Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (533. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 531532533534535
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eup ve egeliefe yardımınız içimi rahatlattı çok teşekkür ederim :) sakınılan göze çöp batarmış cidden en kötü kaskodan yaptırırz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.18i 'nin neden 10.000TL zam aldığını biliyor musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: major24

1.18i 'nin neden 10.000TL zam aldığını biliyor musunuz ?

Hahahah. Hakkatten. İyi ki söylediniz farketmemiştim. Herhalde bir yanlışlık olmalı zira 2bin TL var 3.16i ile arasında :)
    Ya da 1.18'leri dolu satıyoruz sadece moduna girmiş olabilirler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi finecenker -- 3 Nisan 2013; 16:58:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: major24

1.18i 'nin neden 10.000TL zam aldığını biliyor musunuz ?

"Artık sadece siparişle gelecek, düzenli gelmeyecek, o yüzden" demişti bir arkadaş bu hafta içinde.
  • Arkadaşlar 116i tavsiye ediyor musunuz ?

Konunun tamamını okuyamadım ancak piyasada nerdeyse hep 116i görüyorum, ayrıca yakıt tüketimi açısından ne diyorsunuz ?

116i mi 116i f20 mi ?

Çok teşekkürler.
  • arkadaşlar bmw 1 serisi ne zaman makyaj görür varmı bilgisi olan
  • quote:

116i mi 116i f20 mi ?

Paran yetiyorsa F20 yani Ekim 2011 sonrası 1.16İ

quote:

arkadaşlar bmw 1 serisi ne zaman makyaj görür varmı bilgisi olan

Bilgi değil tahmin 2014 Ekim ve sonrası
  • Bazi arabalarin seri numaralari on camin orada yaziyor. Dikkatimi cekti bizim arabalarda da var oyle bir yer on camin orada fakat ici bos (seri numarasi yazmiyor). Neden yazmiyor acaba?
    Herkes de mi boyle? merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: urunguu

Bazi arabalarin seri numaralari on camin orada yaziyor. Dikkatimi cekti bizim arabalarda da var oyle bir yer on camin orada fakat ici bos (seri numarasi yazmiyor). Neden yazmiyor acaba?
    Herkes de mi boyle? merak ettim

Evet benimde dikkatimi çekti fakat önemsemedim. Sebebini bilen varsa bizleri aydınlatsın lütfen
  • en son bildiğim kadarıyla şasi son 7'den araçla ilgili bilgilere internetten ulaşılabiliyor diye oradan kaldırdılar diye biliyorum.. ama kesin bilgi değil..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün başka bir konuda yazdım, UV ışıkla okunuyor olabilir mi?
  • Bugün işe gelirken her zaman sola döndüğüm viraja her zaman ki gibi 40 ile girdim. Ama yoldaki tekerlek izlerinden yolda yağ olduğunu 1 saniye kadar önce anladım. Yapacağım bir şey yoktu. Aynı tekerlek izi üzerinden virajı almaya başladım. Viraj sonuna doğru araba sağ-sol-sağ gibi değişik bir kayma ve toparlanma hareketine girdi. O an ekrana da bakamadım. Sanırım bazı ekipmanlar devreye girip kaygan zeminde arabayı otomatik toparladılar.

Sonra düz ve boş yolda bir kaç kez fren denemesi yaptım. Tekerlekte yağ kalıntısı varsa araba kayacak mı yine diye. Hiçbir kayma eğilimi olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeliefe

Bugün işe gelirken her zaman sola döndüğüm viraja her zaman ki gibi 40 ile girdim. Ama yoldaki tekerlek izlerinden yolda yağ olduğunu 1 saniye kadar önce anladım. Yapacağım bir şey yoktu. Aynı tekerlek izi üzerinden virajı almaya başladım. Viraj sonuna doğru araba sağ-sol-sağ gibi değişik bir kayma ve toparlanma hareketine girdi. O an ekrana da bakamadım. Sanırım bazı ekipmanlar devreye girip kaygan zeminde arabayı otomatik toparladılar.

Sonra düz ve boş yolda bir kaç kez fren denemesi yaptım. Tekerlekte yağ kalıntısı varsa araba kayacak mı yine diye. Hiçbir kayma eğilimi olmadı.

geçmiş olsun hocam.

ESPnin maşşallahı var diyebilirim eğer ekrana baksaydın sarı sarı yanıp söndüğünü görürdün yola sokmada gayet başarılı bence

• quote:

Bugün işe gelirken her zaman sola döndüğüm viraja her zaman ki gibi 40 ile girdim. Ama yoldaki tekerlek izlerinden yolda yağ olduğunu 1 saniye kadar önce anladım. Yapacağım bir şey yoktu. Aynı tekerlek izi üzerinden virajı almaya başladım. Viraj sonuna doğru araba sağ-sol-sağ gibi değişik bir kayma ve toparlanma hareketine girdi. O an ekrana da bakamadım. Sanırım bazı ekipmanlar devreye girip kaygan zeminde arabayı otomatik toparladılar.

