Şimdi Ara

Bisiklet Konusunda yardıma ihtiyacı olanlar yazabilir :) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
491
Cevap
6
Favori
17.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce konu açtım cevap gelmedi daha ve forumda dolaşırken buradan sana sorayım dedim

Max. 1000 TL dağ bisikleti ve aksesuarları ile birlikte tavsiye verirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trealith -- 19 Mart 2019; 14:3:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bberatt

quote:

Orijinalden alıntı: Konungariket Sverige

şimdi görmeden bişi demek zor ama aklıma dişli aksamı bozmuş olabilceğin geldi ki bu baya tuzlu bir işlem bi bak bakalım arka dişli yada ön dişlinin dişlerinden 1si yamulduysa eğer önce zinciri sonra diğer dişliyi bozabilir bisiklete ayıracak ne kdar bütçeniz var bilmiyorum ama yeni bir vites seti almanızı tavsiye ederim ama o bisiklet için değer mi oda sizin mali gücünüze bağlı ...@bberatt

Ayıracak.fazla mali gücüm yok ogrenciyim.
    Teşekkürler hocam cevabınız icin.
    Acaba fotoğraflarını çekip koysam bir de video kesin bir şey diyebilirmisiniz.
    Şimdi ben fazla anlamadığım için tamirci sağlam olan şeyleri bile değiştirelim diyecek.

yahu yapcağın şey o dişlere bak bakalım eğrilik varmı sekme varmı video ile pek sağlıklı olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Can1635

Az önce konu açtım cevap gelmedi daha ve forumda dolaşırken buradan sana sorayım dedim

Max, 1000 TL param var uzun süredir bisiklet sürüyorum ve artık profesyonel olmak istiyorum ve gerektiği üzere yeni bir bisiklet alacağım bana Dağ Bisikleti + Aksesuarları ile birlikte tavsiye verirseniz sevinirim

1000 tl para açıkçası bisiklet için pek büyük bir bütçe değil anlayabiliyorum ülkemiz için çok iyi bi para ama şöle bişi var bu bisiklet üreticileri geneli avrupa-amerika kökenli bu yüzden fiyatlar euro ve dolar üstünden hesaplanır 1000 tl de malesef 300 € yada 400-450 $ civarı bişi yapıyorki buda ancak giriş-orta seviye bisikletler için ayrılan bütçe 0 arıyorsan malesef o paraya profesyonel bişi alamazsın ancak 2. el toplama ve hırpalanmış bişiler alabilirsin senin içinde 1000 tl civarında bişiler bakabilirim ama pek bişi beklememeni tavsiye ederim malesef çok açık konuştum söle k.bakmayın ..

• Konungariket Sverige kullanıcısına yanıt
    Ya ben onun için video çekeyim demedim kırılan parçanın yerini göstermek için bundan dolayı mı diyecektim.
    Dişlilerde sorun yok gibi arttırıcımıdır nedir onda sorun var zinciri sonraki vitese aktarmıyor çekmiyor. Arka viteste sorun yok ön vitesde sorun var. Ön vitesteki en büyük çark dişliye geçiş yapmıyor ortadaki çarka geliyor gerisi artmıyor .
    Vitesi direksiyondaki aletten sona attım sonra elimle zinciri aldım en büyük dişli çarkına getirdim geçirdim sorun yok oldu ama tekrar sürerken düşük vitese geçmek zorunda kaldım sonra arttırayim dedim yine arttıramadım orda çarkta kalıyor. En küçük çarka ve orta çarka geçişlerde sorun yok sorun büyük çark dişlisi.
  • quote:

quote:

Az önce konu açtım cevap gelmedi daha ve forumda dolaşırken buradan sana sorayım dedim

Max, 1000 TL param var uzun süredir bisiklet sürüyorum ve artık profesyonel olmak istiyorum ve gerektiği üzere yeni bir bisiklet alacağım bana Dağ Bisikleti + Aksesuarları ile birlikte tavsiye verirseniz sevinirim

