Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1835. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
28 Misafir (2 Mobil) - 26 Masaüstü2 Mobil
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18331834183518361837
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bigtiger1

quote:

Orijinalden alıntı: KILICu

Aynısı başıma geldi benimde 20TL ye sigortasını değiştirdiler. Teşekkürler.

Kosiflerde para odememistim :)

Benden aldılar ya 21 dediler 20 verdim..

Bu Nasıl olur anlayamadım hanım ara şu alamanya Bmw farbikasında çalışan tanıdığı
    Sizde "çabuk çıkarın bütün xdrive ları hepsini test edecem" Ahahahaahahah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dieselgateten sonra umarım dizel tutkusu son bulur, zararlı, sevimsiz bir motor normal araçlar için, eskiden dizel ile benzin makası açıktı, fakat dizel araçlar arttıkça kapandı, tarım makine fln olaylarından benzin üstü fiyata atamıyorlar, rafineride benzin fazlası oluşuyor, saçma sapan bir durum

bmw'de 5 serisinde 1600 ile m5 arasına benzinli motor kalmadı, avrupalılar bu trendle piyasayı lehlrine yapmışlardı ama patladı artık olay, çevre deyip de dizeli sırf co2 yuzunden tepeye çıkartmak olmaz.

zaten ben mantığını da anlamıyorum, 3.30 i 3.20 iedden bile az yakıyor, o paraları verince dizelle benzinlinin km başındaki 3 kurus tasarrufuna muhtaçsan o zaman bi araca 200 bin niye veriorsun, veriorsan 60 hp gibi bi güç farkı için 3 kurus ödeyemiyorsan niye lüks araç istiyorsun, baştan sona mantıksızlık, artık ikinciellerde bile özel motorlar tek tük

tabi hükümetin 2000cc nin vergisini 2 katına çıkartması da bu sıradanlaşmada etken. umarım dizel modası azalarak yok olur artık

• Son günlerde indirim oranlarında bir değişiklik oldumu en son %7 yapıyorlardı şimdilerde durum ne acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekim zammı henüz gelmedi hiçbir araca ama japonlar bir iki gün sonra yapıyor, EUR biraz durgun, umarım teslimat bekleyenler alıncaya kadar bir zam daha yapmazlar
  • Arkadaşlar merhaba, aracım 2012 model f30 3.16i...
    Malum havalar soğudu. Dün sıcak hava üflemeye göre havalandırmayı ayarladım (Sol 28 - Sağ 28 derece)
    Fakat sıcak hava hiç gelmedi. Servisi aradım. ARaç su eksiltmiştir dediler. Sabah motor soğukken 2 litre su ekledim.
    Ama yine düzelmedi. Bir türlü sıcak hava üfletemiyorum arabaya. Ön göğüsteki sıcak soğuk konumunuda ayarladım. Şuan orasıda sıcakta.

Neden böyle olmuş olabilir?
  • Bonuss B kullanıcısına yanıt
    Radyatör suyundan mı bahsediyorsunuz, havalandırma ile ilişki kuramadım, tam olarak neden böyle bir yönlendirme yaptılar acaba?
  • Şu anda indirim oranlarında bir değişim yokmuş satışı aradım öyle söylediler bakalım ay sonunu bulacakmıyız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, forumda çoğu arkadaş kapılardan gelen seslerden şikayetçi. Daha önceki araçlarimda bu problemi çözmek için baya bir çaba sarfetmiştim.Problem ise hiç beklemedigim bir yerden çıktı. Ozellikle boya koruma yaptirilan araclarda, kapi fitilinin dediği yerlere cila veya benzeri maddeler sürülünce, kasis ve çukurlarda fitil, gıcırtı tarzında ses çıkarıyordu.Fitilin temas ettiği yerleri temizleterek bu seslerden kurtulmustum. Umarim faydali olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: descartes46

Radyatör suyundan mı bahsediyorsunuz, havalandırma ile ilişki kuramadım, tam olarak neden böyle bir yönlendirme yaptılar acaba?

Havayı ısıtmak için o suyu kullanır araç.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • descartes46 kullanıcısına yanıt
    Çünkü kalorifer ısıtma işlevini radyatör suyu sayesinde gerçekleştirir. Motor radyatör suyunun ısınması neticesinde kalorifer sıcak hava verebilir.
  • Teşekkürler arkadaşlar, gerçekten bilmiyordum bu detayı :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonuss

Arkadaşlar merhaba, aracım 2012 model f30 3.16i...
    Malum havalar soğudu. Dün sıcak hava üflemeye göre havalandırmayı ayarladım (Sol 28 - Sağ 28 derece)
    Fakat sıcak hava hiç gelmedi. Servisi aradım. ARaç su eksiltmiştir dediler. Sabah motor soğukken 2 litre su ekledim.
    Ama yine düzelmedi. Bir türlü sıcak hava üfletemiyorum arabaya. Ön göğüsteki sıcak soğuk konumunuda ayarladım. Şuan orasıda sıcakta.

Neden böyle olmuş olabilir?

Aracınız hiç hararet uyarısı verdi mi ? Motor çok sıcak dikkatli sürün gibi bir uyarıdan bahsediyorum.

