Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1833. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18311832183318341835
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kapılarınızmı gıcırdıyor, bu sesten kurtulmakmı istiyorsunuz, servisler çözüm bulamıyormu,garantinizmi yok, yapmanız gereken şey bu spreyle fitilleri iyice yağlamak

linkte ekliyorum
    http://www.hepsiburada.com/arexons-svitol-technik-silikon-sprey-102527-pm-otm102527

BMW 3 serisi (F30)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freeman6161 -- 28 Eylül 2015; 16:44:31 >

• freeman6161 kullanıcısına yanıt
    Nereden bulabiliriz bu spreyi?
  • ekomeko E kullanıcısına yanıt
    Msj da link olduğunu farketmediniz sanırım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alper029 kullanıcısına yanıt
    3 silindirli 1.5cc motordan 250 beygir alabilirsin
  • İyi akşamlar bugün itibari ile bende f30 ied 2014 tekno Comfort sanrof zenon 20binde beyaz aracımla aranıza katıldım

• nickelcan N kullanıcısına yanıt
    Yakıt sarfiyatı da az ise öyle 3 silindirin başımızın üzerinde yeri var :). Lakin o aracın hem fiyatı cok uçuk olur hem de sarfiyatı üzer. Benim sözüm 136 hp olanlara. Bu motoru istersen Ferrari'ye koy. Dün pazardan aldığımız şeftaliler gibi, dışı cok güzel ama içi çürük...:(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu herkesin şikayetçi olduğu kapı gıcırtısı kasislerden geçerken arkadan gelen "gırç" sesi mi acaba? Ben o sesin nereden geldiğini bir türlü bulamıyorum, bana arka koltuktan geliyor gibi gelmişti. Servis bir kere düzeltti (detay sormadım hata ettim), 2 hafta içinde tekrar başladı.
  • bygolge18 B kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, kazasız belasız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eatag

Bu herkesin şikayetçi olduğu kapı gıcırtısı kasislerden geçerken arkadan gelen "gırç" sesi mi acaba? Ben o sesin nereden geldiğini bir türlü bulamıyorum, bana arka koltuktan geliyor gibi gelmişti. Servis bir kere düzeltti (detay sormadım hata ettim), 2 hafta içinde tekrar başladı.

Valla birşey diyemiyorum. Bende bu sorun 4 kapıda birden nüksetti. Servis çözüp sonradan yine aynı sorun olmuşsa muhakkak onlarda biryerleri yağlamıştır
    Aynı sorun aldığım günden beri var, arka kapılarda özellikle. Hele kapılardan bir tanesi sanki açık kalmış kadar takırtı yapabiliyor. Ara ara servise bırakıyorum onlar yağlıyorlar daha uzun süre idare ediyor ama ben de würth marka silikon sprey kullanıyorum. Araba temizken fitilleri sıkıp bezle üzerinden geçtiğinizde 2 hafta filan idare ediyor.

Asıl sesi yapan fitilleri forumlarda gezinirken keşfettim. Arka kapıları açtığınızda kapının iç dip tarafında yukarıdan aşağıya kaporta üzerine direk yapışık hafif keçe şeklinde inen fitiller göreceksiniz. Asıl katil onlar, onlara iyice sıkın.

İşin kötü yanı ne zaman servise götürsem "bütün 3 serilerinde bu ses var herkes geliyor" diyorlar ama BMW bu ses sorununu çözmüş sanırım başka bi malzeme ile üretiyorlar artık. Son 1 yıl içinde 3 alan hiçbir arkadaşımda en ufak ses tıkırtı yok.

Saygılar.

• turker77 T kullanıcısına yanıt
    Bu çok karmaşık bir konu ben de soracaktım, bildiğim kadarıyla anlatayım.

Borusan 2.0 dizel araçların 3kasasında dizel bakım aralığını benzinli ile aynı yaptı (1.5 sene önce). Öncesinde 25bindi şimdi 10bin. Kaldı ki mesela aynı motoru kullanan x3'te veya 5 serisinde bakım aralığı hala 25000.

