Şimdi Ara

Bloke edilmis üyenin, bloklandigi üye tarafindan acilan konulara yazamamasi önerisi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
0
Favori
1.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adminler konu hakkinda ne dusunuyorsunuz? Sizcede Blok sisteminin islevselligi acisindan gerekli degilmi? Bugun beni bloklayan uyeler oldu ama yinede yazdiklarimi goruyorlar. Hem bloklayan hemde bloklananlarin iyiligi hemde blok sisteminin islevselligi icin sanirim bu onerim gerekli bir yontem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ultratopkek U kullanıcısına yanıt
    sırf senin için getirmeleri lazım aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 17 Haziran 2020; 1:33:44 >
  • Ultratopkek U kullanıcısına yanıt
    Umarım dönduğunde akıllanırsında fake üyeliklerle bir daha spoiler vermezsin. Hadi iyi tatiller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_6 -- 17 Haziran 2020; 0:38:14 >
  • Topkek kardes iyi tatiller tatilde bol bol kek ye zihin acar ufak bir tavsiye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oldukça saçma bir fikir, burası bir forum üyelerin kişisel sitesi veya blogu değil. forumda paylaşım esastır bu mantıkla fikir alışverişini kısıtlıyor olursun. oldu olacak her üye istediği üyeyi banlayabilsin

birinin mesajını görmek istemiyorsan bloklayabilirsin hatta seni alıntılamasını engelleyebilirsin, fakat blokladığın kişinin senin mesajlarının görmesini engelleme hakkına sahip değilsin.
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    Forum eski forum değil. Konuları sabote etmek üzere gelen Trol kitlesi var ve "ahmet xxx konusu açtı" diye haberleşerek organize sekilde, konu ile alakasız birer militan gibi çalışıyorlar. Sen buna "paylaşım, fikir alışverişi" mi diyorsun :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reyiz düz dünyacısın ama hep yuvarlak konuşuyorsun. Düz olsana ya, kimle kim birlik olmuş da sabote etmiş. Korkma konuş, güvercin olma, aslansın sen.

Bu arada senin yancın ile yaptığın gizli görüşmeler de turbo hızıyla etrafa yayıldı.

• Bütün forum aynı şeyi söylese yine de ikna edemezsiniz, boşuna zamanınızı harcamayın.
  • Why Shy kullanıcısına yanıt
    Butun forumun destegi gerekmiyor zaten. Mantikli olmasi yeterli bunun icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Butun forumun destegi gerekmiyor zaten. Mantikli olmasi yeterli bunun icin.
    Konuda 50 tane üye mantıklı olmadığını söylemiş. Anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Why Shy -- 17 Haziran 2020; 23:54:42 >
    Aklin yolu birdir bu sayiyla ölcülmez.

50 tane üyeyi neyle saydınız, söyleyin biz de sayalım :

• etkinus kullanıcısına yanıt
    Konuşayım da, biraz konuşuyorum , rumuzunda sadece 3 harfi değiştiriyorum hemen gidip forum moderatörlerinin başına musallat olup bana ban verdirmeye çalışıyorsun reisim. O yüzden çok korkuyorum :)

• Reyiz seni ben şikayet etmedim günahımı alma. Önce bi sor, araştır, sen mi yaptın de.
    Ama reyiz senin yaptığın şikayetler de hiç hoş değil. Hem kendin konuyu açıyorsun, hem kendi yazdığın kelimelerle cevap alınca da ağlaya ağlaya şikayet açıyorsun. Yakışıyor mu?
    Bi de hakarer etmek istemiş diyorsun. Yahu nerde hakaret reyiz. Biz eski dostuz sonuçta, ayıp oluyor bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

Reyiz seni ben şikayet etmedim günahımı alma. Önce bi sor, araştır, sen mi yaptın de.
    Ama reyiz senin yaptığın şikayetler de hiç hoş değil. Hem kendin konuyu açıyorsun, hem kendi yazdığın kelimelerle cevap alınca da ağlaya ağlaya şikayet açıyorsun. Yakışıyor mu?
    Bi de hakarer etmek istemiş diyorsun. Yahu nerde hakaret reyiz. Biz eski dostuz sonuçta, ayıp oluyor bak.
    @Jeolog.

