Şimdi Ara

Bluetooth Olmayan Arabaya AUX uzerinden Bluetooth baglantisi yapilabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
53.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bazen muzik dinlemek icin telefonu kabloyla AUX a bagliyorum. Kablo karmasasi canimi sıkmaya basladi.

Soyle bir cihaz olabilir mi; aux ile bir cihazi baglasak telefonla da bluetooth uzerinden bu cihaza baglansak.
    Yalniz cihazin pilli olmasi lazim yoksa gene kablo karmasasi olacak.

Var mi boyle bir cihaz? Daha once boyle bir sey yapan tecrubeli arkadaslar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• http://www.ebay.com/bhp/bluetooth-aux-adapter boyle bir urun almaniz gerekiyor ancak yurt ici satiliyor mu bilmiyorum. Kendim ugrasir yaparim diyorsaniz bluetooth kulaklik alip kulaklik girisi icin aux a uygun disi soket yapip o sekilde de kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Daytona1070

http://www.ebay.com/bhp/bluetooth-aux-adapter boyle bir urun almaniz gerekiyor ancak yurt ici satiliyor mu bilmiyorum. Kendim ugrasir yaparim diyorsaniz bluetooth kulaklik alip kulaklik girisi icin aux a uygun disi soket yapip o sekilde de kullanabilirsiniz.

Bu parca aradigim sey galiba tesekkur ederim.
    Hem telefonla konusmak icin hem de muzigi aktarmak icin kullaniliyor anladigim kadariyla.

Bilginiz var mi acaba telefondan aktarilan muzigin kalitesi bozulur mu, bozulmaz mi?
    Bu tarz bir cihaz markasini bildigimiz bir firma tarafindan uretilmemis mi hic?

• Daytona1070 kullanıcısına yanıt
    Bu arada benim arabanin girisi su sekilde;

Kirmizi ve beyazi arabaya, siyah ucu da telefona takiyorum normalde. Sizin verdiginiz linkteki giris benim arabaya uymaz sanirim degil mi?

• W.Amadeus kullanıcısına yanıt
    İkiliyi tek dişiye çaviren aparatlar var Üstad. Ama kablo karmaşasından kurtulayım derken aux+ek+bluetooth olacak. Bunları hemen yandan ya da içerden torpidoya koyabilirsiniz. Ayrıca bu tür bir cihazın ülkeye gelmesi problem değil, ama bir de başınıza şarj işi çıkacak. Tamamına razıysanız yapılabilir.

Bluetooth ses kalitesi, markalara göre değişiyor. Benim 320 kbps müziklerim, Navitech çift bölme müzik sistemimde ciddi ses kaybı yapıyordu, fakat kuzenimin Clio 4'ünde denedim ve gayet net ses aldım.

Bunlarla uğraşmak yerine, aracın marka ve modeline bağlı olarak teybi değiştirmek daha temiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

İkiliyi tek dişiye çaviren aparatlar var Üstad. Ama kablo karmaşasından kurtulayım derken aux+ek+bluetooth olacak. Bunları hemen yandan ya da içerden torpidoya koyabilirsiniz. Ayrıca bu tür bir cihazın ülkeye gelmesi problem değil, ama bir de başınıza şarj işi çıkacak. Tamamına razıysanız yapılabilir.

Bluetooth ses kalitesi, markalara göre değişiyor. Benim 320 kbps müziklerim, Navitech çift bölme müzik sistemimde ciddi ses kaybı yapıyordu, fakat kuzenimin Clio 4'ünde denedim ve gayet net ses aldım.

Bunlarla uğraşmak yerine, aracın marka ve modeline bağlı olarak teybi değiştirmek daha temiz.

Tesekkurler cevabiniz icin.

Samsung Stereo Bluetooh Kulaklikla istedigim sey yapilabiliyormus. Aux kablo + bluetooth kulaklik. Markali da bir sey oldugundan ses kaybi minimum olur diye tahmin ediyorum. Siparisi verdim bakalim insallah umdugum gibi cikar.

Kablo karmasasi olmayacak cunku aux baglantisi arabanin gorunmeyen bir kisminda bulunuyor, konsolda degil bu yuzden sicak bakiyorum.

