Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1932. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19301931193219331934
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2017 sonunda aldıgım f20 aracıma bu sabah park halindeyken minibüs çarptı.
    Muhtemelen sol ön far ve çamurluk değişecek. Yetkili servis haricinde yaptırırsam garantiyi bozmuş oluyorum.
    Bir arkadaşım 15-20 bin hasar kaydı çıkabilecegini söyledi tramer kaydında. Daha önce benzer bir durum yaşayan arkadaşım var mı?
    Nasıl bir yol izlediniz. Kaza tutanagını polisle beraber tuttuk. Muhtemelen %100 karşı taraf kusurlu olarak rapor çıkacak.
  • salvationnn S kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

Evet arkadaşının dediği rakam civarlarında hasar kaydı çıkar. Belki de fazlası.

Özel bir servise de yaptırabilirsin. Bozmaz garantiyi merak etme.
  • NightShadow kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, yarın sabah rapor çıkmış olacak. Ya dediğiniz gibi özel bir servise ya da kosiflere gitmeyi düşünüyorum. Sanırım benim kaskom kullanılarak onarıma başlanacak, onarım tamamlandıktan sonra karşı tarafın trafik sigortasına rücu edilecekmiş.
    Öncelikle çok gecmis olsun.

Bildiğim kadarıyla plastik aksam ikinci el değer kaybına girmiyor. Ancak diğer yapılan işleyenler icin ikinci el değer kaybı başvurusunda bulunabilirsiniz belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 2 Şubat 2019; 12:26:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dura-Ace kullanıcısına yanıt
    Az once ogrendim bir arkadasimi da cagirip degistirmemisler. Temizleyip gondermisler. Piyango bana vurdu galiba 😅

• aracımı yağ değişimi için servise bırakmıştım, servis yağ olarak castrol slx 0w-30 yağ koymuş, yağı araştırdım biraz ama yağ hakkında hiç bir bilgiye ulaşamadım. var mı bu yağı duyan bilen?
  • Speedy_hlm S kullanıcısına yanıt
    Biraz arabasız kalacaksınız ama değecek hocam şanslısınız Bu arada cidden yanma tehlikesi olan bir parçaymış o yüzden değiştirilmesi iyi olmuş baya. Sevindim sizin adınıza

Gecmiş olsun. Benzer olay eşimin aracının başına geldi. Far ve tamponsa 17.000 Tİ civarı cıkar.
    Ben de acaba özel serviste mi yaptırsam diye düşünmüştüm ama sonra bu tip kazası olan bir araç alacak olsam yetkili serviste onarılmış arac tercih ederim diye düşündüm. Fotoları saklayıp yetkili serviste yaptırmanızı tavsiye ederim. Aracın başında durmayacağınıza göre, özel servisin gözükmeyen yerlerdeki parçaları değiştirdiğinden emin olamazsınız.
    Yetkili servisler far ayarı haricinde su testi vs bir kaç test uyguluyorlar onarımdan sonra.

Herhalde özelde yaptırsanız 10.000 TL civarı tutar. Pahalı olan far zaten ve onu çıkma almayacaksanız daha ucuz olmaz. Kasko varken özel servis riskine deger mi bilemiyorum.

• Kasko yüksek çıkması araç modelini yanlış giriyorlar Hocam. Bana 7-10 bin tl arası fiyat vermişken uyanık bi Sigortaci tarafindan 3200 tl yapti Sampo japon.

• 2015 42.000 km 1.18i öne editoon aracımdan 3.20ied geçmeyi düşünüyorum ne dersiniz ? Almayı ya da takas düşünen olursa güzel olur kazasız boysizntramersiz sağlıcakla :)

• Arkadaşlar mazot filtresini ne kadar sürede bir değiştiriyorsunuz? Aracım 116d bakım yaklaşıyor, hava yağ mazot polen 4ü mann marka 500tl olmuş. Üstüne yağ ve işçilik ekledin mi normal bir markanın yetkili servis fiyatına geliyor Bosch 350 civarına geliyor ama daha önce kullandım, mann ve bosch hava filtresi arasında bile dağlar kadar fark vardı. Yakın zamanda bakım için malzeme alan oldu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Buz_Adam32.

