Şimdi Ara

BLACKBERRY Z10 | ANA KONU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.059
Cevap
28
Favori
285.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bera bera

türkcel ve avm magzalarından almak ıstemıyorum bi kaç baktuğım e-ticaret sitesi var bilgisi olan varmı arkadaşlar ? yada önereceğini zite varmı ?http://www.novabazar.com/iPhone-5-Black

hepsiburada.com bence en iyisi yada vatanbilgisayar
  • Her üçünden de alışveriş yapmış biri olarak şunu mutlak bir şekilde söyleyebilirim ki, novabazar hem hepsiburada'dan hem de vatanbilgisayar'dan daha çok tavsiyeye layık bir firma. Sıralama yapmam gerekirse;
    1. Nova
    2. Vatan
    3. Hepsiburada
    şeklinde bir sıralama çok yerinde olur.
  • Z10 alıp kullanan arkadaşlara bir sorum olacak .. Lumia 920 kullanmaktayın ve Z10 a geçiş yapmayı düşünüyorum ..

Gmail 'de ki kontak kişilerimi sorunsuzca rehbere senkronize edebiliyormuyuz ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcmride

Z10 alıp kullanan arkadaşlara bir sorum olacak .. Lumia 920 kullanmaktayın ve Z10 a geçiş yapmayı düşünüyorum ..

Gmail 'de ki kontak kişilerimi sorunsuzca rehbere senkronize edebiliyormuyuz ??

tüm hesaplardaki kişiler rehbere ekleniyor isimler aynı ise rehberde kabarıklık yapmadan teldekilerle eşleşip hepsi düzgün bir şekilde listeleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esperer

-----------LÜTFEN DİKKAT-------------
    --yazdıklarım kendi kişisel izlenimlerimdeki düşüncelerimdir.
    --bu konuyu eleştiri almak için yada herhangi bir telefonu eleştirmek için açılmamıştır.
    --konu kısaca bilgilendirmek amacındadır
    --kıyas yapılan telefonlar avm de 10 dk kurcalayarak değil bizzat satın alıp en az 1 ay kullanılmıştır.

Günümüz akıllı telefonlar içerisinde en iddialı üreticilerden biri olan BlackBerry'nin biraz yarışın dışında kaldığını düşünüyorsanız şimdiye dek haklıydınız.Firmanın köklü değişikliklere gittiği Z10 modeliyle günümüzün oldukça hızlı gelişen akılllı telefon rekabetine iddialı bir model kazandırdığını söyleyebilmek mümkün.

fotolar samsung note 2 ile gece ev ortamında çekilmiştir.

BLACKBERRY Z10 | ANA KONU

Teknik Detaylar

İşlemci: Qualcomm Snapdragon S4 (1.5 GHz)

Sistem Belleği: 2 GB

Depolama: 16 GB + Micro SD

Ekran: 4.2 inç (1280 x 768) 350 PPI

Veri Aktarım Hızı: LTE 100Mbps

Kamera: 2.0 MP ön / 8.0 MP arka

Batarya: 1800 mAh

özelliklerdende görülceği üzere :-- internet hızı s3'ün 5 katı, iphone 5 ile aynı.
    -- ekrana gelecek olursak s3'ten %14 daha keskin yazı, resim ve video , iphone 5'ten %7 daha keskin yazı, resim ve video

bu bilgiler ışında ve birebir denememde internet tarayıcı performansı çok ama çok iyi.ekrandada beyaz ve siyah renkler çok çok üstün bu iki telden.

ancak 2gb ram ile face,twetter,email,bbm senkranizasyonu açık halde boşta 783mb ram kalıyor.

blackberry cihazların sevilmesinin en önemli faktörü olan tuş takımları dokunmatikte resmen bir devrim yapmış.klavyeyle yazı yazmak abartmıyorum note 2 ile msj yazmaktan bile çok daha pratik ve hızlı.iphone 5'i söylemiyorum bile.Ayrıca Türkçe sesli mesaj yazmada mevcut.