Arabanin orjinalligini de bozmak istemiyorum bu yuzden teyp degistirmek de mantikli gelmiyor.
    Bu baglantiyi yaparsam konsolda hic bir sey degismeyecek, gozume hic bir sey egreti gelmeyecek ama teyp surekli gozukun onunde olacagi icin buyuk ihtimal canimi sıkar zamanla.

Verdiginiz bilgiler icin tekrardan tesekkurler.

• Amacınız anladığım kadarıyla telefon görüşmesi.

şu üründen sipariş geçicem inş. şarjı uzun gidiyor yazılanlara göre. aracın güneşliğine takıyorsunuz o kadar.

http://tr.aliexpress.com/item/Wireless-Bluetooth-Handsfree-Speakerphone-Car-Kit-with-Charger-Speaker-Bluetooth-Receiver-Free-Shipping/1709021831.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Amacınız anladığım kadarıyla telefon görüşmesi.

şu üründen sipariş geçicem inş. şarjı uzun gidiyor yazılanlara göre. aracın güneşliğine takıyorsunuz o kadar.

http://tr.aliexpress.com/item/Wireless-Bluetooth-Handsfree-Speakerphone-Car-Kit-with-Charger-Speaker-Bluetooth-Receiver-Free-Shipping/1709021831.html

Telefon gorusmesi olmasa da olur, asil amacim telefonda ki muzikleri arabada dinlemek.
    Samsung Hs3000 sipris verdim bende.

• Anladım.

sanırım bu kulaklıktan aracın aux una bağlantı yapacaksınız. Umarım kalitede hissedilir düşüş yaşamazsınız. Kağıt üzerinde gayet iyi görünüyor

Sipariş vermişsiniz fakat fiyat olarak daya uygun bir şey düşünürseniz, amaca hizmet etmesi açısından şu ürüne de bakabilirsiniz.

http://www.ebay.com/itm/A2DP-3-5mm-Car-Handsfree-Bluetooth-AUX-Stereo-Audio-Receiver-Adapter-USB-Charger-/161480287365

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.big -- 28 Nisan 2015; 9:06:55 >

• Ben HS3000 ile uzun süredir yapıyorum istediğiniz şeyi. Hatta HS3000'in içini açıp pilini de söktüm. Artık kontakla açılıp kontakla kapanıyor. Görüşme de yapıyorum, müzik de dinliyorum kablosuz şekilde.
  • Aparatı falan boşver 3.5 mm çıkışı olan bir bt kulaklık al nokia tavsiyemdir onu aux a bağla telefonu bt ile eşleştir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk78

Ben HS3000 ile uzun süredir yapıyorum istediğiniz şeyi. Hatta HS3000'in içini açıp pilini de söktüm. Artık kontakla açılıp kontakla kapanıyor. Görüşme de yapıyorum, müzik de dinliyorum kablosuz şekilde.

Hs3000 siparişini de verdim yarın elimde olur.
    Peki Bluetooth üzerinden aktarılan müziklerde bir kayıp var mı, yani kalitelerinde bir düşüş?

Pilini söktünüz peki nereye bağladınız tam olarak cihaz gücü nereden alıyor?
    Müzik kalitesinde bir düşüş hissetmedim. Çok az bir düşüş varsa da hissetmemişimdir. Sonuçta hi-fi müzik sistemi yok araçlarımızda.Ben 2010 Civic'te uyguladım bunu.

Pil fikrini xda'deki konudan kaptım. Pil ne yazık ki kablolu değil. Lehimli. İleri geri yaparak lehimin kopmasını sağladım. Araba dışında da kullanırım diye başlarda yapmamıştım ama artık arabayla bütünleşince ve onsuz müzik dinlememeye başlayınca pili söktüm.

Güç olayında ise, siz de göreceksiniz, şarj olayı hiç verimli olmuyor. "Şarjı bittikçe şarj eder kullanırım" mantığı işlemiyor. Tam dinlerken, uzun yolda pil bitebiliyor. "Arabaya bindiğimde açarım, inerken kapatırım" olayı çok zahmetli geliyor. Bir müzik dinlemek için bir sürü iş yapmak gerekiyor. O yüzden ben çakmak girişine bağladım uzun bir şarj kablosuyla. Hemen altındaki aux çıkışına da uzun bir kablo bağladım. İki uzun kabloyla soldaki sinyal koluna asılı duruyor şu an. Dün çift taraflı bant aldım. Soldaki düğmelerin yanına yapıştırmayı planlıyorum. Akşam fotoğraflarını atarım.