1000 tl para açıkçası bisiklet için pek büyük bir bütçe değil anlayabiliyorum ülkemiz için çok iyi bi para ama şöle bişi var bu bisiklet üreticileri geneli avrupa-amerika kökenli bu yüzden fiyatlar euro ve dolar üstünden hesaplanır 1000 tl de malesef 300 € yada 400-450 $ civarı bişi yapıyorki buda ancak giriş-orta seviye bisikletler için ayrılan bütçe 0 arıyorsan malesef o paraya profesyonel bişi alamazsın ancak 2. el toplama ve hırpalanmış bişiler alabilirsin senin içinde 1000 tl civarında bişiler bakabilirim ama pek bişi beklememeni tavsiye ederim malesef çok açık konuştum söle k.bakmayın ..

Bisiklete anladığıma göre 3-4 milyar veriyorsunuz heralde nasıl veriyonuz o kadar parayı 2 daha koydunmu araba geliyor. Benim ümiti 400 liraya aldıydım o bile bana pahalı gelmişti.

• Giriş veya orta segment dağ bisikleti ve aksesuarları önerir misiniz ? bütçe 1000TL .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trealith -- 19 Mart 2019; 14:2:28 >
  • Selam, 28'' veya 29'' bisiklet almayı düşünüyorum ama iç ve dış lastik fiyatları sorun çıkarır mı yani 26'' den pahalı mıdır ya da ne kadar fiyat fark eder? Mesela 4 liraya iç, 15 liraya dış lastik alabiliyorum yerel bisikletçiden, bunlar ne kadar olur ortalama? Ben bisiklet sürerken öne eğilmeyi sevmiyorum o yüzden bu boyutu düşünüyorum sence rahat sürebilir miyim?
  • quote:

quote:

quote:

Bisiklete anladığıma göre 3-4 milyar veriyorsunuz heralde nasıl veriyonuz o kadar parayı 2 daha koydunmu araba geliyor. Benim ümiti 400 liraya aldıydım o bile bana pahalı gelmişti.

sen bu zihniyetle profesyonel bisikletli filan olamazsın aynı mantıkla bu insanlar ne kadar düşüncesiz ve müsrif halbüki bi murat 131 inde 4 tane tekeri var ve gidiyor ne gerek var mercesede bmw ye 100-150 milyar para bayılmaya dimi ?

• quote:

Ya ben onun için video çekeyim demedim kırılan parçanın yerini göstermek için bundan dolayı mı diyecektim.
    Dişlilerde sorun yok gibi arttırıcımıdır nedir onda sorun var zinciri sonraki vitese aktarmıyor çekmiyor. Arka viteste sorun yok ön vitesde sorun var. Ön vitesteki en büyük çark dişliye geçiş yapmıyor ortadaki çarka geliyor gerisi artmıyor .
    Vitesi direksiyondaki aletten sona attım sonra elimle zinciri aldım en büyük dişli çarkına getirdim geçirdim sorun yok oldu ama tekrar sürerken düşük vitese geçmek zorunda kaldım sonra arttırayim dedim yine arttıramadım orda çarkta kalıyor. En küçük çarka ve orta çarka geçişlerde sorun yok sorun büyük çark dişlisi.

size en büyük tavsiyem 2. el sorunsuz vites setleri var 200-300 tl ye bulabilirsin en ucuzlarını bi tane set almanı tavsiye ederim o vites sisteminden pek hayır gelmez gibi geliyor acera setlere bak

• Bisikleti spor amacıyla kullanmıyorsan ve yaşam felsefesi olarak görmüyorsan 3-4000tl verme zaten sonra pişman olursun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercnkrkt

Bisikleti spor amacıyla kullanmıyorsan ve yaşam felsefesi olarak görmüyorsan 3-4000tl verme zaten sonra pişman olursun

bende aynı fikirdeyim ama arkadaş profesyonel bişiler arıyorum dediği için öle cevap verdim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

sen bu zihniyetle profesyonel bisikletli filan olamazsın aynı mantıkla bu insanlar ne kadar düşüncesiz ve müsrif halbüki bi murat 131 inde 4 tane tekeri var ve gidiyor ne gerek var mercesede bmw ye 100-150 milyar para bayılmaya dimi ?

