Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1834. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.295
Cevap
511
Favori
4.414.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18321833183418351836
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kapılarından tıkırtı gelen arkadaşlar önce kapı ayarlarını kontrol ettirsinler (tıkırtı yağlama ile geçmez) büyük bir ihtimalle kilit karşılıklarında boşluk vardır. Hatta boşluk olmayanların da bir miktar içeri aldırmalarını tavsiye ederim. Hem kapı daha tok örtülecek, hem de rüzgar sesi gibi sesler azalacaktır. Kapı fitilleri ise silikon sprey, sıvı vazelin vb. yağlayıcı ile yağlanırsa hem uzun süre gıcırtı sesi gelmeyecek hem de fitiller beslendiği için daha uzun ömürlü olacak ayrıca kışın da donup yapışmayacaktır.

Hız göstergesi, direksiyon kolonu plastik kaplaması, havalandırma ızgarası ve trimi, merkezi ekran, klima kontrol paneli, kapı iç kaplamaları, arka havalandırma ızgarası çıtırtı yapan yerler. Bunlara ise yerine göre bez bant veya yalıtım süngeri ile izolasyon yapılması gerekiyor. 2012 model sportline aracımızda saydığım yerlerin hepsine kendim çeşitli uygulamalar yaparak ciddi anlamda yalıtım sağladım. Biraz uğraşmak gerekiyor ama uygulama sonrasında istenen sonuç alınabiliyor.

Esasen bu yerlerin çıtırtı yapmasının esas sebebi çoğunun vidalama yerine geçmeli olması.

Ayrıca bu sesler az ya da çok hemen her araçta oluyor. Hatta günümüzdeki araçlarda eski araçlara göre daha fazla oluyor. Ne kadar çok aksesuar ve özellik o kadar çok sorun anlamına geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: AkifKarabulut

Merhaba arkadaşlar..

Geçen hafta aldığım f30 136 PS ile ilgili bilgi vermiştim.. Ankara -ordu arası tüketim ort. 4.7..ort hız 90.. Sadece yokuslarda ve ışıklarda sport modda kullandım diğer yerler eco mod.. Ama şehir içi eco kod kullanmak işkence gibi ne yalan soyleyeyim direk sporta alıyorum :) .. Bmwnin 136 bgi sporta alınca 150-160 lık bir araç gibi davraniyor
    Bir de gıcırtı sorunları olmuş bazı arkadaşlarda. Bende de stabilize yolda direksiyon ve on konsolda gıcırtı geliyor.(titreme sorunu yok). Belki başkasiı takmaz ama ben sınır oluyorum.. Ankaradan donuste samsun kosifler uğradı fakat servis hizmet vermiyordu ayak ustu baktılar önemli birşey değil dediler.. Fakat fırsat bulamıyorum samsuna gitmeye.. Sizde de bu tip sorunlar oldu mu ? Bulunduğum yerde ust sınıf araçları genelde Bosh car servise getiriyorlar.. Acaba oraya da bir sorsam mi ? (Rutin bakimlari kosiflerde yaptirmayi dusunuyorum..)Bu arada aracın garantisi 1 hafta önce bitti..

Direksiyondan gelen gıcırtı için orayıda yağlıyorlar ama bir süre sonra yine başlıyormuş. Ben yağlattım ve şuan o ses kalmadı. Bakımdan bakıma yağlarlar artık. Ancak orta havalandırma kanallarından gelen gıcırdamaya yapacak pek birşey yok

• Garantisi biten icin serviste bu sesleri duzeltmek icin ne kadar para talep ediyorlar. Benim arabadada hem kapi fitillerinden hemde on kapilardaki kilit dugmesinin oralardan sesler geliyor. Ozellikle su yoldaki kalin seritlerden gectigim zaman. Bu tur islemlerin ucretlerini nasil belirliyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeman6161

quote:

Orijinalden alıntı: AkifKarabulut

Merhaba arkadaşlar..

