Şimdi Ara

Bitmeyen Marmaray (20.02.2017 Güncel) (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
2
Favori
8.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Keşke bir şeylerin doğasını bozmadan modernleşme yapılsa, bu trenler güzeldi be öyle kalsaydı, haftasonu yeşilköye yüzmeye gitseydik yine tıngır mıngır.
  • İşte bunlar hep Fetö ! 15 Temmuz etkılerı..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peekay kullanıcısına yanıt
    arkadas ne tingir mingir. Anadolu yakasi sahil kesiminde oturanlar, banliyô treni neredeyse tek alternatif . Metro çok uzak. Geriye minibusler kaliyor
  • Şu an bu saatte uyandım okula gidebilmek için. Reva mı? Bir banliyö olaydı net yarım saat sonra uyanmıştım en azından

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2000watts

arkadas ne tingir mingir. Anadolu yakasi sahil kesiminde oturanlar, banliyô treni neredeyse tek alternatif . Metro çok uzak. Geriye minibusler kaliyor

Ben kendi yorumumu yaptım istasyona çok yakın oturan biri olarak, seni veya başkasını düşünmedim, nostaljik şeyler güzeldir, her şey modernleşirse iyi olmaz. Ama sorarsan 1 kere marmarayi kullandin mi, kullanamadim, 5 yildirda tren yok bakirkoy kucukcekmece arası çürüdü resmen. Ama Marmaray gerekli miydi diye soracak olursanda tabiki derim. Benim amacım tarihin bir anda sökülüp atılması, bak 5 yılda ilerleme yok Bakırköy tarafında. Bunun suçlusu kim ? Istifa etsin mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: Peekay

quote:

Orijinalden alıntı: 2000watts

Ben kendi yorumumu yaptım istasyona çok yakın oturan biri olarak, seni veya başkasını düşünmedim, nostaljik şeyler güzeldir, her şey modernleşirse iyi olmaz. Ama sorarsan 1 kere marmarayi kullandin mi, kullanamadim, 5 yildirda tren yok bakirkoy kucukcekmece arası çürüdü resmen. Ama Marmaray gerekli miydi diye soracak olursanda tabiki derim. Benim amacım tarihin bir anda sökülüp atılması, bak 5 yılda ilerleme yok Bakırköy tarafında. Bunun suçlusu kim ? Istifa etsin mesela.

nasıl yok ?
    bakırköy artık modern, arabayı park edecek her yere kazık çakıldı, bina demode, yıkılıp arsaotopark oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

Madem çalışmadığında yazıyorum, çalışırken de yazmam lazım. Şu an çalıştırılmıyor ama bizim oradaki makine 300 400 metre ilerideki çarşıya kadar gelmiş. İstasyon olacak yerin de fotoğraflayamasam da görülür şekilde kabası ortaya çıkmaya başlamış

Bitmeyen Marmaray (20.02.2017 Güncel)

Çalışırken:Bitmeyen Marmaray (20.02.2017 Güncel)

Bu arada Sirkeci tarafının açılacağına dair bir şey duydum arkadaştan; ne derece doğrudur?

• quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

Şu an bu saatte uyandım okula gidebilmek için. Reva mı? Bir banliyö olaydı net yarım saat sonra uyanmıştım en azından

Üzdü.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun süre olmuş. Otobüs geldiğinden fotoğraf çekemedim ama istasyonun temeli yükselmiş diyebilirim. Raylara dair bir şey göremedim.

Bu arada normalde arazi engebeliydi. Şimdi istasyonu yer seviyesinden yukarı yapmışlar, tren arazi dolayısıyla aşağı inip geri çıkmayacak. Ama bunun bahanesiyle de yer ile istsyon arasına dükkanlar yapacaklarmış. Dümdüz beton olmasındansa bir şeyler yapılması mantıklı mı, mantıklı. Ama keşke direkt para getirecek dükkanlar yerine daha halka yönelik bir şeyler veya yeşillik olması düşünülseydi. Neyse belki çiçekçi falan açarlar da her iki görüş de sağlanır

• Vatan gazetesi Marmaray'ın son durumunu haber yapmış. 29 Ekim 2018'de açılış yapılması hedefleniyormuş.
    http://www.gazetevatan.com/gebze-halkali-arasi-80-dakika-kisalacak-1116888-gundem/
  • şu yht için bitsin istiyorum artık.hem gebzede çok yavaşlıyor hem karşıya geçmek için fazladan aktarmayla yoruyor.hem de yhtnin yanında aktarma yok.verilen tarihten 3 sene sonraya atacak kadar ne sorun çıktı merak ediyorum

• yarın saat 12de, hattın bi kısmında test sürüşü yapılacakmış.

bakalım hayırlısıyla 2019a kalmadan yetişşe

• Ocak ayı içinde Gebze'den Halkalı'ya Marmaray seferleri başlıyormuş.

