Şimdi Ara

Bluetooth Kulaklık Fırsatları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: hakkan Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.799
Cevap
284
Favori
462.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 1156
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 saat 22 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 283
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kimbehicayy (78 mesaj) themacir (74 mesaj) BrezilyaLigi (70 mesaj) hasanandnexus (61 mesaj) hakkan (59 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1979 mesaj) Mobil (1123 mesaj) Tablet (16 mesaj) Mini (311 mesaj) Uygulama (549 mesaj)
  • @
13 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Diğer Fırsatlar >> Bluetooth Kulaklık Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    373 Mesaj

Hepsiburadada bir satıcı bluettoh kulaklıklarında indirim yapmış birkaç gündür takip ediyorum fiyatları buds+ ve airpods pro için fiyatlar iyi.

• Teğmen
    169 Mesaj

Sakin almayin sahte urun gonderiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    KitapMeraklisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2141 Mesaj

Kemik üzerinden ses transferi yapabilen kulaklık tavsiyesi alabilir miyim?

|
    |
  • Yüzbaşı
    373 Mesaj

Ciddi misiniz hocam. Almamıştım zaten. Ucundan dönmüşüm. Çok teşekkür ederim.

|
    |
    ukisa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12148 Mesaj

Düşünen varsa elimde sıfır (hediye geldi) bir Sennheiser HD 4.50 BTNC mevcut. Özel mesaj ile ulaşabilirsiniz.

|
    |
  • Çavuş
    77 Mesaj
    Arkadaşlar 400-500 TL bandında önerebileceğiniz silikonsuz kablosuz kulaklık önerileriniz nelerdir ? Jbl t220 iyi bir kulaklık mıdır kullanan var mı ?

|
    |
  • Yüzbaşı
    513 Mesaj

Hocam kulaklik kalitesi arttikca muziğin kalitesinin ve telefonun ses komponentlerinin onemi artar.

Kaliteli muzik için:
    - Kaliteli Quad DAC telefonlar veya playerlar yada external DAC kullanin
    - Spotify, tidal, qopuz vs gibi bir uygulama kullaniyorsaniz en yuksek kaliteyi tercih edin.
    - Mumkun mertebe offline flac dinleyin.
    - Bluetooth ses kalitesini olumsuz etkileyebilir, kablo her zaman daha iyi sonuç verir. Kablolu kulaklık tercih edin.
    - Kulak üstü kapalı tip kulaklıklar kulak içine göre genelde daha kaliteli ses verir. Ancak avantajları ve dezavantajları vardır.

Kaliteli DAC ve kayipsiz dosya biçimi ile kulakliklarinizi test edin. Sonuca göre karar verin. Eğer kulak içi kulaklıklar tatmin etmiyorsa kulak üstü kapalı tip tatmin edecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    kimbehicayy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    135 Mesaj

Arkadaşlar selam. 600 tl bandında kulaküstü bt kulaklık arayışım var. Önerilerinize açığım. Kafa ve kulak büyüktür ona göre :))

• Emekli Yönetici
    17057 Mesaj

Bluetooth 'da çok daha fazla etken var aslında.

Android APTX standardını destekliyor buna ek olarak başka codecleri de destekliyor ve eğer üretici marka bu desteği yazılımsal ve donanımsal olarak sunmuş ise ne ala.

Iphone sadece AAC destekliyor. Ama AAC diğer formatlar gibi sıkıştırmadan veri gönderen ve bu veriyi en fazla 256kbps ile gönderen bir codec. Kimileri 320'ye kadar dese de genel kabul 256bkps civarı. Ama kaliteli bir deneyim sunuyor.

Lakin bu AAC formatı android'de işleri değiştiriyor. Veriyi daha az sıkıştırıp gönderen bir format olduğu için çok fazla sistem kaynağı kullanıyor bu da fazla batarya tüketimi demek, üreticiler düşük tüketim için bu formatta kırpmalar yapıyor, çoğu zaman bazen gecikmeler olabiliyor bu nedenle. Burada eğer elinizde bir AAC kulaklık var ve kalite bir telefonda farklı diğerinde farklı ise bu üreticinin codec desteğini nasıl sunduğu ile alakalı.

Bir de SBC formatı var, AAC ye göre sıkıştırarak 320kbps'e kadar gönderiyor veriyi. En çok gecikme ise bunda oluyor, bazen kaliteli olsa da, bu formatı genelde ucuz üreticiler kullandığı için telefon iyi destek sunsa da, alıcı taraf dandik olduğu için kalite kaybı oluyor.

