Şimdi Ara

Biz bu kafayla gidersek arac fiyatları tabi yükselir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
3.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sahibindende begendiğim aracları favoriye alıyorum . Mesela 1 haftada 5 arac favoriye koyuyorum 5 günde satılıyor.

Yine aynısını denedim . Favorileri doldurdum 15 tane ve 1 haftada 2 tanesi kalmıs sadece.

Uzun lafın kısası bizden bi cacık olmaz. Fiyatlarda tavan yapar. Tüm araclara 20 bin zam gelsin . Adam ben 50 bin kredi çeker 60 ay vade yapar yine alırım derdinde.

Bunun artık geri dönüşü yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Heralde aynı şeyi 3. veya 4. yazışım olacak ama yine de yazmak istiyorum;

Siz elinizdeki aracı, aracı aldığınız zamankinden daha az bir rakama satarak bu yolda bir adım atabilirsiniz. Hadi bu ikinci el piyasasının olmasını istediğiniz rakama satın aracınızı.

Ama yok ben aracımı pahalı satayım başkasının aracını da ucuza mı alayım diyorsunuz yoksa?
    Devletin bu meseleye el atması şart. Millet dünya kadar kredi borcuna girip sıfır araç almak zorunda kalıyor. Birisi yazmıştı pet şişe kadar motoru olan araçlar 100.000den satılıyor diye. E millet 2. Ele o parayı verene kadar sıfıra veririm diyor. Serbest piyasa diye diye piyasanın içine ettiler. Devletin bu meseleye bir sınırlama getirmesi şart.
    Bu meseleyle ilgili açılan zibilyon tane başlık var ve hiç biri bir çözüm olmuyor. Biz kendi kendimizi üzüyoruz yalnızca. Yine cebini dolduran dolduruyor, kerizler (satın alanlar) kerizlikleriyle kalıyorlar. Geçen o sitede yine 1997 model bir corolla gördüm. Araç 307.000kmde hurdaya dönmüş adeta fakat biçilen fiyat 27.000tl. Gerçekten ya millet kerizin daniskası ya da paramız sokağa bu kadar kolay atılacak kadar kıymetsiz.
    millet 1,5 Tonluk demir-plastik yığının ; tatmin aracı-adam yerine konma aracı - sınıf atlama aracı -Caka satma aracı olarak gördükçe...

ve tabi kredi oranları da az buçuk düşük kaldıkça bu fiyatlar daha da katlanacak..........

şu fiyatlardan aylık net 15 - 20 bin NET geliri omadan araba alınması MALLIKTIR. NET.
  • Bu meseleyle ilgili açılan zibilyon tane başlık var ve hiç biri bir çözüm olmuyor. Biz kendi kendimizi üzüyoruz yalnızca. Yine cebini dolduran dolduruyor, kerizler (satın alanlar) kerizlikleriyle kalıyorlar. Geçen o sitede yine 1997 model bir corolla gördüm. Araç 307.000kmde hurdaya dönmüş adeta fakat biçilen fiyat 27.000tl. Gerçekten ya millet kerizin daniskası ya da paramız sokağa bu kadar kolay atılacak kadar kıymetsiz.

• Fluence 90 bin lira olmuş, bu ülkeden hayır gelmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ulkede araba alınmaz

• Bu konuların açılmasını seviyorum ama 2. el araba fiyatlarından cidden sıkıldım, dünyanın en pahalı ikinci el otomotiv sektörü bizde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devletin bu meseleye el atması şart. Millet dünya kadar kredi borcuna girip sıfır araç almak zorunda kalıyor. Birisi yazmıştı pet şişe kadar motoru olan araçlar 100.000den satılıyor diye. E millet 2. Ele o parayı verene kadar sıfıra veririm diyor. Serbest piyasa diye diye piyasanın içine ettiler. Devletin bu meseleye bir sınırlama getirmesi şart.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Bu konuların açılmasını seviyorum ama 2. el araba fiyatlarından cidden sıkıldım, dünyanın en pahalı ikinci el otomotiv sektörü bizde
    1.si neresiymiş hocam
  • Nyanko Sensei kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen bizde,2020 model Opel Astra 1.2 turbo benzinli aracın fiyatı 23.490€ idi geçen gün YouTube tanıtımında..Bizim ülkemizde muhtemelen 300.000₺ o araç..

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuş Kafası

Devletin bu meseleye el atması şart. Millet dünya kadar kredi borcuna girip sıfır araç almak zorunda kalıyor. Birisi yazmıştı pet şişe kadar motoru olan araçlar 100.000den satılıyor diye. E millet 2. Ele o parayı verene kadar sıfıra veririm diyor. Serbest piyasa diye diye piyasanın içine ettiler. Devletin bu meseleye bir sınırlama getirmesi şart.
    Devletin işine geliyor neye müdahale edecek. Vergi alıyor keyfine bakıyor.

