Şimdi Ara

Black desert yardım!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar. Black desert te tecrübeli yardımcı olabilecek orta yaş arkadaşlar aranıyor. Olabildiğince video ve rehberleri inceledim ancak hep pc sürümü var. Xbox sürümü farklı gördüğüm kadarıyla bazı değişiklikler var çözemedim. 26 levelde takıldım. Eklemek isteyen Gamer Tag: AnosVinteeOito

• takılacağın 3-4 yer var oraları yazayım sana

takılacağın ilk yer oyunda orayı burayı incele diyorsa mesela bir heykeli diyorsa sağ joystick ile önce bir etrafında 360derece döndür sonra bir zoom yap nasıl olduğu yazıyor zaten o inceleme ekranındayken görevi sayacaktır.

diğer bir takılacağın yer yerdeki kutuyu bir yere götür diyor görevi alınca kutuyuda alıyorsun nereye götüreceğin yolda gözükmeyebiliyor bu aşamada kara ruhu çağırıp görevlerden aldığımız görevin yolunu çizdirince kutuyu götüreceğin yeri çiziyor yerden alıp götüreceğimiz yere götürüp adamın dibine yere koyuyoruz sonra adamla konuşunca görev tamamlanıyor.

başka bir yerse savaş alanının arkasındaki şeylerle konuş diyor 4-5 tane konuşulacak şey sıralıyor orada at arabası var arabanın sağındaki solundakilerle konuş sonra at tarafına geç bir kere daha konuş birde az yanda surlar var oradaki adamla da konuş ben burada baya uğraşmıştım çünkü at tarafından konuşmayı koymuşlar nedense sağdan soldan konuşunca eksik kalıyor illa atın kafasının oraya yanaş konuş sayacaktır.

diğer bir takılabilecek yer oturup etrafı dinle diyorsa görevde 55e kasarken 2 defa bu tarz görev var ilkinde heykelin orayı inceliyorsunuz sonra etrafı dinle diyor görevi aldığınız odada bar gibi bir yer yanyana 3 adam var sırayla konuşuluyor heykelin orada değilde bu bara geri dön ve bu üçlünün yakınındaki masaya otur oturmak için masaya arkanı dön biraz bekle ve geri git bekle biraz uğraşınca kendisi oturacaktır oturunca y tuşuna bas çek etrafı dinleme moduna girecektir bu moda girince y tuşuna basılı tut görev tamamlanacaktır. oyunun kısmen ilerisinde bu tarz bir görevle sur yakınındaki köylüleri dinle diyor oraya git duvara sırtı dön yaklaş bekle yavaşça duvaraa doğru git bekle karakter duvara yaslanıyor yada kenara oturabilirsiniz aynı şekilde oturunca yada yaslanınca y tuşuna bas dinleme moduna geç sonra y tuşuna basılı tut görevi sayacaktır.

diğer bir noktada yapacak bir şey yok ne yaparsan yap bazı yan görevleri saymıyor ilerde düzeltirler bunlara yapacak bir şey yok.

şuan en iyi silah yuria silahlar zırhlarsa 2 parça heve takmak diğer 2 parçayı agerian takmak bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: warmkitty

takılacağın 3-4 yer var oraları yazayım sana

takılacağın ilk yer oyunda orayı burayı incele diyorsa mesela bir heykeli diyorsa sağ joystick ile önce bir etrafında 360derece döndür sonra bir zoom yap nasıl olduğu yazıyor zaten o inceleme ekranındayken görevi sayacaktır.

diğer bir takılacağın yer yerdeki kutuyu bir yere götür diyor görevi alınca kutuyuda alıyorsun nereye götüreceğin yolda gözükmeyebiliyor bu aşamada kara ruhu çağırıp görevlerden aldığımız görevin yolunu çizdirince kutuyu götüreceğin yeri çiziyor yerden alıp götüreceğimiz yere götürüp adamın dibine yere koyuyoruz sonra adamla konuşunca görev tamamlanıyor.

başka bir yerse savaş alanının arkasındaki şeylerle konuş diyor 4-5 tane konuşulacak şey sıralıyor orada at arabası var arabanın sağındaki solundakilerle konuş sonra at tarafına geç bir kere daha konuş birde az yanda surlar var oradaki adamla da konuş ben burada baya uğraşmıştım çünkü at tarafından konuşmayı koymuşlar nedense sağdan soldan konuşunca eksik kalıyor illa atın kafasının oraya yanaş konuş sayacaktır.