APTX formatı Android için biçilmiş kaftan aslında. Gürültü önleme teknolojisi de Qualcom'da baya gelişmiş durumda. APTX ve APTX HD sıkıştırarak veri gönderir ama bu sıkıştırma sistemi diğer formatlara göre daha farklı olduğu için kalite de bozulmalar oldukça az yaşanır. Ama tabi yine elinizdeki telefonun ve kullandığınız kulaklığın da bu kaliteye etkisi büyük. Kulaklık APTX destekler ama driver sistemi kötüdür, kabini kötüdür sahnelemeyi size iyi sunamaz.

ios kullananlar hiç çekinmeden kaliteli bir AAC kulaklık kullanabilirler, üst seviye telefon kullananlar da AAC alabilirler. Ama android kullanıcılarının geneli araştırıp memnun kalınan APTX destekli kulaklıkları seçmesi yararına olacaktır. Gecikme süreleri oldukça düşük APTX formatında.

Şöyle uyguna hem APTX, Hem ANC hem de Şeffaf mod sunan bir kulaklık bulursam alacağım da. Dünyanın parası bunların hepsi olan bir kulaklık  

|
    |
    onatba kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1365 Mesaj
    S101 aldım sesi yüksekmiş cidden. Fye8’den daha yüksek.

• Yarbay
    12961 Mesaj
    anker soundcore 2 pro geldi, biraz kurcalayabildim de şu an 1100 lira edecek bir kulaklık gibi gelmedi bana ama burn-in veya kulak alışması (ikisini de dene tarafını seç) olayına inanan birisi olarak ileride daha iyi geleceğine inanıyorum.
    ayrıca soundcore uygulamasındaki grammy ödüllü abilerin eq'leri hangi tür müziklere göre yaptıklarını yazsalardı iyiydi

• Binbaşı
    1688 Mesaj
    Airpods Pro bakan varsa 3 Kasım'da Airpods Pro gelecek. Ipad yanında almıştım Apple sitesinde. Piyasanın 1 tık altına elden verebilirim.

Edit:Vazgeçtim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orientem -- 4 Kasım 2020; 0:46:23 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    258 Mesaj

İnternetten biraz araştırırsanız equalizerların hangi müziklere iyi gittiğine dair yabancı forumlarda bilgi var.Biraz alışınca hear-id daha iyi gelecektir kulağınıza.Şahsen uzun zamandır severek kullanıyorum.

|
    |
    kangaetemo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    513 Mesaj

Hocam iyi bir pasif izolasyon müzik için gayet yeterli, muzik dinlerkende anc anlamsiz geliyor bana.

ANC aslinda muzik dinlemezken sessizlik için daha çok iş görüyor. Hani uçakta otobüste bişey izlemeyim dinlemeyim ama etrafıda duymayayım mantığı.

Gürültülü arabalarda da iş görür :) arabayi rolls royce a çevirir.

|
    |
    Yazılımcı Online kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12961 Mesaj

muhtemelen vardır ancak araştırmaya vaktim olmadı henüz ama altına ufak bir yazıyla yazsalardı daha iyi olurdu diye düşünüyorım

hear-id'yi denedim ama her sesi duyduğum için 0 eq gibi bir ayar çıktı o yüzden pek işime yaramadı

|
    |
    sheare78 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    258 Mesaj

Hear id ile ilgili birçok şey denedim.bol inişli çıkşlı bir grafik elde edildiğinde ses muazzam.

|
    |
    kangaetemo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6732 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dogubaba28

Arkadaşlar selam. 600 tl bandında kulaküstü bt kulaklık arayışım var. Önerilerinize açığım. Kafa ve kulak büyüktür ona göre :))

hocam

on ear

over hear

hangisi?

türkçede ikisi de kulaküstü diye geçiyor galiba.

• Teğmen
    135 Mesaj

Over hear hocam

|
    |
    gimmeluck kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1137 Mesaj

Apt-x qualcomm telefonda kullanılırsa bulunmaz nimet ama aac kodeği de mağara sbc kodeğinden iyidir android cihazlarda. Aptx birçok alanda üstünlük sağlıyor ama gecikmede büyük fark olmaz, daha iyidir aynı şartlarda daha iyi gecikme sunar ama 4-5 ms oynar en fazla ve bunu fark edemeyiz yani. Burda aptx'in sunduğu en iyi özellik bence daha yüksek ses çözünürlüğüne müsaade etmesi. Yani flac gibi kayıpsız formatlarda müzikleriniz varsa en fazla 576 kbps olmak üzere çözünürlüğe izin verir. Aac'de bu değer 320 kbps. Bu arada spotify premium da en yüksek kalite modunda size vereceği maksimum bitrate 320 kbps çözünürlüğündedir.

Hem apt-x hem gürültü engellemenin pahalı olmasının sebebi ise qualcomm'un sadece amiral gemi çipsetlerinin anc ve şeffaf moda izin veriyor oluşudur(android'in snapdragon865leri gibi düşünün) Üreticiler de daha ucuza gürültü engelleme sunan çipsetler kullanıp risk almıyorlar bu yüzden.

|
    |
    Yazılımcı Online kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    46 Mesaj

Arkadaşlar selamlar,

Mikrofon kalitesi iyi olan kulakiçi bluetooth kulaklık önerir misiniz?

Max 500 tl civarı.

Teşekkürler.

|
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
anzer balı
kripto para haberleri
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.