Sadece kısa lar hariç. Onları philips extreeme aldım beyaz. Uzunlarıda le taktım. Şimşek etkisi var. Gayet güzel oldu

• bigtiger1 B kullanıcısına yanıt
    Ben mart ayı başında yağ değişimi için Kosifler Otoya gittiğimde, fiyat almıştım. Kampanya varmış mart sonuna kadar.

-Seramik Kaplama
    -Detaylı iç temizlik
    -Jant temizliği
    -Motor Koruma
    -Klima Sistemi ozon temizliği
    -Cam Filmi

2000 TL + KDV şeklinde bir fiyat verdiler.

Yaptırmayı düşünüyorum ama size de sorayim dedim. Bu fiyata seramik kaplama yapıyorlarmıdır gerçekten yoksa sadece normal boya koruma yapıp seramik kaplama yaptık mı diyecekler?
  • helpgod kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Baya karmaşık görünüyor. Daha önce bu işi yapmış veya denemiş birinin yönlendirmelerine ihtiyacım olacak. Biraz daha bekleyelim o zaman. Belki birleri elimden tutar.

• freeman6161 kullanıcısına yanıt
    Evet biraz karmaşık görünüyor. Xenon işleminin zor olduğunu biliyordum fakat led in o kadar zor olmayacağını ümit ediyorum. Mümkünse kullandığınız ampülleri yazabilir misiniz. Gündüz farı için ben de çinden siparis ettiğim bir led ampul kullanıyorum ama uzunlar ve park lambaları için henüz bir çözüm bulamamıştım. Uzunlardan ve diğerlerinden memnunsanız paylaşmanızı çok isterim.

• 
Sayfa: önceki 20962097209820992100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.