telefonun belkide en hoşuma giden özelliği bbhub.tüm iletişim bilgileri tek pencerede toplanmış ve aynı zamanda gizli.

ana menü androidlerle benzerlikte

aynı androiddeki gibi üstten inen menü

en önemli özelliklerinden biri bana göre gerçek zamanlı çoklu pencere.ip5 veya s3 te var olduğu sölenen ancak gerçek zamanlı olmayan bir özellik.

ekolayzır ayarı olmayan bir müzik çalar

haritası çok başarılı yazdığınız bir mekanı v.s çok hızlı bulup size isterseniz sesle tarif ediyor cidden navigasyonu iyi

marketi çok zayıf olsada genede işe yarayan programlar mevcut.özellikle nobex radyo programı çok iyi.

kamerasına gelecek olursak gece çekimleri pek iyi değil gündüz çekimlerinde ip5 ve s3 ile hemen hemen aynı kalitede.(bugün yarın ekleyeceğim fotoları)

genel hatlarıyla telefon böyle arkadaşlar.

BlackBerry Z10'u tasarımı, donanımı ve yazılımı olarak bir hayli başarılı. Telefon BlackBerry'nin son şansı olduğu aşikar ve telefonun heryerinde onun farkında olduklarını belli etmişler. Gerçekten de bir süre kullandığınızda birçok noktanın geliştiğini ve multimedya özelliklerinin artırıldığını görmemek mümkün değil.

Z10, çok özel bir cihaz. Kendisine has ve güvenlik odaklı bir işletim sistemi var. Uygulama marketi çok zayıf en önemli eksiği bence bu.
    aldığımdan beri hiç elimden düşmüyor çok aktif kullanıyorum.ekran ışığı sönmüyor nerdeyse ve şarj 1 günü fazlasıyla çıkarıyor.telefonda ısınma yok.

UNUTTUĞUM VEYA MERAK ETTİĞİNİZ BİR YER VARSA ÇEKİNMEDEN SORABİLİRSİNİZ

SON OLARAK ALACAKLARA TAVSİYE

(tipe önem verenlere) telefonun karizması yerinde diğerlerinden çok farklı duruyor.ip5 le yanyana koy blacberry daha şık.
    (ofis ve mail (iş kullanıcıları)) bu telefon tam bir iş telefonu World excel dosyalarını pc den farksız açıyor değiştiriyor sıfırdan oluşturuyor.
    (çok mesajlaşan) tuş takımı uzay :)
    (rom-root v.s atan arkadaşlar) bu telde maalesef bu mümkün değil.ancak ip5 gibi itunes v.s bir programa ihtiyacınız yok.direk hdd olarak görüyor.
    (oyuncular) o kasarmı bu kasarmı diye düşünmeyin bu size göre bir cihaz değil.hımm telde oyunlar oynanıyor ama öyle büyük abartılı oyunların ne oynanacağını nede markete geleceğini düşünmüyorum.

GENEDE OYUN OYNAMAK İSTEYENLER İÇİN:SONİC 4 - NOVA 3 -ASPHALT 7 -ANGRY BİRDS STARWARS VE BİRÇOK BÜYÜKLÜ KÜÇÜKLÜ OYUNLAR MARKETTE MEVCUT.