Geçen hafta aldığım f30 136 PS ile ilgili bilgi vermiştim.. Ankara -ordu arası tüketim ort. 4.7..ort hız 90.. Sadece yokuslarda ve ışıklarda sport modda kullandım diğer yerler eco mod.. Ama şehir içi eco kod kullanmak işkence gibi ne yalan soyleyeyim direk sporta alıyorum :) .. Bmwnin 136 bgi sporta alınca 150-160 lık bir araç gibi davraniyor
    Bir de gıcırtı sorunları olmuş bazı arkadaşlarda. Bende de stabilize yolda direksiyon ve on konsolda gıcırtı geliyor.(titreme sorunu yok). Belki başkasiı takmaz ama ben sınır oluyorum.. Ankaradan donuste samsun kosifler uğradı fakat servis hizmet vermiyordu ayak ustu baktılar önemli birşey değil dediler.. Fakat fırsat bulamıyorum samsuna gitmeye.. Sizde de bu tip sorunlar oldu mu ? Bulunduğum yerde ust sınıf araçları genelde Bosh car servise getiriyorlar.. Acaba oraya da bir sorsam mi ? (Rutin bakimlari kosiflerde yaptirmayi dusunuyorum..)Bu arada aracın garantisi 1 hafta önce bitti..

Direksiyondan gelen gıcırtı için orayıda yağlıyorlar ama bir süre sonra yine başlıyormuş. Ben yağlattım ve şuan o ses kalmadı. Bakımdan bakıma yağlarlar artık. Ancak orta havalandırma kanallarından gelen gıcırdamaya yapacak pek birşey yok

Hocam ben 15.5 binde aldımaaraç 14 kusurde bakıma girmiş yanı daha yeni yağlanmıştır diyorum.. Gerçi eski sahibi denediyse yaglamamis da olabilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Garantisi biten icin serviste bu sesleri duzeltmek icin ne kadar para talep ediyorlar. Benim arabadada hem kapi fitillerinden hemde on kapilardaki kilit dugmesinin oralardan sesler geliyor. Ozellikle su yoldaki kalin seritlerden gectigim zaman. Bu tur islemlerin ucretlerini nasil belirliyorlar

Ben de merak ediyorum bunu.. Araç mükemmel olmuş fakat bu gicirtilar hiç mi hiç mi olmamış.. Sanki 90 model torosa biniyoruz.. Allahtan benim araçta direksiyon titremesi yok sanırım 2013 olduğu için.. Onla ilgili çok ciddi sıkıntılar varmış maalesef..

• freeman6161 kullanıcısına yanıt
    Orta havalandırmadan gelen gıcırtı, çıtırtı vb. seslerin de çözümü var. Hem de son derece basit. Izgara ile trimi sökün (youtube.com'da nasıl söküldüğüne dair video var) Izgaranın trime geçtiği tırnaklardan kurtararak ızgarayı ayırın, ızgara üzerindeki geçme yerlerine bez bant dolayarak tekrar oturtun. Bu bölümü sökmüşken radyo/klima panelinden gelen çıtırtı için de benzer uygulamayı yapmanızı tavsiye ederim. Bu bölümde ise arka kısımdaki vidaları sökerek arka kaplamanın geçme yerlerine bez bant sarmanız gerekiyor. Bunu da yaptıktan sonra merkezi ekranı alttaki vidaları ve bağlantı soketini sökerek çıkarabilirsiniz. Ekranın geçmeli arka kapağını çıkarıp geçme yerlerine bez bant sarıp tekrar yerine oturtun.

Hız kadranına da yalıtım yapmak isterseniz üstteki vidaları sökerek kadranı yerinden çıkarın ve bağlantı soketlerinden ayrının. Arka kapağındaki vidaları sökerek önceki uygulamaları kadrana da uygulayın. Kadranı yerine oturturken arkasını yalıtım süngeri (ben termaflex kullandım) ile besleyerek oturtursanız kadran terine sıkıca oturuyor ve ses yapmıyor.

Direksiyon kolon kaplamasının geçme yerlerine de bez bant sararak gelen sesleri kesebilirsiniz. Kapağı ayırmak için alt kısımdan kuvvetlice çekmek gerekiyor.

