Şimdi Ara

Biz bu kafayla gidersek arac fiyatları tabi yükselir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
3.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Bu konuların açılmasını seviyorum ama 2. el araba fiyatlarından cidden sıkıldım, dünyanın en pahalı ikinci el otomotiv sektörü bizde
    Tamamen al satçı ve galerici tayfası ile alakalı bir durum. Bu işin simsarları ile alakalı yani. Başka bir açıklaması yok.

Malatya'da 41.500'e anlaşıp taksi çıkması olduğu için almadığımız araç karşımıza 1 hafta sonra Erzincan'da bir al satçı'da 53.000TL'den çıktı. Başka bir şey demiyorum.
  • Kardesım ne kadar sacmalamıssın. Ülkede para yok . Bir ekmeği bile kredi kartı ile alan var bu ülkede. Bana göstersene ozaman nakit kaç kişi alabiliyor arabaları?

Cılgınca bir kredi borcu olan tüketici alıskanlıgı var. Gelirini yükselt demişsin . Şu şartlarda yoksulluk sınırı 6 bin lira olan bir ülkede bir aile için geliri 10 bin yapsan dahamı refah yaşayacaksın ? Nakit arabamı alacaksın? Yine alamayacaksın kardes.

Sorun insanda değil sorun bu yürümeyen düzende.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Tamamen al satçı ve galerici tayfası ile alakalı bir durum. Bu işin simsarları ile alakalı yani. Başka bir açıklaması yok.

Malatya'da 41.500'e anlaşıp taksi çıkması olduğu için almadığımız araç karşımıza 1 hafta sonra Erzincan'da bir al satçı'da 53.000TL'den çıktı. Başka bir şey demiyorum.

Alıntıları Göster

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuş Kafası

Devletin bugün işine gelir ama uzun vadede halkın aşırı tepkisi sebebiyle daha fazla taviz vermesi gerekir. Aklı başında olan bu olaya ep atmalı. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmamalı.
    Şu anki hükümet sadece günü kurtarmaya bakar. vergi geliyor mu gerisi umurunda değil.

Ha gün gelir mevcut hükümet muhalefet konumuna geçer dediğiniz gibi laf etmeye başlar itiraz eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 23 Aralık 2019; 18:10:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktarbey4242

Kardesım ne kadar sacmalamıssın. Ülkede para yok . Bir ekmeği bile kredi kartı ile alan var bu ülkede. Bana göstersene ozaman nakit kaç kişi alabiliyor arabaları?

Cılgınca bir kredi borcu olan tüketici alıskanlıgı var. Gelirini yükselt demişsin . Şu şartlarda yoksulluk sınırı 6 bin lira olan bir ülkede bir aile için geliri 10 bin yapsan dahamı refah yaşayacaksın ? Nakit arabamı alacaksın? Yine alamayacaksın kardes.

Sorun insanda değil sorun bu yürümeyen düzende.
    Nakit bile almasa o parayı banka hibe etmiyor herhalde... yine o parayı ödüyor bankaya, hemde faiziyle...
  • Bethesta kullanıcısına yanıt
    herhalde ödüyor ayda 1250 lira 60 ay vadeye. Gidip 80 bin peşin vermiyor. gerisini sen dusun . 60 ayı gözden cıkarıyor

• Sahibindene kayyum atanmalı. Belli km ve yaşlarda fiyat limiti konmalı yoksa bu işin sonu yok. Aslında herkez kar ettiğini sanıyor ama kar felan yok. Senin araban üstüne 15 lira koymuş oooov yeah diyosun da yeni alacagın arabada o kadar artmış. Burda hazır parası olanı kenara koyuyorum ama genelde bankaları zengin ediyoruz bence.

• 2019 mart sonunda sattığım aracın fiyatı %30-35 oranında artmış. Aynı tarihte aldığım arabamın artış oranıda benzer oranda artmış. Bunun sebebi sıfır araç fiyatlarının artmasıdır.

İnsanlar keriz değil, kimse kimseye zorla araç satmıyor. Sıfır araç fiyatları yükseldikçe ikincielde fayda/fiyat oranı yüksek araçlar satılıyor. Absürt rakamlar istenen ilanlar ise süresi dolup yayından kalkıyor. Arkadaşım artık takasa araç almıyorlar (ötv indirimi süreci) dediği bayide sadece 5 tane 2. El araç kaldığını söyledi. Sıfır araç tarafıda hareketlenmiş.
    Misal 100e satılan sıfır araç yerine 1 2 yaşındakini 80-85e almaz mısınız? Sahibi 95de isteyebilir, isterse beklesin satılsın..

• quote:

Orijinalden alıntı: kortekes

Fluence 90 bin lira olmuş, bu ülkeden hayır gelmez.
    yemin ederim şaka gibi golf 6 da olmus 100.000TL
  • Türkiye gibi arabaları altın muamelesi gördüğü başka ülke dünyada görmedim.

Önceden Türkiye'de arabalar pahalıydı ama şu 3-4 senede arabalar geri kalan Dünya'dan araba göre 3-4-5-6 kat pahalı hale geldi.

Tüm dünyada 2000-2500 dolar/Euro olan 2007 Model honda civic şuan bizde 60-70*80 Bin TL.Yani 10-13.000 euro.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 23 Aralık 2019; 23:55:54 >
  • cruze olmus 55 bin tl. Yaw allah belasını versin türkiyeden soguttular . 3 tarafımız denizle çevrili 4 mevsimi yaşayan harika bir ada ülkesini s*çıp batırdılar refah seviyesi diplerde.

Ah ulan yeminle devlete değilde bizim bu cahil halka kızıyorum

• İkinci elde inanılmaz talep var. Kredi faizleri düştüğü için. Kendinize sorun tüm gün sahibindende takılıyorsunuz peki kaçınız açıp 0 fiyatlarına bakıyor yada bayi arayıp fiyat soruyor? Benim eklediğim araçlar aynı gün satılıyor piyasa fiyatı mı ? Hayır. Sadece temiz ve ederinden 10 bin fazla. Birde aynı paraya kazalı oynanmışlar var o ayrı. Temiz araba kazık olsa bile durmuyor

• reyizin biri 68 bin tl'ye 68 bin km'de 2004 vtec 2 satıyordu
  • Benim Fikrim araba piyasasını bu sarı site belirliyor ve al satcı çok bence devlet bunun önüne geçmeli exper raporu veya arabaların belirli bir piyasa limiti olmadı klasik arabalar hariç.

Geçen hafta bir tanıdığıya araba bakmaya gittik adam arabayı almış 4 ay önce araba evin önünde yatıyor tekerleri bile inmiş araçın adam diyor kullanmıyorum al satcı 2-3 bin tl koyup satıyor.
  • Enflasyon var ülkede. Develüasyon var. 2012de maasımla 1100€ alabiliyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tafo0911 -- 24 Aralık 2019; 11:3:49 >
  • Evet aliyorlar. Aynisini ben cep telefonunda da deniyorum. Satiliyor hemen.

• bence araçlar pahalı değil. bizim paramızın değeri düşük.
  • atsızsüvari4 A kullanıcısına yanıt
    ihtiyaç olunca başlık açarsın ama ; yüz bine ne alınır elli bine ne olur diye
  • 200 bine satamaz opel onu, altında fiyat vermek zorunda. insinga alınır o paraya
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.