Olayı nasıl otomatikleştirdiğimi de anlatırım akşam. Çünkü ben bluetooth'un telefonumda aktifleşmesini ve müziğin çalmaya başlamasını da Tasker ile otomatikleştirdim. Ben arabaya binip kontağı çevirdiğimde HS3000 açılıyor. Telefonumdaki bluetooth işyeri veya evimdeki wifi'dan bağlantısı kopunca otomatik olarak açılmış oluyor. HS3000'i otomatik olarak görüp bağlanıyor. Bağlandığı zaman da yine otomatik olarak ayarladığım bir çalma listesini veya şarkıyı çalmaya başlıyor. Yani ben arabaya binip kontağı açtığımda birkaç saniyede herşey kendi kendine olup müzik çalmaya başlıyor.

Yalnız bir sorun kaldı bu sistemde otomatikleştiremediğim. Kontağı açınca hs3000 açılıp telefonuma bağlanıyor ve müziği açıyor. Ancak ben arabayı çalıştırırkenki 1 saniyelik güç kesintisinde bağlantı 1 saniyeliğine kopuyor ve tekrar bağlanıyor. Süresi ne kadar kısa da olsa müzik duruyor cihazın bağlantısı kesildi diye. Ben bunu telefonumdaki ses açma tuşunun işlevini "play" olarak değiştirerek çözdüm. Telefon cebimde bile olsa cebimden çıkarmadan müziği oynatmaya başlatabiliyorum. Bu kesinti olayını tasker ile çözebilirim aslında ama vakit ayıramadım ona kafa yormaya.

Ek: Bu otomatikleştirme işlemini ben telefonumda zaten Tasker yüklü olduğu için onunla yaptım. Aslında bir nfc tag alıp onunla yapmak çok daha pratik olur. Xda'deki konuda da millet o şekilde yapmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenk78 -- 28 Nisan 2015; 11:36:56 >

• cenk78 kullanıcısına yanıt
    Pil olayını becerebilir miyim emin değilim. Belki detaylı fotoğraf koyarsanız daha iyi anlarım. Müsait bir zamanda zahmet olmazsa resimleri bekliyorum.
    Ben çakmak şarjı alıp öyle şarj ederim diye düşünüyordum ama dediğiniz gibi bir müddet sonra bıktırır o da.
    Sizin yazdığınız iyi oldu valla umduğumdan daha pratik olacak gibi. :)
  • Yine de aşağıdaki gibi bir bluetooth aux araç kiti alsam daha mı iyi olurdu diye düşünüyorum. HS3000'e hem alttan hem üstten giren kablolar bir yere sabitlemeyi çok zorlaştırıyor ve güzel gözükmüyor. O da aklınızda olsun. Tuşları kullanmak da zor oluyor. Şimdiki aklım olsa bir yere yapışması ve tuşlara basması kolay bir kit alırdım sanırım.

http://www.amazon.com/TaoTronics-Bluetooth-Receiver-Wireless-Hands-Free/dp/B00RSZWK1W/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1430215366&sr=1-1

Ek: Aşağıdaki de iyi ve ucuzmuş. Bu da alınabilir.

http://www.ebay.com/itm/Multifunction-Wireless-AUX-Bluetooth-Music-Receiver-Adapter-Fm-Radio-Car-Kit-E-/400792488625?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item5d51180ab1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenk78 -- 28 Nisan 2015; 13:19:27 >

Öğle arasında çektim fotoğrafları.