Güncel görüntüler:

Kaynak:https://www.ntv.com.tr/galeri/seyahat/gebze-halkali-tren-hatti-seferleri-yeni-yilda-basliyor,N7Bc6htBg067jZMpuMDjDA
  • 2000watts kullanıcısına yanıt
    Bir kere üsküdardan kartala gittim. Metrodan indim sanıyorum kartal merkezde ineceğim. Bir baktım otoyol kenarı. Ya yürüyerek merkeze gitsem 3 km yol. Tam yürüyordum yol sorduğum kişi otobüse bin yürünmez dedi de otobüsle gittim. Çok saçma bir yere durak yapılmış. Anlamıyor üsküdardan sirkeciye durak koyuyorsun da kartalın altı deniz mi de koyamıyorsun?

• Gebze - Halkalı Marmaray hattı ne zaman açılacak?

Gebze - Halkalı Marmaray hattı ne zaman açılacak? Sinyalizasyon çalışmalarına başlanan Gebze - Halkalı hattının ne zaman kullanılabilir hale geleceği merak ediliyor. Vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlayan Marmaray, açacağı yeni hat ile birçok vatandaşın daha rahatlıkla ulaşımını sağlayacak. Peki Gebze-Halkalı Marmaray hattı ne zaman açılacak? Hangi tarihtei hangi gün? İşte Halkalı-Gebze Marmaray durakları ve tüm detaylar...

Gebze - Halkalı Marmaray hattı ne zaman açılacak? Açıldığı günden bu yana milyonlarca vatandaşın kolaylıkla ulaşımını sağlayan, başarılı ve güvenli ulaşım ağı Marmaray yeni hattını açmaya hazırlanıyor. Açılacak olan Gebze-Halkalı hattı hakkında akıllarda birçok soru işareti bulunuyor. Peki Gebze - Halkalı hattı ne zaman açılacak? Hangi tarihte? Hangi gün? İşte Halkalı - Gebze Marmaray hattı durakları ve tüm ayrıntılar...

GEBZE - HALKALI MARMARAY HATTI NE ZAMAN AÇILACAK?

İstanbul gibi büyük ve kalabalık şehirlerde ulaşım da en önemli sorunlardan biri. Bu sebeple İstanbullular, işlerine ve evlerine hızlıca varmalarını sağlayan her türlü ulaşım hizmetini dört gözle bekliyor. Gebze-Halkalı Marmaray Hattı da bunlardan biri. Posta gazetesinden Hülya Çaylak'ın haberine göre, 10 Mart tarihinde ilk seferini yapması planlanan hat, eskiden 185 dakika olan 76 kilometrelik Gebze- Halkalı arasındaki yolu 115 dakikaya indirecek. Gebze-Halkalı arasında aktarmasız olarak gitme imkanı bulan vatandaşlar, 1 saat 10 dakika zaman kazanacak.

TRAFİK RAHATLAYACAK

Gebze-Pendik-Ayrılıkçeşme- Sirkeci-Zeytinburnu-Bakırköy- Halkalı güzergahından sefer yapacak marmaray hattı hizmete açıldıktan sonra, tek yönde saatte 75 bin, günlük toplamda ise normalde 96 bin aracın taşıyacağı 1.2 milyon yolcuyu taşıyacak. Saatte 28 sefer yapması planlanan 43 istasyonlu hattın bazı istasyonlarında, ana hat trenleri ve yüksek hızlı trenler de duracak. Tamamlandığında İstanbul’daki metro ve tramvayla entegre olacak hattın şehrin iki yakasında sahil ve E-5 trafiğini de büyük ölçüde rahatlatması planlanıyor.