Kusura bakmayın konuya fazla bakmamistim siz profesyonel olmaya çalışıyorsunuz.
    Bisikleti çarşıya gidip gelmek için kullanırım bir de zevkine tabiki. Ben profesyonel olmaya çalışmıyorum zaten onu nerden çıkardınız.
    Murat 131 ile 100 milyarlık bmw'yi karşılaştırmasını örnek vermişsiniz ne alaka murat 131 de aldığın konfor bmwde aldığın konforun %1'i falan dir murat131 90 km de bağırırken bmw 260 km hızda bana misin demez bmw nin tipiyle murat 131 in tipi yan yana konulamaz.
    Peki 500 liralık bisikletle 4.000 liralık bisiklet arasındaki küçücük değişen konfor 3.500 tl fark ödemeye deger mi. Ha siz profesyonel olmaya çalışıyorsunuz yada oldunuz o ayrı şey bisikletten daha zevk alıyorsunuz olabilir bisiklet size daha pratik geliyor olabilir böyle deyin bmw ile murat karşılaştırması zihniyeti pek de hoş değildi.
    Sorularımi cevapladınız için teşekkürler

• Bir de ben olsam uzun yollara gitmiyorsam 6000tllik araç yerine 3000tllik bisikleti tercih ederim. O 6000tllik arabadan hayır gelmez her gün bir yanı arıza verir(test edildi ve onaylandı), ve bu işin bakım tamir parası ve yakıt parası var. Kmde 30krş altında yakan çok az araba var düşünsene her gittiğin kilometre için biri sana para veriyor, sıkıcı trafiklerde millet araç içinde beklerken sen sağdan akıyorsun, ayrıca daha sağlıklı oluyorsun.
    İnsanın içini ferahlatıyor böyle düşününce

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercnkrkt

Bir de ben olsam uzun yollara gitmiyorsam 6000tllik araç yerine 3000tllik bisikleti tercih ederim. O 6000tllik arabadan hayır gelmez her gün bir yanı arıza verir(test edildi ve onaylandı), ve bu işin bakım tamir parası ve yakıt parası var. Kmde 30krş altında yakan çok az araba var düşünsene her gittiğin kilometre için biri sana para veriyor, sıkıcı trafiklerde millet araç içinde beklerken sen sağdan akıyorsun, ayrıca daha sağlıklı oluyorsun.
    İnsanın içini ferahlatıyor böyle düşününce

Senin dusuncen.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kusura bakmayın konuya fazla bakmamistim siz profesyonel olmaya çalışıyorsunuz.
    Bisikleti çarşıya gidip gelmek için kullanırım bir de zevkine tabiki. Ben profesyonel olmaya çalışmıyorum zaten onu nerden çıkardınız.
    Murat 131 ile 100 milyarlık bmw'yi karşılaştırmasını örnek vermişsiniz ne alaka murat 131 de aldığın konfor bmwde aldığın konforun %1'i falan dir murat131 90 km de bağırırken bmw 260 km hızda bana misin demez bmw nin tipiyle murat 131 in tipi yan yana konulamaz.
    Peki 500 liralık bisikletle 4.000 liralık bisiklet arasındaki küçücük değişen konfor 3.500 tl fark ödemeye deger mi. Ha siz profesyonel olmaya çalışıyorsunuz yada oldunuz o ayrı şey bisikletten daha zevk alıyorsunuz olabilir bisiklet size daha pratik geliyor olabilir böyle deyin bmw ile murat karşılaştırması zihniyeti pek de hoş değildi.
    Sorularımi cevapladınız için teşekkürler

sadece konfor değişmiyor
    akışkanlık
    ağırlık
    yol tutuşu
    vites sisteminde kararlı istikrarlı geçişler
    arıza çıkartmama
    arazide iyi bir maşa ile ofroad deneyiminde artış
    gibi bir sürü sebep sayılabilir üst seviye bi bisiklet 10 gün kullansan daha iyi anlarsın ne demek istediğimi

• quote:

Orijinalden alıntı: RolePlayGamer

Selam, 28'' veya 29'' bisiklet almayı düşünüyorum ama iç ve dış lastik fiyatları sorun çıkarır mı yani 26'' den pahalı mıdır ya da ne kadar fiyat fark eder? Mesela 4 liraya iç, 15 liraya dış lastik alabiliyorum yerel bisikletçiden, bunlar ne kadar olur ortalama? Ben bisiklet sürerken öne eğilmeyi sevmiyorum o yüzden bu boyutu düşünüyorum sence rahat sürebilir miyim?