Kasko yüksek çıkması araç modelini yanlış giriyorlar Hocam. Bana 7-10 bin tl arası fiyat vermişken uyanık bi Sigortaci tarafindan 3200 tl yapti Sampo japon.
    Yok hocam asıl sebepler yaş ve daha önce üzerime kasko sigorta vs olmaması. Son bulduğum sigortacı hatrı geçen bir tanıdığım üzerinden yaptırdım kaskoyu bayağı ilgilendiği için içimde şüphe kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1F20SL -- 3 Şubat 2019; 13:32:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: salvationnn

Teşekkür ederim, yarın sabah rapor çıkmış olacak. Ya dediğiniz gibi özel bir servise ya da kosiflere gitmeyi düşünüyorum. Sanırım benim kaskom kullanılarak onarıma başlanacak, onarım tamamlandıktan sonra karşı tarafın trafik sigortasına rücu edilecekmiş.
    Aynı şekilde komşum aracıma sürterek farı çatlatmis tampon ve çamurluğun ön tarafını çizmişti. Çamurluk ve tampon boyama + far değişimi toplam 7 bin TL yazdılar. Ama bu kaza tramere park halinde çarpma olarak giriyor. 3 tane foto çekip saklarsanız satarken hicbir önemi olmaz bu kazanın.

Hatta 2012 model arabada 0 orjinal far var daha ne istiyor alan :)

Aracınızı kaskodan yaptırıp karşı tarafın trafik sigortasından rücu edecekler.

Araç serviste iken kaskonuzdan ücretsiz kiralık araç hakkınızı kullanabilirsiniz. 7 gün hakkınız var.

Bence kesinlikle yetkili servise yaptırın.

Çünkü anlaşmalı özel servislerde exper maliyeti dusurmek için yan sanayi parca kullanabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Buz_Adam32.

2015 42.000 km 1.18i öne editoon aracımdan 3.20ied geçmeyi düşünüyorum ne dersiniz ? Almayı ya da takas düşünen olursa güzel olur kazasız boysizntramersiz sağlıcakla :)
    Piyasalar özellikle Bmw piyasası acayip durgun yaprak kımıldamıyor vallahi aracı ilana koyduk fiyatı da oldukça makul seviyeye cektim ama ne arayan var nede soran
    Hep takas teklifi

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Arabama binmeye devam edeyim en iyisi

2 bakimda bir degistiriyorum. Yakinda malzeme alacagim 3000km kaldi mann, mahle, hengst bu markalardan sasmayacagim. Tahminim 700 750 tl tutacak bakimim hersey dahil.

• Selam,

Şimdiye kadar hep dizel araba kullandım. İlk defa elime bmw 116 (1.6 motor) benzinli araç geçti.

Araç 6. viteste 2000 devirde 80km/saat max görüyor. 140/150 filan yaptığında devir 4000 oluyor ve motor epey bir gürültü yapıyor. Son arabam dizel fluence di. 6. vitesde 2000 devirde 100 km yi görüyordu. Bu bmw nin bir sıkıntısı mı var ? tecrübesi olan varmı?

• Speedy_hlm S kullanıcısına yanıt
    Benim de tam 3000km kaldı hocam şimdiden bakmaya başladım ama fiyatlar göz korkutuyor 4 filtre yaklaşık 450-500 arasına gelecek gibi. Dediğiniz markalardan şaşmamak lazım. Herhangi bir kampanyaya vs denk gelirsem sizi de bilgilendiririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dura-Ace -- 3 Şubat 2019; 22:18:32 >
    Daha bunun 5-30 yagi var of ki ne of...

• morishidol kullanıcısına yanıt
    Elma ile armut ne kadar farkliysa , benzinli ile dizel de o kadar farklidir. Benzinli araba hep yuksek devirde calisir dizel dusuk devirde calisir. Benzinli araba yuksek devirlerde fazla bagirir gibi gelir bu yuzden. Aracta bir problem yok. Calisma karakterleri tamamen ama tamamen farkli...
    Soyle ornek vereyim, su anki arabam 116d ed duz vites. 6.vites 2000 devirde 125-126 km hiz yapiyor. Bu durumda sizin fluence mi problemli? tabiki de hayir. Vites disli oranlariyla bile degisen bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speedy_hlm -- 3 Şubat 2019; 23:54:6 >
  • 
Sayfa: önceki 19301931193219331934
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.