Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir Kullanıcı, 8 Masaüstü Kullanıcı
67.827
Cevap
513
Favori
3.802.976
Tıklama
Giriş
    2789 Mesaj
    f30 alma arefesindeyim. önceliğim luxury line. bugun bir ilanda park asistanli dış aynalar yazıyordu. bu nedir nasil çalışır bilen var mi acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

Disarida ccyi 750tlye takiyorlar kodlama dahil keske hic ugrasmasaydiniz o kadar ben serviste taktirmam cunku disarida bu isi yapanlar servisdekilerden cok daha isinin ehli.

1 ve 3 serisi için özellikle Ankara ve İstanbulda cruise control fiyatlarının oldukça düştüğünü görmüştüm. 2 Serisi çok fazla olmadığı ve servisler dahil 1 ve 3 serisine taktık ama 2 serisini denemek lazım deyince servise yönelmek durumunda kaldım. Servis harici olarak bir tek 1400 TL'lik İstanbul'daki ilanı bulabilmiştim internette. İzmir'de yapacak kimse de bulamayınca işe giriştim. Gerçi yapınca ne kadar kolay olduğunu da görmüş oldum. Yoksa dediğinize katılıyorum. En azından dışarıda adamın başında durup nasıl yapıyor bakma imkanı var. Servis hem işi bilmiyor hem de otomobili icat eden oymuş gibi caka satıyor. Zaten yetkili servisin "arabayı bozarsak karışmayız" demesi kadar komik birşey olamaz.
    |
    |

• Yüzbaşı
    385 Mesaj
    Bugün itibariyle 3.20i ED 40.Year Edition aracima Cruise Control ü Avcilar Borusan da 1047.80 TL ye taktirmis bulunmaktayim. Gaz - Fren fonksiyonlu Limitör ü aktif durumda hic bir problemi olmadan Çorlu ya dönene kadar kullandim. İslem biraz uzun sürdü acikcasi 10.30 itibariyle servise girdim CC yazilim yuklenmesi kapi fitillerinden gelen citirtilar falan derken 18.00 itibariyle ancak cikabildim. Bu süre icinde gayet iyi iliskiler kurdugum Servis Sorumlusu ve yedek parca aksesuar sorumlusu bana inanilmaz hos sohbet ve iyi niyetli yaklastilar. Hatta ikame araç temin edip benim diger islerimden de geri kalmamami sağladilar. İkame arac olarak 5.20 i ED temin ettiler. Araçta Soft Close Ghost Elektrikli direksiyon ayarlama arka otomatik perde gibi özellikler vardi sanirim Premium paket olmasi lazim.

Bugün itibariyle Borusan Avcilar deneyimim budur. Acikcasi memnun kaldim diyebilirim.

Hayırlı olsun hocam. Yedek parça ve aksesuar sorumlusu Hakan Bey'i mi kastediyorsun.

|
    |
    irfanmuratsrr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hw Specs; Intel i7-2600K @5.0 GHz / Asus P8Z68 Deluxe / 24GB Corsair-G.Skill DDR3 2133 MHz / Asus Strix GTX 1080 O.C 11Gbps / Eizo Foris FG2421 120Hz-240Hz & Samsung SA550 / 2x Intel DC S3700 100GB SSD - OCZ Vertex4 120GB SSD – 2x WD Green-Black 1TB HDD / Razer Blackwidow Chroma v1 / James Donkey 007 / CM Cosmos 1000 / Logitech C920 Fhd Webcam
  • Yüzbaşı
    385 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: OyuNKoliX

Hayırlı olsun hocam. Yedek parça ve aksesuar sorumlusu Hakan Bey'i mi kastediyorsun.

Cok Tesekkur ederim oncelikle.

Ta kendisi isim verip iyi bisey yaparken kötü etkilemesin diye düşündüm. Kendisi son derece bilgili hos sohbet inanilmaz yardimci olmaya calisan biri. Sagolsun butun sorularima darlanmadan cevap verdi.

Geriye takınca sağ aynanın kaldırım pozisyonuna inmesi.

|
    |
    helpgod kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: irfanmuratsrr

quote:

Orijinalden alıntı: OyuNKoliX

Cok Tesekkur ederim oncelikle.

Ta kendisi isim verip iyi bisey yaparken kötü etkilemesin diye düşündüm. Kendisi son derece bilgili hos sohbet inanilmaz yardimci olmaya calisan biri. Sagolsun butun sorularima darlanmadan cevap verdi.