Fotoğraflardan görüldüğü üzere çakmak girişinden aldığım usb kablosu ve aux kablosunu hemen alttan direksiyonun iç kısmına geçirdim. Oradan direksiyonun sol tarafına sakladığım HS3000'e taktım. Nereye sabitlemek istediğimi fotoğrafta gösterdim elimle tutarak. Ancak kablolardan dolayı çok çirkin bir görüntü oluştuğundan ya L şeklinde bir aux kablosu alacağım ya da direksiyonun sol tarafında şu an durduğu şekilde gizli duracak. Böyle de işimi fazlasıyla görüyor gerçi ama direksiyondaki kontroller çalışmadığından dolayı oradan şarkı değiştirmek istiyorum.

Fotoğraftaki gibi bir araç içi şarj aleti bulmam çok uzun zaman aldı. En son vatanbilgisayarda buldum. Hem 2 amper, hem de hiç göze batmıyor.

Bluetooth Olmayan Arabaya AUX uzerinden Bluetooth baglantisi yapilabilir mi? Bluetooth Olmayan Arabaya AUX uzerinden Bluetooth baglantisi yapilabilir mi?
     Bluetooth Olmayan Arabaya AUX uzerinden Bluetooth baglantisi yapilabilir mi? Bluetooth Olmayan Arabaya AUX uzerinden Bluetooth baglantisi yapilabilir mi?

• cenk78 kullanıcısına yanıt
    Benim arabada aux girisleri altta kaldigindan bir avantajim var galiba. :) Kablolar gozukmeyecek.
    Cakmak girisinden de buldum Belkin marka kardesim aldi onu denerim bakalim nasil olacak.

Bu arada resimler icinde ilginiz icinde cok tesekkurler, cok yardimci oldunuz.

• bende aşağıdaki şekilde kullanıyorum. elimde 1 adet fazlada cihaz var isteyen olursa satabilirim. 120 Mah pile sahip hem telefon görüşmelerini hemde müzik dinleme işlerini teyp üzerinden yapabiliyorum. Ortalama 5 saat kullanımı söz konusu oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cenk78

Öğle arasında çektim fotoğrafları.

Fotoğraflardan görüldüğü üzere çakmak girişinden aldığım usb kablosu ve aux kablosunu hemen alttan direksiyonun iç kısmına geçirdim. Oradan direksiyonun sol tarafına sakladığım HS3000'e taktım. Nereye sabitlemek istediğimi fotoğrafta gösterdim elimle tutarak. Ancak kablolardan dolayı çok çirkin bir görüntü oluştuğundan ya L şeklinde bir aux kablosu alacağım ya da direksiyonun sol tarafında şu an durduğu şekilde gizli duracak. Böyle de işimi fazlasıyla görüyor gerçi ama direksiyondaki kontroller çalışmadığından dolayı oradan şarkı değiştirmek istiyorum.

Fotoğraftaki gibi bir araç içi şarj aleti bulmam çok uzun zaman aldı. En son vatanbilgisayarda buldum. Hem 2 amper, hem de hiç göze batmıyor.

Selam cenk78 izninle bir kaç sorum olacak sana.

Bendede honda civic var bu sistemi kullanmak istiyorum. Arabaya her bindiğimde cihazı açmak için uğraşmak istemiyorum. Bu cihazdan satın alsam ve açma tuşunu hiç kapatmasam ve açık kalsa. Ayrıca şarj kablosu da sürekli bağlı olsa. Pili araba kapalıyken bitse bile arabaya bindiğimde kontağı açtığımda cihaz açılır mı ? Yoksa illa pili sökmek mi gerek sendeki gibi arabaya biner binmez açılması için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chelisky_ -- 9 Ocak 2016; 22:18:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

Benim arabada aux girisleri altta kaldigindan bir avantajim var galiba. :) Kablolar gozukmeyecek.
    Cakmak girisinden de buldum Belkin marka kardesim aldi onu denerim bakalim nasil olacak.

Bu arada resimler icinde ilginiz icinde cok tesekkurler, cok yardimci oldunuz.

Benim aracta da AUX girisi kol dayamanin altinda ve yanlis hatirlamiyorsam teypten boyle bir giris yok.AUX Bluetooth arac kitini alsam calisir mi? Aux girisi teyp ile baglantili midir? Bu arada arac Audi A3 2011 model.Sehirdisinda oldugum icin araca bakip ne nerede net ifade edemiyorum, benzeri arac kullananlar varsa da yardimci olabilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.