2014 model m paket 3.20d aracım var, aldığım günden beri servis 9000 km gösteriyor. İlk bakıma gerçekten 9binde girdim. Aracım 33bin'de 4. bakımına girdi yani ortalama 8500 km'de bir bakıma giriyorum. Dizel araç için fekaket kötü bir aralık bence. Bunun öncesinde 1.6 benzinli f20 1 serisi aracım vardı, o da aynı şekilde 9binde bir bakıma giriyordu. Bu şekilde bakınca gerçekten benzinli dizel 1-3 serilerinde bakım aralığı eşitlenmiş gibi görünüyor.

Gel gör ki, daha 1 yıl önce 3.20ied alan arkadaşım (benzinli) ilk bakım 15bin gösteriyor, araç şu an 15000'de bakıma daha 250 km var diyor. Yani sanki bu araçlarda da bakım aralığı 15bin gibi...

Anlaşılan borusan/kosifler kafasına göre bakım aralığı set ediyor model yılına ve motora göre değişen...

Şu ana kadar ne borusan'dan ne kosiflerden tatmin edici bir cevap alamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozinho20

Meraba arkadaşlar 335i orjinal difizör var elimde daha 1 aylık kullanımda kendi aracımdan çıkardım.Aracım 316i m paket maslakta egzoz yaptırdım saglı sollu çıkış 335i deki gibi.Difizörüde maslaktan egzozu yaptırdıgım yerden aldım 350 lira idi.1 aylık kullanışım oldu difizörümü değiştirmek istiyorum m3 teki difizörden alacagım için.İlgilenen varsa pm atabilir fiyatta anlaşırız.Sıfırı 350 lira bu arada

f30 araçlara sağlı sollu eksoz yaptırılması araçta herhangi bir sorun teşkil edermi?garanti ile ilgili sıkınıt olurmu?
    tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: finecenker

Aynı sorun aldığım günden beri var, arka kapılarda özellikle. Hele kapılardan bir tanesi sanki açık kalmış kadar takırtı yapabiliyor. Ara ara servise bırakıyorum onlar yağlıyorlar daha uzun süre idare ediyor ama ben de würth marka silikon sprey kullanıyorum. Araba temizken fitilleri sıkıp bezle üzerinden geçtiğinizde 2 hafta filan idare ediyor.

Asıl sesi yapan fitilleri forumlarda gezinirken keşfettim. Arka kapıları açtığınızda kapının iç dip tarafında yukarıdan aşağıya kaporta üzerine direk yapışık hafif keçe şeklinde inen fitiller göreceksiniz. Asıl katil onlar, onlara iyice sıkın.

İşin kötü yanı ne zaman servise götürsem "bütün 3 serilerinde bu ses var herkes geliyor" diyorlar ama BMW bu ses sorununu çözmüş sanırım başka bi malzeme ile üretiyorlar artık. Son 1 yıl içinde 3 alan hiçbir arkadaşımda en ufak ses tıkırtı yok.

Saygılar.

Benim Agustos 2015 uretimi makyajlida var bu ses, henuz servise gidemedim. Onceki 2013'te yoktu...

• Merhaba arkadaşlar..

Geçen hafta aldığım f30 136 PS ile ilgili bilgi vermiştim.. Ankara -ordu arası tüketim ort. 4.7..ort hız 90.. Sadece yokuslarda ve ışıklarda sport modda kullandım diğer yerler eco mod.. Ama şehir içi eco kod kullanmak işkence gibi ne yalan soyleyeyim direk sporta alıyorum :) .. Bmwnin 136 bgi sporta alınca 150-160 lık bir araç gibi davraniyor
    Bir de gıcırtı sorunları olmuş bazı arkadaşlarda. Bende de stabilize yolda direksiyon ve on konsolda gıcırtı geliyor.(titreme sorunu yok). Belki başkasiı takmaz ama ben sınır oluyorum.. Ankaradan donuste samsun kosifler uğradı fakat servis hizmet vermiyordu ayak ustu baktılar önemli birşey değil dediler.. Fakat fırsat bulamıyorum samsuna gitmeye.. Sizde de bu tip sorunlar oldu mu ? Bulunduğum yerde ust sınıf araçları genelde Bosh car servise getiriyorlar.. Acaba oraya da bir sorsam mi ? (Rutin bakimlari kosiflerde yaptirmayi dusunuyorum..)Bu arada aracın garantisi 1 hafta önce bitti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AkifKarabulut -- 29 Eylül 2015; 13:14:32 >