Evet hocam Hakan Bey gerçekten hem bilgili hem de hoş sohbet birisi. Elinden geldiğince ve bilgisi dahilinde her konuda yardımcı olmaya çalışıyor. Belki ben de cc için haftaya uğrarım Avcılar Borusan'a. 😊

|
    |
    Hw Specs; Intel i7-2600K @5.0 GHz / Asus P8Z68 Deluxe / 24GB Corsair-G.Skill DDR3 2133 MHz / Asus Strix GTX 1080 O.C 11Gbps / Eizo Foris FG2421 120Hz-240Hz & Samsung SA550 / 2x Intel DC S3700 100GB SSD - OCZ Vertex4 120GB SSD – 2x WD Green-Black 1TB HDD / Razer Blackwidow Chroma v1 / James Donkey 007 / CM Cosmos 1000 / Logitech C920 Fhd Webcam

• Yarbay
    2789 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mtutun

Geriye takınca sağ aynanın kaldırım pozisyonuna inmesi.

verdiğiniz bilgi için teşekkürler. Geri vitese takınca sağ aynanın inmesi olayını biliyordum ama adında asistan falan olunca, sol veya sağ arkadan gelen araçlar için kör nokta uyarısı falan sanmıştım
    |
    |
    Yetkili servise gidicek arkadaşlar nisan sonuna kadar yüzde 20 indirim varmış

|
    |

teşekkürler emre baran. pratik bir bilgi oldu. yani , insan bazen şaşırıyor, basit gibi bir şey, ancak çözümünü bilmeyince sıkıntı. sağol yardım için.
    |
    |
    Emre baran kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Logitech G900 Chaos Spectrum Kablosuz Mouse 910-004607.
    Sennheiser Hd 800 S High-End. Kulaklık
  • Yüzbaşı
    815 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: s_hakan_guler

Arkadaşlar LED far dönüşüm ile alakalı halen bir bilgi edinemedim. Bu konuda bilgi sahibi olanlar bana yardımcı olabilir mi? LED farlar için de xenondaki gibi beyin gerekiyor mu? Far setini alsam ya da çıkma bulsam araca taktırabilir miyim? Bu soruların cevabını hiçbir yerden alamıyorum

konu TAKİP :),ben de bu olayı takip ediyorum. ben iki tane çıkma led far da buldum. 3500 tl ye. usta nın söylediği kadarıyla birebir ölçüleri tutuyor. ancak, parçayı bulan, sade parça temini yapıyor. ben bursa da bur-mot oto ile görüştüm. led uyabilir, uymayabilir, sorun çıkarabilir dediler. xenon daha önce dönüşüm yapmış olacaklar ki , xenon uygulanır dediler. ben de o zaman tampon da değişmesi gerekli değil mi?. far yıkama ünitesi için dedim. kullanımda gereksiz. ancak muayenede sıkıntı olabilir dediler. bu işlem için de adını hatırlayamıyorum. ancak beyin mi diyelim. far kontrol ünitesi mi diyelim. onun da değişmesi gerekiyor. yani, sağlıklı bir şey olabilmesi için.hani böyle kısa devrelere, by pass lar agirmemeden temiz kurulum için :)
    |
    |
    Bahsedilenler: s_hakan_guler

• Yüzbaşı
    815 Mesaj

şimdi , BMW özel servis sahibi bir arkadaşım var. aynı motorlu, 2.18 galba aracı. kendi aracına, superchips uygulaması yaptırdı. araç da 2015 bildiğim kadarıyla. yani o bir çekince görmedi. bildiğim kadarıyla, stage 1 de, 232 beygir güç alıyor. herhangi bir aksamı değiştirmeden. galiba, uygun yazılım, bu boxlardan iyi gibi.
    |
    |
    Oz80 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    815 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: irfanmuratsrr

quote:

Arkadaşlar LED far dönüşüm ile alakalı halen bir bilgi edinemedim. Bu konuda bilgi sahibi olanlar bana yardımcı olabilir mi? LED farlar için de xenondaki gibi beyin gerekiyor mu? Far setini alsam ya da çıkma bulsam araca taktırabilir miyim? Bu soruların cevabını hiçbir yerden alamıyorum

Merhaba;

Yanlis anlamazsaniz kendi fikrimi beyan ettigimi belirtmek istiyorum. LED far a dönüşüm icin bana kalirsa macera ariyorsunuz. Bunu yapsa bile kodlayabilecek ariza isigi yakmadan oldurabilecek biri oldugunu dusunmuyorum. Bana kalirsa eBay den Aliexpress ten orijinal mercekli fari temin edin. LED icin daha piyasaya dusmemis olabilir onu da bulursaniz ne âlâ tabi... Hem mevcut farinizi kullanilamaz hale getirmekten kacinirsiniz hemde oldu olmadi korkusu yasamazsiniz.