diğer bir takılabilecek yer oturup etrafı dinle diyorsa görevde 55e kasarken 2 defa bu tarz görev var ilkinde heykelin orayı inceliyorsunuz sonra etrafı dinle diyor görevi aldığınız odada bar gibi bir yer yanyana 3 adam var sırayla konuşuluyor heykelin orada değilde bu bara geri dön ve bu üçlünün yakınındaki masaya otur oturmak için masaya arkanı dön biraz bekle ve geri git bekle biraz uğraşınca kendisi oturacaktır oturunca y tuşuna bas çek etrafı dinleme moduna girecektir bu moda girince y tuşuna basılı tut görev tamamlanacaktır. oyunun kısmen ilerisinde bu tarz bir görevle sur yakınındaki köylüleri dinle diyor oraya git duvara sırtı dön yaklaş bekle yavaşça duvaraa doğru git bekle karakter duvara yaslanıyor yada kenara oturabilirsiniz aynı şekilde oturunca yada yaslanınca y tuşuna bas dinleme moduna geç sonra y tuşuna basılı tut görevi sayacaktır.

diğer bir noktada yapacak bir şey yok ne yaparsan yap bazı yan görevleri saymıyor ilerde düzeltirler bunlara yapacak bir şey yok.

şuan en iyi silah yuria silahlar zırhlarsa 2 parça heve takmak diğer 2 parçayı agerian takmak bu kadar.
    Son kısım hariç geneline katılıyorum bende. Zırh konusunda bi araştır kendi oyun tarzına göre bulabilirsin. Arkadaşın dediği zırhlar genelde hp veriyor

• quote:

Teşekkürler ilgine kardeşim. Eyvallah :)

• quote:

Baya guzel yazmis adam usenmeden, bunun disinda bir problem olursa yaz buraya basligi yardimlasma basligi olarak kullaniriz. Ayrica tavsiyem bddatabase sitesini surekli kullanman. Oyunla ilgili her sey hakkinda bilgi var ve turkce tum icerik. Takildigin gorevlerde yorumlara bak kesinlikle yazar cozumu ingilizce de olsa. En kotu translateden cevirirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada zirh ve silah konusunda karisiklik olmasin. Yuria pvp silahidir uyanis oncesi. Ben pvp ye bulasmam sadece lvl kasarim diyorsan butun turlere ek hasar veren silahlara yonel. Ayrica zirhda agerian heve zorunlulugu yok ki sahsen +15 zirh rushlamani tavsiye etmem eger her seyi halletmediysen. Mediah yamasi muhtemelen ilk yamada gelir, grunil varken diger zirhlarla parani ve karatasini ziyan etme derim. Ben zereth zirh seti ve bares silah gittim mesela full pve dusundugum icin. Cok hakim degilsen oyuna tavsiyem loure zirh seti ve treant taki seti dusurmen. Isimleri google da aratirsan nereden dustuklerini bulabilirsin. Bir parcanin dusmesi 1.5 saat bile surebilir ama aklinda bulunsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Berkayselcuk

Bu arada zirh ve silah konusunda karisiklik olmasin. Yuria pvp silahidir uyanis oncesi. Ben pvp ye bulasmam sadece lvl kasarim diyorsan butun turlere ek hasar veren silahlara yonel. Ayrica zirhda agerian heve zorunlulugu yok ki sahsen +15 zirh rushlamani tavsiye etmem eger her seyi halletmediysen. Mediah yamasi muhtemelen ilk yamada gelir, grunil varken diger zirhlarla parani ve karatasini ziyan etme derim. Ben zereth zirh seti ve bares silah gittim mesela full pve dusundugum icin. Cok hakim degilsen oyuna tavsiyem loure zirh seti ve treant taki seti dusurmen. Isimleri google da aratirsan nereden dustuklerini bulabilirsin. Bir parcanin dusmesi 1.5 saat bile surebilir ama aklinda bulunsun.
    Teşekkürler kardeşim yanıtın için. Ben xbox ta oynuyorum malum hepsi ingilizce, zaman zaman zorlanıyorum görevlerde ama şimdilik gidiyor. Kara ruh görevleri yapıyorum. Ayrıca karakterim sorcaress. Bunun için gerçi diğer karakterlerede baktım rehberlerine hep yuria silah ve grunil zırhtan bahsedeliyor. Dün 50 level oldum. Ancak, xbox pazarda ne grunil zırh var nede agerian zırh var sipariş verdim agerian için beklemedeyim. Ancak, benim karakter için ap çok önemli diyorlar. Yuria amulete +12 black stone (weapon) bastım. Yinede AP 80 lerde. Para kasmak ve AP için önereliren varmı? Uzun oldu hakkını helal et :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Agiradam

Teşekkürler kardeşim yanıtın için. Ben xbox ta oynuyorum malum hepsi ingilizce, zaman zaman zorlanıyorum görevlerde ama şimdilik gidiyor. Kara ruh görevleri yapıyorum. Ayrıca karakterim sorcaress. Bunun için gerçi diğer karakterlerede baktım rehberlerine hep yuria silah ve grunil zırhtan bahsedeliyor. Dün 50 level oldum. Ancak, xbox pazarda ne grunil zırh var nede agerian zırh var sipariş verdim agerian için beklemedeyim. Ancak, benim karakter için ap çok önemli diyorlar. Yuria amulete +12 black stone (weapon) bastım. Yinede AP 80 lerde. Para kasmak ve AP için önereliren varmı? Uzun oldu hakkını helal et :)

