Şimdi Ara

***BLACKBERRY KULLANICILARI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ*** (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.808
Cevap
37
Favori
795.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Blackberry Storm cihazım bir süredir aşırı yavaş çalışıyor. Belleği boşaltıyorum felan ama kar atmiyor. Kendi resmi uygulamaları dışında nerdeyse ek hiç birşey kurmadım. Bazen telefon geldiğinde cihaz kitleniyor. Neden olabilir?

Teşekkürler.
  • yurtdışından alınan bb lerin hepsi kırıldıktan ve kaydedildikten sonra sorunsuz çalışıyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan ozcorekci

Arkadaslar merhaba 4 yildir blackberry kullanicisiyim,her turlu sorununuza yardimci olmak isterim,
    Ilk kullanimda bende sikinti cektim ama alisinca artik bb bir parcaniz oluyr,sorunlari paylasirsaniz
    Bilgim dahilinde yardimci olurum,www.blackberry.gen.tr sitesi cok faydali bir bb sayfasi orayida takip edin derim,

dostum 8320nin 4.2 olan versiyonunu 4.5a yükselttiğim zaman telefon ilk başta normal olarak çalışıyor ama 5 10 dakka sonra donuyor kalıyor

bataryasını çekmek zorunda kalıyorum,

tekrar 4.2 versiyonunu yüklersem güzel çalışıyor, yani 4.5 yüklediğim de problem oluyor anlıycağınız, başına böyle bişey gelen yada çözümünde fikri olan var mı?

• Arkadaşlar elimde 8800 var.. Sorunum şu:
    Usb soketi arızalıydı pinleri kopmuştu değiştirdim yenisiyle fakat bu seferde şöyle bir sorun meydana geldi blackberryim açılmıyordu.. Başka bir blackberry de şarj etmeyi denedim bataryayı oldu ve açıldı kullandım.. Sonra bataryayı diğer telefona taktığımda şarj etmek için yeşil ışık yanıp sönüyor fakat komple sönüyordu 30 saniye sonra ve şarj olmuyordu.. Sorun bataryadır dedim ve batarya aldım orjinal fakat yine aynı problemi yaşıyorum blackberry açılmıyor sadece bataryayı taktığımda kırmızı ışık yanıyor fakat hiçbir aktivite yok ışık gelmiyor ekrana.. Lütfen yardımcı olun kafayı yemek üzereyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChaR_PaR -- 24 Aralık 2009; 19:26:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asizek

Merhaba Arkadaşlar;

Ben bir GSM operatöründe (isim vermiyelim :P) Blackberry teknik destek uzmanıyım her konuda sorularınızı yollarsanız yardımcı olabilirim...

8320 için testeleri yaptım çok başarılı bir cihaz
    8100 a göre artıları
    wifi kullanıyor
    tam qwerty kklavye olması
    kamera 2 Mp
    geniş ekran

Mrb dostum,
    BB Bold kullanıcısıyım.
    1- nikelaj çerçevesinin değişmesini istiyorum,
    2- sanırsam virüs girdi yeniden formatlanması gerek (Sapıttı çünki mesajlarıma ve maillerime girmeme izin vermiyor, pili söküp taktığımda ancak izin veriyor?)
    3- jostiğimin değişmesi gerektiği söyleniyor.

Sizce kaça malolur ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Ve istanbulda kime gönderebilirim :)
  • Merhaba arkadaşlar,

Birkaç sorum olacak. BB leri Turkcell yada herhangi bir operatörle aldığımız zaman turkcell için konuşuyorum şuanda ; örnek veriyorum işte açılış ekranında türkcel 'in demosu filan dönüp açılıyor.
    Bu durumdan kurtulmamızın bir yolu var mıdır? İçerisindeki yazılımı tamamen silererk yazılımı tekrar yükleyerek bb nin support sitesinden??

Bir de sözleşmeli almayı planlıyorum 9700 'ü ; telefonu dediğim gibi formatlrsam ve yeni yazılım(tekrar) yüklersem turkcell logosundan filan kurtulmak için açılışta bu Bis aboneliğime etki eder mi ayarlar filan anlamında??

Tşk.

• Kimse yokmuuu ?
  • Arkadaşlar Blackberry App World Türkiyede yüklenmesi ve kullanımı hakkında bilgisi olan var mı?

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinmit

Arkadaşlar Blackberry App World Türkiyede yüklenmesi ve kullanımı hakkında bilgisi olan var mı?

Teşekkür ederim.

