Şimdi Ara

Bitlocker Doğru Şifreyi Kabul Etmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 yıldır kullandığım harici disk bitlocker ile korumalıydı ve şifreyi de adım gibi biliyorum. Windows 10 kurduktan sonra da bir kaç kez bu diski kullandım. Fakat artık şifre hatalı diye uyarı çıkıyor. Bazıları şifreleme yaptığınız işletim sistemine dönerseniz açılır yazmış ama bunun için tekrar windows 8.1e döndüm yine şifre hatalı diyor. Nedir bunun derdi bilginiz var mı?

• ingilizce forumlarda arattın mı çözümü yoksa araştırırız bakarız.
  • Birisi bunu windows güncellemelerini yaptıktan sonra çözdüm diyor, yani doğru güncelleme hangisi bilmiyor hepsini yapmaya bak.

quote:

MICROSOFT GUYS IN THIS FORUMS JUST NOT HELP!!!

-- THEY JUST PUSHING ME TO 3RD PARTY DATA RECOVERY SERVICES -- ARE YOU TELLING ME THAT THEY CAN HACKING INTO BICKLOCKED DRIVE, AND DECREPIT MY FILES ???

ANOTHER MVP ENVEN ASKING ME NOT TO USE BITLOCKER -- ARE YOU REALLY WORKING FOR MICROSOFT???

I finally got the drive unlocked !!! -- After install all windows 10 update patches!!

This might be a bug in certain version of windows 10.

1. If you have an OS (Windows 10, Pro, x64 -- I might be able to find the exact version number of it later) which installed all windows 10 updates -> Encrypt your drive using bitlocker

2. Reinstall OS -- Your drive will NOT unlock even you have correct password or recovery key (just like above scenario I have).

You have to install certain windows 10 update patch (I don't know which one I got), then it just unlock as it should be.

The Microsoft guys in this forums even didn't asking what version of bitlocker I was using.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/58736765-c492-4c09-8555-9b9223a73bb5/correct-bitlocker-password-recoverykey-cant-unlock-my-drive?forum=w7itprosecurity

• windows 10 güncellemelerin hepsini yükledim fakat şifreyi hala kabul etmiyor. bitlocker kurtarma programı ile şifre kabul ediliyor fakat tam sürüm olmadığı için ve o kadar dosyayı düzgün kurtaramayacağı için uğraşmak istemedim...

Dos ortamında komutlarla şifreyi girmeye çalıştığımda diske erişim sağlanmıyor. Yönetici yetkinizin olduğunu kontrol edin gibi bir uyarı mesajı çıkıyor ama tam yetkiliyim... Bitlocker Doğru Şifreyi Kabul Etmiyor

• ŞahEser Ş kullanıcısına yanıt
    Hepsini bir anda yükleyemezsin gelen bir bölümünü yüklemişsindir ,sonra tekrar güncellemeleri denetlersin tekrar gelir. Bencede sorunun çözümü budur tüm güncellemeri kurduğundan emin ol tekrar dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: sybercomp

Hepsini bir anda yükleyemezsin gelen bir bölümünü yüklemişsindir ,sonra tekrar güncellemeleri denetlersin tekrar gelir. Bencede sorunun çözümü budur tüm güncellemeri kurduğundan emin ol tekrar dene

tüm güncellemeler kurulu şu anda... eskiden güncelleme yapmadan da açıyordu zaten ama artık hiç bir şekilde açılmıyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.