Alıntıları Göster
    Oncelikle sorceress yeni baslayan biri icin zor bir karakter. Ustalasmak zaman alir diye biliyorum. Cok kararli degilsen baska karakter de deneyebilirsin. Onun disinda grunil zirh yok suan oyunda. %99 ihtimalle bu gun gelecek olan mediah yamasiyla oyuna eklenecek. Yine de grunil zirhlarin markette birikmesi ve senin onlara ulasman cok zaman alir aklinda bulunsun. Agerian ve heve mixleyebilirsin suanda. Ama bu da pahali gelebilir cunku suan oyunda para kasmak zor. Yavas yavas halledersin. Yuria silaha gelince. Bu konu hala tartismali. Yuria yerine bares(tam net emin degilim isminden, tum turlere ek hasar vuran silah bu silah) kasmayi tavsiye edenler var. Yuria neden kasiliyor diye sorarsan da oyunun basinda exp ve para kasacak slot cok az. Insanlar buralarda en iyi yerleri kapmak icin kapisip duruyorlar. Yuria insanlara ek hasar vurdugu icin bu pvplerde is goruyor. Bunun karari sana kalmis biraz, pvp mi gideceksin pve mi simdilik? Sahsen grunil gelince grunil basmaya yonelecegim icin en ucuz olan zereth zirh setini bastim. Yanina da bares zirh bastim. Alt silahimi ise gorevden gelen silah olarak biraktim. Takilarim treant takilar. Neden boyle gittim, zereth zirhlar markette cok kolay bulunuyorlar oncelikle ve cok ucuzlardi ben basarken. Bunun disinda bu zirh setinin 3 parcasini taktiginda canavarlara ek hasar ve stamina gibi seyler veriyorlar. Pve ci adam icin bunlar cok onemli. Eksigi ne? Tek crystal slotu var, bu yuzden critic ve attack speed-casting speed in dusuk oluyor. Burada kararsiz kalsam da sonradan farkettigim sey zaten bu crystallerin suan bulmanin neredeyse imkansiz olmasi. Bu yuzden bu eksi yonu de bosa cikiyor. 3 parca set etkisini tamamliyor ve armor parcasini da gorevden gelen zirhla tamamliyorum ki o da +15 le ayni sayilir. Buradan da param cepte kaliyor. Silah zaten acikladim bares bastim cunku slotu kolay donmek istiyorum. Takilar ise rhutum, mansha, treant ve kaia golunden dusen treant taki seti. Statlari gayet iyi ve beles. Bundan daha iyisi tanesi 35m olan mavi takilar. Buradan da param cepte kalmis oldu. Suan bu itemlarla 105 ap 180 dp olmus oluyor. En ucuza en yuksek statlar bunlardir diye dusunuyorum. Para kasmaya gelince. Ilk olarak zirh basamadim diyorsan silahini +15 e basip zirhlarini yine bu rhutum, mansha, treant ve kaia golunden dusen loure zirh seti olarak kullanabilirsin. Bu taki ve zirh setini dusurmek icin kasarken hem paran gelir hem lvl in yukselir. Muhtemelen 52 ye varirsin. Buradan sonra biriken paran ve black stonelarinla zirh seti basmaya baslarsin. Artik heve agerian mi gidersin yoksa zereth mi sana kalmis. Bir yandan zirh kasarken bir yandan da trent kasabasinin yakinindaki kzarka shrine de exp kasmaya devam et. Hem slot yogunlugu hem de diger bolgelere gore insan azligi sayesinde hizlica para ve exp kasarsin. Fakat dikkatli don slotlari, cok vuruyorlar. Bi andan öldürürler. Bu gun gelecek yamayla o slotta da pek insan kalmaz. Bunun disinda her turlu item gorev bilgisini bddatabase sitesinde bulabilirsin. Turkce tamamen site. Degilse dil ayarlarindan turkceye cevir.
    Simdilik bunlar sorularini cevaplandirir sanirim. Ama aklinda bulunsun item ve lvl kasmak oyunun en kolay ve temel noktasi. Energy ve contribution puan kasmak icin rehberleri incele internetten. Bdo enerji kasma, katki puani kasma falan yazarsan cikar. Life skill olaylarina ve isci kullanma olaylarina da bak.

• Bu arada dün başıma bir olay geldi. Benim karakterin ağırlığı 817 litre idi. Dün akşam xbox ta karakterime artı yük vererek sabaha kadar yürüttüm. Ancak, sabah baktığımda ağırlığın artması gerekirken 630 litreye düşmüş. Anlamadım??????
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.