28 jantta dişli lastik bulamazsın genellikle şehir bisikletlerinde kullanılan bir jant boyu ikisi farklı kategoriler 28 şehir bisikletlerinde 29 dağ bisikletlerinde kullanılır bu biraz sizin seçiminize bağlı ayrıca o konuda sıkıntı olcağını sanmıyorum bu arada 27.5 jant bisikletlerede bakmanı tavsiye ederim

• Bütün bisikletsever arkadaşlara selamlar...
    ilk olarak amacım, iş sonrası yürümeyi sevmediğimden pedal çevirerek forma girmek, belki de göbekten kurtulmak... profosyonel olmak gibi bir amacım yok... zaten çabuk sıkılan biriyim... bugün bisiklet ister, yarın motora merak salabilirim... şimdilik bu bisiklet işi kilo vermek amacıyla kafama yattı... işten geldikten sonra günde 1 saat sürsem bana yeter... 800-1000 tl ye kadar şehir içi ve toprak yolda kullanabileceğim bir dağ bisikleti tavsiyesi... boyum 1.81 - kilom 84... takımlar dolapta sıra sıra duruyor, ben onlara bakıyorum onlar da bana... spordan uzak kalınca bayağı bir hantallaştık doğal olarak... şimdiden , senin burada ne işin var bir diyetisyene git ya da boğazını durdur diyenleri duyar gibi oldum... diyetisyensiz, ekmeksiz , saat 19,00 dan sonra akşam yemeği yemeyip , bol meyve ve spor ile bu göbeği eritmeye çalışacağım... bana bisiklet konusunda yardım edecek bir bilirkişi arıyorum... sağlam, fiyat performans canavarı , tipi ve renkleri güzel bir MTB...
    http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-840.html gibi... yardımda bulunacak arkadaşa ricam , vites ,gidon , maşa , fren , aynakol ,kadro ,jant, hazne ,sele ,zincir vs. gibi bilgi isteyen konularda beni aydınlatıp uzun seneler sorun çıkartmayacak modelleri sunması... hafiflik ??? , vites ??? , ön süspansiyonların kilitlenebilmesi ??? zaten konuştukça bir orta yol buluruz... kolay gelsin diyorum... bizim gibi bu işten anlamayan insanlarla uğraşmak zor iş... ama anlatırsanız anlamak için gayret sarfedeceğime emin olun...

TEŞEKKÜRLER şimdiden...

• orontes_asi kullanıcısına yanıt
    Öncelikle şunu söyleyeyim abi 181 boya 84 kilo ideal yani hatta tam , ne kadar göbek olabilir anlamış değilim bence sen fazla kafaya takmışsın . Soruna gelirsek ben Force 540 kullanıyorum sıfırı bayide 950 lira civarı heralde ve memnunum yani bir sorunu yok tüm ozelliklerine kendi sitesinden bakabilirsin , tabi daha bilgili arkadaşlar sana daha iyi oneri verebilirler kullanım koşullarına , kullanım yerine vs. bakarak.

• orontes_asi kullanıcısına yanıt
    Bu arada link mobilde açılmadı şimdi açtım hocam ve fiyatı bulamadım dedim bu bisiklet nasıl 1000 lira civarı diye sonra ustte gördüm 850 USD yi yani 850 Dolar

• İnternette spd pedal kullanarak bisikletle hoplayip ziplayanlari gorup ozendim.
    Spd cok para onun yerine kalpiyeli pedal kullansam bikac kucuk numara yapabilirmiyim?
    Yani bisikletin uzerindeyken ziplarsam ayagim pedaldan cikarmi yoksa bisikletle birlikte ucusa gecebilir miyim ? :)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.