Sayın Admin,

Yukarda mesajını alıntıladığım kişinin mesaj geçmişi ile ilgili bir problemi bildirmek isterim:

Bu kişinin mesaj geçmişini incelerseniz cok net bir pattern göreceksiniz: Bu kişi sadece benim yazdığım açtığım konulara veya konu açmasam da yaptığım yorumların bulunduğu konulara geliyor. Ve yukarıdaki mesajlarında gördüğünüz gibi, geldiği konuyla ilgisiz sadece şahsıma yönelik yorum yapıyor.

Mesaj geçmişinde görülen bir diger husus: Bu kişi forumda herhangi bir yeni konu da açmıyor. Sadece benim bulunduğum konulara gelip yorum yapıyor. Bellil ki bu kişinin benimle ilgili bazı problemleri var ve forumu sadece bu problemlerini gidermek amaçlı kullanıyor. Bu konuda, ilgili kişinin mesaj geçmişi cok net bir belge niteliğindedir.

Bu kişi, en son açtığım konuda ısrarla geldi. Öyle yorumlar yaptı ki. Örneğin... "Reyiz, memeyi bırakma vakti gelmedi mi" veya "Anandan içtiğin sütü..." diye başlayan, ailemin bireylerini de içine alan yorumlar yaptı. Bunların hepsi kayıtlı. Bunları yapan kişiye Etkinus sözcüğünde 3 harf değiştirerek Er*enus diyerek nükteli tepki gösterdim ve bundan dolayı 4+4, 8 gün ban aldım. Bu kişinin amacı nedir, bu kişi ile muhatap olmak, ban almam ile sonuçlanıyor. O yüzden kendisinden uzak durmaya çalışıyorum ancak gördüğünüz gibi, ısrarla geliyor.

Benim blok listem boştur. Cunku bir işe yaramıyor. O yüzden bu kişiyi blok listemde değil. Bu kişinin kendisi, blok sisteminin bir işe yaramadığını en iyi bilenlerden ve bunu cok iyi kullanıyor. Yukardaki mesajları bunun açık örneğidir.

Bu konudaki öneriyi yaşama geçirseniz ve konu sahipleri bu tür kişilerin konularına yazmasını engelleyebilse, bu sorunlar kalmayacak.

Bu öneriyi yaşama geçirmek, yazılım olarak da cok büyük bir yük değil: Kişi, konu sahibinin blok listesinde ise "mesaj gönderemezsiniz" şeklinde bir uyarı gönderip mesajı reddetmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 18 Haziran 2020; 16:18:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

50 tane üyeyi neyle saydınız, söyleyin biz de sayalım :
    Elimle saydım. Ayrıca Jeolog forumda yazılım işleri ile uğraşıyor. Üstteki üyeyi şikayet edeceksen şikayet mercii burası değil, şikayet butonudur. Başka bir sorunun var ise, destek butonu var. Daha forumu kullanmayı bilmiyorsunuz. Forumda hangi yetkili hangi işe bakar bilmiyorsunuz. Foruma tavsiye veriyorsunuz. Üstelik forum üyeliğin epey eski.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Elimle saydım. Ayrıca Jeolog forumda yazılım işleri ile uğraşıyor. Üstteki üyeyi şikayet edeceksen şikayet mercii burası değil, şikayet butonudur. Başka bir sorunun var ise, destek butonu var. Daha forumu kullanmayı bilmiyorsunuz. Forumda hangi yetkili hangi işe bakar bilmiyorsunuz. Foruma tavsiye veriyorsunuz. Üstelik forum üyeliğin epey eski.

