N

Yüzbaşı
26 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 57 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese Selamlar,

PTC nin ne olduğunu herkes biliyor artık. Bu tür siteler tıklama başına yada verilen görevleri tamamladıkça bizlere ödeme yapmaktadır.
Bu Sitelerden en bilinenleri ve güvenilir olanları Clixsense, Neobux ve Ojooo adlı sitelerdir.

Diğer sitelerin aksine tıklama başına verdikleri ücretler az olmasına rağmen ödeme garantisi verdikleri için birçok internet kullanıcısı gün içerisinde verdikleri reklamlara tıklayarak ekstra kazanç sağlıyorlar.

Tıklama başına verdikleri ücretler ise ;

Clixsense

$0.001 ile $0.02 arasında 30 reklam 0,001 $ lık garanti
Clixgrid adında 30X20 ebatlarında bir oyun çeşitli yerlere tıklayarak 10 saniyelik reklamlar sonunda 5$ kazanabilirsiniz.
Tasks bölümünde görevleri yaptıkça 0,02 $ kazanabilirsiniz. Bazı görevler firma adreslerini bulmanızı istiyor bazıları ise video izleminizi.

Neobux

3 çeşit reklam var. Bunlar Extended Exposure - Standard Exposure - Fixed Advertisements sırası ile kazançlar 0,015$ - 0,010$ - 0,001$
Tasklar aynı şekilde bu sitede de var.
Ayrıca AdPrize adında bir şans oyunu da var.

Ojooo

Bu site bir servis sağlayıcı gibi mail ve host hizmetide veriyor.
Günlük kazanç Premium ve referans kullanıcılar ile 2-3$ ı bulabilir.

Bunlar benim kullandığım PTC siteleri, eğer kayıt olmayı düşünürseniz aşağıdaki referans linklerimi kullanabilirsiniz.
Teşekkürler.

Clixsense

Neobux

Ojooo
BlackDwarf isimli NAS kutunun videosunu izledikten sonra bende böyle bir kutu neden yapamıyım diye düşündüm ve Pleksi kullanarak böyle bir kutuyu hayata geçirmek istedim.
Şuan herhangi bir malzeme ve çizim elimde yok. Sadece yapmak istediğim kutuyu tarif edebilirim.
Gerçi malzemelerin bir kısmı elimde var.

Öncelikle böyle bir kutuya neden ihtiyacım var;

Ayrı disklerde olan ISO ve video dosyalarımı merkezileştirmek, RAID yapısını kullanarak (RAID-5) disklerden birinin bozulması halinde data kaybını ortadan kaldırmak, Free işletim sistemleri ve yardımcı pluginler kullanarak evde kullandığı televizyon ve bilgisayarlara bu dosyaları aktarmak.

Peki ne tür malzemeler kullanacağım;

1- Elimde bulunan 6 adet 2,5" 500GB Seagate diskler ( ileride sayı 8 olacak - boyutlarda artınca kolaylıkla değişim yapılabilir)
2- MiniITX Anakart aklımda 2-3 model var ( Jetway IPC Mini-ITX NF9A-Q67 / IPC Mini-ITX NF9E-Q77-LF)
3- Intel İşlemci düşük hızlarda çalışan fazla ısınmayacak
4- 4GB DDR3 Bellek
5- Pleksi kasa ( Tasarım ve montaj bana ait olacak zor bir iş, maket deneyimlerim çok var ama bunda yeniyim )
6- TFX Power Supply 300-350 watt
7- RAID Kontrol Kartı ( Adaptec yada HIGHPOINT 8 portlu )

Tavsiyeleriniz beklerim.

Sadece pleksi kullanarak bu işlemin olmayacağını düşündüm, sonuçta belli bir ağırlık olacak cihaz her yere rahatça taşınmalı ( odadan odaya - alt kattan arkadaşın evine falan ), o yüzden bir metal çerçeve ile cihazı güçlendirmem gerekecek.
Elimde kaynak aleti yok (şuan için) , sor bir olaya girişmişim ama yapacağım :)
Selamlar,

Ofisimizde kesip kullanmak için top halinde (305m oluyordu galiba) siyah renk cat5e yada cat6 kablo gerekiyor.
Nereden bulacağım konusunda yardımlarınızı bekliyorum:

Teşekkürler.
Selam arkadaşlar,

Elimizde 40 adet kadar 160 GB Sabit disk var, dizüstü bilgisayarların yükseltmelerinden kaldı ürünler.

Bu diskler ile ne gibi projeler yapılabilir?

Fikir verebilecek arkadaşlar varmı ?

Teşekkürler.
Selamlar,

SNC MASTORY SP468S yada SP468 serisinde kullanılan kasadan arıyorum (boş olarak) , nereden temin edebilirim acaba?