şu an için türkiye için bu sistem mevcut değil diye biliyorum. ne zaman bişey yüklemeye kalksam hata veriyor.
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Biz şirket olarak 100 den fazla BB kullanıyoruz, aynı anda çalışan 5-6 farklı model oluyor elimizde..
    Burada sıklıkla sorulan bazı soruları yanıtlamaya çalışayım.

Öncelikle her türlü yükleme için makinanıza "Blackberry Desktop Software" in en son sürümünü kurun. Cihazınızı Pc'ye Usb kablo üzerinden bağlayın. Google'da Tu..cell servis yazılımlarını aratın, telefon modelinize göre en son sürüm servis yazılımını makinanıza indirip kurun. BB ekranında "Device Error 400", "507" "Reload Application" vb. mesajlar görüyorsanız işletim sistemini yeniden yüklemeniz ile genellikle düzelecektir.
    İşletim sistemini yükeme sırasında problem oluyorsa, mevcut işletim sistemini tamamen silmeniz sonra yüklemeniz gereklidir. İşletim sistemi Silme işlemini google'da JL Commander diye aratıp bulabileceğiniz ufak bir programla yapabiliyorsunuz (Tüm bilgiler silinecektir, önce yedek alın).

Yedek almak için Blackberry Desktop Manager içinde bulunan Backup and Restore sonra Backup seçip dosya adını ve yerini seçin.

3rd Party programlar yüklemek için Desktop Manager içinden Application Loader'a tıklayın, Add /Remove Applications altından Start'a tıklayın. Cihaz bağlantısını seçmeniz istenebilir sonraki ekranda Browse.. a basıp indirdiğiniz programın bulunduğu yerdeki .alx uzantılı dosyayı seçin.

Blackberry cihazlarını modem olarak kullanıp notebook yada pc'yi internete bağlamak için internete bağlanılacak makinada BB Desktop Manager 5.0.1 versionu yada üstü yüklü olmalıdır, BB de kullanılan hattın GPRS üzerinden internet erişimi bulunmalıdır. Cihazı Pc'ye usb'den bağlayın. BB Desktop Manager'i çalıştırın. Ip Modem'e tıklayın. Configure..'e tıklayıp kullandığınız operatöre ait seçeneği seçin. Connect'e tıklayın.

• Blackberry'nin işletim sistemini yeniden yüklemekle Operatör logosundan kurtulamıyorsunuz.
    Unlock işlemi için kullanılan yazılımla lock kodunu kırdığınızda cihaz başka Operatör ile çalışabiliyor ama logo değişmiyor.
    Logonun değişebilmesi için farklı Operatör için düzenlenmiş işletim sistemi yüklemeniz gerekiyor.
    Blackberryinin kendi sitesinde farklı operatörlere göre düzenlenmiş işletim sistemlerini bulmak mümkün.
  • Bold üzerinde yüklü olarak geliyor, arattığınızda gmail, facebook vs. uygulamaları buluyor fakat bizim cihazımızda zaten yüklü olan uygulamaları bulduğu için oradan yüklemeyi denemedim. Ama çalışır diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

quote:

Orijinalden alıntı: asizek

Merhaba Arkadaşlar;

Ben bir GSM operatöründe (isim vermiyelim :P) Blackberry teknik destek uzmanıyım her konuda sorularınızı yollarsanız yardımcı olabilirim...

8320 için testeleri yaptım çok başarılı bir cihaz
    8100 a göre artıları
    wifi kullanıyor
    tam qwerty kklavye olması
    kamera 2 Mp
    geniş ekran

Mrb dostum,
    BB Bold kullanıcısıyım.
    1- nikelaj çerçevesinin değişmesini istiyorum,
    2- sanırsam virüs girdi yeniden formatlanması gerek (Sapıttı çünki mesajlarıma ve maillerime girmeme izin vermiyor, pili söküp taktığımda ancak izin veriyor?)
    3- jostiğimin değişmesi gerektiği söyleniyor.

Sizce kaça malolur ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Joystick değişimini parcayı dışarıdan alıp kendiniz de yapabilirsiniz, zor bir işlem değildir, yanlız kapağı çıkartıp takma işlemi sırasında plastik tırnakların kırılmamasına dikkat edin. Yada bu işlemi TCell müşteri hizmetleri merkezlerinde yaptırabiliyorsunuz. Nikelaj çerceve değişmiyor, komple telefonun değiştirilmesi lazım, servisler telefonu ancak tamir edemedikleri durumlarda değiştiriyorlar, değişim için 1 ay kadar beklemeniz gerekiyor, tavsiye etmem.
    Diğer problemler işletim sistemini tekrar yüklerseniz düzelecektir. Bu işlemin nasıl yapıldığını daha önceki mesajımda yazmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ysfozy

quote:

Orijinalden alıntı: cihan ozcorekci

Arkadaslar merhaba 4 yildir blackberry kullanicisiyim,her turlu sorununuza yardimci olmak isterim,
    Ilk kullanimda bende sikinti cektim ama alisinca artik bb bir parcaniz oluyr,sorunlari paylasirsaniz
    Bilgim dahilinde yardimci olurum,www.blackberry.gen.tr sitesi cok faydali bir bb sayfasi orayida takip edin derim,

dostum 8320nin 4.2 olan versiyonunu 4.5a yükselttiğim zaman telefon ilk başta normal olarak çalışıyor ama 5 10 dakka sonra donuyor kalıyor

bataryasını çekmek zorunda kalıyorum,

tekrar 4.2 versiyonunu yüklersem güzel çalışıyor, yani 4.5 yüklediğim de problem oluyor anlıycağınız, başına böyle bişey gelen yada çözümünde fikri olan var mı?

Cihaz üzerinde Status'dan File Free diye gördüğünüz yer miktarı cihazdaki boş yer miktarıdır. Bu değer çok düşük ise cihaz kullanacak yeteri kadar yer bulamadığı için donuyordur, işletim sistemini yeniden yükleyin, yüklerken kullanmadığınız gereksiz uygulamaları cihazdan kaldırın, düzelecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ChaR_PaR

Arkadaşlar elimde 8800 var.. Sorunum şu:
    Usb soketi arızalıydı pinleri kopmuştu değiştirdim yenisiyle fakat bu seferde şöyle bir sorun meydana geldi blackberryim açılmıyordu.. Başka bir blackberry de şarj etmeyi denedim bataryayı oldu ve açıldı kullandım.. Sonra bataryayı diğer telefona taktığımda şarj etmek için yeşil ışık yanıp sönüyor fakat komple sönüyordu 30 saniye sonra ve şarj olmuyordu.. Sorun bataryadır dedim ve batarya aldım orjinal fakat yine aynı problemi yaşıyorum blackberry açılmıyor sadece bataryayı taktığımda kırmızı ışık yanıyor fakat hiçbir aktivite yok ışık gelmiyor ekrana.. Lütfen yardımcı olun kafayı yemek üzereyim..

Bu sorun için cihazı teknik servise göndermeniz gerekir, sizin düzeltebileceğiniz bir sorun değildir. Muhtemelen cihazın swap yani değişim yapılması gereklidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

wifi bağlanınca ücret yazmaz.adı üstünde wifi bu gprs değil :)

quote:

backup ardından bir fw update sonrasında kamerayla çektiğim resimlerim "*.jpg.rem" formatına geldi ve açamıyorum.nasıl normale döndürürüm?ayrıca preloaded olan resimler de yok oldu anlamadım.geri getirebilir miyiz?

ayrıca telofonu sıfırdan açınca media card'ta encripted data var diye uyarı veriyor.hatta foto/video bile çekemiyorum media karta erişim yasaklı diye.

Options - Media Card altından Encryption Mode'u none yapın, düzelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatugur

merhaba
    elimde 4.7.0.141 versiyonlu 9500 STORM var...bu cihazın dilini komple rusça yapma şansım var mı??nette biraz araştırdım rusça metin giriş desteğini buldum ama komple menüy falan rusça yapmayı bulamadım...yok mudur acaba??

Options - Language altında Input Language ve Language'i değiştirmeniz yeterlidir. Bu alanlarda istediğiniz dili göremiyorsanız, o dile ait destek paketi cihazda yüklü değildir yada sonradan kurulum sihirbazı gibi bir şeyle kaldırılmıştır.
    Cihaza tekrar işletim sistemi yüklerseniz, yükleme sırasında dil paketlerini ekleyebilirsiniz.
    İşletim sistemini tekrar yüklemeden de dil paketi yükleyebilirsiniz ama garanti olması açısından ikisini birlikte yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaR0NiaC

yurtdışından alınan bb lerin hepsi kırıldıktan ve kaydedildikten sonra sorunsuz çalışıyormu ?

Şimdiye kadar bir sorun yaşamadık ama hepsi için kimse garanti veremez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemark

8100 ım var

1 ekranın sag ust kosesındekı edge yazısından nasıl kurtulurum
    2 versıyonum 4.2 tema yukleyebılırmıyım ve tema nasıl yuklenır
    ben denedım yapamadım

EDGE yazısını kaldıramazsanız, o cihazın bulduğu GPRS şebekesinin EDGE hızında çalıştığını gösterir.
    Options - Theme - Menu - Download Themes seçeneklerini kullanarak yeni tema çekip yükleyebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.