Şimdi Ara

Bmw 2 serisi Active Tourer (F45) (78. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.022
Cevap
55
Favori
159.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Havalar sogudugundan beri tumseklerden geçerken bende de katirti şeklinde ses oluyor onun dışında ses olmuyor sadece hız kasisleri varsa duyuyorum. Bu arada on fren balatalarımı degistirdim (HELLA Pagid 330 kablo 60 tl tamirci 110) 500 TL üzerinden çıkan TRW idi.

Bmw 2 serisi Active Tourer (F45)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taqua -- 11 Aralık 2018; 14:5:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• efffector E kullanıcısına yanıt
    Insallah sizi tatmin edecek bir indirim sunarlar. Araya ozel servis girince elleri kuvvetli oluyor maalesef.

• Sierre34 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hemen özel servis konusunun üzerine atlıyorlar işlerine gelmediğinde..!
  • taqua T kullanıcısına yanıt
    Sizin araç kaç model sesler kaç km den sonra başladı ses ?
  • trancedjmix kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı sesler var ve izmir Özgörkeye gösterdim. Benimde garantim bittikten sonra başladı sesler. Sizi tüm bakımlarınızı Ankara Şaşmaz da mı yaptırmıştınız ? Ben son servisi özel de yaptırdım diye arıza çıkarıyorlarda ..
  • Merhaba Arkadaşlar,

2014 Model 60.000km aracımın bakımını yaptıracağım Ocak ayında.
    Bu zamana kadar aracın tüm bakımları Borusan Oto'da yapıldı, fakat maliyetler çok yükseldi.
    Sizce nasıl ilerlemeliyim,
    60.000 Bakımı için Servis ve Özel Servis fiyatları nelerdir,
    Ek olarak Anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz ÖZel servis var mı?

Teşekkürler.
  • theygt kullanıcısına yanıt
    @theygt

Merhabalar,

BMW Yetkili servis fiyatlarını BMW Online uygulamasından görebilirsiniz. Motor yağı değişimi, hava filtresi etc. tek tek ücretleri veriyorlar. Randevu al deyip bayii seçmeniz durumunda paketler ve fiyatlar önünüze gelecektir. Her bayii farklı fiyat veriyor, o yüzden mutlaka kıyaslama yapın. Motor yağını 1050 TL'ye değiştiren de var, 830 TL'ye de. Benim ilk BMW tecrübem ve arabam 54.000'de olduğu için özel servisi tercih ettim. Bostancı Oto Sanayi'de Analiz BMW (Vedat ve Tucay Usta) çok memnun kaldım açıkçası. En azından bakım işlemleriniz için bir fiyat sorabilirsiniz. Yetkili servis olan Trend Oto'nun 5600 TL verdiği ön arka balata ve disk değişimlerini balatalar Textar, diskler Zimmermann olmak üzere 2200 TL'ye yaptırdım burada.

6.000 KM sonra motor yağı değişimim geliyor. Önerilen yağları (Shell özellikle) piyasada bulmak çok zor. Eğer temin edemezsem sanırım yetkili servise gideceğim. Son zamanlarda motor yağı değişimi yaptıran varsa tecrübelerini paylaşırsa çok makbule geçer.

• efffector E kullanıcısına yanıt
    Bu sesler geçen yıl da vardı üzerinde durmamıştım şimdi garantim bitti 29 nisan 2016 ithalat tarihli 21 haziran 2016 trafiğe çıkışlı 216d AT 33000 km de 20000 km de sert tümseklerde teneke katırtısı gibi kısa ve sert sesler oluyordu. Havalar soğukken daha belirginleşiyor sıcakken olmuyor. Gene de fazla kafaya takmıyorum her dakika duyulan bir ses değil ama mayısta bakıma girdiğimde söyleyeceğim hava sıcak olduğundan duyulacak mı bilmem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taqua -- 12 Aralık 2018; 15:23:12 >
    Bu problem 30000 km civarında yaşanan kronik bir sorun galiba şimdilik benim aracımda yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihangir G

@theygt

Merhabalar,

BMW Yetkili servis fiyatlarını BMW Online uygulamasından görebilirsiniz. Motor yağı değişimi, hava filtresi etc. tek tek ücretleri veriyorlar. Randevu al deyip bayii seçmeniz durumunda paketler ve fiyatlar önünüze gelecektir. Her bayii farklı fiyat veriyor, o yüzden mutlaka kıyaslama yapın. Motor yağını 1050 TL'ye değiştiren de var, 830 TL'ye de. Benim ilk BMW tecrübem ve arabam 54.000'de olduğu için özel servisi tercih ettim. Bostancı Oto Sanayi'de Analiz BMW (Vedat ve Tucay Usta) çok memnun kaldım açıkçası. En azından bakım işlemleriniz için bir fiyat sorabilirsiniz. Yetkili servis olan Trend Oto'nun 5600 TL verdiği ön arka balata ve disk değişimlerini balatalar Textar, diskler Zimmermann olmak üzere 2200 TL'ye yaptırdım burada.