Benzer problemi ben yaşadım ama bende ilk başta hararet uyarısı verdi. Sogutma suyu baya azalmıstı kendim su ilave ettigimde dahi ertesi gün azalıyordu.
    Tabi araç sıcak havada üflemiyordu. Servise götürdüğümde genleşme şişesi hortumu patlamıştı onu değiştirdik düzeldi.

• Merhaba, son zamanlarda 3.18i için fiyat teklifi alan oldu mu?
    Teşekkürler
  • Merhabalar 2014 modernline 320 kullanıyorum salı günü ikinci bakımdan çıktı araç kosiflerfen (21500 km) araç balans tutmamış janttaki yamukluktan dolayı :)) bi de bu çıktı başımıza gercekten yamuk mu bilmiyorum güvenilir rot balans jant düzeltme yeri önerecek varmı anadolu yakasında

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: descartes46

Teşekkürler arkadaşlar, gerçekten bilmiyordum bu detayı :(

Araçta bu kadar büyük bir ısı kaynağı varken, ısıtma için başka bir sisteme gerek yok
  • Arkadaslar 2014 320 aracımda aldığım günden ıtıbaren dıreksıyonuda yolun durumuna göre ara ara mınık sekılde tıtreme oluyordu servıs surecıde olmuştu tabıkı bırsey degısmemıstı cok az olduğu ıcın uğraşmadım açıkcası umarsamıyordum bugün Ankara'nın en eskı rot balanscısına on tekerlekle arkaları degıstırdım esıt sekılde aşınması ıcın ölçüler dordude 225/50r 17 tıtremeden bahsetmedım balansda Yaptılar çıktığımda denemeler Yaptım mınık olan tıtremede sıfıra ınmıstı cok şaşırdım ve şunu cok merak edıyorum bu Borusan basıt balans ıslemınıdemı bılmıyor pes artık dıyorum bu konuda hassas olan problemı olan Arkadaşlara bılgı olsun

• merhabalar,

2013 model (7.ay cikisli) 3.20ied aracim var. bugun borusan ankaraya 2. bakimi icin goturdum. 28000 km civarindaydi. bakim sonrasi araci calistirdigimda bir sonraki bakim icin km ve tarihin yazdigi kisimda 15000 km ya da 10/2015 tarihi cikti. yani bu ay tekrar bakima cagiriyor :) tabi hemen servis danismani arkadasi cagirdim, biraz bakti etti, sonra reset atmaya calisti bir seyler yapti bu sefer de 05/2016 yaziyor fakat orta konsoldaki arac check kismindaki tarihler ile ortusmuyor. tam mesai bitimi civariydi, danisman onemli bir sey degil abi, daha sonra genis bir zamanda gel atolyede bilgisayara baglayip duzeltiriz falan dedi. cok ikna olmadim. garip bir problem ve bu tip gereksiz hatalardan nefret ederim. buna benzer bir sorun yasayaniniz oldu mu? neden boyle bir sey olmus olabilir acaba? bu arada gosterge panelinde yazan tarih ile orta ekrandaki arac check kisminda yazan tarihler farkli.

tecrubesini paylasabilecekler icin simdiden tesekkur ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: casimir

merhabalar,

2013 model (7.ay cikisli) 3.20ied aracim var. bugun borusan ankaraya 2. bakimi icin goturdum. 28000 km civarindaydi. bakim sonrasi araci calistirdigimda bir sonraki bakim icin km ve tarihin yazdigi kisimda 15000 km ya da 10/2015 tarihi cikti. yani bu ay tekrar bakima cagiriyor :) tabi hemen servis danismani arkadasi cagirdim, biraz bakti etti, sonra reset atmaya calisti bir seyler yapti bu sefer de 05/2016 yaziyor fakat orta konsoldaki arac check kismindaki tarihler ile ortusmuyor. tam mesai bitimi civariydi, danisman onemli bir sey degil abi, daha sonra genis bir zamanda gel atolyede bilgisayara baglayip duzeltiriz falan dedi. cok ikna olmadim. garip bir problem ve bu tip gereksiz hatalardan nefret ederim. buna benzer bir sorun yasayaniniz oldu mu? neden boyle bir sey olmus olabilir acaba? bu arada gosterge panelinde yazan tarih ile orta ekrandaki arac check kisminda yazan tarihler farkli.

tecrubesini paylasabilecekler icin simdiden tesekkur ediyorum.

Hocam konsoldan degistirebiliyorsunuz tarihleri

• quote:

Orijinalden alıntı: lurcher

Merhabalar 2014 modernline 320 kullanıyorum salı günü ikinci bakımdan çıktı araç kosiflerfen (21500 km) araç balans tutmamış janttaki yamukluktan dolayı :)) bi de bu çıktı başımıza gercekten yamuk mu bilmiyorum güvenilir rot balans jant düzeltme yeri önerecek varmı anadolu yakasında

Maslakta dogan mermeri tek gecerim

• kerem_cinar kullanıcısına yanıt
    yok hocam o sadece emisyon gibi devlet babayla ilgili tarihleri degistirebiliyorsunuz benim bildigim. aracin durumuyla ilgili fren balatalari, motor yagi vb. tarihleri direk degistirilemiyor. bir daha servise gelecegi zamani ben kafama gore degistirebiliyorsam o uyarinin ne anlami var bilemedim? benim bildigim arac sensorlerinden gelen bilgilere gore kendi ayarliyor. her servisten sonra bir sonraki servis icin bir zaman ve km beliriyor diye biliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 18331834183518361837
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.