Şimdi Ara

BlackBerry Priv Ana Konu (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
12
Favori
34.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Onu bilmem ama arka kamerası gerçekten iyi prıvın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar. Blackberry priv, xiaomi mi max , mi mix 2(128 gb) ve lg g5 se arasında hangisini tercih ederdiniz.

4k çekim ve ekran kalitesi önemli benim için.

• Blackberry priv kullandım Şuan Mi6 kullanıyorum. Ben olsam bu saatten sonra daha Priv'e bakmam, mi max'a değil de mi max2 derseniz boyutu aşırı büyük ama performans ve batarya çok iyi 3gün önce amcama aldık deneyimledim fakat kamera iyi değil. 4K beklemeyin. Sunduğunuz seçeneklerden en iyisi bence mi mix2. Ekran konusunda üzmez kamerada da Mi6 ile aynı bildiğim kadarıyla. LG'yi ise hep kronik sorunlu bir marka olarak hatırlıyorum.

@kubadibamka
  • Dostlar merhaba. Bu fiyata daha iyisini bulamayınca içimdeki bberry aşığı bunu almam için dürttü. İlk akıllı telefonum da Bold 9700 du ve uzun yıllar kullandım kendisini. Privi ilk aldığım gün rezalettı çok pişman oldum. Güncelleme yapmadı şarj olmadı şarjı 3er 5er düşmeye başladı.. Korkuttu beni para boşa gitti diye ama hepsi çözüldü. Telefonu kapatıp geceden sabaha şarjda bırakınca pil ile ilgili sıkıntı kalmadı.

Guncelleme konusuna gelince. Güncellemeyi ota üzerinden yapamadım. **** sitesinde detaylı bir anlatım var bilgisayar üzerinden nasıl guncelleme yapılacağına dair. Hala lollıpop kullanan varsa marshmallowa güncellemesi gayet kolaymış..

Sonuç olarak şimdilik çok memnunum özellikle klavyesını çok özlemişim bbnın

• Bu telefona root yapılabiliyormu? Aranızda custom rom kuran varmı? Xda da 7.1lik custom romlar var.İlerde 8.0 custom rom gelirmi? Birde orjinal güncellemeyi yapinca ses tuşlari arasindaki sessize alma tuşu işlevsiz kalıyormuş.Basinca sadece ses kısmı ekrana geliyormuş.Bu doğrumu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Son Perde

Bu telefona root yapılabiliyormu? Aranızda custom rom kuran varmı? Xda da 7.1lik custom romlar var.İlerde 8.0 custom rom gelirmi? Birde orjinal güncellemeyi yapinca ses tuşlari arasindaki sessize alma tuşu işlevsiz kalıyormuş.Basinca sadece ses kısmı ekrana geliyormuş.Bu doğrumu?

Bu telefona root yapmayı tarif eden konulara rastladım yabancı sitelerde.
    Ama blackberry nin çok müsade edebileceğini sanmıyorum muhtemelen çok stabil olmaz.
    xdada 7.1 romu nerde buldunuz benim bildiğim priv için yok.
    sessize alma tuşu işlevsiz kalmıyor sadece belli yerlerde çalışıyor (mesela konuşma yaparken)
    güncellemeyi kesinlikle yapın, ısınma ve batarya konusunda çok iyileşiyor cihaz
  • Kergit kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız 7.1 custom rom yokmuş.Sessize alma tuşu heryerde iş yarasa daha güzel olurmuş.Meselaa ana ekranda.Peki daha güncelleme almıycak bu cihazın yazılım stabilesi nasıl? Herhangi bir sorunu varmı sadecevyazılımla düzeltilebilecek?

• Rootlayanlara tavsiyem.En güvenliksiz kullanıcılar oluyorsunuz.Romlar güvenli değil.Arka planda verileriniz kişisel bilgilerinizin hepsi başkasına hizmet ediyor.Ama marifet gibi herkes rootluyor rom değiştiriyorlar.Özellikle android'de başka rom kullananlar en riskte kullanıcılar

• quote:

Evet haklısınız 7.1 custom rom yokmuş.Sessize alma tuşu heryerde iş yarasa daha güzel olurmuş.Meselaa ana ekranda.Peki daha güncelleme almıycak bu cihazın yazılım stabilesi nasıl? Herhangi bir sorunu varmı sadecevyazılımla düzeltilebilecek?

Yazılımla ilgili bir sıkıntı yok canavar gibi çalışıyor cihaz. Hatta ben her gün oyun bile oynamama rağmen (clash royale) sıkıntı yaşamıyorum.
    İsteğe bağlı olarak ekran çözünürlüğünü düşürebilirsiniz cihaz daha rahat çalışıyor. Xda da bunun konusu var
  • quote:

Orijinalden alıntı: RioDeJaneiro

Rootlayanlara tavsiyem.En güvenliksiz kullanıcılar oluyorsunuz.Romlar güvenli değil.Arka planda verileriniz kişisel bilgilerinizin hepsi başkasına hizmet ediyor.Ama marifet gibi herkes rootluyor rom değiştiriyorlar.Özellikle android'de başka rom kullananlar en riskte kullanıcılar

Katılmıyorum. Zaten güvenlik isteyen android kullanmaz. bb10 bana göre en güvenli işletim sistemidir.
    telefon firmaları sistemli olarak cihazlarımızı yavaşlatıp bundan gelir elde ediyorlar.
    Bizim bu sisteme karşı yapabileceğimiz en mantıklı şey cihaza rom atıp ilk günkünden daha hızlı bir hale getirmek oluyor.
    Zaten yüklediğimiz bir sürü uygulamaya gereksiz izinler vererek kişisel verilerimizi alt üst ediyoruz
    Çözünürlük düşünce 2k arasında çok fark oluyormu? Simgelerde sorun peki.Bide bu telefonun batarya performansı nasıl? Sarj olma süresi uzunmu? 1300 TLye tavsiye edermisiniz?