• Öncelikle herkese iyi forumlar .kısmet olursa f30 kasa alma niyetindeyim.tabi krediyle olacak bu limitim100 max 110k.ve tercih 320 i ed ama benim icin sunroof bej deri döşeme ve bixenon un var olması daa önemli.malum siteden bi kaç araç araştırdım sunlar nasıl sizce ve önerilere açığım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2015-model-sedefli-beyaz-xenon-deri-k-geri-gorus-sos-li-225391567/detay. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2015-subat-cikisli-sedefli-beyaz-xenon-deri-k-geri-gorus-sos-li-223697934/detay.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-goktaslar-dan-2014-bmw-3.16i-moderline-hatasiz-boyasiz-232679987/detay

• Öncelikle herkese iyi forumlar .kısmet olursa f30 kasa alma niyetindeyim.tabi krediyle olacak bu limitim100 max 110k.ve tercih 320 i ed ama benim icin sunroof bej deri döşeme ve bixenon un var olması daa önemli.malum siteden bi kaç araç araştırdım sunlar nasıl sizce ve önerilere açığım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2015-model-sedefli-beyaz-xenon-deri-k-geri-gorus-sos-li-225391567/detay. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2015-subat-cikisli-sedefli-beyaz-xenon-deri-k-geri-gorus-sos-li-223697934/detay.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-goktaslar-dan-2014-bmw-3.16i-moderline-hatasiz-boyasiz-232679987/detay

• AkifKarabulut A kullanıcısına yanıt
    Mafsal bende hep garantiden ve iyi niyet garantisinden ücretsiz değişti. Ama parasal olarak 500 veya 750 euro birşeydi. Tabi birde bunların fahiş işçilik ücretleri oluyor (Euro bazlı olduğundan iyice artmıştır)...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 29 Eylül 2015; 17:01:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Mafsal bende hep garantiden ve iyi niyet garantisinden ücretsiz değişti. Ama parasal olarak 500 veya 750 euro birşeydi. Tabi birde bunların fahiş işçilik ücretleri oluyor (Euro bazlı olduğundan iyice artmıştır)...

Hocam iyi niyet garantisi ne tam olarak ?

• AkifKarabulut A kullanıcısına yanıt
    Aracım 2011 model. İlk mafsal değiştiğinde aracın garantisi bitmişti. Ancak km si düşük olduğundan ve servis bakımlarını hep Borusan İstinye'de yaptırdığımdan Almanya'ya mail atarak onay alıp ücretsiz değiştirdiler. Zincirde de aynı şey oldu. Hatta aracı sattığım kişi motorda zincir değişeceğini bile bile aldı. Borusan yine almanya'ya mail atıp 5000 TL lik zincir değişim işlemini iyi niyet garantisinden sadece 250 euro alarak yaptı (4.5 senelik araç). Bu parayı da aracı sattığım kişi ödedi. Dolayısıyla üçe beşe bakmayın servise Borusan'da sokmak önemli. 100-200 TL kazanacam diye ciddi bir sorunda Borusan hiç arka çıkmaz ve ortada kalınabilir.

• quote:

Aracım 2011 model. İlk mafsal değiştiğinde aracın garantisi bitmişti. Ancak km si düşük olduğundan ve servis bakımlarını hep Borusan İstinye'de yaptırdığımdan Almanya'ya mail atarak onay alıp ücretsiz değiştirdiler. Zincirde de aynı şey oldu. Hatta aracı sattığım kişi motorda zincir değişeceğini bile bile aldı. Borusan yine almanya'ya mail atıp 5000 TL lik zincir değişim işlemini iyi niyet garantisinden sadece 250 euro alarak yaptı (4.5 senelik araç). Bu parayı da aracı sattığım kişi ödedi. Dolayısıyla üçe beşe bakmayın servise Borusan'da sokmak önemli. 100-200 TL kazanacam diye ciddi bir sorunda Borusan hiç arka çıkmaz ve ortada kalınabilir.

