Şimdi Ara

Bmw 2 serisi Active Tourer (F45) (79. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.022
Cevap
55
Favori
159.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kitapçığında bir yerde "yüksek eğimli yerlerde kendiliğinden devreye girer" gibi bir ifadeye rastlamıştım diye hatırlıyorum. Fakat motor kapanınca normalde devreye girmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mekatu

Kitapçığında bir yerde "yüksek eğimli yerlerde kendiliğinden devreye girer" gibi bir ifadeye rastlamıştım diye hatırlıyorum. Fakat motor kapanınca normalde devreye girmiyor.

Diger markalara gore bir garip ayarlanmis. Gaza basinca indirmeyi ayarlamislar ama geri cekmeyi neden koymamislarki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 11 Ocak 2019; 1:35:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle yazıyor bir kaç kez denedim ama hiç aktif olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuroludge -- 11 Ocak 2019; 8:43:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nuroludge N kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim. Egimin fazla olmasi(hill holder'in devreye girdigi gibi) gerekiyordur belki.

• Sierre34 kullanıcısına yanıt
    Evet, bizim evin orada yokuş başında az eğimli yere park edince olmuyor ama biraz daha ilerleyip eğimin arttığı yere park edince otomatik el frenini çekiyor.
  • SanalNot kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Benim icin dert degil. Ama hanim eski arabadan gelen aliskanlikla bazen cekmeyi unutuyor.

• Sierre34 kullanıcısına yanıt
    2 ay oldu AT'ye geçeli, hala kontak kapatıp anahtarı almaya elim gidiyor direksiyonun altına. O yüzden eşinizi çok iyi anlıyorum :)
  • 2017 model BMW 218i Active Tourer arac almayi düsünüyorum. yakinda 3 kisilik bir aile olacagiz aile araci olarak yeterli olur mu ? Kullananlar acaba tavsiye eder mi ? Uzun kullanimda olumu veya olumsuz karsialstginiz durumlar var ise paylasabilirseniz cok iyi olur. Tesekkürler...
  • eDDiè kullanıcısına yanıt
    Selamlar. Simdiden dogacak cocugunuza saglikli ve uzun bir omur dileyeyim. Ben bir senedir active tourer kullaniyorum. Ondan once scenic,3008 ve jazz gibi mpv ve crossover model arabalarimiz oldu hep. Bana kalsa gidisati degistirip passat sw gibi d sinifi bir araba alacaktim. Ama malum evde tek basimiza karar veremiyoruz artik. Active tourer hanimin alistigi tarz ve boyutlarda oldugu icin hizli bir kararla sahibi olduk. 4 kisi icin(ikisini cocuk kabul ediyorum) kabin ve bagaj hacmi olarak fazlasiyla yeterli. Kullanilan malzemeler gayet kaliteli. Tasarim olarak benim hosuma gidiyor. Mini altyapisi tasidigi icin surus konforu ve verdigi guven hissi fevkalade yuksek. Bizimki dizel ve tam otomatik sanzimanli modeli. Motor ve sanziman uyumu ve bunun yaninda tuketimi gayet iyi. Biz simdilik arabamizdan memnunuz.
    Siradan markalarin modelleri bile ates pahasi olmusken malum sitede gayet uygun active tourer'lar var.
    Begenmedigim taraflari ise genel olarak Bmw'de bu var zannedersem , basit donanimlarin opsiyonel olmasi. Millet seviyor diye herhalde cam tavani standart getiriyor Borusan ama bakiyorsun on park sensoru yok. Ya da elektrikli bagaj kapagi var ama eller giris sistemi yok. En bombasida yakin zamana kadar gelen arabalarda cruise kontrol yokdu.Donanimlar biraz fakir yani. Arka tarafta saft tuneli konforu bozuyor. Birde Fransiz mpv'lerinde oldugu gibi sagda solda bolca cekmece veya gizli goz falan yok.
    Ben tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sierre34

Selamlar. Simdiden dogacak cocugunuza saglikli ve uzun bir omur dileyeyim. Ben bir senedir active tourer kullaniyorum. Ondan once scenic,3008 ve jazz gibi mpv ve crossover model arabalarimiz oldu hep. Bana kalsa gidisati degistirip passat sw gibi d sinifi bir araba alacaktim. Ama malum evde tek basimiza karar veremiyoruz artik. Active tourer hanimin alistigi tarz ve boyutlarda oldugu icin hizli bir kararla sahibi olduk. 4 kisi icin(ikisini cocuk kabul ediyorum) kabin ve bagaj hacmi olarak fazlasiyla yeterli. Kullanilan malzemeler gayet kaliteli. Tasarim olarak benim hosuma gidiyor. Mini altyapisi tasidigi icin surus konforu ve verdigi guven hissi fevkalade yuksek. Bizimki dizel ve tam otomatik sanzimanli modeli. Motor ve sanziman uyumu ve bunun yaninda tuketimi gayet iyi. Biz simdilik arabamizdan memnunuz.
    Siradan markalarin modelleri bile ates pahasi olmusken malum sitede gayet uygun active tourer'lar var.
    Begenmedigim taraflari ise genel olarak Bmw'de bu var zannedersem , basit donanimlarin opsiyonel olmasi. Millet seviyor diye herhalde cam tavani standart getiriyor Borusan ama bakiyorsun on park sensoru yok. Ya da elektrikli bagaj kapagi var ama eller giris sistemi yok. En bombasida yakin zamana kadar gelen arabalarda cruise kontrol yokdu.Donanimlar biraz fakir yani. Arka tarafta saft tuneli konforu bozuyor. Birde Fransiz mpv'lerinde oldugu gibi sagda solda bolca cekmece veya gizli goz falan yok.
    Ben tavsiye ederim.
    Iyi dileklerin ve detayli cevabin icin cok tesekkürler. su anda kullandigim otomobilde yine BMW oldugu icin cok yabancilik cekecegimi düsünmüyorum ama ön cekisli olmasi ve ön panelin biraz yüksek olmasi sanirim baslarda garibime gidecek. Sanirim ilk cikislarda opsiyon azdi heralde benim ilgilendigim aracta ön arka park sensörleri vs var. Ancak otomatik aynalar kapanmiyor dedigin gibi basit ama alisinca bu tür detaylar biraz gicik geliyor dedigin gibi :) kavusmayi dört gözle bekliyorum, :)

