Şimdi Ara

***BLACKBERRY KULLANICILARI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ*** (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.808
Cevap
37
Favori
795.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Galathil

Arkadaşlar blackberry bold da ses ve şarj işaretlerinin biraz sol kısmında internet bağlantısı iconuna benzer küçük bir icon çıkıyor.Bu iconun sol tarafında 1 yazıyor.

Bunun manası nedir acaba?

Dünya işaretine benzer bi işaret ise WAPPUSH mesajdır, genelde opretörler reklam linkleri falan gönderirler.

Mesajlar - Menü tuşu - Klasörleri Göster - WAPPUSH

menüsünün içinden ulaşabilirsin sanırım
  • Soylekı turkcell kullanıyorum hat olarak ancak sesı hoperlorden normale alınca sorun cıkmıyor. ayın 10 unda tekrar turkcell aracılıgı ıle kvk ya ıkıncı sıfır gelen telefonuda ıade ettım. Beklıyorum gelen 3 uncusunde yıne bu sorun olacakmı. 3.su sıfır gelır dıye tahmıne dıyorum cunku dedıklerıne gore blackberry turkıye ıcın telefonlarda yedek parca temını yapmadıgından bır sorun oldumu dırekt bırebır degıstırıyormus.

Bu arada daha kesın olsun dıye blackberry uretcısı fırması RIM ın e maılını buldum ve bu aksam bır e maıl attım durumu ozetleyen, gercı ılk turkıye e maılı sandım turkce yazdım ıngılızce sorununuzu yazın dıye anında cevap geldı 15 dakıka ıcınde. sımdı e maılı ıngılızce yazdım bakalım ne dıyecekler duruma.

Konuyla ılgılı sonucu yıne buraya yazacagım belkı aynı sorunla karsılasan olursa cozumu olur burdan...
  • Merhaba Arkadaşlar,

BB 8100 üzerinden (USB kablo ve Bluetooth) Laptopla internete bağlanmak istiyorum. Ayarlarının nasıl yapılacağı hakkında yardımlarınızı istiyorum. Teşekkürler.
  • mrb blackberry 8800 kullanıyorum cihazı yeni öğreniyorum.
    wi-fi ile bir wirelless'a bağlandım tarayıcıya girdim aşağıdaki turkcell ibaresi dolmadan çıktım. ücret gelip gelmediğini bilmediğim için. internete şu an bağlı mı değil mi bilmiyorum. girmiş midir? nasıl kapatırım? girdiğim wireless bağlantısını devre dışı bırakıp sildim ama hala üstte wi-fi açık gözüküyor ama şifresiz bir cihaza otomatik girer mi? elle ayarlamaya mı girmem lazım?
    lütfen yardım edin
    şimdiden teşekkürler
  • slm, bb 8900 curve var.free oyun bulamiyorum...bilen war mi?
    tskrlr x
  • quote:

Orjinalden alıntı: leewent

Merhaba Arkadaşlar,

BB 8100 üzerinden (USB kablo ve Bluetooth) Laptopla internete bağlanmak istiyorum. Ayarlarının nasıl yapılacağı hakkında yardımlarınızı istiyorum. Teşekkürler.

İngilizce ama bence anlaşılmayacak gibi değil :)

IP MODEM INSTALLATION PROCEDURES

Requirement:

• BlackBerry HH with 1.8 or later platform
    • BlackBerry Desktop Software version 3.6 version pack 3 or later
    • Carrier provisioned SIM card with internet access APN for IP Modem

Installation Procedures:

1) Install the latest 4.1 desktop build

2) Install the latest 4.1 build on the HH

Note: Device needs to be connected to Desktop Manager for IP Modem functionality. This has to happen over the USB cable.
    Setting up the modem
    1. On the PC ensure that the USB cable is securely fastened to both the handset and the USB port.
    2. Double click on the Desktop Manager icon.
    3. Click on Options and then Connection Settings.
    4. Click on Detect.
    5. When the Warning dialog box appears, click OK.
    6. The dialog box should display: USB handheld found, then click on OK.
    7. Ensure that the Connection: field displays USB-PIN: XXXX and click OK again.
    8. Click on Start, Settings, Control Panel and then double click on the System icon.
    9. Click on the Hardware tab and then click on the Device Manager button.
    10. Click the + next to Ports (COM & LPT) and make a note of which COM port is assigned to the RIM Virtual Serial Port .
    11. Return to the Control Panel and double click on the Phone and Modem Options icon.
    12. Click on the Modems tab and click on Add....
    13. Check Don't detect my modem; and click on Next.
    14. Click to select Standard Modem Types from the Manufacturer list and then click to select Standard 19200bps Modem from the Models list. Click on Next.
    15. Click to select the COM port assigned to the RIM Virtual Serial Port and click on Next.
    16. Click on Finish.
    17. On the Modems tab of Phone and Modem Options, highlight the Standard 19200bps Modem and click on Properties.
    18. Click on the Advanced tab and enter AT+cgdcont=1,”ip”,”internet” into the Extra initialization commands: field. Click OK.

Setting up the connection
    1. On the PC, click on Start, Settings, Control Panel, and then double click on Network Connections.
    2. Click on Create a new connection.
    3. The New Connection Wizard window will appear, click on Next to begin the setup.
    4. Tick to select Connect to the Internet and click on Next.
    5. Tick to select Set up my connection manually and click on Next .
    6. Tick to select Connect using a dial-up modem and click on Next.
    7. Check Standard 19200bps Modem. Ensure it is the only modem checked and click on Next.
    8. Type TURKCELL GPRS for the ISP Name and click on Next .
    9. Type *99# for the Phone number and click on Next.
    10. Ensure the Username and Password fields are left blank. Check to select from the available options below and click on Next .
    11. Click on Finish to complete the setup.

