Şimdi Ara

BİSİKLET LASTİK BASINCI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
68
Cevap
2
Favori
108.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Roccoti

quote:

Orijinalden alıntı: Vexi

quote:

Arka 30 on 31 bas

Hamallık yapmaya ne gerek var.. 50 gayet iyi

Yok kardeş sabit kancayı izleseydin anlardın :)

:)) film seyrederek degil, tecrube ederek yaziyorum..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arka 30 on 31 bas

Hamallık yapmaya ne gerek var.. 50 gayet iyi

Yok kardeş sabit kancayı izleseydin anlardın :)

:)) film seyrederek degil, tecrube ederek yaziyorum..

Alıntıları Göster
    28 jant 700*23C lastikli yarış bisikletime 80 psi basıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: caglarrock

28 jant 700*23C lastikli yarış bisikletime 80 psi basıyorum

80 az değil mi ? ben 100 110 arası basıyorum
  • 40 psi yeterlidir 60a kadar basabilirsin sen yinede dış lastiğin üzerine bak orada yazar
  • quote:

Orijinalden alıntı: casplock

40 psi yeterlidir 60a kadar basabilirsin sen yinede dış lastiğin üzerine bak orada yazar
    ben 23 ayarlıyordum zaten kendisi ayarlıyor şişince durmuyormu ? yani aynı hesaba gelmezmi vay be bunca senedir yanlış biliyormuşum :D her neyse öğrendiğim iyi oldu bi 45 basayım bakalım
  • Benim lastikte 40-65psi yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

Benim lastikte 40-65psi yazıyor
    Rubena 26 X 2.10 lastiğin üzerinde MAX 55 PSI yazıyor. Ona rağmen ben 32 PSI'dan yukarı çıkmıyorum. Bana 32 yeterliymiş gibi geliyor. Lastikler taş gibi oluyor zaten.
  • Kilona göre ama duymuştum normal biri için 50 65 fdiyolardı
  • 55 kiloyum. mtb lastiğime 55-60 psi yol bisikletimin laatigine 100 psi basiyorum sahsen.bu psi degerlerine dikkat etmek gerekir. cunku cogu lastik patlamalari dusuk psi degerinden kaynaklanir. ek olarak uygun psi degeri yol tutusunuzu ve performansinizi da etkileyecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyclistonsky -- 30 Ekim 2013; 10:11:55 >
  • cyclistonsky C kullanıcısına yanıt
    ya bu mtb ne demek 15 senedir bisiklet sürüyoruyorum daha ne olduğunu çözemedim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezeraltunel

ya bu mtb ne demek 15 senedir bisiklet sürüyoruyorum daha ne olduğunu çözemedim :D

Mountain bike in kisaltmasi. Yani dag bisikleti.

Daha detayli bilgi icin klunkerz filmini seyretmeni tavsiye ederim
  • kymelria kullanıcısına yanıt
    en kısa zamanda izlemeyi düşünüyorum
  • cyclistonsky C kullanıcısına yanıt
    arkadaş doğru söylüyor inik lastıkle bir kere yola çıkmıştım lastığım patlamıştı Sarıyer tünel girişinde iç lastik kendiliğinden yarılmıştı 55 max 50 bastım kafam rahat
     BİSİKLET LASTİK BASINCI
  • Yarış bisikletinde taş gibi etsek patlarmı la
  • quote:

Orijinalden alıntı: run...rabbt

Yarış bisikletinde taş gibi etsek patlarmı la
    Adaptor gelene kadar elle psi konrolu yapıyorum :D Benzin istasyonunda prestaya basabiliyormuyuz hava adaptörsüz ?
  • Reahax kullanıcısına yanıt
    Adaptörsüz basılmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aizanoi

Adaptörsüz basılmıyor.
    lastigin uzerinde ne yaziyorsa o degerden fazla sasmamaniz onerilir. mesela benimkinde 60-80 yazar ben ise 75psi basarim.

en buyuk yanlis burada varki bizim milletimiz korkusundan aman ''lastik patlamasin''dan dolayi az basinc ile tekeri sisirir. lastikte az basinc oldugu icin ufak bir kasiste tekerlegi bir yere vurmada ic lastik, jant ile dis lastik arasinda sikisir bazende yirtilir buna yilan isirigi derler ve patlagin konumu ve boyutu itibariyle yamaya elverissiz yerde olurlar.bunun onune nasil gecersiniz lastige bol hava basarak. ben kiloluyum az basayim demeyeceksiniz kiloluysan ust sinira iyice yaklasik degerlerde sisireceksin.3 yilda bisikletimin tekeri sadece 3 kere patladi. biri bir arkadasa vermistim hanzolugunu konusturup patlatmisti. diger ikisi ise dedigim dusuk basincdan dolayi patladi.ne zaman tekerimin havasi inik oldugunu gorsem trafige korka korka cikarim.

• quote:

Orijinalden alıntı: frood

lastigin uzerinde ne yaziyorsa o degerden fazla sasmamaniz onerilir. mesela benimkinde 60-80 yazar ben ise 75psi basarim.

en buyuk yanlis burada varki bizim milletimiz korkusundan aman ''lastik patlamasin''dan dolayi az basinc ile tekeri sisirir. lastikte az basinc oldugu icin ufak bir kasiste tekerlegi bir yere vurmada ic lastik, jant ile dis lastik arasinda sikisir bazende yirtilir buna yilan isirigi derler ve patlagin konumu ve boyutu itibariyle yamaya elverissiz yerde olurlar.bunun onune nasil gecersiniz lastige bol hava basarak. ben kiloluyum az basayim demeyeceksiniz kiloluysan ust sinira iyice yaklasik degerlerde sisireceksin.3 yilda bisikletimin tekeri sadece 3 kere patladi. biri bir arkadasa vermistim hanzolugunu konusturup patlatmisti. diger ikisi ise dedigim dusuk basincdan dolayi patladi.ne zaman tekerimin havasi inik oldugunu gorsem trafige korka korka cikarim.

Alıntıları Göster
    BENİMKİYARIŞ BİSİKLETİ BEN 85 PSİ BASIOM

• Tekerleğinin yan kısmında kabartmalı biçimde yazılmıştır.
    Mesela bende salcano hector 21" dağ bisikleti var ve basıncı min 30 max 50 psi ben 68 kiloyum ikiye böldüm 34 psi hava bastım ve uygun oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klavuz Kargaa

Kilona göre ama duymuştum normal biri için 50 65 fdiyolardı

O yanlız lastiğe göre değişiklik gösterir bilmiyosan yazma lastikte yazar
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.