6.000 KM sonra motor yağı değişimim geliyor. Önerilen yağları (Shell özellikle) piyasada bulmak çok zor. Eğer temin edemezsem sanırım yetkili servise gideceğim. Son zamanlarda motor yağı değişimi yaptıran varsa tecrübelerini paylaşırsa çok makbule geçer.
    Ben Ekim ayi sonunda yetkili serviste yag ve filtre degisimi yaptirmistim. %25 indirim vardi o donem. Yaklasik 900Tl tutmustu. Simdi doviz biraz dustu ama indirim kalkti galiba. O civarlarda birsey olur zannedersem.

• nuroludge N kullanıcısına yanıt
    Her araçta varmıdır bilmiyorum, belki fark edip yeni modellerde değiştirmişlerdir ses yapan fişekleri. Benim aracım 2014 ama 2016 model araçtada olduğunu yazmış arkadaşlar. Bence soğuk havalarda bir kasisten sert geçip test etmek lazım. Eger ses olursa garanti bitmeden servise git yoksa sorun cıkarıyorlar. Parçalarda ucuz değil, yurtdışı fiyatı 400 Euro, bize gelinceye kadar ne kadar olur bilmem.
    Peki bu günlerde ses gelmiyor mu tümsekleri geçerken ? Eger geliyorsa bence şimdiden servise uğra garantin yeni bitmiş. Mayısta kesinlikle bu sesler olmayacak, ama sonrasında kış aylarında daha rahatsız edici olacak, bence yol yakınken üzerine düşsen iyi olur.
  • Sierre34 kullanıcısına yanıt
    @Sierre34 Teşekkür ederim cevabınız için.

BMW Online'da fiyatlar 825 TL (Piyalepaşa Şubesi) ve 1050 TL arasında gidip geliyor. İndirim kalkmış ama dövizin gevşemesiyle aynı seviyede yine :) Son olarak, yetkili servis hangi yağı kullandı hatırlıyor musunuz acaba?

Castrol Edge Professional LL01 0w-30 ve Shell Helix Ultra AML'den başka bir alternatif yok sanırım bizim araçlar için.

Selamlar,

Cihangir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihangir G

@Sierre34 Teşekkür ederim cevabınız için.

BMW Online'da fiyatlar 825 TL (Piyalepaşa Şubesi) ve 1050 TL arasında gidip geliyor. İndirim kalkmış ama dövizin gevşemesiyle aynı seviyede yine :) Son olarak, yetkili servis hangi yağı kullandı hatırlıyor musunuz acaba?

Castrol Edge Professional LL01 0w-30 ve Shell Helix Ultra AML'den başka bir alternatif yok sanırım bizim araçlar için.

Selamlar,

Cihangir
    Eve gidince bakarim

• Cihangir G C kullanıcısına yanıt
    Servis raporlarina baktim. Kullanilan malzemelerle ilgili detay yazilmamis. Selamlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihangir G C kullanıcısına yanıt
    27-MAYIS-2018 de paylaşmıştım hangi yağ olduğu görülüyor dizeller için sizin yazdığınız benzinli için geçerli olup eskiden 0-30 iken artık 5-30 yağlar kullanılıyor bmw lerde fakat hava sıcaklığının çok çok soğuk olduğu yerde yaşıyorsanız 0-30 kullanmalısınız zaten yoksa 5-30 istanbul izmir gibi şehirler için yeterlidir sanırım..

@taqua @sierre34 çok teşekkür ederim cevabınız için.

Selamlar,

Cihangir
    İşte yetkili servisleri bu yüzden sevmiyorum. 597 TL+KDV nedir arkadaş. Shell in en iyi yağının fiyatı 200-250 TL 5 Lt si. Bunlar nasıl bir yağ kullanıyor ki neredeyse 3 katı fiyat !
  • Servis pahalı da olsa katlanıyorum sıkıntılı birşey çıkarsa bakımlı araba olduğundan Borusan iyi niyet gösterip yardımcı olur diye düşünüyorum yoksa euro üzerinden işçilik kazığına katlanmazdım. Nitekim fren balatasını dışarda değiştirdim. Olsun araba son teknoloji problemsiz bir araba sürerken konforu iyi prestiji yerinde diğer arabalarımla dönüşümlü kullandığımdan yıllık bakım yeterli oluyor. yılda 12000 km olacak şekilde ayarladım gidiyorum.
  • Arkadaslar selamlar. Bizim arabalarin elektrikli el freni, motor kapandiginda kendini cekiyormu? Bizimkisi cekmiyor gordugum kadariyla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.