Şimdi Ara

BMW 3.20 D (2007 - 2010 ) Almak mantıklı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arabalardan açıkçası pek anlamıyorum ancak küçüklüğümden beri e-46 ve sonrasında çıkan e-90 kasalara bitiyorum. Araç almayı düşümüyorum ve hayatımdaki ilk aracım olacak. Piyasa araştırması yaptığımda 2007 - 2010 arası bir modeli alabileceğime karar verdim. Ancak sorun şu ki bu araç beni bakım maliyetleri , yakıtı , kronik sorunları ve diğer konularda üzer mi? Satılan araçlar genelde yaşı gereği 150 bin ve 200 bin KM civarında bulunuyorlar. Satılan yüksek model araçlara ve fiyatlara bakınca bana bu araç çok mantıklı geliyor. Rica etsem düşüncelerinizi alabilir miyim?

• alınır alınmasına ama şu lafı unutmayın: ilk sahibi bmw ye biner, sonraki sahiplerine bmw
  • Valla şunu söyleyebilirim, "60-70 bin Hyundai'ye Renault'a Ford'a vereceğime gider 10-15 yıllık BMW alırım" diyenlerin hiçbirinin araba sahibi olduğunu görmedim.

Bu dediğimi bir düşünün etrafınıza bakın anlayacaksınız demek istediğimi.
  • Bakım maliyetleri premium segment olması sebebiyle üzer, sıradan bir 1.6 dizelin bakımını ikiyle çarpın.

320d N47D20 motor kodlu, kronik zincir problemi var, 150bin kilometre gibi baş gösterir. İlandaki satılık arabaların büyük çoğunluğu zincir bakımı gelmiş araçlardır, bayağı pahalı bir uygulama, üzer.

Yakıtı normal, ayağınıza hakim olabilirseniz gayet az yakan bir motor.

Vergisinin yüksek oluşunu göz önünde bulundurun.

Yukarıda arkadaşlar yazmış, ilk sahibi BMW'ye biner, sonraki sahiplerine BMW biner. Temiz bulabilirseniz ne ala ama BMWlerin kullanıcı kitlesi belli, araçlar hor kullanılıyorlar, o sebepten elektronikten mekaniğe birçok sorun çıkması olası.
  • Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Ne olursa olsun alacağım sanırım :)
  • Armin van Buuren* kullanıcısına yanıt
    O kişilerden biri benim ve bir bmw sahibiyim 😀 bu aralar ev almak için arabayı satmayı düşünüyorum. Ekonomimi düzeltince yine ilk fırsatta bunu yapacağım.
  • Akıl fikir
  • Madem çocukluk hevesin al gitsin.

Alma imkanın da varmış.

Araştır temizini bul, olmadı başedemedin diyelim satarsın.

Herkesin hayallerine uşaşbilme imkanı bulamıyor maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alisilin07 -- 23 Ağustos 2018; 12:55:2 >
  • Bilgisiz cahilden almaz isen hiç üzmez. Özelikle de nargileci, kadınlara kızlara yavsayan tiplerden alma
  • Mantıklı mı sorusunun yanıtı hayır. Vergisi, kaskosu bile almamak için yeterli sebepler. Yüksek km, öncekinin hor kullanmış olma ihtimali vs.

1.6tdi almak daha mantıklı. Hatta performans isteyen için 1.4tsi 160hp’ler falan.

Ben bu mantıkla almadım. Ama duygusal olarak keşke alıp biraz binseydim diye içimde kaldı.
  • E90 320d alacağına, f30 316 al
  • 316 lar her kasada en tutulmayan versiyon oluyor diye biliyorum hocam, önerinizdeki sebep nedir ?
  • elliyedi E kullanıcısına yanıt
    Türkiye’de o kadar fazla volkwagen var ki hocam inanın bu sebeple almak istemiyorum. Bilirsiniz genç biri için BMW tam Tutku :) . Sadece aşırı masraftan korkuyorum . Önceki yorumlardan da 184 lük modellere baktım , 177 liklere göre en az %20 pahalı durumdalar. Ancak yine de 70-80 binlere çıkıp fluence alacağıma bu araçları tercih ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antalya

E90 320d alacağına, f30 316 al
    aynı fiyat sanki alüminyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: narkoz_39

Türkiye’de o kadar fazla volkwagen var ki hocam inanın bu sebeple almak istemiyorum. Bilirsiniz genç biri için BMW tam Tutku :) . Sadece aşırı masraftan korkuyorum . Önceki yorumlardan da 184 lük modellere baktım , 177 liklere göre en az %20 pahalı durumdalar. Ancak yine de 70-80 binlere çıkıp fluence alacağıma bu araçları tercih ederim
    ben olsam yerinde dizel yüksek kmye bulaşmazdım. O paraya Hyundai Genesis Coupe al 2.0 turbo arkadan itiş canafar gibi gidersin yolda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nguas

aynı fiyat sanki alüminyum

Alıntıları Göster
    Ben alırken aynı fiyattı alüminyum vs diğer elementler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.