• quote:

Çözünürlük düşünce 2k arasında çok fark oluyormu? Simgelerde sorun peki.Bide bu telefonun batarya performansı nasıl? Sarj olma süresi uzunmu? 1300 TLye tavsiye edermisiniz?

çok fark yok. Hatta uzmanı olmayan farkedemez bile. Ama performansa etkisi çok. Simgeler aynı kalıyor çok az büyüyor.
    Batarya performansını ben beğeniyorum geceleri genelde %40 küsürlerde şarja takıyorum. Oyun oynamasam 2 gün bile gidebilir.
    Şarj olma süresi dezavantaj denebilir. 3 saat gibi bir sürede şarj oluyor cihaz. yani gece takmak şart
    1300 tl bence bu cihazın hakkı değil çünkü malzeme kalitesi kendine özgü tasarımıyla çok daha havalı duruyor. İnsanlar elde görünce hemen fiyatını soruyor 1300 deyince şaşırıp kalıyorlar. 3500 tl deseniz kimse pahalı demez.
    Herşey bi yana bu da bir Blackberry. Kendine özel artıları ve eksileri olur. Her kullanıcıya hitap etmez

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_0017

Dostlar merhaba. Bu fiyata daha iyisini bulamayınca içimdeki bberry aşığı bunu almam için dürttü. İlk akıllı telefonum da Bold 9700 du ve uzun yıllar kullandım kendisini. Privi ilk aldığım gün rezalettı çok pişman oldum. Güncelleme yapmadı şarj olmadı şarjı 3er 5er düşmeye başladı.. Korkuttu beni para boşa gitti diye ama hepsi çözüldü. Telefonu kapatıp geceden sabaha şarjda bırakınca pil ile ilgili sıkıntı kalmadı.

Guncelleme konusuna gelince. Güncellemeyi ota üzerinden yapamadım. **** sitesinde detaylı bir anlatım var bilgisayar üzerinden nasıl guncelleme yapılacağına dair. Hala lollıpop kullanan varsa marshmallowa güncellemesi gayet kolaymış..

Sonuç olarak şimdilik çok memnunum özellikle klavyesını çok özlemişim bbnın

Hangi site mesaj olarak atarmısınız burada gözükmüyor

• Arkadaslar model değişiyorum. BlackBerry Prıv telefonum satılıktır. Düşünen varsa Pm atabilir.

Peki.Bu BlackBerrynin kendi uygulamalarında full hdye alınca simgelerde bozulma oluyor diye okumustum dogrumu?

• quote:

Peki.Bu BlackBerrynin kendi uygulamalarında full hdye alınca simgelerde bozulma oluyor diye okumustum dogrumu?

bazı objeler boyut değiştiriyor. Ama sıkıntı olmuyor o kadar.
    Ben uzun süredir böyle kullanıyorum.
    Çözemediğim tek sorun fotoğraf kesme işleminde.
    çözünürlük değiştiği için fotografın istediğiniz yerini kesemiyorsunuz. Ben şimdilik bilgisayardan kesip atıyorum
  • ihazı yeni aldım. İlk açtığımda sıkontı yoktu. Aonra güncelleme yapmayı denedim hata verdi sürekli. 2 gb a yakın. Ondan sonra sıfırladım telefonu tekrar denedim. Güncellemeyi kabul etti. Biter bitmez kamerayı açtım ve telefon kamera ekranında takıldı kaldı. Hiçbir tuş işlemiyır. Kapanmıyor. Power ve küçük tuşa basılı tuttum bir süre. Şükür kapandı. Bugün geri açtım. Takılmalar oldu. Şarjı çol çabuk azalıyor. Uyhulama yüklemeye çalıştım(wp, insta, face vs..) bunları en az 1 saatte yükledi! Elimde vestel venüs ilk modeli var daha seri bir cihsz şuanda öylr söyleyeyim.

Ufak bir aplikasyonu bile yükleyemiyor. Yüne fabrika ayarlarına sıfırlamak iatedim onu bile zor yaptı. Hata verdi 2 kere.

Benim bildiğim yszılımla telefon iyileşir. Bunda tam tersi oldu..

İade etmelimiyim yoksa nprmal mi bu durum?

• cihaz donanımı itibariyle biraz eskidi. ayrıca yazılımı güvenlik üzerine yazıldığı için arka planda her adımda kontrol olduğundan bir yavaşlık söz konusu. uzun süre tek telefon olarak kullanacaksanız iade edebilirsiniz. (eğer imkanınız varsa) ikinci telefon olarak kullanırım her zaman elimde durmaz derseniz çok güzel bir telefon

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çok özel bi tasarımı var privin.. Bu mu yoksa tam dokunmatik motion mi almak lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: er1710

Çok özel bi tasarımı var privin.. Bu mu yoksa tam dokunmatik motion mi almak lazim

Ben Priv alırdım, Motion un alt boşluğu ve home tuşu güzel durmuyor. bütçeniz varsa ikisinin karışımı Keyone en güzeli

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.