• Tıtreme Cart curt kapı seslerı umarım bırılerıde BMW nın kulağını çeker bu Almanlar tuketıcılerını soguslemekten başka bırsey düşünmez oldular

• Benim F30 40. yıl makyaksız araçta 90 model şahinden bile gelmeyen sol ve sağ kapı gıcırtısı vardı. Borusan İstinye 15 dk da çözdü. 1 aydan fazla süre geçti. Hiç ses yok çok şükür. Yoksa yaptırana kadar çıldıracak gibiydim. Ses çıkartan aracı olan arkadaşların araçları en kısa sürede düzelir umarım. Yoksa rezillik gerçekten. Taksiye biniyorum abuk subuk günde 1000 km yapan aracın hiçbir yerinden ses gelmiyor. BMW'de gerçekten eski kalite yok...

• AkifKarabulut A kullanıcısına yanıt
    Bunların sağı solu belli olmaz. Garanti bittiyse bence aracı kurcalatmayın. Başka sorunlar çıkmasın. Benim bir önceki X1 aracımda direksiyon mafsalı 2 kez değişti (2 senelik periyodlarla). 2. si için servise bıraktığımda zincirde sorun var onu da değiştireceğiz dediler. Bende sinirlendim ve aracı satıp F30 aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Benim F30 40. yıl makyaksız araçta 90 model şahinden bile gelmeyen sol ve sağ kapı gıcırtısı vardı. Borusan İstinye 15 dk da çözdü. 1 aydan fazla süre geçti. Hiç ses yok çok şükür. Yoksa yaptırana kadar çıldıracak gibiydim. Ses çıkartan aracı olan arkadaşların araçları en kısa sürede düzelir umarım. Yoksa rezillik gerçekten. Taksiye biniyorum abuk subuk günde 1000 km yapan aracın hiçbir yerinden ses gelmiyor. BMW'de gerçekten eski kalite yok...

2003 yılından beri bu 5. BMW aracım. Her birinde bu kapılar ile ilgili tıkırtı sesleri vardı. Ve çözüm olarak da 2003 yılında dahi bugünkü uygulamayı yapıyorlardı.

Aynı sorum Mercedes modellerinde de var forumları takip ederseniz. Benim MB aracımda da vardı.

Öncelikle Premium araçlarda buna daha sık rastlanılmasının bir sebebi var. Ama bunca yıldır ve malzeme/dizayn kalitesi bunca ilerlemişken halen bunun kalıcı çözümünün üretilememiş olması da çok ilginç tabi...

• Arkadaşlar 2012 3.16i f30 aracimi satip 2015 0 km 1,16d otamatik araç satın almayı düşünüyorum joy paket olucak kendi aracimdan ekstra olarak sunrof ve led far geri goruş gelicek birde tabiki dizel olucak sizce böyle bir degisim yapmalimiyim ?? Konfor yalitim olarak 1 serisi beni uzermi 3 serisinden sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Bunların sağı solu belli olmaz. Garanti bittiyse bence aracı kurcalatmayın. Başka sorunlar çıkmasın. Benim bir önceki X1 aracımda direksiyon mafsalı 2 kez değişti (2 senelik periyodlarla). 2. si için servise bıraktığımda zincirde sorun var onu da değiştireceğiz dediler. Bende sinirlendim ve aracı satıp F30 aldım.

Hocam mafsal gibi birşey dedi.. Onda bir ayarlama ooluyormuş.. Bu parça değişse nasıl olur çok pahalı bir parçami ?

• 
Sayfa: önceki 18311832183318341835
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.