Şimdi Ara

Blizzard Gear Store Ürün Alma ve Kargolatma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu seneki Blizzcona virtual ticket alanlar için goody bag i kargo ile gönderiyorlarmış. Virtual ticketin yanında 35$ farkı var. Geçtiğimiz sene ücretsiz kargoları vardı belli ülkelere, Türkiyede dahildi. Bu sene için henüz ücretsiz kargoyla ilgili bir şey yazmamışlar. Ticket atarak böyle bir planları var mı diye sordum, şu an için yok diye cevap gönderdiler.

Gönderdikleri eşyalar 35$ a göre gayet iyi gibi geldi bana ama kargo fiyatı hakkında bilgim yok. UPS ve FedEx (bu iki kargo firmalarıyla gönderiyorlar) sitelerinden fiyat tarifi çıkardığımda 200$ a yakın ücret istiyorlar yaklaşık olarak.

Daha önce Blizzard Gear Store den veya herhangi başka yerden ürün alıp Amerikadan Türkiyeye kargolatan var mı ? Varsa ne kadar ücret aldılar ? Ücretsiz kargo çıkmamasına karşılık yinede almak istiyorum ama kargo fiyatı çok pahalı gibi geldi.

• bende merak ettim reserve :))
  • Blizzard Store dan ürünü alma işlemine devam edince kargo fiyatıda ekleniyor. 12$ bir fark oluştu onun için, toplamda 48$ a geldi. Ücretsiz kargo ile ilgili henüz bir şey yok ama daha sonra eklenebilir. Almak isteyenler varsa büyük bir fark vermeden alabilir.
  • O dandik şeylere gerçekten 140 lira mı vereceksin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raides

O dandik şeylere gerçekten 140 lira mı vereceksin?

arkadas adamın parası isterse 1000 lira verir.

WoW bolumde takılıp hater lıgı bırak artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raides

O dandik şeylere gerçekten 140 lira mı vereceksin?

bi defolup gidimedi arkadas su wow bolumunde her postu ziyan adamın
  • 2017 nisan ortasında sipariş verdim. nisan sonunda kargoya verdiler mayis başında 1 hafta içinde fedex ile 21$ lık sipariş ettiğim ürünler elime geldi. kargo bedelide 10$ oldu. sıkıntısız adresime geldi amerikadan
  • nisan ayının ortasında toplamda 20 dolarlık eşya satın aldık arkadaş ile, 8 dolarlık kargo ücreti verdi FedEx ile 2 hafta içerisinde elimize ulaştı.
  • Apakk kullanıcısına yanıt
    Hocam ben gümrük üstü bir ürün alacağım ama, PTT elden alıyor mu gümrük bedelini bilginiz var mı? Bir de takip numarası falan veriyorlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 3 Ekim 2017; 12:24:9 >
  • Zerathull kullanıcısına yanıt
    Ürünü almaya devam ederken gümrük vergi ücretini belirleyip onu da ödemeni isteyebilirler. Amazon vs. yapıyor ama Blizzard Store'dan emin değilim. Eğer bu şekilde olmazsa ürün ülkeye gelir, gümrükte bekler ve gümrük vergisini yatırman için bir hesap numarası verirler, oraya ücreti yatırınca ürünü gümrükten çıkarıp sana ulaştırırlar. Bu işlemi her kargo firması kendisi yapıyor, şimdiye kadar en çok sorun çıkaran DHL oldu benim için. Gümrük vergisini ürünü alırken ödemiş olmama rağmen ürünü gümrükte beklettiler, kendilerini aramamı istediler. Aradığımda paketin içinde ne olduğunu sordular. Güvenlik için sorduklarını sanıyorum ama yine de özel hayata müdahaleye giriyor bu yaptıkları.

Blizzard Store FedEx ile gönderiyor ürünleri, PTT ile bir bağlantıları yok. Kargoyu direk FedEx personeli getirir sana. Takip numarası veriyorlar.

valla o işlerle arkadaşım ilgilendi açıkçası çok bilgim yok.
  • DHL, UPS sıkıntılı seçme imkanın varsa bunlara bulaşma. Amazon ücretsiz kargo kapsamında gönderirken UPS falan çıkmasın diye dua ediyorum. Az geç gelsin ama UPS getirmesin mümkünse. Anladık güzel kurumsalsınız ince çalışıyorsunuz falan ama insanı bayıyor bazen. Blizzardla işim olmadı ama dediğim gibi seçenek varsa bunları kafadan ele hemen hiç uğraşma. Vergileri otomatik kesiyor mu onu da bilmiyorum ama son hesap ekranında görürsün zaten kesiyorsa. PTT veya gümrükle falan uğraşmadan kapına gelir o durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thrashbringer -- 3 Ekim 2017; 20:4:18 >
  • Ywizzle kullanıcısına yanıt
    Fedex Turkiye’de Mng kargo ile calısıyor bildigim kadarıyla. Haber vereceklerse sıkıntı yok o zaman, çünkü İngiltere’den aldığım bir ürün hiç gelmedi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hatırladığım kadarıyla bana MNG getirmemişti. FedEx değilse muhtemelen UPS ile anlaşmaları vardır, onlar getirirler.

Ürünü kargoya verdikleri zaman bir mail gönderirler. O mailde takip numarası vs. hepsi bulunur, oradan kontrol edebilirsin.
  • Arkadaşlar ben de bu sene bir goody bag almak istiyorum bana da yardımcı olabilir misiniz?
    standart olanı alıcam bu satınallmayı bu sene için yapan arkadaş varsa özelden de mesaj atarsa çok sevinirim.
    Gerçi ben wow çok seviyorum ama bu senenin paketi owerwatch odaklıymış olsun alıcam yine de.
    zahmetiniz için şimdiden teşekkürler arkadaşlar
  • 2 ay önce hoodie aldım %20 gümrük ücreti ödedim. 20 dolara yakın da kargo ücreti vardı.
    Gümrüğü geçtikten sonra mng bakıyor işlemlere.
    mng'den yetkili birisi arıyor mail ile belge yolluyor onu doldurup yanıtlıyosunuz mail ile.
    mng'nin kendi sitesinde fedex bölümü var direk başka bir firma getirmeyecektir yani. Sadece mng.
  • Acaba slyvanasin heykeli icin ne kadar kargo ucreti ve gumruk cikar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onvious kullanıcısına yanıt
    ben sipariş verdim 70 dolar kargo ve 350 doların %20 kadarda gümrük vergisi ödersin yani bi 70 dolar daha.Kargo ücreti gümrük vergisine yansımaz.
  • black friday indirimleri vardı bir kaç parça aldım toplam 34 dolar tuttu şansıma :)
    12 dolar da kargo ücreti eklediler.
    üstelik 20 kasımda verilen siparişlere bir de funko pop mini serisi bir hediye de veriyorlardı baya iyi oldu %75 indirimle aldım malzemeleri :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lksn

ben sipariş verdim 70 dolar kargo ve 350 doların %20 kadarda gümrük vergisi ödersin yani bi 70 dolar daha.Kargo ücreti gümrük vergisine yansımaz.

Sylvanas geldi mi peki kardeşim? bende de Illidan var, başka bi arkadaş ile getirtmiştim, olmazsa bu sefer kendim alayım diyorum?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.