Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (2072. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
310
Favori
2.867.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20702071207220732074
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yusuf89

yag , yag filtresi, hava filtresi, micro filtre 1400TL civari tutuyor
    Servis kayıtlı olsun diyen kullanıcılar için, kabul edilebilir. Dışarıda -kabaca- yarı fiyat.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozdemirahmet O kullanıcısına yanıt
    Buna benzer bir sorunu arkadasim 3.20i de yasamisti. Bir contadan kaciriyormus fakat conta cok isindigi icin tespit etmekte zorlandilar. Makinaya baglandiginda sorunu tespit edemediler. Kendi ustasina goturmustu sorunu o cozmustu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oguz58 kullanıcısına yanıt
    Farkli bir anahtarla calistirmis olabilirsiniz. Yada araci calistirdiginizda 3 farkli kullanici secenegi geliyor. Bu kullanicilarin her biri icin farkli radyo hafizasi bulunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozdemirahmet

Cevaplarınız için teşekkürler dostlar.
    Araç ekranında bilgi mesajı geliyor. İlk fırsatta 1 lt motor yağı ilave edin diye.
    Castrol motor yağı kullanıyorum periyodik bakımlarda. İlave yapmak içinde Motul yağ almıştım onu kullanıyordum yolda terslik çıkmasın diye.
    Araçta yazılım var mı yok mu inanın bilmiyorum. Alırken experde 140 bg çıktı normalde 136 bg bildiğiniz gibi.
    Arada uzun yolda 200-220 km hızla uzun süre gidiyorum ama yağ kaçağı yağ yakma, mavi duman vs gibi herhangi bir sorun yok araçta.
    Aracınıza hiç bir şekilde farklı marka yağ ile ilave yapmayın.Bu endüstriyel yağ üreticilerinin tavsiyedir. yağ kimyasal yapıları farklılık gösterebilir ve yağlar birbirleri ile reaksiyona girerek asıl yağınızı bozabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: coyote441

İlk çalıştırmada ileri atılma olayını 2-3 kere denedim fakat öyle bir şey olmadı. Başkasına aracı çalıştırıp kaputu açıp sesi duymak istedim ama sadece çalışma sesleri geldi.
    Bu motorlarda 60-70 bin km'den sonra yağ yakma sorunu oluyor ama genelde bin km'de bir uyarı veriyor. Problem alt sekmanlara kadar gidebiliyor. Sizinki daha basit bir sorun olabilir.
  • aracı çalıştırırken ilk önce düğmeyle kontağı açıp ardından frene basıp tekrar düğmeye basarak çalıştırmak ile kontağı açmadan direkt olarak çalıştırmak arasında fark olur mu?
  • Castrol yerine hangi yağı tavsiye edersiniz periyodik bakım zamanı geldiğinde ?

Hocam bana son bakımda shell yağ kullandılar.Kurum vs bir kaç olaydan dolayı denildi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Shell helix ultra 5w30 ect c3

• Bu hafta yetkili serviste bakım yaptırdım, Shell marka yağ koydular
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozdemirahmet

Castrol yerine hangi yağı tavsiye edersiniz periyodik bakım zamanı geldiğinde ?
    Motul 8100 X-CLEAN+ 5W-30
  • quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

Motul 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Alıntıları Göster
    Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 Sentetik Motor Yağı 5 lt

https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4600-5-litre-2316

• Arkadaşlar, tavanda bisiklet, snowboard yada port bagaj taşımak için kullandığım f20 ve f30 uyumlu (fixpoint) orjinal MontBlanc marka tavan barlarını, aracımı sattığım için elden çıkartacağım. İlgilenen arkadaşlar pm atabilir.

• arkadaşlar merhaba arabayı çalıştırırken airbag ışığı yandı, arabayı çalıştırdıktan sonra söndü bu normal mi?
  • D. Targaryen kullanıcısına yanıt
    Hortlatmış gibi olacağım kusura bakmayın ama bana neden 5 bin 6 bin tl çıkıyor 4 yıldır kaskosuz biniyorum o yüzden..
  • 2015 model 116d klimayı açtığımda gelen kayış sesi kendiliğinden düzelmişti, şimdi yine başladı. Kayışa pudra felan dök diyenler var bazılarıda kayış spreyi uygulamamı tavsiye ediyor. Bu sorunla uğraşan var mı aramızda?

• VerbenA kullanıcısına yanıt
    benimde aracım 2015 ve bendede olmuştu. 2017'de serviste kontrol ettirdiğim klima motorunun arızalandığını ve garantiye başvurulacağını söyledi ve sonunda garantiden değişti. bu aralar aynı sesi tekrar yapıyor sanırım yine motoru bozuldu servise gittiğimde garanti isteyeceğim tekrar..
  • CeyX_X kullanıcısına yanıt
    Bu aralar detaylı temizlik falan yaptırdınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: es_mycar

benimde aracım 2015 ve bendede olmuştu. 2017'de serviste kontrol ettirdiğim klima motorunun arızalandığını ve garantiye başvurulacağını söyledi ve sonunda garantiden değişti. bu aralar aynı sesi tekrar yapıyor sanırım yine motoru bozuldu servise gittiğimde garanti isteyeceğim tekrar..
    Selamlar bu konuyu çözünce tekrar buradan yazabilirmisin, ettiğin tecrübeden faydalanmak isterim.

• VerbenA kullanıcısına yanıt
    Benim aracımda güneşte bekleyince geliyor o ses. Belki havalar ısındı, güneşte kaldı araba ondan dolayı ses tekrarlamış olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 20702071207220732074
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.