Şimdi Ara

BMW 116d aldım neler yapmalıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
5.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. BMW 116 aldım 2015 model 90000km de düz vites. Aracın bakımı veya değişmesi gereken bir şeyini servise gidip anahtardan mı baktırmak gerekir yoksa özel servisler de bu işlemi yapıyor mu? Balatalar az kalmış demişti Exper ben alınca komple bir bakım yaptırayım mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• servisten servis kaydını isteyin ona göre değişmesi gereken parçalar varsa değişirsiniz ya da servis söyleyebilir. özel servis daha hesaplı olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • detaylı bir bakım yaptır + kasko yaptır

• Hayırlı uğurlu olsun. Satarken bakımları yeni yapıldı dense de siz genede yağına suyuna bir baktırın. Bmw ye bakarsanız yağını suyunu eksik etmezseniz sizi üzmez. Güzel araçlar. Ben bakımlarımda internetten bakım parçalaraımı sipariş edip ustama yaptırıyorum. Tekrar haıyırlı uğurlu olsun. Allah tekerine taş değdirmesin
  • Sana tavsiyem ağır bakımları Borusan'da yaptır.
    (iyi bildiğin bir usta yok ise.)

Yağ filtre değişimlerini doğru miktarda, doğru yağ ile mann filtre kullanrak yaptir.
    Fren de Zimmerman ve feredo'dan şaşma.

Bunları dışarıda yaptirabilirsin.

• Peki bu anahtar okutma muhabbeti nedir. Yani normal ustaya gitsem parçaları alıp sıkıntı olmaz mı

• Ekspertizde zaten sıkıntılı bir durum olsa yazarlardı duman atma veya yağ kacakları varsa önden onlara yaptırabilirsin . Onun dışında yağ bakımı + balatalarını degiştir bin , durup dururken (Triger hariç ) hiç birşeyini sordurmadan bunuda degişim diyip para harcama (sanayidekiler fazla işcilik almak istemek için yapabiliyorlar ) kazasız belasız hayırlı olsun
  • Yağ olarak hangi marka kaç litre ve 5w30 mu konuluyor. Bir de filtre olarak Bosch mu mann mı iyi. Balata olarak da hangisi iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak Mese

Yağ olarak hangi marka kaç litre ve 5w30 mu konuluyor. Bir de filtre olarak Bosch mu mann mı iyi. Balata olarak da hangisi iyi
    116d için yağ nedir bilmem ama 116i için 5w30 yağ kullanıyorum. Yağ alırken üzerinde BMW LL-01 veya BMW LL-04 yazmasına dikkat etmen yeterli.

Filtre olarak mann.

Balata içinde çok araştırdım ATE iyiymiş ancak çok pahalı.
  • Hocam kaça aldın paket neydi vuruk çarık çürük tramer boya göçük değişen durumu neydi

• Servise gidip ağır bakım yaptır(triger,balata-disk,devirdaim ıvır zıvır)sıvı bakımları takribi 7-8 bin tutar kafan rahat eder sonra

• bakımlı bir araç almadınız mı onu anlamadım ?
  • Kimseye güven olmuyor o yüzden ben essegimi sağlam kazığa bağlıyım dedim. Gerçi bugün satışı yapacaktık adam il dışına çıkmış arabayı da alamadım daha. Bakımları yaptırdım dese bile ben yaptıracağım yine de. Ama servise 7-8 bin de veremem. Artık özelde yaptırırım ne yapıyım. Araç boyasız değisensiz ışık paket 106500e anlaştık

• sunroof xenon var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: PatlıcanMusakka

116d için yağ nedir bilmem ama 116i için 5w30 yağ kullanıyorum. Yağ alırken üzerinde BMW LL-01 veya BMW LL-04 yazmasına dikkat etmen yeterli.

Filtre olarak mann.

Balata içinde çok araştırdım ATE iyiymiş ancak çok pahalı.

Alıntıları Göster
    116d için, BMW LL-04

118i için, BMW LL-01

• Sunroof yok exnon var sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

116d için, BMW LL-04

118i için, BMW LL-01

Alıntıları Göster
    LL-01 'i karşılayan bir yağ varmı sizin kullandığınız?
  • Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, aracınızı iyice araştırın her şeyiyle daha sonra yetkili servisten mutlaka fiyat alın, bir de özel servisten fiyat alın eğer fark hesabınıza uyarsa yetkilide halledip daha garantili bir iş yapmış olursunuz, saygılarımla tekrar hayırlı olmasını ve iyi, güzel, mutlu günlerde kullanmanızı diliyorum.

• Bakımını özel serviste yaptırmış olsa bile kayıt vardır. Nerede yaptırdığını öğrenip bilgileri talep edin. Boşuna masraf yapmayın. Hayırlı olsun aracınız.

• bir yetkili servisi arayıp fiyat isteyip 4 yaş-90 bin bakımında neler yapılacağını, süpriz çıkabilecek maliyetleri sor ,

pompadır, kayıştır, şanzıman yağıdır , kızdırma bujisidir , yakıt filtresidir(tamamen farazi konuşuyorum ),vs gibi rutin bakım dışı masraflar olabilir ve özel servis veya usta bunları çoğunlukla bilmez, sorun çıktıkça çözüm arar ekseriyetle.

ve bu tip parçalardaki randımansızlıklar zincirleme olarak diğer parçalara olumsuz etki eder.

ikinci olarak eğer servis bakımlı değilse veya yakında bakımı yapılmamışsa sıvıları ve filtreleri değiştirtip kayışları kontrol ettir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.