Şimdi Ara

bluray bd-r yazıcı sorunum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    internetten 2 el pioneer bdr-td04 model bd-rw aldım.
    aynı zamanda ELBA marka BD-R printable cd aldım.
    arşivlerimi sabit diskte saklamak istemediğim yüzden bu yola başvurdum
    lakin2 farklı programda cd yazmaya başlayacakken hata aldım.bluray medyay okurken gayet rahat okuyor (bir ara aşırı cd -dvd sürücüler ile haşır neşir oldum sesinden anlayabiliyorum)bluray bd-r yazıcı sorunum
    kullandığım programlar ashampoo ve cdburnerxp .

cdburner hata kodunu google a yazdığımda aynı kod dan hata alan biri cd yi değiştirince sorunun hallolduğunu belirtmiş.

aldığım medya 50 li.

cd altın sarı renkte.varmı önerileriniz?
    disk bilgileri şu şekilde

----------------------------------------------------------------------------
    Unique Disc Identifier : [BD-R-SL:RITEK-BR2-000]
    Disc Type : [BD-R SL : Class 0 - Version 1]
    Manufacturer Name : [Ritek Corp.]
    Manufacturer ID : [RITEK]
    Media Type ID : [BR2]
    Product Revision : [000]
    Stamper Date : [Not Present On Disc]
    Layer Info : [1 Layer (L0) : 25.03 GB (23.31 GiB) Per Layer]
    Blank Disc Capacity : [12,219,392 Sectors = 25.03 GB (23.31 GiB)]
    Recording Speeds : [1x , 2x , 4x]
    [ DVD Identifier V5.2.0 -http://DVD.Identifier.CDfreaks.com ]

bluray bd-r yazıcı sorunum

bluray bd-r yazıcı sorunumbluray bd-r yazıcı sorunum

• hata mesajında da yazdığı gibi çöp o diskler kardeş.
    Sorun çözüldü mü şu an?
  • Hp ve pioneer marka bluray sorunsuz yazıyor lakin,bu elba marka üretim hatasımı yoksa Sürücü mü seçiyor bilginiz varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İadede edemedim belki benim sürücü bluray seçiyor diye.

• Yazmadığı için şanlısın aslında. Yazsa bile 1 sene sonra okumuyor, at gitsin.
    Markalı üründen şaşmayın. Ben sadece Verbatim kullanıyorum. Pahalı ama çöpe attıkdan sonra bedava olsa ne yazar.
    Bu arada Pioneer disc nerden alıyorsunuz? Denemek isterim...
  • Pioneer Bdr-medıa-xbdl Bd-r Kaydedilebilir Blu-ray Disk 4,50 TL yerine 3,99 TL
    https://urun.n11.com/cd-ve-dvd-sarf-malzemeleri/pioneer-bdr-media-xbdl-bd-r-kaydedilebilir-blu-ray-disk-P332939638

3.5tl idi aldığımda.60tl ve üzeri kargoda bedavaydı.30-35 tane kadar aldım,aldıktan sonra satıcı bedva kargoyu kaldırdı ürünüde 4 tl yaptı

• quote:

Orijinalden alıntı: 2ekmek1sut

Pioneer Bdr-medıa-xbdl Bd-r Kaydedilebilir Blu-ray Disk 4,50 TL yerine 3,99 TL
    https://urun.n11.com/cd-ve-dvd-sarf-malzemeleri/pioneer-bdr-media-xbdl-bd-r-kaydedilebilir-blu-ray-disk-P332939638

3.5tl idi aldığımda.60tl ve üzeri kargoda bedavaydı.30-35 tane kadar aldım,aldıktan sonra satıcı bedva kargoyu kaldırdı ürünüde 4 tl yaptı
    Deneyeceğim mutlaka.

• Pioneer 209-EBK ile belirttiğiniz "Ritek" kodlu hem BD25 hem de BD50 disklere 1000 den fazla kayıt yapmışımdır. Ancak sizin sürücünüz zannedersem laptop sürücüsü ve bir ya da iki alt nesil olması muhtemel. Bu yüzden de boş medya seçiminde çok hassas olduğunu düşünüyorum. Sürücüye ait yeni bir firmware var ise güncelleme sonrası sorununuz çözülebilir. Ancak gördüğüm kadarıyla son olarak 1.01 versiyonu mevcut. Ancak bu konuda bilgili değilseniz sürücünüzü kullanamamaya kadar giden problemler ile karşılaşabilirsiniz.

Şimdilik medya değiştirerek çözümü bulmuşsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2ekmek1sut

Pioneer Bdr-medıa-xbdl Bd-r Kaydedilebilir Blu-ray Disk 4,50 TL yerine 3,99 TL

Tavsiyeniz üzerine ürün bugün elime geçti. 50'lik casebox.
    Görünüşü ve yüzeyi kaliteli gibi, Printable olanlardan değil, kalitesiz LTH Type (altı sarı) olanlardan değil, toz-kir-çizilme koruması yok, anında toz tutuyor, yazma hızı yok 4x sabit...
    5 adet kullandım. 2 tanesi %2'de yandı. 3 tanesi sorunsuz. Yazıcı ASUS, belki PIONEER yazıcı ile daha iyi sonuç alınabilir.
    Sonuç olarak beni tatmin etmedi maalesef, fakat fiyat uygun. Ne kadar ekmek, o kadar köfte hesabı yani.
    45 tanesi elimde kaldı, ihtiyacı olana verilir. Son paketi ben aldım çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetsan01 -- 9 Şubat 2020; 2:55:54 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.