Making the connection
    1. On the PC, return to the Network Connections folder, and double click on the TURKCELL GPRS icon.
    2. Ensure that the Username and Password fields are blank and the phone number is *99#, then click on Dial .

Açamayan olursa diye kaynak BURDA

Edit: Aman ücretlendirmeye dikkat...
    olmasın sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mrmemory -- 21 Nisan 2009; 23:27:32 >

• quote:

Orjinalden alıntı: jk211

mrb blackberry 8800 kullanıyorum cihazı yeni öğreniyorum.
    wi-fi ile bir wirelless'a bağlandım tarayıcıya girdim aşağıdaki turkcell ibaresi dolmadan çıktım. ücret gelip gelmediğini bilmediğim için. internete şu an bağlı mı değil mi bilmiyorum. girmiş midir? nasıl kapatırım? girdiğim wireless bağlantısını devre dışı bırakıp sildim ama hala üstte wi-fi açık gözüküyor ama şifresiz bir cihaza otomatik girer mi? elle ayarlamaya mı girmem lazım?
    lütfen yardım edin
    şimdiden teşekkürler

Ekranın sağ üst tarafında biri sol aşağı, biri sağ yukarı uçlu, çapraz duran iki ok işareti yoksa veri alışverişi yok demektir

Wifi kapatmak için Bağlantı Yöneticisi ne gidip Wifi deki check işaretini kaldırman yeterli

• slm..

8900 curve tr rom flash 'hını nereden bulabilirm acaba?

tesekkurler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: malkooklam

slm..

tesekkurler..

http://www.avea.com.tr/tr/sta/kurumsal/servisler/blackberry/blackberry_yazilim.shtml?pagemenu=servisler.blackberry

Buradan istediğiniz rom u indirip kurabilirsiniz

• quote:

Orjinalden alıntı: malkooklam

slm..

tesekkurler..

burdanda yardım alabilirsin

http://na.blackberry.com/eng/support/downloads/download_sites.jsp
  • merhaba, 1 hafta önce 8900 aldım. anlaşmayla turkcell sınırsız 12 aylık internet paketi aldım ve kullanıyorum. ilk sorum yurt dışına çıktığım zaman bu internet/mail hizmeti için ne kadar daha ödüyorum, kullandığım kadar mı yoksa ekstra bir ödeme yapmayacak mıyım? ikinci sorum kıbrıs yurtdışı sayılıyor mu?

bir de ayarlarım aşağıdaki gibi, bunlar doğru mudur?

teşekkür ederim

Services Status
    BB Internet Service - Connection: Mobile Network
    Mobile Network - EDGE

Options - Mobile Network
    Data Services: Off when roaming
  • Selamlar Arkadaşlar ;

Benim bir sorum olacak, aynı marka telefon kullanan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Eski telefonum BB 8100 dü, bu telefonda herhangi bir mail yada sms mesajına girdiğim zaman ekranın sağ tarafında bulunan scrool görünmüyordu.
    Fakat şimdi 8120 BB kullanıcıyım ve maillerin içerisine girdiğim zaman sağ tarafta çıkan scrool a sinir oluyorum bunu nasıl kapatabilirim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • selam donanım haber sakinleri :) blackberry den anlayan birinin yardımına ihtiyacım var :S bende bir 8320 var ve camdan aşağı atmak istiyorum açıkçası :D yahu sorunum şu telefon kendi kendine kapanıyor durduk yere :S bazen 1-2 günde 1 bazen günde 100 kere deliresim geliyo dişlemek istiyorum telefonu :S :D pildendir diye pili değiştirdim yine yapıyor nolur birisi yardımcı olsun yahu neyden olabilir sizce? cihazımın versiyonu 4.5.0.46 bu cihazlara tonlarca para dökülüyor sözde güzel diye ama bilseydim nokia alırdım 1-2 sene sonra çöpe atardım :P :D
  • Bold model telefonum gelen cevapsiz aramaları göstermiyor ne yapabilirim??
  • arkadaşlar 9500 STORM türkçeleştirme yapılabiliyor mu??yurtdışından aldım bir tane ama ingilizce kullanılmıyor bu alet...
  • merhabalar,acil yardıma ihtiyacım var

8900 kullanıyorum,dişaridan arama geline açiyorum direk hoparlorler açliyor,kulaklığa sonradan geçiyor.

nedendir anlamdım gitti ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatugur

arkadaşlar 9500 STORM türkçeleştirme yapılabiliyor mu??yurtdışından aldım bir tane ama ingilizce kullanılmıyor bu alet...

update yap. türkçe dil de eklemeyi unutma desktop manager'da.
  • ben de yeni sayılırım.backup ardından bir fw update sonrasında kamerayla çektiğim resimlerim "*.jpg.rem" formatına geldi ve açamıyorum.nasıl normale döndürürüm.ayrıca preloaded olan resimler de yok oldu anlamadım.geri getirebilir miyiz?

bir de adres defterindeki numaraları sim karta kopyalamak istiyorum.bir yolu var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 16 Eylül 2009; 21:55:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatugur

arkadaşlar 9500 STORM türkçeleştirme yapılabiliyor mu??yurtdışından aldım bir tane ama ingilizce kullanılmıyor bu alet...

yapılıyor usta
  • cihazımı türkçe yaptım teşekkürler...peki mesajda türkçe karakter nasıl yazıyoruz??onu çözemedim şimdide...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.