Yok yanlış anlamam, teşekkür ederim. Aslında yapmak istediğim tam da bu. Mevcut farımı lede dönüştürmek istemiyorum. Orjinal led farı temin etsem araca taktırabilir miyim?

hocam halojen farınızın içindeki ampulü söküp ledli bir far takmaksa amacınız ( ben başından beri makyajlı kasanın komple farını kendi aracınıza adapte etmeye çalıştığınızı düşünmüştüm) işiniz çok basit ama karşılaşmanız muhtemel sıkıntılar var.
    Şöyle ki ben kendi aracımın sislerine çin den deneme yanılma yöntemiyle denediklerim içinde en iyi aydınlatanı bulup taktım yine de aydınlatma görevini layığıyla yapmıyor yani sadece görüntü düzeldi. Piyasadaki en üst kalite ledlerden biri de cree marka olanlar ama bunlarında iyi ve kötü serileri var catalogdan bakıp en iyi ışık gücünü vereni bulup ondan sonra da çinli satıcılardan bu ledleri kullanıp üretilmiş H-7 soketli ampul bulmanız gerek. f30 kasa halojen farlı araçların hem uzun hem kısa ampulleri H-7 soket görünüyor realoem de. Siz çinliden cree ledli H-7 soketli ampul bulup alsanız bile yeteri kadar verim alıp alamayacağınız meçhul. Ama ben olsam denerdim. Diğer yandan sahibinden ilanlarında H-7 led yazınca farklı ampullerde var istanbuldaysanız gidip yerinde deneyebilirsiniz diye düşünüyorum.

resim yükleme şansınız var mı?. bir de bunu gündüz farlarına mı, kısalara mı uyguladınız. arıza kodu verdi mi. az daha açıklayabilirmisiniz. uygulamanızı. teşekkürler.
    |
    |
    Bahsedilenler: helpgod

• Yüzbaşı
    815 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: freeman6161

quote:

Ben xenon dönüşümü araştırdım.17 sayfalık bir döküman buldum. Sadece far grubu değişmiyor. Bagajdaki beyine kadar kablo çekiliyor,birçok yerde soketlerde kısa devre yapıyosun. O yüzden vazgeçtim. Ledte de böyle bir durum olabilir. Ben halojen lambalarımı tek tek led olanlarla değiştirdim. Sadece kısa lar hariç. Onları philips extreeme aldım beyaz. Uzunlarıda le taktım. Şimşek etkisi var. Gayet güzel oldu

görüntü yükleyebilirmisiniz. bir de az açabilirmisiniz konuyu. sanırım ben de komple far grubu değiştirmek yerine, böyle bir olaya yöneleceğim. ancak, türkiye içinden temin etmeyi düşünüyorum lambaları. yani bir elektrikçiye gidip teslim olacağız. montaj için. siz biraz yönlendirici yazarsanız. en azından ustadan onları isterim. çünkü kendim söküp takamam gibi geliyor. derim ki, gündüzlere bu, kısalara bu, uzunlara bunu takın diye. maliyet. arıza kodu verip vermemesi gibi, açarsanız konuyu çok yardımcı olursunuz. en önemlisi de randıman aldınız mı?
    |
    |
    Bahsedilenler: freeman6161

• Yarbay
    3159 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

quote:

quote:

Ben xenon dönüşümü araştırdım.17 sayfalık bir döküman buldum. Sadece far grubu değişmiyor. Bagajdaki beyine kadar kablo çekiliyor,birçok yerde soketlerde kısa devre yapıyosun. O yüzden vazgeçtim. Ledte de böyle bir durum olabilir. Ben halojen lambalarımı tek tek led olanlarla değiştirdim. Sadece kısa lar hariç. Onları philips extreeme aldım beyaz. Uzunlarıda le taktım. Şimşek etkisi var. Gayet güzel oldu

görüntü yükleyebilirmisiniz. bir de az açabilirmisiniz konuyu. sanırım ben de komple far grubu değiştirmek yerine, böyle bir olaya yöneleceğim. ancak, türkiye içinden temin etmeyi düşünüyorum lambaları. yani bir elektrikçiye gidip teslim olacağız. montaj için. siz biraz yönlendirici yazarsanız. en azından ustadan onları isterim. çünkü kendim söküp takamam gibi geliyor. derim ki, gündüzlere bu, kısalara bu, uzunlara bunu takın diye. maliyet. arıza kodu verip vermemesi gibi, açarsanız konuyu çok yardımcı olursunuz. en önemlisi de randıman aldınız mı?

Merhaba. Ben kendim değiştirdim. Sadece kısalar davlumbazlardan değişiyor buna dikkat etmen lazım. Kolay bir işlem.Arıza lambası yakmıyor. Aydınlatmalar oldukça iyi. Uzunlar şimşek gibi.