Alıntıları Göster
    İyi de, kendi şikayet ettiğin seyi su anda kendin de yapıyorsun. Benimle ilgili bi sıkıntıların varsa, şikayet merci burası değil, şikayet butonudur. Dahası, burası forumu kullanma üzerine ders verme yerideğil, forumla ilgili şikayetleri iletme yeri nitekim ben de bir şikayetimi iletiyorum. Ve üstteki yazım sen değil, bir başkası ile ilgili ve Jeolog. nezdinde Forum Yönetimine hitaben ilettiğim bir konu, neden kendi üstüne alındın ki? Yoksa aynı kişi misiniz? 50 kişiyi eliyle saymış. Cevap veremeyince dalga geçmeyi de ihmal etmiyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 18 Haziran 2020; 20:15:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

İyi de, kendi şikayet ettiğin seyi su anda kendin de yapıyorsun. Benimle ilgili bi sıkıntıların varsa, şikayet merci burası değil, şikayet butonudur. Dahası, burası forumu kullanma üzerine ders verme yerideğil, forumla ilgili şikayetleri iletme yeri nitekim ben de bir şikayetimi iletiyorum. Ve üstteki yazım sen değil, bir başkası ile ilgili ve Jeolog. nezdinde Forum Yönetimine hitaben ilettiğim bir konu, neden kendi üstüne alındın ki? Yoksa aynı kişi misiniz? 50 kişiyi eliyle saymış. Cevap veremeyince dalga geçmeyi de ihmal etmiyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Seninle ilgili sıkıntım olduğunu nereden çıkardın? Ben blokçu ergenlerden değilim, benim forumda kimseyle bir sorunum olamaz.

Bu bölüm şikayet iletme yeri değil. Şimdiye kadar şikayet olarak açılan bütün konularda, şikayet butonunu veya destek bölümünü kullanmaları için üyeler uyarıldı, açılan konular kapatıldı.

Yine de yanlış yapmakta diretiyor isen, yeni konu aç. Açtığın konudan şikayetini dile getir. Bu konuyla alakası olmayan bir durumu buraya gelip anlatman, forumu kirletmen anlamına gelir.

Yukardaki yorumum Etkinus rumuzlu kişi ve forum yönetimi ve benim aramda bir konu. Konu sahibi de _turbo_

Bu çercevede sen yoksun. Sana hiçbir laf etmedim, ima etmedim, durup dururken seni ilgilendirmeyen bir mesajımı bahane yaparak konu içinde konu açmaya başladın.

Etkinus, benim her yorumum altına konu ile alakasız yazıp duran biri ve bunu burada yine yaptığı için "iş başında" bir mesaj olarak burada yönetime bir mesaj gönderdim. Burada seni ilgilendiren bir sey yok. Ne zaman nerede konu açacağımı ve yorum yapacağımı da sen belirlemiyorsun. Bu konuda daha fazla ısrar etmen durumunda, "kuralları bahane ederek ve kendisini ilgilendirmeyen bir konuya müdahil olarak konu ile alakasız mesajlar göndermek" gerekçesi ile seni de yönetime bildirmek zorunda kalabilirim. Umarım daha fazla uzatmazsın.

Ben haksızlığı söylediğimde beni yönetimle bir olup insanlara ceza vermekle suçlamıştı ama şimdi kendi üyeleri şikayet edip ceza aldırmak istiyor. Zaten turbo ile bu aynı kişi bile olabilir ama büyük ihtimalle riottan falan sürekli bağlantıdalar. Aynı fikirler, aynı tarzlar, aynı ithamlar, aynı savunmalar, sürekli birbirlerine destek verip aynı üyelere saldırmaları falan. Hatta şu konuda hakareti bile aynı şekilde savunuyorlar. Turbonun konuya eklediği ssler de vonderın aldığı ssler. Bize bu şekilde ithamlarda ısrarla bulunmaları da şüpheli. Aralarında konuşurken hakkımızda küfür falan ettiklerine de adım gibi eminim. Şimdi sana nereye ne yorum yapacağıma karışma demiş ama kendisi ve turbo bana, sana ısrarla karışıyor ve ceza almamızı istiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 20 Haziran 2020; 0:6:42 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.