• millet 1,5 Tonluk demir-plastik yığının ; tatmin aracı-adam yerine konma aracı - sınıf atlama aracı -Caka satma aracı olarak gördükçe...

ve tabi kredi oranları da az buçuk düşük kaldıkça bu fiyatlar daha da katlanacak..........

şu fiyatlardan aylık net 15 - 20 bin NET geliri omadan araba alınması MALLIKTIR. NET.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostiki -- 23 Aralık 2019; 15:24:27 >
  • Al-satçılar yüzünden fiyatlar böyle(örnek nissan bayinde 2008 model 28 bin km de 58750 tl den iki hafta önce satılan micra 67500 tl den ilana çıktı)

Bazı fiyatlarda pazarlıkta var,nasıl olsa pazarlık yapacak diye yüksek fiyat yazıyorlar

Bazıları da yüksek fiyat verip satılmayınca zamanla yavaş yavaş fiyatı düşürüyor,belki yüksek fiyattan satarım diye

Bazıları da keyfine göre fiyat belirliyor(örnek 2007 model 51 bin km de micra 61 bin tl den ilana çıktı,iki gün sonra 63500 tl oldu,bugün 59500 tl oldu)

Yani anlayacağınız o fiyatlar gerçek değil

• Heralde aynı şeyi 3. veya 4. yazışım olacak ama yine de yazmak istiyorum;

Siz elinizdeki aracı, aracı aldığınız zamankinden daha az bir rakama satarak bu yolda bir adım atabilirsiniz. Hadi bu ikinci el piyasasının olmasını istediğiniz rakama satın aracınızı.

Ama yok ben aracımı pahalı satayım başkasının aracını da ucuza mı alayım diyorsunuz yoksa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: urugakhina

Heralde aynı şeyi 3. veya 4. yazışım olacak ama yine de yazmak istiyorum;

Sizin dediğinizi diyelim ki yaptık aracı al sat yapan birisi aldı bu durumda nolacak fiyatlar olduğu gibi kalacak olan sizin elinizdeki mala olmuş olacak. Yanılıyor muyum?

• quote:

Orijinalden alıntı: marjinal7140

Sizin dediğinizi diyelim ki yaptık aracı al sat yapan birisi aldı bu durumda nolacak fiyatlar olduğu gibi kalacak olan sizin elinizdeki mala olmuş olacak. Yanılıyor muyum?

Alıntıları Göster
    Ya hep beraber ya hiç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marjinal7140

Alıntıları Göster
    O mantıkla kimse fiyat indirmiyor işte. Sen aldığın aracı ucuza satmak istemezken öteki de istemiyor. Konunun al satla da bir ilgisi yok. Çevrendeki araç arayan birisine ver mesela aracını bu şekilde. Mesela araç aramıyorum ama bana sat ben çevreme yayayım bu aracın fiyatı bu diye.

Burada sizi eleştirmiyorum yanlış da anlamayın. Ben olsam ben de piyasanın altında satmak istemem. Ama 116 ya aldığım aracın şu an ikinci eli 150 bin ortalama. Ben neden bu aracı 116nın altına satayım ki? Kaldı ki aracın sıfırı da 250 bin. Ben zaten 100 bin zararda görünüyorum ekonomik olarak.
  • Bunun tek bir çözümü var sıfır araçlarının fiyatını düşürmek daha ulaşılabilir hale getirmek. Yoksa su an bayilerde araba yok fiyatlari da uçmuş herkes ikinci ele saldırıyor. Durum böyleyken ne olmasını bekliyordunuz ? Millet sıfır alamayinca ikinci ele yükleniyor. Almadikca yarın daha pahalıya alacagim diye korkuyor vatandaş. İkinci el piyasasi çok kötü bir halde çakallardan , al satcilardan geçilmiyor. Begenmedigimiz ekonomik krizde olan ülkelerde bile yıllık 1.000.000 araç satılıyor. Bizde sıfıra ulasmak hayal olmaya başladı.

• Takip ettigim bir Linea Vardi 2015 1.3 Urban 99 Bin Km Hatasiz 59.950 Yazmisti 1 Hafta falan durdu ilanda dün satildi.Simdi ankarada bir galerici koymus ayni arabayi ilana 71.500'den
    İlan bu https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2016-cikisli-hatasiz-ciziksiz-urban-dolu-paket-ilk-el-95-beygir-771589481/detay
  • Millette para var ki satılıyor. Bir malın fiyatını alıcısı belirler. Burada dert yanacağınıza gelirinizi yükseltmeye çalışın bence.

Niyeyse bizim ülkede anlamadığım fakirliğe övgü var. Herşey ucuz olsun çalışmadan, emek vermeden alalım derdindeler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 23 Aralık 2019; 17:3:37 >
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Devletin bugün işine gelir ama uzun vadede halkın aşırı tepkisi sebebiyle daha fazla taviz vermesi gerekir. Aklı başında olan bu olaya ep atmalı. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmamalı.

• kortekes kullanıcısına yanıt
    100 bine de var.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.