Kısalar
    http://www.hepsiburada.com/philips-h7-tip-crystal-vision-ampul-seti-011296-p-OTM011296

Park
    http://www.ebay.com/itm/2X-BA9S-5-SMD-5050-White-CANBUS-OBC-No-Error-Interior-T4W-H6W-5-LED-Light-Bulb-/111025701877?hash=item19d9a5c3f5:g:1jUAAMXQKAtRN0LC&vxp=mtr

Gündüz Ledi
    http://www.ebay.com/itm/2x-Error-Free-PW24W-SAMSUNG-LED-Projector-Turn-Signal-Daytime-Running-Light-DRL-/131076568821?hash=item1e84c5b6f5:g:9mUAAOSw8-tWWotC&vxp=mtr

Uzunlar
    http://tr.aliexpress.com/store/product/Runstreet-TM-9600lm-H7-Xenon-White-6000K-LED-Car-Automotive-Headlight-Lamp-Kit-Cree-XHP-50/1847833_32440082796.html
    Bu mesaja eklenen görseller:

|
    |
    Bahsedilenler: s_hakan_guler

• Yüzbaşı
    815 Mesaj

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

quote:

quote:

Merhaba. Ben kendim değiştirdim. Sadece kısalar davlumbazlardan değişiyor buna dikkat etmen lazım. Kolay bir işlem.Arıza lambası yakmıyor. Aydınlatmalar oldukça iyi. Uzunlar şimşek gibi.

Kısalar
    http://www.hepsiburada.com/philips-h7-tip-crystal-vision-ampul-seti-011296-p-OTM011296

Park
    http://www.ebay.com/itm/2X-BA9S-5-SMD-5050-White-CANBUS-OBC-No-Error-Interior-T4W-H6W-5-LED-Light-Bulb-/111025701877?hash=item19d9a5c3f5:g:1jUAAMXQKAtRN0LC&vxp=mtr

Gündüz Ledi
    http://www.ebay.com/itm/2x-Error-Free-PW24W-SAMSUNG-LED-Projector-Turn-Signal-Daytime-Running-Light-DRL-/131076568821?hash=item1e84c5b6f5:g:9mUAAOSw8-tWWotC&vxp=mtr

Uzunlar
    http://tr.aliexpress.com/store/product/Runstreet-TM-9600lm-H7-Xenon-White-6000K-LED-Car-Automotive-Headlight-Lamp-Kit-Cree-XHP-50/1847833_32440082796.html
    Bu mesaja eklenen görseller:

görüntü çok güzel olmuş. halojen far sırıtıyor ister istemez. görüş nasıl?. ya da fenni muayenesi sıkıntı mı?. bi de son?. hepsi burada linkinde crystal diye bi seri çıkıyor. üstteki mesajında, başka bir seri söylemiştin sanki, temin ederken yanlış yapmayayım diye sordum.
    |
    |
    Bahsedilenler: freeman6161

• Yarbay
    3159 Mesaj

Şimdi hatırladım. Uzunlar için extreme almıştım ama led e geçince çıkardım. Kısalar üstte verdiğimden aldım.Özellikle kısalar orjinal ampüle göre çok daha iyi. Uzunlar bir nebze daha kötü menzil olarak ancak çakar olarak müthiş. Parklar ve gündüz ledleri işlerini gayet iyi yapıyor. Bu şekilde muayeneye girdim. Cam filmide var ancak hiçbirine birşey demediler.
    |
    |
    Bahsedilenler: beyoglubeyy
  • Teğmen
    192 Mesaj
    Arkadaşlar hk ses sisteminde profesyönel bir ayar yaptıran oldumu veya kendi ses kulağına güvenen ler varsa yaza bilirmi bi türlü istediyim ayarı tutturamadım teşekkürler

Şimdi hatırladım. Uzunlar için extreme almıştım ama led e geçince çıkardım. Kısalar üstte verdiğimden aldım.Özellikle kısalar orjinal ampüle göre çok daha iyi. Uzunlar bir nebze daha kötü menzil olarak ancak çakar olarak müthiş. Parklar ve gündüz ledleri işlerini gayet iyi yapıyor. Bu şekilde muayeneye girdim. Cam filmide var ancak hiçbirine birşey demediler.

uzunlarda philips extreme performansı nasıldı?. yani uzun ve kısa philips yapsam mı diye soruyorum. ama, o çakar olayını yaşamak isterim yani . sadece yurtdışından ürün alma kültürü yok bende. o nedenle türkiye içi halledeyim diye, uzatıyorum konuyu.
    |
    |

• Çavuş
    65 Mesaj

Teşekkürler çok faydalı oldu. Şu anda ben de kısalarda sonradan taktırdığım xenon ampul kullanıyorum. Gündüzler için de ebay den led almıştım. Parklar sarı kaldı bence sarı beyaz kombinasyonu daha hoş duruyor. Uzunlar için çakar bir çözüm arıyordum. Çok iyi oldu. Denenmiş olması da çok hoş
    |
    |
    freeman6161 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
son dakika
Mobilya Takımları
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.