Benzer bir olayı bende yaşadım şöyle ki; tek şeritli bir yoldu önümdeki aracı sollamaya çıktım. Hızım 100km üzeriydi. Tam aracın yanından geçerken sollayacağım araç beni fark etmediğinden olabilir, hafifçe önüme kırdı. Ona çarpmamak için sola kırdım bu seferde banketten düşüp yoldan çıkmamak için tekrar sağa kırdım. Derken bir kez daha sağa tekrar sola kırdım. Tabi bu anlattıkların 100 km üzeri hız ve saliseler içinde oluyordu. Sonuç; Araç bütün bu manevralarda oldukça stabil kaldı, hiç savrulmadı, direksiyon kontrolünü hiç yitirmedim. Arkadan itiş, 50/50 ağırlık dağılımı ve dtc farkını o zaman daha iyi kavramış oldum.

• Arkadaşlar,
    Benim aracın şöför tarafından eski yaylı yataklardaki gibi gıcırtı gelmeye başladı. Araç hareket halindeyken emniyet kemerini çektiğim zaman ses daha sık oluyor. Aracı durdurup kapıyı açıp biraz elimle yoklayınca kapıdan da aynı ses geliyor. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba?
  • I'M IN LOVE WITH IT.....
  • quote:

quote:

116i mi 116i f20 mi ?

quote:

Ekim 2011 üretiminden sonra olmak kaydıyla 116i diyorsunuz yani ?

Peki şehir içi yakıt tüketimi ne kadar gösteriyor ? İstanbulda değil Ankarada kullanacağım için maksimum kaç litre söyleyeceksiniz ve mümkünse güzergahlarınızı söylerseniz ona tekabül ben kafamda hesaplarım.

Ayrıca Borusandan 2. El almayı tavsiye ediyo musunuz ?

116d ED hayalkırıklığı diyorlar performans açısından. Katılıyor musunuz ?

Ayrıca yaşadığınız mini kaza için çok geçmiş olsun.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi judith -- 5 Nisan 2013; 2:25:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: judith

quote:

quote:

116i mi 116i f20 mi ?

quote:

Ekim 2011 üretiminden sonra olmak kaydıyla 116i diyorsunuz yani ?

Peki şehir içi yakıt tüketimi ne kadar gösteriyor ? İstanbulda değil Ankarada kullanacağım için maksimum kaç litre söyleyeceksiniz ve mümkünse güzergahlarınızı söylerseniz ona tekabül ben kafamda hesaplarım.

Ayrıca Borusandan 2. El almayı tavsiye ediyo musunuz ?

116d ED hayalkırıklığı diyorlar performans açısından. Katılıyor musunuz ?

Ayrıca yaşadığınız mini kaza için çok geçmiş olsun.

Saygılar

116d nasıl hayal kırıklığı anlamadım açıkcası bunu diyen adam eco pro moddan çıkmamış demekki. Eco pro da performans hayal kırıklığı 4 kişi oturduğu zaman bayırda bile çekmiyo ama sport veya sport+ a aldığın zaman istanbul gibi bi yerde ayağını sürekli gazda tutacağını sanmam. Buna bağlı tüketim de artıyo tabi. İlk 3bin km yi 5.5litreyle geçirdim ama şehir içinde çok dolaşıyorum

• 1.16i gibi gitmediği kesin 1.16d'nin.. buradaki en büyük dezavantajı manuel vites olması.. onda da ZF olsa pek hissedilmez.. 1.16d'i kullandım aracım servisteyken tüm gün boyunca ve sport modda kullandım.. Devirin erken bitişi (normal olarak) ve manuel olması sebebiyle 1.16i'deki devirlenme ve ataklığı sağlayamıyor.. ha tercih sebebidir o da ayrı konu..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Peki şehir içi yakıt tüketimi ne kadar gösteriyor ? İstanbulda değil Ankarada kullanacağım için maksimum kaç litre söyleyeceksiniz ve mümkünse güzergahlarınızı söylerseniz ona tekabül ben kafamda hesaplarım

1.16İ F20 kasa için 29.000 km.'lik yakıt tüketimi tecrübem: İstanbul şehir içi 32 km.ortalama hızla 8,4 litre.
    Şehirlerarası yolda yol azıcık açık olsa 60 km.ortalama ile 5,7 litre. Yol çok açık ise 110 km.ortalama ile 6 litre.

Bunlar sayfalar önce fotoğrafları ile paylaşıldı. Eski kasa 1.16'nın 10 litrenin altına inmediğini bildiriyor kullanıcıları.
  • 
Sayfa: önceki 531532533534535
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.