Şimdi Ara

Bloke edilmis üyenin, bloklandigi üye tarafindan acilan konulara yazamamasi önerisi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
0
Favori
1.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Kendine trolleri koruma misyonunu neden ustlendin anlamiyorum. Produktif icerik paylasanlarin konularina dadanan, ceza almalari icin alltan ince ince calisan uyeler var. Bunlar aslinda cok kolay tespit edilir. Halihazirda konuya kim ne kadar kac kelime yazmis zaten loglaniyor. 3-5 konuda ayni tip davrananlara gayet rahat yaptirimlar uygulanabilir.

Onerimi genisletiyorum. Bazi tartismalarin cok oldugu basliklar altina Trollmetre uygulamasi ciksin. Uyelerin ne derece Troll seklinde tutum gosterdigini gosteren hem kendi hemde diger uyeler tarafindan gorulebilen dusuk orta yuksek diye Trolluge yaklastigini gosteren bir Trollmetre olsun. Yuksek degere ulasana Troll uye etiketi verilsin ve Teknoloji basliklari haricinde Trollmetresi dususe gecene dek yazamasin. Dususe gecmeside zamana baglansin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 23 Haziran 2020; 0:18:45 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Ben onları değil kendimi savunuyorum. O ithamları sadece o tarz kişilere değil bana da ediyorsunuz, bu konuda da görüldüğü gibi. Bu durumda da elinizde yetki olsa kimleri engelleyeceğiniz ortada oluyor.

Şimdi söylediğin şeyde de aynı şey geçerli. Mesela ülke gündemi bölümüne girersen herkes birbirini troll ilan ediyor ve bir metre olsa beğenmediği partiden olanları troll diye işaretleyecek.

Sen, yukarıdaki üye veya dediğim gibi pek çok üye insanlara haksız ithamlarda bulunmasa, böyle bir olasılık olmasa o zaman derim troller engellesin ama durum böyle işte.

Şu anda bölüm bazında dediğin sürekli trollük yapanlara yönetim ceza veriyor zaten.
    https://forum.donanimhaber.com/u-y-a-r-i--128253373

Bu konuda uyarı var ve uygulamaya çalışıyorlar. Bunda bile, yani adil olması gereken yönetimin kararlarında bile adaletsizlik oluyorken üyelerin kendi arasında çok adaletli, çok objektif olacağına nasıl bu kadar eminsin ki senin veya diğer üyenin bana dedikleriniz ortadayken? Önceki sayfalarda aynı şeyleri dedim ama "üyeler adaletli olur" falan diyebildin sadece.

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Uyelerin trollugune diger uyeler karar vermeyecek. Forumun log sistemi yapacak bunu. Trollmetredende herkes ne derece trolluge yaklasmis gorebilecek. Forumun kendi kendine duzgun islemesini saglayacak adil bir sistem gelmeli. Blokchain cagindayiz, adminlerin mudahalesi sikayet sistemleri artik eskidi. Uyelerin kendine ceki duzen vermesini saglayacak bir sistem gelmeli. Forumda herkesin rahatca konu acabildigi bu sistemden muaf konudisi bolumler olmali elbet ama ciddi basliklarda boyle bir sistem sart.

• quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Uyelerin trollugune diger uyeler karar vermeyecek. Forumun log sistemi yapacak bunu. Trollmetredende herkes ne derece trolluge yaklasmis gorebilecek. Forumun kendi kendine duzgun islemesini saglayacak adil bir sistem gelmeli. Blokchain cagindayiz, adminlerin mudahalesi sikayet sistemleri artik eskidi. Uyelerin kendine ceki duzen vermesini saglayacak bir sistem gelmeli. Forumda herkesin rahatca konu acabildigi bu sistemden muaf konudisi bolumler olmali elbet ama ciddi basliklarda boyle bir sistem sart.
    O çok zor bir iş. Forumda hangi mesajı, hangi konuya, ne amaçla yazdığını belirlemesi lazım. En fazla belli başlı küfürleri falan tanıyabilir, senin söylediğin düzeyde bir yapay zeka henüz yok. Bunun yerine daha çok yönetici olsun diyebilirsin, yöneticiler daha adil olsun diyebilirsin bunlara katılırım ama yazdığın sistemin eksikleri var ve art niyete açık. Bunları da kabul etmiyorsun dolayısıyla bu sistemin gelişip uygun bir düzeyde olmasını değil kendi istediğin tarzda olmasını istiyorsun şu an.

Mesela ekşi sözlükte karma sistemi diye bir şey var. En fazla öyle bir şey olabilir onda da ne kadar adil, objektif olacağı tartışılacağı için buna göre şu konuya yazma, bu bölüme girme falan denirse olmaz.

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Sandigin kadar zor birsey degil bu. Kucuk bir programlamayla yapilabilir.

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar mühendisi olarak şu dediğini yani insanlar kadar hatta daha iyisini yaparsan ödüller alırsın, adını tarihe yazarsın diyeyim sana.

Basit sistemler yapılabilir ama senin istediğin, bu sistemde iş görecek bir yapay zeka yok. İnsan yani yöneticiler bile kimin troll olduğuna, kimin ne amaçla yazdığına karar vermekte zorlanırken bir bilgisayardan bunu beklemek zor.

Çok bariz trolleri twitterda falan tespit etmek için araştırmalar, yöntemler var, biraz düzgün bir şey yapan makale yayınlıyor ama forumda bunu %100 oranla tespit etmek henüz mümkün değil.

Belki demek istediğin basit bir şey ama öyle bir şey de işe yaramaz.
  • Bloklanan kişinin konuya yazması engellenecek ise, öncelikle forum üyelerinin cezai ehliyet şartı aranmalı, sağlık kurulundan (dahiliye, göz, kulak, göğüs hastalıkları ve psikiyatri) sağlık raporu almalı. Hodri meydan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Etkinus sen forumu işyeri ile karıştırdın galiba?

Bir mesajın doğru olsun be artık. Neyse Captain seni destekler.

Şu öneri keşke bir uygulansa da, sizin gibi saçmalamaktan başka HİÇBİR yorumu olmayanları bloklasak da bu saçmalamalarınızı kendi aranızda birbirinize yapsanız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amin.

• @Mr. Cheritto

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/143321678

Blok ettiginiz kisi konunuzda sizi rahatsiz etmesin istiyorsaniz, desteginizi bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.