• ben 3 tip arabayı dönüşümlü kullanıyorum alışma sorunu olmuyor elektrikli bagaj + kapanan aynalar + geri viteste sağ ayna aşağı dönmesi + ön park sensörü gibi şeyler var benimkinde cruise control koltuk ısıtma yok. hız limitleme ile kullanıyorum. yol tutuşu motor şanzıman uyumu ivmesi boyutları oldukça iyi ve kullanışlı. 216d 2016 AT. tavan raylarıda var renk siyah olunca suvdan farkı yok. hayırlısı olsun inşallah.
  • Bu arabanın tek gıcık olduğum şeyi diğer arabalarımda kontaktan anahtarı çıkarıp kapı kilitlediğimden dolayı motor stop ettiğinden eminim arkasından bu arabayı kullanırsam acele zamanda arabayı durdup vitesi P ye alıp el freni düğmesini çekip dışarı çıkıyorum işimi halledip geldiğimde yarım saat arabanın motorunu çalışır vaziyette buluyorum halbuki kapıyı uzaktan kilitliyorum ve kumandanın çekiminden uzağa gidiyorum ve motor kendini kapatmıyor insanlık hali düğmeye basmayı nadiren unutabiliyor insan, başkası arabayı alsa gitse kumandasız kullanabilir. Bende arabadan inmeden önce; acaba direksiyon kilidi devreye giriyor mu? diye dikkat ederek iniyorum artık. Farklı arabalar kullanmanın sonucu hep aklın başında iş yapman gerekiyor, ama araba bir alışkanlıktır davranışlarımızı etkiliyor. Bu arada yarım saat rölantide 0.25 litre mazot yakıyor. 1,5 lira zarardayım, zira bu akılsızlığı bir kez yaptım. Bu sıralar dizel veya benzin fark etmez litresi 6 tl. Bunuda tarihe kayıt düşmekte fayda var.

• F45 arabamı E46 nın paspaslarıyla kullanıyorum yanlarda biraz boşluk var ama sorunsuz. internetten baktım düzgün F45 paspas ı yok sizler ne önerirsiniz. f45 3d paspas hepsiburada.com da var 96 tl en uygun bu gibi....
  • evet arkadaslar an itibari ile bende araniza katildim. resimdeki araci bugun almis bulunuyorum , kavusmam icin 10 gün daha beklemem gerekecek tabi. :(

arac 2018 model, 7.500 km de

• Gule gule kullanin. Siz Almanya'dasiniz galiba. Neden 10 gun beklemeniz gerekiyor?

• quote:

Gule gule kullanin. Siz Almanya'dasiniz galiba. Neden 10 gun beklemeniz gerekiyor?
    Tesekkürler, evet Almanyadayim, baska bir sehirden aldim ve transferini istedim yakin oldugum bir bayiye o yüzden ve arac devir teslim isleri vs olacak yani burasi Almanya bürokrasi heryere sicramis :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eDDiè -- 1 Şubat 2019; 1:36:45 >
    Sizinkinin yanindaki beyaz da guzel gozukuyor. Sport line galiba. Sizin araba koltuklardan anladigim premium donanim. Ama nav, m direksiyon,koltuk isitma gibi guzel opsiyonlar var. Bmw'nin anavatani olunca tabi istedigin herseyi eklet guzel bir imkan. Burasi ikinci el showroom'umu? Ne cok model var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Güle güle kullanın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ALLAH KAZA BELA VERMESİN NAZARLARDAN SAKLASIN GÜLE GÜLE KULLANIN
  • quote:

Sizinkinin yanindaki beyaz da guzel gozukuyor. Sport line galiba. Sizin araba koltuklardan anladigim premium donanim. Ama nav, m direksiyon,koltuk isitma gibi guzel opsiyonlar var. Bmw'nin anavatani olunca tabi istedigin herseyi eklet guzel bir imkan. Burasi ikinci el showroom'umu? Ne cok model var.
    Orada gözüken sadece BMW 2lerin oldugu kisimdi 1000 den fazla ikinci el otomobil var ve hepsi kategori olrak binada ayrilmis , tüm arabalarda kapali mekanda duruyor. Isi biliyorlar valla. Diger arac sanirim dizeldi o yüzden hic ilgilenmedim bile.
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.