MESAFE KISALACAK

Toplamda 1.4 milyar Euro’luk (yaklaşık 8.3 milyar lira) maliyete sahip yeni hatla, Üsküdar-Sirkeci arası 4 dakikaya, Ayrılıkçeşme- Kazlıçeşme arası 13.5 dakikaya, Söğütlüçeşme- Yenikapı arası 12 dakikaya, Bostancı- Bakırköy arası 37 dakikaya inecek. İstanbul’da 170 kilometre olan raylı sistem uzunluğu, Gebze’den başlayıp Halkalı’ya giden Devlet Demir Yolları’nın banliyö hattının eklenmesiyle 233 kilometreye çıkacak.

ÇALIŞMALAR TAM GAZ

İlk yeraltı metro sistemine Taksim-4. Levent hattının 2000'de hizmete açılması ile sahip olan İstanbul'un raylı sistem ağı geçen yıl itibarıyla 170.05 kilometreye ulaştı. İnşaatı devam eden ve bu yıl hizmete açılması hedeflenen toplamda 110.60 kilometrelik yeni hatlarla birlikte raylı sistemlerin İstanbul trafiğini önemli ölçüde rahatlatması bekleniyor. Ulaşım yatırımlarının hız kesmeden sürdüğü İstanbul’da, metro yatırımları ile bütün ilçelerin birbirine bağlanması planlanıyor. Yeni hatlarla birlikte şehir içinden merkeze uzak bölgelere kadar ulaşımın da kolaylaşması sağlanacak.

PENDİK'TEN LONDRA'YA

Proje kapsamında Gebze- Söğütlüçeşme ve Halkalı- Kazlıçeşme hatları Marmaray’la birleşecek ve Asya ile Avrupa arasında demir yolu bağlantısı da kurulacak. Ayrıca Gebze, Pendik, Maltepe, Bostancı, Söğütlüçeşme, Haydarpaşa, Bakırköy ve Halkalı istasyonlarında yüksek hızlı tren de durabilecek. Yük trenleri ise Pendik’ten Londra’ya kadar kesintisiz demir yolu hattıyla bağlanacak. Banliyö hattı ayrıca metroya ve tramvay hatlarına da bağlanmış olacak.

HER YERE BAĞLANTI
    Gebze-Halkalı Marmaray Hattı tamamlandığında Halkalı istasyonundan Halkalı-İstanbul Havalimanı metrosuna ve yenikapı-Halkalı hattına, Küçükçekmece’den yenikapı- Hacıosman hattına, Yenikapı’dan Yenikapı-Atatürk Havalimanı hattına, Ataköy’den İkitelli-Ataköy hattına, Bakırköy’den Bakırköy-Başakşehir hattına, Göztepe’den Göztepe-ümraniye hattına, Üsküdar’dan Üsküdar-Çekmeköy hattına, Bostancı’dan Bostancı-Dudullu hattına, Ayrılık Çeşmesi’nden Kadıköy-Tuzla hattına, Pendik’ten Pendik- Sabiha Gökçen hattına ve Tuzla’dan Kadıköy-Tuzla hattına, Söğütlüçeşme’den büyük İstanbul Tüneli’ne ve Sirkeci’den Kabataş-Bağcılar tramvay hattına ve denizyollarına entegre olunacak.

ESNAF HEYECANLA BEKLİYOR

Projenin sadece trafiği rahatlatması değil aynı zamanda istasyon yapılan ilçelerde de bir hareketlilik yaratması da bekleniyor. Örnek olarak, Bostancı, Suadiye ve Göztepe duraklarıyla birlikte, özellikle son zamanlarda kapanan dükkanlarla gündeme gelen Bağdat Caddesi’nin yeniden canlanması bekleniyor. Durakların bir an önce tamamlanıp insan trafiğinin artmasını bekleyen esnaf, aynı hareketliliğin bütün ilçelerde olabileceğini söylüyor.

GEBZE-HALKALI MARMARAY DURAKLARI

Gebze – Halkalı hattında toplam 42 durak bulunuyor. İşte hattın güzergahı;

Halkalı
    Mustafakemal
    Küçükçekmece
    Florya
    Yeşilköy
    Yeşilyurt
    Ataköy
    Bakırköy
    Yenimahalle
    Zeytinburnu
    Kazlıçeşme
    Yenikapı
    Sirkeci
    İstanbul Boğazı
    Üsküdar
    İbrahimağa
    Söğütlüçeşme
    Feneryolu
    Göztepe
    Erenköy
    Suadiye
    Bostancı
    Küçükyalı
    İdealtepe
    Süreyya Plajı
    Maltepe
    Cevizli
    Atalar
    Başak
    Kartal
    Yunus
    Pendik
    Kaynarca
    Tersane
    Güzelyalı
    Aydıntepe
    İçmeler
    Tuzla
    Çayırova
    Fatih
    Osmangazi
    Gebze

GEBZE

Gebze, (antik adları: Dakibyza ve Libyssa), Kocaeli'nin bir ilçesi. Marmara Bölgesi'nin en büyük sanayi kentlerinden biridir.