Bunu ogrendigim iyi oldu hocam.. Normalde ben de kosiflere gitmeyi dusunuyorum bakım için ama ufak tefek bir yağlama olayiysa bosha yaptırayim diyordum.. En iyisi müsait zamanda bir samsun kosifler gideyim

• quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Garantisi biten icin serviste bu sesleri duzeltmek icin ne kadar para talep ediyorlar. Benim arabadada hem kapi fitillerinden hemde on kapilardaki kilit dugmesinin oralardan sesler geliyor. Ozellikle su yoldaki kalin seritlerden gectigim zaman. Bu tur islemlerin ucretlerini nasil belirliyorlar

Para almayabilirler, Borusanla gorusun bence.
  • quote:

Benimde garantim bitmesine ragmen devirdayim, tum hortumlar ve su haznesi degisti ustelik ikame aracimi verdiler ve tek kurus para odemedim bu iyi niyet garantisi kapsaminda. O yuzden araciniz garantisi bitse bile mutlaka borusana goturun. Bakimlarini 3-5 fazla verip yetkili serviste yaptirin. Garanti bitse bile boyle buyuk konularda yardimci oluyorlar

O yuzden umuyorum ki aractan gelen sesleride bu garanti kapsaminde onarirlar belki

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

Arkadaşlar ön cama 1 numara film cektirmem lazim tavsiyesi olan var mi yer ve iscılik olarak?

Anadolu yakasi llumar ahmet usta tepe avm nin orada yeri 10 numara iscilik ve malzeme

• eren1977 E kullanıcısına yanıt
    Bu nedir arkadaş aracın heryeri ayrı oynuyor, sökmediğiniz yeri kalmamış, her tarafını plastikten mi yapmışlar bu panelin, amerikan arabası gibi??? 😃

• eren1977 E kullanıcısına yanıt
    Sargılı bi araba olmuş. @eren1977
  • blackeagle76 B kullanıcısına yanıt
    llumar kesinlikle doğru tercih. Piyasadaki en iyi cam filmi markası olduğunu düşünüyorum. Renk tonu ve kalitesi çok iyi, dışardan bakıldığında aracı çok elit gösteriyor.

Avrupa yakasında da Maslak Oto sanayi'deki şubesini tavsiye ederim. resmi sitesinden iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. ücret en son 350 civarı idi.
  • digitalunix D kullanıcısına yanıt
    Benim gibi gıcırtı, çıtırtı vb. seslerden rahatsız olan ve çözüm arayan arkadaşlar için yaptım bu açıklamaları. Elbette aracınızı mevcut haliyle de kullanabilirsiniz. Sonuçta sürüş güvenliğini ilgilendiren sorunlar değil bunlar. Diğer taraftan benzer ses şikayetleri için aracı servise bırakınca servis okuyup üfleyip gidermiyor, haliyle onlar da -bu kadar detaylı olmasa da- benzer uygulamalar yapıyor. Bu işten anlamayan kişiler yapılan işleri gözünde büyütebilir ama esasen tamamı birkaç saat içinde bitirilecek işler.

Diğer taraftan değişik marka araç forumlarını takip ederseniz oralarda da benzer paylaşımları görürsünüz.

Mesela yeni c serisinden birkaç örnek vereyim..
    http://mbclubtr.com/c-class/30629-w205-konsolda-gicirti-takurtu.html
    http://mbclubtr.com/c-class/31331-w205-kapi-ayarsizligi.html
    http://mbclubtr.com/c-class/31188-c200-sag-arka-ses.html
    http://mbclubtr.com/c-class/31004-w205-ruzgar-sesi.html
    http://mbclubtr.com/c-class/31254-direksiyonda-gelen-ses.html
    http://mbclubtr.com/c-class/31133-w205-artico-deri-sorunu.html
    http://mbclubtr.com/c-class/30784-w205-c180-sorunlar.html

• hocam garantiden çıkarıyor benim araç daha 4 aylık garantiden çıktı :)))
  • 
Sayfa: önceki 18321833183418351836
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.