Allah kabul etsin çok hoş bir konu iphone 5 ile arasında kaldım bu canavarın world dosyası fln office olarak hazırlanabiliyor mu pcdeki gibi ? aynı mı tamamen ? arka kapak fazla dandik mi ? otg kablo ile denedin mi ? direk flash bellek ve hdd olarak görüp kopyala yapıştır falan yapabiliyor mu ?cevapların çok önemli ,bekliyorum

• arkadaşlar aksesuar piyasası nasıl yarı yolda bırakmaz değilmi kılıf rahat bulunur mu ?
  • @umut2300

aynen pc deki gibi tüm ofis formatlarında beleğeler oluşturabiliyorsun.
    arka kapak gerçekten çok güzel bir malzemeden yapılmış.tutuş hissi çok güzel elinden bırakmak istemiyorsun.
    yalnız ben uygula zayıflığı yüzünden ip5 e geri döndüm.
    alınası ve uzun yıllar kullanılacak bir telefon.
    otg kablo kullanmadım maalesef ama yapma olasılığı yüksek gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esperer -- 15 Mart 2013; 23:40:36 >
  • quote:

@umut2300

aynen pc deki gibi tüm ofis formatlarında beleğeler oluşturabiliyorsun.
    arka kapak gerçekten çok güzel bir malzemeden yapılmış.tutuş hissi çok güzel elinden bırakmak istemiyorsun.
    yalnız ben uygula zayıflığı yüzünden ip5 e geri döndüm.
    alınası ve uzun yıllar kullanılacak bir telefon.
    otg kablo kullanmadım maalesef ama yapma olasılığı yüksek gibime geliyor.

dosya yöneticisinde kopyala yapıştır varsa otg çalışır diye düşünüyorum ipad alıcam pc kullanmayacağım pcye işim düşerse bu telefon yardımcı olacaktır diye tahmin ediyorum .uygulama sıkıntısı sorun olmaz telefondan hevesimi alınca birkaç oyundan ve uygulamadan başka abartmam .mesaj ,internet , arama fln kullanırım amacına uygun yani .iphone 5 ile arasında kaldım ama bunu düşünüyorum çünkü ay kırıldı ay bozuldu ay yamuldu derdiyle ,tek aksesuara 80-100 tl verme derdiyle uğraşmak istemiyorum bb çok sağlam bir firma .bu arada aksesuar piyasası nasıl bu cihazın kılıfı neyi kolay bulunabilir mi ?

• hepsiburada satılan ürün ithalatcı firma garantisi altında
  • quote:

Orijinalden alıntı: deleredo

bis saçmalıgı olmasa fena değil

bis yok zaten normal net paketi veya wifiden giriyor :)
  • quote:

quote:

quote:

bis yokken bbm yok doğru degil mi ?

bbm'in bis ile alakası z10 da yok.yani herhangi bir şekilde bis olmadan bbm e nete mağazaya bağlanabiliyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esperer -- 16 Mart 2013; 18:41:04 >
  • Başarılı kur takip uygulaması XE Currency'nin, Blackberry 10 için de yayınlandığına dair haberi buradan okuyabilirsiniz...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deleredobu

bbm'in bis ile alakası z10 da yok.yani herhangi bir şekilde bis olmadan bbm e nete mağazaya bağlanabiliyorsun

bu yenilik iyiymiş bilgi için sağolun hocam iyi forumlar

Bbm ye görüntülü konusma gelmiş, dogru mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deleredobu

bu yenilik iyiymiş bilgi için sağolun hocam iyi forumlar

Bbm ye görüntülü konusma gelmiş, dogru mu?

görüntülü konuşma var ancak atıyorum os7 dekilerle konuşma varmı bilmiyorum.

• instagram da çıkartırlarsa alacağım bir tek onu bekliyorum.

Playbook um da mevcut bb10 güncellemesi gelirse süper olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richter -- 18 Mart 2013; 8:27:21 >
  • BB10 güncellemesi gelecek diye açıklanmıştı. Şu anda 398 TL gibi uygun fiyatla bulunabiliyor PlayBook.
  • Ben ispanyadan aldırdım 32 gb 425 TL ye geldi hemde 5 taksitle. Bence malzeme kalitesi falan süper. bb10 gelecek diye aldım bende. Bekliyorum.
  • Z10'u alalım da yanına bir de PlayBook alacağız inşaallah companion niyetine...
  • Bb ye dokunmatik olmuyor bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.