Teşekkürler.
Selamlar;

Şirket içine yedekleme için kullandığımız eski LTO-1 Kartuşları mevcut bunları nasıl bir geri dönüşüm yolunu seçmeliyiz acaba.
Yeni sistem Sürücü alındı LTO-4 o yüzden eski kartuşlara yazamıyoruz.
100 taneden fazla eski kartuş mevcut kırıp cöpemi atmalıyız. Yoksa yakıp imhamı etsek.
İçindeki siyah bantı dayanıklı birşey cöpe atıp çocukların eline geçmesinden korkuyorum kedi köpeğin boğazına takılacak sonra

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Selamlar arkadaşlar;

Outdoor Omnidirection 18 DB anteni kullanabileceğim çıkış gücü iyi tek anten li çokta pahalı olmayan bir AP/router tavsiyesinde bulunabilirmisiniz.
USR5441 Access Point im vardı. Normal anteni ile daha iyi sinyal gönderebiliyor.
yada anten bozuk olabilirmi ? Nasıl test edebilirim.

Cevaplarınız için teşekkür Ederim.
Selamlar arkadaşlar;

Bu kasaya sahip olan arkadaşlardan acaba ekstra modüle sahip olan varmı?

yada söyle sorayım

COOLER MASTER STB-3T4-E1-GB ile COOLER MASTER STB-3T4-E3-GB arasında fark varmı ?

COOLER MASTER STB-3T4-E3-GB ön tarafındaki plastik parçayı söktükten sonra benim kasaya uyarmı ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Selamlar Arkadaşlar, Forum kullanıcıları.

Bu konuyu ben çok araştırdım forumlardan düzgün bir kaynak bulamadım. En sonunda kendi bulduğum yöntemi anlatmak istedim.
Bu konu inşallah size yardımcı olacaktır.
Açıköğretim sitesindeki dökümanlar bildiğiniz üzere SWF uzantılı ve sitede normalde bu dosyaları indirmemize izin vermiyor, peki biz bu sorunu nasıl halleceğiz.
Bir tane uygulamaya ihtiyacımız olacak.
Adobe Acrobat 8 yada 9 ( Reader değil ).

Bilgisayarımıza SWF uzantılı dosyaları nasıl PDF olarak atarız.

1. İlk olarakhttp://eogrenme.anadolu.edu.tr/ sitesinden giriş yapıyoruz.

2. Çekeceğimiz Flashpaper dosyalarını seçiyoruz. Örnek olması açısından ben 2008-2009 senesinin Yıl sonu sorularını kayıt edeceğim.

3. Açılan listeden kitapçığımızı seçiyoruz. Fakat unutmamamız gereken birşey var. Oda Klavyede "Shift" tuşuna basmak. Shift tuşuna bastığımız zaman kitabı içeren sayfa farklı bir pencerede açılacaktır.

4. Daha sonra bu kitabın kaynağını görmemiz gerekiyor. Bunu nasıl yapacağız. Açılan yeni sayfada Internet Explorer'da "View-Source" / "Görünüm-Kaynak" tabına basmamız gerekiyor.

5. Kaynak kodlarını içeren sayfayı aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

6. Bize gerekli olan kısımı ben işaretliyorum. Herkesin çekmek istediği döküman farklı olacaktır. O sebepten benim işaretlediğim yer sizlerde değişecektir.
KitapURL kısmı bizim için gerekli.

7. Sonra diğer açmış olduğumuz pencereye gelip oradaki linki editlememiz gerekiyor. Aşağıdaki resimlerle daha anlaşılır olacaktır.

Normalde olan link.

Bu şekilde değiştirilmesi gerekli.

8. Linki değiştirdik "ENTER" tuşuna bastık. Karşımıza yazıcı çıktısını alabileceğimiz yeni site geldi.

9. Son olarak "Yazdırma butonuna" basacağız. Yazının başında dediğim gibi eğer "Adobe Acrobat" kurdu iseniz sisteminize "Adobe PDF" diye biz yazıcı daha kurar bu yazıcı hertür siteni veya dökümanı PDF e çevirmeye yarar.
yok ben programı kurmam derseniz sisteminize tanıtmış olduğunuz bir yazıcıdan bu soruların çıktısınıda alabilirsiniz.

İnşallah yardımcı olabilmişimdir.
Kolay gelsin.
Herkese Sınavlarda Başarılar.
Selamlar ;

Daha önce verildimi bilmiyorum ama arkadaş profesyonel :)

http://www.youtube.com/watch?v=BatakM9iAik
http://www.youtube.com/watch?v=XPjcXkKxkIA
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
CoolerMonster
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PS3
Klima
Klima
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 782
İkinci El Bölümü Mesajları: 71
Konularının görüntülenme sayısı: 33.412 (Bu ay: 78)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 40 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.