Tarihçe
    Gebze'nin de içinde bulunduğu, Bitinya bölgesinin bilinen en eski tarihi, MÖ XII. yüzyıla kadar dayanır. Asya ile Avrupa kıtaları arasındaki en önemli geçit yeri olan Kocaeli Yarımadası ya birçok ulusun yurdu ya da gelip geçtikleri, uygarlıklarından izler bıraktığı bir yer olmuştur. Bilinen ilk ulus göçünü de MÖ 12. yüzyılın başlarında Frigler yapmıştır. Boğaz yoluyla Yarımada'ya gelen Frigler, buradan Anadolu'ya dağılmışlardır.

Bugün Gebze'nin olduğu yerde, MÖ 281-MÖ yıllarında Kral I. Nicomedes'in egemenliğindeki Bitinya Krallığı dönemindeki Dakibyza ve Libyssa adında yerleşmeler vardı. Bu yerleşim alanlarının araştırmalara konu olmasının en önemli nedeni ise, ünlü Kartacalı komutan Hannibal'ın krallık döneminde burada yerleşmiş olmasıdır. Hannibal, Zama Savaşı'ndaki yenilgisinden sonra ülkesinde itibar görmemiş ve Bitinya Krallığı´na iltica etmek zorunda kalmıştır.Hannibal'ın mezarı Gebze TÜBİTAK Yerleşkesi içerisinde bulunmaktadır. Evliya Çelebi 1640 yılında Gebze'ye yaptığı seyahatta 1000 kadar bağlı ve bahçeli eski tarz evin bulunduğunu söyler.

Nüfus

1997 nüfus sayımı sonuçlarına göre Kocaeli ilinin toplam nüfusu 1.175.190, Gebze'nin nüfusu 402.916 kişidir. 1997 sayımlarına göre ilçe Kocaeli ili toplam nüfusunun %34.28'ini oluşturmaktadır. 1965 yılında Türkiye nüfusunun binde 33'ü ilçede yaşarken, 1997'de bu rakam binde 40.2 olmuştur. Türkiye'de genel nüfus artış oranı 1965-1997 yılları arasında %100.8 iken, Gebze'de bu artış %111.8 olmuştur. 2008 yılından yerel seçimlerden önceki nüfusu 500.000 bin kişinin üzerindeyken seçimlerden önce Gebzenin semtleri Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçe olup Gebze'den ayrıldılar. TÜİK tarafından yapılan ADNK 'a göre 2013 yılı sonunda Gebze ilçe nüfusu 329.195 bin olmuştur.Gebze bölge nüfusu ise 642.726 olmuştur.

HALKALI

Halkalı, İstanbul'un Küçükçekmece ilçesine bağlı bir semttir.

Halkalı Merkez, İstasyon ve Atakent mahallelerinin bulunduğu alanı kapsamaktadır. Merkez Mahallesi oldukça dağınık ve çarpık bir kentleşmeye sahiptir. Atakent Mahallesi ise TOKİ tarafından yürütülen konut inşaatlarıyla düzenli bir yapılaşmaya sahiptir.

https://www.superhaber.tv/gebze-halkali-marmaray-hatti-ne-zaman-acilacak-hangi-tarihte-hangi-gun-halkali-gebze-duraklari-marmaray-yeni-hattinda-son-duruo-haber-178712

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 27 Şubat 2019; 21:43:51 >
  • Acilmasini dort gozle bekledigim projedir.Neredeyse tum istasyonlarin isleri bitti sayilir,10'lu setlerin testleri vizir vizir suruyor.10 martta acilir umarim,hizli trenden direkt marmarayla metrobuse gecebilicem

• açılış 10mart demişlerdi ama 24 marta ertelenmiş
    bence erken olmuş seçimden 1 gün önce sıcağı sıcağına açsalarmış daha hayırlı olurmuş

• Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası, Marmaray'ın açılışa tam olarak hazır olmadığı konusunda uyarı yapmıştı. O nedenle açılışın 2 hafta ertelenmesi isabet olmuş.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.